Stát chystá nové NP

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stát chystá nové NP

Příspěvekod simp » úte zář 9, 2008 9:14

když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » úte zář 9, 2008 16:22

no chudáci místní obyvatelé, to aby si opravili domečky co nejdřív, pak už to asi nepůjde...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod dado » úte zář 9, 2008 17:07

mali by to vymysliet trochu lepsie - lebo ako vravis, je to vlastne kliniec do rakvy rozvoja obce - tie domy co su, budu - az dokial nespadnu a ked spadnu, tak obec zanikne :) mali by obce vyclenit z NP :) inak to bude urcite pre tie obce velke plus a aj pre tu prirodu.
Uživatelský avatar
dado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned dub 29, 2007 19:50
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lenkys » úte zář 9, 2008 18:56

Na rekonštrukciu domov to nemá veľký vplyv - musela by tam byť vyhlásená pamiatková zóna a to je o niečom inom.

Ja by som to nijak nedramatizovala, v Bratislave sa napríklad pokojne idú stavať "viladomy" v skutočnosti paneláčiky v ochrannom pásme Devínska lesostep. Viac o tom je aj tu: http://devin.otvorene.sk/Members/redakc ... imidz-trpi
Lenkys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 6, 2008 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zbuddy » úte zář 9, 2008 19:02

Sice jsem z oboru, ale stavby tohoto typu a v těchto (aj.) lokalitách odsuzuji. V Praze se toho už zprasilo a ještě zprasí...Co mě také děsí - ty hrůzy, co se staví u staroměstské straně Dunaje na nábřeží :toimonster:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » úte zář 9, 2008 19:08

Bratislava je v stavebnictve svetovy unikat a priam ukazkovy priklad chamtivosti, korupcie a klientelizmu. Fakt nechcem vidiet, ako to mesto bude vyzerat za dvadsat rokov. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lenkys » úte zář 9, 2008 19:12

Koli tzv. "River parku" sa vlastne vyrubal cely skutocny park na nabrezi - a z Petrzalskej strany sa tiez vyrubal taky park, vlastne obstavia sa suvisle cele nabrezie Dunaja. Teraz nasleduje hradny kopec - aj ten sa ide zastavat...
Kolko bolo koli tomu peticii a protestov...
Lenkys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 6, 2008 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zbuddy » úte zář 9, 2008 19:29

V Praze jsou podobné projekty:
a) Prague Marina Místo bývalého přístavu
b)River City Prague na Rohanském ostrově, čímž začalo kurvení této sice kdysi nevábné lokality, která přesto měla potenciál stát se krásným rekreačním centrem Prahy.
Na zprasení čeká ještě část nádraží Holešovice-Bubny, developeři zastavěli kopec nad Velkou Chuchlí a chtějí se tlačit dál do údolí Dalejského potoka atd.

Prostě hnus, velebnosti. Množství betonu je v Praze mnohonásobně větší než v Blavě. I když musím uznat, Blava je trochu bizarní město, ale na Berlín nemá.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Robur » stř zář 10, 2008 9:55

jj, co přežilo bolševika nepřežije neviditelnou ruku. V Ostravě taky všechny zelené plácky, kde mohl dřív člověk běhat se psem nebo pouštět draka, mizí pod betonem. :smt070 :smt071
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lenkys » stř zář 10, 2008 10:52

Vyhlásenie nového národného parku nie je na škodu veci. Obávam sa skôr o miesta, kde sa zrušili chránené územia a tlačí sa tam výstavba vkusných panelákov dotvárajúcich scenériu krajiny na úkor vymiznutia chránených druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa tam vyskytujú... Veď čo, vysadí sa tam strešná zeleň a črepníkové stromy...
Lenkys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 6, 2008 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod george1 » stř zář 10, 2008 12:01

Křivoklátsko mi je vcelku lhostejný. To bude svým způsobem ale zvláštní NP. Je to už přece jenom dost rekreačně industriální oblast. To Jesenicko by mi ale trochu vadilo, bo se domnívám, že Bursík tím bude myslet i Rychleby s Králickým Sněžníkem a na Rychlebách je krásný právě to spaní na hřebenu.

Teď je otázka jestli to Bursík stihne. Sjezd sice vyhrál, ale myslím, že v podstatě je to jenom krátkodobá resustitace.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Robur » stř zář 10, 2008 12:49

george píše:... To Jesenicko by mi ale trochu vadilo, bo se domnívám, že Bursík tím bude myslet i Rychleby s Králickým Sněžníkem a na Rychlebách je krásný právě to spaní na hřebenu.
....


zkus se na to podívat trochu zeširoka. To už rači buď oželím spaní na hřebenu nebo prostě budu riskovat pokutu v NP, než aby mi zapráskali Jeseníky rekreačníma bytovkama jako v Krkonoších.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george1 » čtv zář 11, 2008 9:17

Robur píše:
george píše:... To Jesenicko by mi ale trochu vadilo, bo se domnívám, že Bursík tím bude myslet i Rychleby s Králickým Sněžníkem a na Rychlebách je krásný právě to spaní na hřebenu.
....


zkus se na to podívat trochu zeširoka. To už rači buď oželím spaní na hřebenu nebo prostě budu riskovat pokutu v NP, než aby mi zapráskali Jeseníky rekreačníma bytovkama jako v Krkonoších.


Ty bytovky v Krkonoších vznikly dávno potom, co vzniknul NP. Pokud by nebyly vyjmuty obecní intravilány a extravilány z NP, tak by to stejně nikdy ve sněmovně neprošlo. Si představ tu šílenou lobby. No a stejně by se stavělo.

Si ale nemyslím, že by hrozilo to, co v Krkonoších. Daleko a špatně dostupný od Prahy - naštěstí. Včera bylo v novinách, že rekreační byty se přestali téměř prodávat a že některý čekají na kupce už 5 let. Jsme to v práci počítali a postavilo se jich za 5 let cca 15 000 (Šumava, Krkonoše, Beskydy) - to už je nějaká suma.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 11, 2008 12:22

Takto bojují občané Prahy s hydrou developmentu na Praze 5, což je signifikantní příklad.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na Člověk a příroda