Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:08

Počkaj, nerozumiem tvojej odpovedi. Spájaš síce dve témy (1. ochrana príroda-pobyt v prírode 2. preferencie) do jednej, ale dobre, zvládneme to.

Takže prosím napíš mi, ako si myslel toto:

1.
keijei píše: OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné.


2.
keijei píše:100 - 1 =99


Ďakujem.

Pre prehľadnosť by som to odporúčal držať oddelene, ale ak to chceš spájať, mne to nevadí.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Indy » úte srp 7, 2012 9:11

PMO, musel by jsi izolovat aj mne.

nerikas ale pravdu, zastal jsem se Te aj ja.

panove, tohle je argumentace pro/proti v ochrane prirody.

tak tady neknucte kvuliva tomu ze si nekdo dovolil rict ze je aj nejake proti.

nebudeme z ochrany prirody delat volby v severni koreji, 110% pro, ze ne?

Jan, kdyz mam problem ze prave pri cestach do prirody narazis na omezeni kvuli jeji tzv "ochrane", co delam spatne? zas tak moc toho nechci. nicmene sroubky se utahujou, a nerikej ze to nevidis. takze zanech demagogie.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod keijei » úte srp 7, 2012 9:21

2Jan: ad 1. Já jsem nepsal "OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné." - to psal amigo.
ad 2. IMHO preference odrazeji postoj spolecnosti k danemu subjektu. Strana zelenych zastupuje ekonadsence a mela by fungovat apoliticky, tudiz by mela byt mezi lidmi relativne popularni. Nedostatek prefernci realne ukazuje nahled spolecnosti na tuto problematiku a postoj k ochrane prirody obecne. Osobne si myslim, ze kazdy je pro ochranu prirody, ale v rozumne mire. Nektere kauzy co jsou zde vypichnuty ukazuji ekoteroristy ve vsi nahote, v boji proti spolecenskym zajmum. Abych taky neco napsal, ze sveho okoli - resi se obchvat kolem vesnice Opava-Komarov a diky ekologum, to vypada, ze se povede jizni obchvat pres ornou pudu, protoze pri severnim obchvatu by doslo k udajnemu zasahu do ekosystemu (zaby a jesterky). Pritom jizni obchvat je delsi a drazsi o cca 2 miliardy Kc oproti severni proekologicke variante, nemluve o likvidaci orne pudy. Takze u nas v obci je protiekologum 100% obyvatel.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:21

Indy píše:Jan, kdyz mam problem ze prave pri cestach do prirody narazis na omezeni kvuli jeji tzv "ochrane", co delam spatne? zas tak moc toho nechci. nicmene sroubky se utahujou, a nerikej ze to nevidis. takze zanech demagogie.


Ja osobne sa vždy skúšam porozumieť, prečo tam to obmedzenie je. Ak ho považujem za oprávnené, tak ho rešpektujem, ak ho nepovažujem za oprávnené, tak ho nerešpektujem.

Lenže do debaty som sa nezapojil kvôli obmedzeniam, ale kvôli jednofarebnosti tej debaty. Skrátka hlavní "antizelení" :-) účastníci debaty tu presadzujú názor, že VŠETCI zelení sú zlí. Možno si to neuvedumujú, ale skutočne to z ich príspevkov len tak srší. Pritom medzi zelenými, podobne ako medzi zváračmi, brunetkami či Švédmi, sú aj svine, aj poctivci, aj hlupáci aj rozumní ľudia, aj politici aj opovrhovači politikou, aj militanti aj hipisáci, aj fundamenmtalisti aj liberáli... skrátka nevadí mi, že sa nepáčia obmedzenia z titulu ochrany prírody (aj mne sa mnohé nepáčia a snažím sa o ich elimináciu), ale že sa tu všetci hádžu do jedného vreca.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Robur » úte srp 7, 2012 9:25

amigo píše: zřejmě sis nevšimnul, nebo nepochopil, že OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné.

Amigo trefil hřebíček na hlavičku. Aby se propříště zabránilo podobným nedorozuměním, mělo by se někde v pravidlech vedle zákazu politiky jasně proklamovat:
OF je zaměřené na pobyt a aktivity v přírodě. Příroda je pouze prostor pro naše aktivity a jakékoliv omezování aktivit v přírodě je nežádoucí. To, že s ničením přírody ubývá prostoru pro naše aktivity, nás nezajímá, tento problém se týká příštích generací, zatím je přírody dostatek. Diskuse na toto téma je nám nepříjemná a nežádoucí.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 9:26

Indy píše:PMO, musel by jsi izolovat aj mne.


Nemusel. Ty téma diskuse nebouráš, naopak tam vnášíš dravý a zdravý pochybovačný prvek aniž by ses uchyloval k hulvátským a podpásovým metodám pavprocha, jejichž výsledkem je rozbití smysluplného tématu. Nemluvě o napadání účastníků diskuse, kteří si dovolí mít jiný názor, než PAN moderátor.
Naposledy upravil PMO dne úte srp 7, 2012 9:33, celkově upraveno 2
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:28

keijei píše:2Jan: ad 1. Já jsem nepsal "OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné." - to psal amigo.


Ty vole, sorry, error! Nejako som to poplietol :-), hlboko sa ospravedňnujem.

keijei píše:ad 2. IMHO preference odrazeji postoj spolecnosti k danemu subjektu. Strana zelenych zastupuje ekonadsence a mela by fungovat apoliticky, tudiz by mela byt mezi lidmi relativne popularni. Nedostatek prefernci realne ukazuje nahled spolecnosti na tuto problematiku a postoj k ochrane prirody obecne. Osobne si myslim, ze kazdy je pro ochranu prirody, ale v rozumne mire. Nektere kauzy co jsou zde vypichnuty ukazuji ekoteroristy ve vsi nahote, v boji proti spolecenskym zajmum. Abych taky neco napsal, ze sveho okoli - resi se obchvat kolem vesnice Opava-Komarov a diky ekologum, to vypada, ze se povede jizni obchvat pres ornou pudu, protoze pri severnim obchvatu by doslo k udajnemu zasahu do ekosystemu (zaby a jesterky). Pritom jizni obchvat je delsi a drazsi o cca 2 miliardy Kc oproti severni proekologicke variante, nemluve o likvidaci orne pudy. Takze u nas v obci je protiekologum 100% obyvatel.


Slová "strana" a "apoliticky" sú oxymoron. Ako som mapísal pred chvíľou, tak to, že (cit.) "ekológovia" presadili to či ono, neznamená, že všetci "ekológovia" sú takí istí, resp. že s tým súhlasia. Ja sa tiež počítam medzi "ekológov", ale snažím sa o zrušenie všeobecného zákazu pohybu mimo značených chodníkov v národných parkoch a rezerváciách. Rešpektujem ochranu prostredia, ale zelených som nevolil a tak skoro ani nebudem. Kam sa potom mám na tomto fóre zaradiť?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Indy » úte srp 7, 2012 9:30

hm. no ja to vidim podobne.

napriklad nerozumim zakazu lezeni na palave 1.1-31.8.

nenapada me nic co by potrebovalo v tech stenach tak dlouho kvest nebo hnizdit.

nicmene, nepamatuju se ze by k tomu zakazu bylo nejaky vysvetleni nebo diskuze a TO JE TO CO MI VADI.

Robur, no tak.. takhle prehnane to neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod amigo » úte srp 7, 2012 9:31

Jan píše:Počkaj, nerozumiem tvojej odpovedi. Spájaš síce dve témy (1. ochrana príroda-pobyt v prírode 2. preferencie) do jednej, ale dobre, zvládneme to.

Takže prosím napíš mi, ako si myslel toto:

1.
keijei píše: OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné.


2.
keijei píše:100 - 1 =99


Ďakujem.

Pre prehľadnosť by som to odporúčal držať oddelene, ale ak to chceš spájať, mne to nevadí.

jediný, kdo tu míchá věci a osoby dohromady jsi ty. pak se nediv, že jsi mimo. takže laskavě rozlišuj mezi mnou a uživatelem keijei a oprav si ty zmatené, nebo zmanipulované, jak chceš, citace.

a ano, znova opakuji, OF není zelené fórum zaměřené na ochranu přírody, ale fórum zaměřené na pobyt v přírodě, což jsou dvě odlišné věci. budu se opakovat, ale nechápu co stále nechápete??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Vachon » úte srp 7, 2012 9:32

... nehledě na to, že "ochrana přírody" už není synonymem pro to, jestli někam nechat vkročit nohu, protože by mohla zašlápnout střevlíka (tam se ještě poměrně jednoduše dá diskutovat o tom, jestli přínosy vyváží náklady), ale nechali jsme si vmanipulovat absurdní "princip předběžné opatrnosti", kdy se dá prosadit (a v každodenní praxi prosazuje) prakticky jakákoliv pitomost na základě mnohdy zcela šílených hypotéz.
Takže slova "ekolog", "ochranář" apod. už pro řadu z nás bohužel nemají úplně neutrální konotaci, což by měli poctiví ochránci střevlíků či medvědů chápat. Není pro nás totiž úplně jednoduché identifikovat ty, co konají dobro, mezi těmi, co páchají dobro.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:34

Indy píše: nicmene, nepamatuju se ze by k tomu zakazu bylo nejaky vysvetleni nebo diskuze a TO JE TO CO MI VADI.


Hlboko súhlasím. Jedným z najväčších problémov ochranárov je ich neschopnosť efektívne komunikovať.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 9:41

Jan píše:Hlboko súhlasím. Jedným z najväčších problémov ochranárov je ich neschopnosť efektívne komunikovať.


A ty se divíš? Když jsem se o to jen pokusil, objevil se pavproch diskusi rozehna a mě "střískal holí" Takže se nikdo nesmí divit, že ta averze potom roste i na druhé straně z pozice těch, kteří třeba makají v terénu nebo v laboratořích (byť připomínková řízení nejdou úplně mimo ně, ale od různých Studničků jsou na míle daleko) aby pak museli někde od poslouchat jací to jsou píčusové.

Já si prostě řekl, že vůbec nemám zapotřebí tady něco komukoli vysvětlovat, jen proto aby mě pak nějaký pavproch sral s radostí na hlavu a dělal ze mě debila.
Naposledy upravil PMO dne úte srp 7, 2012 9:42, celkově upraveno 1
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:41

keijei píše:jediný, kdo tu míchá věci a osoby dohromady jsi ty. pak se nediv, že jsi mimo. takže laskavě rozlišuj mezi mnou a uživatelem keijei a oprav si ty zmatené, nebo zmanipulované, jak chceš, citace.


Zrejme Ti ušlo, že som si uznal chybu, lebo som poplietol citácie. Inak, to slovo "zmanipulované" ma pobavilo.

keijei píše:a ano, znova opakuji, OF není zelené fórum zaměřené na ochranu přírody, ale fórum zaměřené na pobyt v přírodě, což jsou dvě odlišné věci. budu se opakovat, ale nechápu co stále nechápete??


Ty nechápeš, že nemôžeš hádzať všetkých ochranárov do jedného vreca.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod amigo » úte srp 7, 2012 9:44

Robur píše:
amigo píše: zřejmě sis nevšimnul, nebo nepochopil, že OF není diskusní fórum zaměřené na ochranu přírody, ale naopak na pobyt v ní. což jsou věci odlišné.

Amigo trefil hřebíček na hlavičku. Aby se propříště zabránilo podobným nedorozuměním, mělo by se někde v pravidlech vedle zákazu politiky jasně proklamovat:
OF je zaměřené na pobyt a aktivity v přírodě. Příroda je pouze prostor pro naše aktivity a jakékoliv omezování aktivit v přírodě je nežádoucí. To, že s ničením přírody ubývá prostoru pro naše aktivity, nás nezajímá, tento problém se týká příštích generací, zatím je přírody dostatek. Diskuse na toto téma je nám nepříjemná a nežádoucí.

to jsou tvoje závěry, já nic takového netvrdím, tak mi to nepodsouvej. to zatím celkem dobře zvládá PMO a Jan.asi je ochráncům tenhle způsob blízký.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:46

PMO píše:
Jan píše:Hlboko súhlasím. Jedným z najväčších problémov ochranárov je ich neschopnosť efektívne komunikovať.


A ty se divíš? Když jsem se o to jen pokusil, objevil se pavproch diskusi rozehna a mě "střískal holí" Takže se nikdo nesmí divit, že ta averze potom roste i na druhé straně z pozice těch, kteří třeba makají v terénu nebo v laboratořích (byť připomínková řízení nejdou úplně mimo ně, ale od různých Studničků jsou na míle daleko) aby pak museli někde od poslouchat jací to jsou píčusové.

Já si prostě řekl, že vůbec nemám zapotřebí tady něco komukoli vysvětlovat, je proto aby mě pavproch sral s radostí na hlavu.


PMO, ja ale nepíšem o komunikácii na OF, ale o komunikácii voči verejnosti všeobecne. Úplne chápem, že ľudia zúria, že ana tú a tú lokalitu nemôžu ísť, lebo im nikto zrozumiteľne nevysvetlí, prečo tam nemôžu ísť. A keď myslím zrozumiteľne, tak myslím zrozumiteľne. To znamená, že zakázať lezenie na nejakej skale z "dovodu hniezdenia" má nulový účinok. Je treba ľuďom vysvetliť, ako vplýva lezenie na tej skale na toho dravca a vysvetliť im to tak, aby to pochopili. To ochranári nevedia. Štátni ochranári vedia iba pečiatkovať.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod keijei » úte srp 7, 2012 9:48

Jan píše:
keijei píše:jediný, kdo tu míchá věci a osoby dohromady jsi ty. pak se nediv, že jsi mimo. takže laskavě rozlišuj mezi mnou a uživatelem keijei a oprav si ty zmatené, nebo zmanipulované, jak chceš, citace.


Zrejme Ti ušlo, že som si uznal chybu, lebo som poplietol citácie. Inak, to slovo "zmanipulované" ma pobavilo.

keijei píše:a ano, znova opakuji, OF není zelené fórum zaměřené na ochranu přírody, ale fórum zaměřené na pobyt v přírodě, což jsou dvě odlišné věci. budu se opakovat, ale nechápu co stále nechápete??


Ty nechápeš, že nemôžeš hádzať všetkých ochranárov do jedného vreca.


Hele, nechci byt hnusny, ale proc mi porad podsouvas neco co jsem nenapsal? :axe: Udelej si v tom poradek. Trochu moc tu diskusi zeres a unikaji ti detaily a souvislosti. :rolleyes:
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod amigo » úte srp 7, 2012 9:49

Jan píše:
keijei píše:jediný, kdo tu míchá věci a osoby dohromady jsi ty. pak se nediv, že jsi mimo. takže laskavě rozlišuj mezi mnou a uživatelem keijei a oprav si ty zmatené, nebo zmanipulované, jak chceš, citace.


Zrejme Ti ušlo, že som si uznal chybu, lebo som poplietol citácie. Inak, to slovo "zmanipulované" ma pobavilo.

keijei píše:a ano, znova opakuji, OF není zelené fórum zaměřené na ochranu přírody, ale fórum zaměřené na pobyt v přírodě, což jsou dvě odlišné věci. budu se opakovat, ale nechápu co stále nechápete??


Ty nechápeš, že nemôžeš hádzať všetkých ochranárov do jedného vreca.

asi máš vážný problém s rozlišováním a chápánín... pokud si ty citace opravit nehodláš, pak tvoje příspěvky smažu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 9:51

amigo píše:to jsou tvoje závěry, já nic takového netvrdím, tak mi to nepodsouvej. to zatím celkem dobře zvládá PMO a Jan.asi je ochráncům tenhle způsob blízký.


To je klasika...jakmile se objeví názor, který se nelíbí, tak je to hned podsouvání, demagogie´a špatná diskusní morálka, aniž bych se nad tím zamyslel...

Myslím, že jste si tu vytvořili docela rozvinutý kult třídního nepřítele. Ale já vam v tom fandím, některé komunity a společnosti na tom celkem solidně žijou celé roky, tak proč by nemohlo tohle fórum?

Tě pic!
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Jan » úte srp 7, 2012 9:53

amigo píše:asi máš vážný problém s rozlišováním a chápánín... pokud si ty citace opravit nehodláš, pak tvoje příspěvky smažu.


Myslím, že nemám ani tak problém s rozlišovaním a chápaním, ale skôr syntaxom fóra. :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Indy » úte srp 7, 2012 9:54

PMO, bez argumentu a vysvetleni podporu necekej.

a to jsi na nizzsim stupni potravniho retezce, podle vseho.

spicka pyramidy je povinovana vysvetlovat a motivovat.

ten volebni debakl zelenych nebyla nahoda.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod keijei » úte srp 7, 2012 9:56

PMO píše:...jakmile se objeví názor, který se nelíbí, tak je to hned podsouvání, demagogie´a špatná diskusní morálka, aniž bych se nad tím zamyslel...


Hele pro nas co jsme prisli pozdeji a nestacili jsme zachytit ekonazor - o co vlastne slo s temi zviraty?
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 9:59

Jan píše:PMO, ja ale nepíšem o komunikácii na OF, ale o komunikácii voči verejnosti všeobecne.


Pokud máš pocit, že projekt ochrany velkých šelem obecně špatně komunikuje s veřejností, napiš mi prosím své výtky do soukromého vzkazu, nejlépe s tipy, jak to vylepšit.

Obecně spousta ochranářských skupin má problém s komunikaci s veřejností, to je pravda, ae pořád nevidím důvod proč za to kopat do člověka, který tu přišel prohodit pár slov o velkých šelmách...

Tohle vlákno už dávno ztratilo svůj smysl...doporučuju moderátorům přejmenovat na "Proti ochraně přírody", ostatně amigo tu sám psal, že ochrana přírody sem do fóra nepatří, aje mi záhadou jak tu tedy vůbec mohlo takové vlákno vzniknout.....nějaký omyl, ne? :-)
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Robur » úte srp 7, 2012 9:59

amigo píše:to jsou tvoje závěry, já nic takového netvrdím, tak mi to nepodsouvej. to zatím celkem dobře zvládá PMO a Jan.asi je ochráncům tenhle způsob blízký.

Amigo voe umíš číst? Kde ti něco podsouvám? Já přece netvrdím že něco tvrdíš :twisted:
Jen jsem za použití tvé věty implikoval celkové vyznění diskuse a ironizoval zdejší převládající postoj.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 10:01

keijei píše:Hele pro nas co jsme prisli pozdeji a nestacili jsme zachytit ekonazor - o co vlastne slo s temi zviraty?



Chtěl jsem tu rozjet hezké téma, které se zabýva velkými šelmami - vlk, rys a medvěd v ČR. Bohužel pavproch začal toto téma opakovaně napadat a ničit, tak jsem to tu zase zavřel.
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod keijei » úte srp 7, 2012 10:06

2PMO: Nevim sice o co slo, ale odstranenim svych postu a presunem na FB si dle meho nazoru nepomuzes. Asi to tam dopadne podobne. Jinak znam relativne dost lidi co FB bytostne nesnaseji (vcetne sebe [-( ) a tudiz utekem zrovna tam znacne omezujes komunikaci, o ktere se tady taky bavime.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Indy » úte srp 7, 2012 10:08

tohle uz tady bylo.

proti ochrane velkych selem nema nejspis nikdo nic.

proti ekoduktum by se dost vyhrad naslo. jsou to dost extremne nakladne hracky.

rovnice ochrana velkych selem = ekodukty me osobne nepresvedcila.

ano, mohou diky nim migrovat uspesneji, ale ony budou migrovat tak jak tak.

celkem dost halo kvuliva prejetymu medvedimu imigrantovi.

dolozit ze prave za 30let ty populace zdegeneruji protoze jsou izolovany bude asi problem, protoze pochybuju uz o te vlastni izolaci.

nic vic, nic min.

prosim, nestezuj si dokola. obnov vlakno, klidne ho nech promazat, nafedruj tam fotky a aktuality a dej tomu pul roku rok, a pak zacni...

hodil by se nam ekodukt, navrhli nam toto ale my bychom potrebovali tohle protoze.

podporte nas, nejdeme zbuhdarma vyhazovat penize, nejdeme zdrzovat nebo vydirat, atd atd.

uc se od Ghandiho, nejvychcanejsiho z politiku v kategorii nediktatori. kdyz jeho jmeno reknes nahlas, prumerna vychcana dira do snehulaka se studem sama zavre, ze nebyla vychcana dostatecne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod amigo » úte srp 7, 2012 10:11

PMO píše: ostatně amigo tu sám psal, že ochrana přírody sem do fóra nepatří

to jsem napsal kde? popravdě mě ty tvoje vykonstruovaný lži začínají lehce iritovat. zřejmě tě pp vzal tou holí málo.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod pavproch » úte srp 7, 2012 10:20

amigo píše: popravdě mě ty tvoje vykonstruovaný lži začínají lehce iritovat. zřejmě tě pp vzal tou holí málo.



:smt023

to je jen přátelské poštouchnutí do amíga, dále se k tady k té všeobecné diskusi a smyslu ochrany přírody nebudu připojovat....

až se vrátíte ke konkrétnu (např. ekodukt v jablinkově) rád se zvovu připojím se svými "vyhraněnými" názory

PS: pro PMO na rozdíl od Tebe nejsem urážlivá vztahovačná slečinka
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod Robur » úte srp 7, 2012 10:22

amigo píše:
PMO píše: ostatně amigo tu sám psal, že ochrana přírody sem do fóra nepatří

to jsem napsal kde? popravdě mě ty tvoje vykonstruovaný lži začínají lehce iritovat. zřejmě tě pp vzal tou holí málo.

amigo píše:OF není zelené fórum zaměřené na ochranu přírody, ale fórum zaměřené na pobyt v přírodě, což jsou dvě odlišné věci.

Amigo, klíííd, tvoje slova se dají takto pochopit. Tak se prosímtě nerozčiluj a zkus to vyjádřit jinak :wink:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti

Příspěvekod PMO » úte srp 7, 2012 10:24

pavproch píše:PS: pro PMO na rozdíl od Tebe nejsem urážlivá vztahovačná slečinka


Radej budu urážlivá vztahovačná slečinka, než duševní mrzák pavproch, kterej své postižení evidentně nezvládá...
PMO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát črc 6, 2012 17:49

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda