Horolezecká abeceda

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod patentik » stř zář 19, 2007 7:02

No zacinam litovat ze nehorolezim bo ta knizka vypada po obsahove strance velice zajimave - i kdyz nez aby mi jezisek donesl nejake ty ponozky a trenky :((
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod swisss » stř zář 19, 2007 8:21

patentik píše:No zacinam litovat ze nehorolezim bo ta knizka vypada po obsahove strance velice zajimave - i kdyz nez aby mi jezisek donesl nejake ty ponozky a trenky :((


no, tak si jí nech "naježit" a pak s horolezením začni.. :smt023
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: Objednávky ze SR

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 10:18

Rujir píše:Pche! U nas je taka paleta uplne na vsetko, co pochadza z CR, takze mne to uz ani nepride. Z ceskych knih kupujem na SK len Pratchetta lebo sa mi nanho nechce nikdy cakat, inak si vsetko objednavam priamo z CR a nechavam nosit kamaratmi.


A hele, čtenář Pratchetta :-)
No, neboj, ono se to brzy asi (alespoň u těch knih) srovná. Nám mají to DPH na knihy podstatně zvýšit, Vám snad snížit...
Ale mezi náma, mě ten Pratchett příde dost drahej už teď. Ovšem to mě od koupě stejně neodradí.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 10:24

patentik píše:No zacinam litovat ze nehorolezim bo ta knizka vypada po obsahove strance velice zajimave - i kdyz nez aby mi jezisek donesl nejake ty ponozky a trenky :((


Nikdy není pozdě začít :-)
A navíc, mám pocit, že kapitoly pro tůristy, jeskyňáře a další "zádvéřáky" tam taky nejsou marné. A kapitolka o počasí v horách je výborná...
Na druhou stranu, pokud o lezení ani neuvažuješ, bude to poněkud drahé :-(
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Re: Objednávky ze SR

Příspěvekod Rujir » stř zář 19, 2007 10:38

Tomáš F. píše:A hele, čtenář Pratchetta :-)
No, neboj, ono se to brzy asi (alespoň u těch knih) srovná. Nám mají to DPH na knihy podstatně zvýšit, Vám snad snížit...
Ale mezi náma, mě ten Pratchett příde dost drahej už teď. Ovšem to mě od koupě stejně neodradí.


Tak som si pozrel ceny TP na kosmas.cz a stoja okolo 200,-Kc. Na Sk sa predavaju bratru tie iste po 390,-Sk. Uznaj, ze to uz je palka, ktora celkom nasrdi.

Inak Abecedu si asi kupim aj ja, ale az ked dostanem nejake tie vyplaty v praci. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Objednávky ze SR

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 10:54

Rujir píše:Tak som si pozrel ceny TP na kosmas.cz a stoja okolo 200,-Kc. Na Sk sa predavaju bratru tie iste po 390,-Sk. Uznaj, ze to uz je palka, ktora celkom nasrdi.


Jako nas..re? Jo. To jo. My jsme se po dlouhých jednáních dostali k tomu přepočtu 1,4. To je obávám se realistické :-(
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Re: Objednávky ze SR

Příspěvekod Rujir » stř zář 19, 2007 10:59

Tomáš F. píše:Jako nas..re? Jo. To jo. My jsme se po dlouhých jednáních dostali k tomu přepočtu 1,4. To je obávám se realistické :-(


V pohode. Preratam si to, ako to vychadza a ak bude rozdiel privelky, tak si to proste necham priniest z CR. Uz to robim tak casto, ze mi to ani nepride. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Objednávky ze SR

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 11:10

Rujir píše:
Tomáš F. píše:Jako nas..re? Jo. To jo. My jsme se po dlouhých jednáních dostali k tomu přepočtu 1,4. To je obávám se realistické :-(


V pohode. Preratam si to, ako to vychadza a ak bude rozdiel privelky, tak si to proste necham priniest z CR. Uz to robim tak casto, ze mi to ani nepride. :wink:


Vyvstává otázka, zda to nakonec nebude v podstatě nastejno. Jestli to DPH stihnou, tak by se to mohlo srovnat už příší rok.
Úplně přinejhoším lze také falšovat některé doklady :-) Slevu 20% chci po dohodě s marketingem nakladatele zachovat alespoň pro registrovaný instruktory, takže by měla zůstat možnost to sehnat (alespoň přímo u nakladatele) za celkem rozumnou cenu.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod honzi » stř zář 19, 2007 11:30

Jste mě úplně šokovali těma cenama Pratcheta na Slovensku :shock: A když vemu jak plodný je to autor, a já se snažím mít od něj vše,tak to je děs i u nás, natož tam.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod Tomáš F. » stř zář 19, 2007 13:16

honzi píše:Jste mě úplně šokovali těma cenama Pratcheta na Slovensku :shock: A když vemu jak plodný je to autor, a já se snažím mít od něj vše,tak to je děs i u nás, natož tam.


Nojo, tohle je prostě tak. Zaručeně prodejnej titul (sen každýho nakladatele), na kterej se narazí velká cena.
A že to jde v SR ještě zvednout je děs. S tím, že Slováci jsou zvyklí... Ale je to problém nejenom nakladatele, ale i distrubičních firem. Prostě si za činnost v SR berou nestydatě moc :-(

A je to fakt smutný. V Evpropě je prostě běžný, že se na knihy nekouká jako na "úplně normální zboží". Proto tam ty DPH jsou u této komodity mírnější, nebo dokonce nulový. V ČR to doteď bylo taky (5%), ale to končí. Zato v SR pochopili, že 19, nebo kolik to tam teď mají, je prostě moc, takže to stáhnou. Dobrá zpráva pro Slováky, horší pro Čechy, nejhorší pro kulturu.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » stř zář 19, 2007 15:59

Tomas to vystihol tak dokonale, ze nie je co dodat. Inak ako vravim, preratam si a uvidim podla konecnych cien. Ja mam knihy rad a nemam problem podporit fajne projekty, ale nemam dovod podporovat nenazranych distributorov a este nenazranejsi stat. :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv zář 20, 2007 8:34

Tomáš F. píše:A je to fakt smutný. V Evpropě je prostě běžný, že se na knihy nekouká jako na "úplně normální zboží". Proto tam ty DPH jsou u této komodity mírnější, nebo dokonce nulový. V ČR to doteď bylo taky (5%), ale to končí. Zato v SR pochopili, že 19, nebo kolik to tam teď mají, je prostě moc, takže to stáhnou. Dobrá zpráva pro Slováky, horší pro Čechy, nejhorší pro kulturu.


Bojím se, že u nás se taky na knížky nekouká jako na normální zboží, ale na luxus, který by měl být dražší a dražší. :cry:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomáš F. » čtv zář 20, 2007 11:26

tuso píše:
Tomáš F. píše:A je to fakt smutný. V Evpropě je prostě běžný, že se na knihy nekouká jako na "úplně normální zboží". Proto tam ty DPH jsou u této komodity mírnější, nebo dokonce nulový. V ČR to doteď bylo taky (5%), ale to končí. Zato v SR pochopili, že 19, nebo kolik to tam teď mají, je prostě moc, takže to stáhnou. Dobrá zpráva pro Slováky, horší pro Čechy, nejhorší pro kulturu.


Bojím se, že u nás se taky na knížky nekouká jako na normální zboží, ale na luxus, který by měl být dražší a dražší. :cry:


No, u nás se to DPH má zvednout "jen" na 9%. To by u většiny "normálních" nakladatelů nemělo znamenat drastické promítnutí do ceny.
V SR se snad má snížit na 10% což ovšam neznamená nutně snížení cen :-( Bohužel. Zato to může znamenat snížení cen alespoň u knih z ČR.

Ale jinak máš bohužel tak trochu pravdu. Kouká se na knihy jako na luxus :-( Ještě štěstí, že mám v okolí pracoviště několik dobrách antikvariátů. A dvě velmi dobré knihovny. Ale také cestou denně koukám do výlohy knihkupectví Fišer. Velmi dobré knihkupectví. Ale ty ceny...
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod kompik » čtv zář 20, 2007 17:36

conny píše:
kompik píše:vypadá skutečně náramně, už bylo něco takového potřeba, so already ordered :mrgreen:


vitaj :wink: ako bolo na Mt. B.?


super, akorát mohla vydržet počásko trochu déle
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod pripluv » ned říj 7, 2007 16:46

Nebude ještě nějaká soutěž? :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 7, 2007 16:50

Přípluv píše:Nebude ještě nějaká soutěž? :ú


Bude :-)
Ještě jedna u nás, jedna u Petra Jandíka na HI, jedna na Lezec.cz... ba dokonce i jedna na Hiking.sk
Prostě všichni máte šanci :mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » ned říj 7, 2007 16:55

Tomáš F. píše:ba dokonce i jedna na Hiking.sk
Prostě všichni máte šanci :mrgreen:


Tak ja chcem vyhrat tu na Hiking.sk, ok? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 7, 2007 17:51

Rujir píše:
Tomáš F. píše:ba dokonce i jedna na Hiking.sk
Prostě všichni máte šanci :mrgreen:


Tak ja chcem vyhrat tu na Hiking.sk, ok? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak jo... Jen se s nima musíš domluvit :mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 7, 2007 21:48

Rujir píše:Tak ja chcem vyhrat tu na Hiking.sk, ok?


Takže Tě tahle soutěž teda nebude zajímat :-)
Pro ty ostatní: Na Rujirovu výzvu jsem popohnal soutěž o knígu:
http://www.horolezeckaabeceda.cz/druha-soutez.php
Hodně štěstí!
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Rujir » ned říj 7, 2007 21:52

Tomáš F. píše:Takže Tě tahle soutěž teda nebude zajímat :-)
Pro ty ostatní: Na Rujirovu výzvu jsem popohnal soutěž o knígu:
http://www.horolezeckaabeceda.cz/druha-soutez.php
Hodně štěstí!


Toz dik. Tak tejto sutaze naozaj nemam sancu sa zucastnit. Viem si tipnut oblast, z ktorej ta fotka je, ale kedze som tam v zivote nebol, tak tam asi koncim. Snad budu na Hikingu viac slovak-friebndly sutaze. :mrgreen: Alebo aj nie. Ja si ju aj tak kupim! :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » ned říj 7, 2007 22:20

bych došel někam do obchodu a někde by mělo být napsáno co je na obálce za fotku, ne? :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 7, 2007 22:28

Rujir píše:Toz dik. Tak tejto sutaze naozaj nemam sancu sa zucastnit. Viem si tipnut oblast, z ktorej ta fotka je, ale kedze som tam v zivote nebol, tak tam asi koncim. Snad budu na Hikingu viac slovak-friebndly sutaze. :mrgreen: Alebo aj nie. Ja si ju aj tak kupim! :ú


Nojo, těžká věc :-( My ty soutěže chtěli pojmout tématicky, čili obálku Horoabecedy...
Leč nezoufej! Ta věž je strašně profláknutá. Myslím, že stačí zapátrat v příslušné literatuře, průvodčících apod. Pravdou sice je, že v Dieškovi (Horolezectvo Encyklopédia, ba aj Horolezectvo zblízka) se sice nachází v rejstříku, ne však na obrázku. Ale libovolná fotopublikace o českých pískovcových skalních městech to jistí :wink:

No a kdyby to nevyšlo, pořád je ady ta dohoda s Hikung.sk, ne?
:mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Tomáš F. » ned říj 7, 2007 22:32

Hafi píše:bych došel někam do obchodu a někde by mělo být napsáno co je na obálce za fotku, ne? :ú


No, narazíš na dva problémy:
1. v obchodech většinou knihy z r. 1944 nemívají (a v antikvariátech nebývá Kuttova abeceda zas tak často)
2. V té knize to není napsané :-)

Ale na druhou stranu, je to fakt profláknutá věž... Lze ji najít na kdejaký pohlednici *
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Hafi » ned říj 7, 2007 23:00

Tomáš F. píše:
Hafi píše:bych došel někam do obchodu a někde by mělo být napsáno co je na obálce za fotku, ne? :ú


No, narazíš na dva problémy:
1. v obchodech většinou knihy z r. 1944 nemívají (a v antikvariátech nebývá Kuttova abeceda zas tak často)
2. V té knize to není napsané :-)

Ale na druhou stranu, je to fakt profláknutá věž... Lze ji najít na kdejaký pohlednici *

z věží poznám tak možná tu Petřínskou :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon říj 8, 2007 5:18

Doprčic, co my z oblastí vápence? Nemůžeš tam dát na uhodnutí třeba Matterhorn nebo Rudický propadání :twisted: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomáš F. » pon říj 8, 2007 8:26

Přípluv píše:Doprčic, co my z oblastí vápence? Nemůžeš tam dát na uhodnutí třeba Matterhorn nebo Rudický propadání :twisted: ?


Matternhorn? Myslíš ten českokrasovej? Tak ten by nepoznal už vůbec nikdo :D
A ten druhej (méně významnej) nemá s vápencem mnoho společnýho. To už bych tam rovnou mohl šoupnout jizerskohorský kvaky. To by ses teprve divil :mrgreen:
A rudický kvaky už vůbec ne... jediný významný tam, je to podzemí. A to bys taky nepoznal.
Když už ty vaše kvaky, pak bych musel mít jinej titul a v soutěži by se mohl objevit Hřebenáč - ten totiž na nějaký tý titulce občas vyšel. Ale ne na Horoabecedě.

Takže Ti taky nezbude, než hledat v moudrých knihách :mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod pripluv » pon říj 8, 2007 9:34

Tomáš F. píše:Matternhorn? Myslíš ten českokrasovej? Tak ten by nepoznal už vůbec nikdo :D
A ten druhej (méně významnej) nemá s vápencem mnoho společnýho.


To nemá, ale poznám ho :twisted:

Tomáš F. píše:Takže Ti taky nezbude, než hledat v moudrých knihách :mrgreen:


Už jsem to poslal, takovej polotip, tak né, že se mi tam budete smát :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » úte říj 9, 2007 8:47

Tomáš F. píše:Ale na druhou stranu, je to fakt profláknutá věž... Lze ji najít na kdejaký pohlednici *


kdyby jenom pohlednici :mrgreen:
Johny 10 minut studoval predskali, jestli to neni nejaky chytak :wink:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomáš F. » úte říj 9, 2007 16:04

conny píše:
Tomáš F. píše:Ale na druhou stranu, je to fakt profláknutá věž... Lze ji najít na kdejaký pohlednici *


kdyby jenom pohlednici :mrgreen:
Johny 10 minut studoval predskali, jestli to neni nejaky chytak :wink:


Kdepak, žádnej chyták :-)
To co člověka napadne naprvní kouknutí to taky je!
A vůbec, čekat chyták od tak nezáludného jedince jako já...
:mrgreen:
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod Tomáš F. » úte říj 9, 2007 16:05

Přípluv píše:Už jsem to poslal, takovej polotip, tak né, že se mi tam budete smát :ú .


Neboj... Nesmějeme ;-)
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

PředchozíDalší

Zpět na Outdoorová literatura a časopisy