Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Skimpy » ned čer 14, 2009 20:22

Dneska jsme se vrátili z Alp. Až na jeden nepříjemný zážitek super turistika.

Nikdy jsme tam s krávama neměli problémy, ale ty to byly asi nějak podrážděné snad průchodem skupiny před námi, nebo tím že se bály o své telata, které už ale byly hodně velké. I tak jsme se snažili projít co nejrychleji, zbytečně se nezastavovat a vzhledem k tomu, že krávy postávaly na pěšině snažili jsme se je obejít. I přesto jedna nebo dvě vystartovaly a jedna z nich nabrala hlavou kamarádku, která udělal salto a dopadla do bahna. Naštěstí se jí podařilo z toho dostat, i když viděla krávu ze spod jak přes ní skáče. Potom vyběhl pastevec a odvedl na chvíli pozornost krav od nás. Díky to mu se nám podařilo zmizet z bezprostřední blízkosti stáda asi 20 kusů. Utéct nebylo kde, nebyly tam stromy a plot byl až za stádem. Ale bylo vidět, že krávy jsou dost podrážděné, protože za námi šla další skupina na kterou taky vystartovaly, ale naštěstí je pastevec zastavil i když měl co dělat, protože stádo následovalo turisty i když ti se je snažili velký obloukem vyhnout.
Když jsme opustili pastvinu byla tam značka s obrázkem býka a nápisem „Pozor nebezpeční býci“ tato značka ale v místě kde jsme na pastvinu nevstupovali nebyla, byla tam pouze značka upozorňující na „Pozor pastviny a vstup na vlastní nebezpečí především se psy“.
Výsledek naštěstí jenom nějaká modřina a skoro nový foťák na odpis... snad se aspoň podaří zachránit fotky na kartě.

Máte někdo podobné zkušenosti??
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Cvrk » ned čer 14, 2009 20:59

No, s alpskýma vůbec, ale s českýma a slovenskýma krávama mám pár zkušeností.... jsem asi ještě nepotkal nenasranou krávu nebo býka. Vždycky to končilo úprkem. Hele a jsou tam ty krávy fakt filajový? 8-[
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Hafi » ned čer 14, 2009 22:10

Cvrk píše:Hele a jsou tam ty krávy fakt filajový? 8-[

šak píše že kamarádka má modřiny a ty jsou odjazkživa modrofialový. To je jak kdyz se o tres o bilou stenu, tak ses bilej, kdyz se o tebe otre modra krava, takses modrej, he?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod terkad » ned čer 14, 2009 22:51

A prý že alpské kravičky jsou hodné, milé, hezké a poslušné, kdežto české jsou ošklivé a zákeřné (kamarádova teorie).
Nás tedy jednou pronásledovalo stádo krav u Sovince, kousek od Olomouce, na pastvině,přes kterou jsme museli. Odháněli jsme je píšťalkou a s batohama sprintovali a závěrečnými parakotouly překonávali elektrické ploty.
Kdežto alpské kravičky na nás maximálně znuděně koukaly
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Baff » ned čer 14, 2009 23:06

Tak já si na alpské kravičky taky nemůžu stěžovat... zato méně příjemné setkání s mladými býčky bylo v Norsku. Ráno v sest nas vzbudil rachot zvoncu.. vyhnala jsem tenkrat svou polovicku ven a ja zustala ve stanu, strasny pocit ... kazdou chvili jsem cekala, ze nektereho napadne prebehnou pres ten stan, nastesti byli mladi a blbi a jen tupe zirali ...
Jít do neznáma je lepší než zůstat tam, kde nic není.
Uživatelský avatar
Baff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte čer 9, 2009 22:49
Bydliště: Benešov

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Skimpy » pon čer 15, 2009 5:49

Dost nepříjemné a zvlášť když není kam utéct. A ty krávy tam jsou všude :-) unás sice taky člověk potká, ale není to tak časté.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod ketrin » pon čer 15, 2009 7:28

njn, krávy v Alpách člověk potkává rozhodně častějc než lidi :? ale takhle drsnou zkušenost zatím nemám. my chodíme vždycky se psem, okolo krav ho vedu u nohy a pozoruju oboustranný respekt 8) akorát asi 2x se stalo, že krávy začaly být dotěrné nebo nás nechtěly pustit, tak potom nám pes razil cestu.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod RUMcajs » pon čer 15, 2009 7:45

Irske kravy jsou v pohode.
Sice se me pokusili sezrat stativ a rozslapat nadobicko (fotograficke), ale vlidne slovo a mavani stativem nad hlavou je presvedcilo aby odstoupili.
Stacilo opakovane jasne a zretelne kricet: "Tahnete do pici!" a byl zase klid... :-..
Přílohy
IMG_4043-800x600-kravina.jpg
IMG_4043-800x600-kravina.jpg (173.04 KiB) Zobrazeno 14278 krát
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Robur » pon čer 15, 2009 7:48

Cvrk píše: ...jsem asi ještě nepotkal nenasranou krávu...

Musíš na ně hezky: Krávo! Jitko! :mrgreen:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod sovička » pon čer 15, 2009 8:13

Čeho jsem se opravdu bála, tak to byly býci v Rumunsku (teda jestli to vůbec byli býci, bylo to fakt docela velké). Naštěstí se jen tak líně povalovali v bahně, když jsme procházeli kolem, tak se sice zvedli a dívali se, ale jinak kontakt nevyhledávali. Alpské a skotské krávy u mě docela vedou jako sympaťačky. Kontakt sice občas vyhledávají, ale spíš se mě snaží ožužlat (což při pohledu na jejich jazyk taky není vždycky úplně příjemné)
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod sovička » pon čer 15, 2009 8:17

Tak koukám, že to jsou spíš buvoli... Nevíte někdo, jak se jmenuje samice od buvola?
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod zbuddy » pon čer 15, 2009 9:08

buvolí kráva
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Sirah » pon čer 15, 2009 9:12

no dvakrat jsem si pred lety strihla brigosku v kravine, ale v zivote na me zadna krava nezautocila, spis se jim clovek musi vyhnout, kdyz jim stoji v ceste ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Jumbo » pon čer 15, 2009 9:19

@Rumcajs: celkem se divim,ze odtahly,kdyz si na ne nerval po jejich..konkretne po anglicku :lol:

Jinak od mladi nemam rad kravy a vubec tyhle velky "vacnatce" :mrgreen: na 4 kopytach :)) jednou kdyz jsme kempovali na policku,tak mi rozdupaly svacu,zborili stan a jeste jsem kvuli nim upadnul,kdyz jsem pred nima utikal :twisted: nemam rad sileny kravy :wink:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 15, 2009 10:35

Po letech v zeměd. provozu mohu zkonstatovat, že kráva je většinou lehce manipulovatelná, pokud teda:
1, není totálně blbá nebo přirozeně agresivní (jako lidi), případně měla negativní zážitek s člověkem a je na lidi přecitlivělá
2, nemá u sebe tele
3, není to např. plemeno Angus - nesnáší psy a to tak že dost :twisted:

Většinou stačí zahalekat (jako honák z Brokeback Mountain :mrgreen: ), rozpřáhnout ruce a ukázat, že jsem taky velikej, některé na hůl reagují ústupem, některé to jen naštve...

To, že vidíte stádo a zdá se vám, že tam jsou jen krávy, neznamená, že tam není schovaný býk - dnešní dotace z EU jsou podmíněny přirozenou plemenitbou, tedy je ve stádě ponechán naschvál býk :wink: a někdy může být i menší než krávy a vy si ho nevšimnete ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod zbuddy » pon čer 15, 2009 10:42

vonkreuz píše:Většinou stačí zahalekat (jako honák z Brokeback Mountain :mrgreen: )

...a musím být navíc teplej? :wink: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 15, 2009 11:26

Zbuddy, takovéto přímé poznámky a narážky na OF nepatří [-X Ta moje je ještě košer :wink:

Já si většinou v práci dělal srandu, že dobytek trpí celoživotní avitaminózou, především vitamínu Al a tak jim je jej potřeba dodávat v podobě popobízení hlíníkovou lopatou uhelkou... :mrgreen:

Pro ekofašisty, ochránce a jiné zvrhlíky - žádný strach, ubližování a špatné zacházení se zvířaty se mi dost ekluje!
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod zbuddy » pon čer 15, 2009 11:28

vonkreuz píše:takovéto přímé poznámky a narážky na OF nepatří...
Pro ekofašisty, ochránce a jiné zvrhlíky
:wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Lipon » pon čer 15, 2009 11:45

nam se na Azorech stalo, ze za nama sla dobrej kilometr krava a furt hrozne bucela a chtela podojit, kdyz sme ani po kilaku jeji spolecnosti nedostali chut na mliko tak se urazene vratila ...

jinak s kravama veskrze neutralni zkusenosti
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Skimpy » pon čer 15, 2009 13:53

AD Vonkreuz

Nějaké telata tam byly, ale už dost velké. Prostě ty krávy začaly trochu bučet a ta jedna vystartovala. Problém byl taky v tom, že všechny postávaly u závory, přes kterou jsme procházeli, měli tam vodu a sůl na lízání. Takže jsme museli mezi něma projít. Rozhodně to nebyl příjemný zážitek, když se na člověka rozběhne takové monstrum. Ještě, že to dopadlo tak jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Sirkka » pon čer 15, 2009 14:05

V Rumunsku byly krávy spíš zvědavé, otravovaly, když jsme jedli a šmejdily kolem stanů. Stačilo je odehnat a byl klid (většinou). Problém byl spíš s ovčáckými psi (jestli se těm tvorům dá vůbec říkat pes)... :(
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2009 19:24

Tohle jsem potkal vloni v Ankogelgrouppe. Ale zadna ziva krava tam nikde nebyla :)

Jinak zatim zadny vazny problem, kdyz nepocitam to, ze se jim obcas clovek musi vyhybat na uzkych cestickach. Akorat jednou v Lienzskych Dolomitech jsme prechazeli pastvinu a jedne krave se nelibila ma cervena bunda. Zdalky zkousela nejake bojove postoje, ale pak se na to nastesti vykaslala. Az pak jsme si vsimli, ze to nebyla krava, ale byk... nastesti mlady a jeste nejisty. Jinak bych se asi dost probehl ;-)

Zato ovce mne jednou malem uslapaly. Lezl jsem do sileneho svahu, najednou nahore vykoukla ovce, zabecela, a uz se jich na mne valilo cele stado. A pak uz byly vsude kolem, cpaly se, lezly pres sebe a dobyvaly se mi do batohu. Horsi nez v autobuse ze Strahova kdysi. Malem jsem to neustal. Pak za mnou jeste pres hodinu sly. Uzka cesticka, ja v cele a za mnou 50 ovci. Si myslely, ze mam plny batoh zradla pro ovce nebo co. Nepomohlo nadavani, tleskani a nakonec ani kameny. Ale zato jsem ten kopec vyslapal opravdu rychle ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod mike » pon čer 15, 2009 19:27

Jsou horsi veci, nez kravy. Tohle jsem potkal na druhe strane hor pri sestupu do Maltatalu. Kvalita mizerna, foceno mobilem a zdalky (vyrez), ale jeste citelne.
Přílohy
voda.jpg
voda.jpg (100.52 KiB) Zobrazeno 13996 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod sobb » pon čer 15, 2009 21:00

Co si pamatuju, tak setkání s kravama zatím vždy v pohodě ... Z jednoho stáda pořádně rohatých bejků jsme měli vééélkej respekt, ale průchod se naštěstí obešel bez incidentů. Ale měli jsme docela strach, byli jsme asi jediní pěšáci, který tam kdy spatřili (všici tama projížděli autem), tak jsme měli obavu, aby nebyli přespříliš zvědaví.

S ovcema mám podobnou příhodu jako mike, taky se na mě vrhly sotva mě za kopcem spatřily a nedalo se jich zbavit.

A tohle je setkání se španělskýma polodivokýma kozama:
Obrázek
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod outdoor » pon čer 15, 2009 21:08

to je dobre tema, ja mam ruzne zkusenosti...Novohradky na kole tehdy v pohode, Sumava: jednou pesky nekde kolem Ceskych Zlebu na nas taky pekne utocili, jednou jsme s nima spali v ohrade a v noci jsme se stehovali za plot.... :axe:

ale z Rakouska same dobre zkusenosti! :-
Přílohy
P1150341.JPG
krava alpska! (Ankogelgruppe)
P1150341.JPG (65.03 KiB) Zobrazeno 13955 krát
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod pripluv » úte čer 16, 2009 6:26

mike píše:Jsou horsi veci, nez kravy. Tohle jsem potkal na druhe strane hor pri sestupu do Maltatalu.

v zime by se ti to nestalo :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2009 17:44

pripluv píše:v zime by se ti to nestalo :twisted:

Jako ze by byla zapadla snehem? Nektere byly dost vysoke. Stejne by mne zajimalo, co tim vlastne chteji rict. Ze se muze ta prehrada nahore protrhnout? Nebo ze ji pravidelne vypousteji a delaji vlny? A co s tim ma jako clovek delat? Utect neni kam, udoli je uzke a kolem hodne strme svahy nebo steny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod sobb » úte čer 16, 2009 19:59

taky jsme pár takových ceduliček už potkali ... každopádně nás to odradilo od jakéhokoliv nápadu se tam zabydlet :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod mike » úte čer 16, 2009 20:23

A pritom zrovna tam byly krasne rovne loucky u vody, idealni na stanovani ;-) Fakt nevim, co delat, kdyby takova vlna prisla. To udoli ma snad 10 km a na konci je hodne vysoky terenni zlom s kaskadou vodopadu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpské krávy - teď už raději obloukem obejdu

Příspěvekod Lipon » úte čer 16, 2009 21:29

a nema to byt spis varovani pred vodou po nejakem prudkem lijaku? proste neco jako "vadi"?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Další

Zpět na Člověk a příroda

cron