Placený vstup do Krkonoš ??

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Placený vstup do Krkonoš ??

Příspěvekod homerr » čtv zář 1, 2005 10:36

homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Placený vstup do Krkonoš ??

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 1, 2005 10:55

homerr píše:http://www.novinky.cz/domaci/64090-starostove-chteji-zavest-vstupne-do-krkonos.html

co na to říkáte???

no co, asi všude jako jinde. za vjezd (vchod, ...) po silnici na Mangrt taky inkasujou 3€.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Placený vstup do Krkonoš ??

Příspěvekod homerr » čtv zář 1, 2005 11:52

uplne jinej martin píše:
homerr píše:http://www.novinky.cz/domaci/64090-starostove-chteji-zavest-vstupne-do-krkonos.html

co na to říkáte???

no co, asi všude jako jinde. za vjezd (vchod, ...) po silnici na Mangrt taky inkasujou 3€.


všude jako jinde právě nic takovýho není, asi je trochu rozdíl když se zaplatí za vjezd na parkoviště anebo když se budou stavět nový sruby na turistických chodníkách, kde zase bude muset sedět nějaký člověk, bude tam potřebovat vodu, elektřinu...
aby to nedopadlo jako v tatrách, kde se na vrcholy vyšší než 2500 musí! najmout průvodce, nic jiného nikde na světě není - kromě kilimanžára :evil:
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tulak » čtv zář 1, 2005 11:53

Ve Slovenskem raji je to normální už několik let a nikdo se nad tím nepozastavuje. Když to, co vyberou dají do značení, do přístřešků a dalších vymožeností a nesebere to jak je u nás zvykem stát, tak proč né.
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod homerr » čtv zář 1, 2005 12:06

tulak píše:Ve Slovenskem raji je to normální už několik let a nikdo se nad tím nepozastavuje. Když to, co vyberou dají do značení, do přístřešků a dalších vymožeností a nesebere to jak je u nás zvykem stát, tak proč né.


jasný, ale tam stojí výběrčí u silnice, nebo hned u vstupu do parku, to se mě v krkonoších zdá dost nereálný... lepší řešení by možná bylo investice do pořádných parkovišt ve velkých střediskách a tam vybírat, kdo jezdí do Krkonoš v zimě, tak ví že jet třeba do Pece je skoro sebevražda...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Squish » čtv zář 1, 2005 15:25

Já to celkem vítám, 30Kč nikoho nezabije. Akorát mi to přijde nefér vůči lidem co tam bydlí ale s tím snad něco udělaj.
Uživatelský avatar
Squish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 24, 2005 11:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pát zář 2, 2005 5:26

Lidi co tam bydlej určitě nebudou platit za to, že se vrací z vesnice s rohlíkama :wink: ...

Jinak jestli ty love pudou na Krkonoše, tak jo. Jestli si za to někdo koupí nový služební auto, tak :smt071 ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod maykl » pát zář 2, 2005 9:08

Sem pro, ale aby sme to vzali vseobecne:
kdyz pujdu ja na tyden =210 KC - coz je v pohode
kdyz pujde 4 clena rodina =840.- coz uz v pohode neni

tudiz vysledkem je to, ze devastujici nemecky zajezd bude devastovat jeste vic, a cesky se na horach nedomluvis = pivo za 100.- limca 130.- ...... takze rodinka opravdu nepojede

ma to sve mouchy

ale pozor, nejedna se o krkonose jako takove, ale urcita mista = pokud nebude platit listek na cele krkonose, ale pouze na urcitou cast = muzu za den taky zaplati 4x.

takze?

myslim, ze nez to daj dohromady, budou to muset jeste nejak osetrit
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod pripluv » pát zář 2, 2005 11:49

Hm, to je pravda. To je #-o ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

"Zaplať ševce"

Příspěvekod Marco » sob říj 8, 2005 20:39

Ano, je to husné parazitovat na krásách přírody. Někdo může namítnout "vždyť my to vstupné vracíme zpět do přírody prostřednictvím investic" Ha, Ha, Ha. Žiji v Severních čechách na Mostecku. "Užívám si di po vytěženém uhlí a také něco chemie. Když si chci užít přírody a vyjedu z okresu tak stále častěji slyším "Zaplať". Viděl bych to asi takhle. Ti co mají hezkou přírodu a chtějí vybírat vstupné ať přijedou sem na Mostecko na výměnný pobyt. A my odsud zase k nim, samozřejmě zadara.
Marco
 

Příspěvekod blondak » ned říj 9, 2005 17:50

ZDAREC
dneska jsem se vrátil z pece , kde jsem pomáhal kámošům, kteří maj chatu v obřáku se dřívím a k mému údivu jsem se tam dozvěděl, že placené parkoviště v peci je nevýhodnou smlouvou pronajaté od města nějakýmu soukromníkovi a město za to ročně dostává pouze paušální částku. přitom tam parkovný stojí na víkend kolem 350 kč. tak pokud takovýhle placení který se v minimální míře vrací městu, nebo CHKO-čku, tak to je akorát zase rejže pro nějakýho chytráka.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Re: "Zaplať ševce"

Příspěvekod Mudžahedin » ned říj 9, 2005 20:27

Marco píše:Ano, je to husné parazitovat na krásách přírody. Někdo může namítnout "vždyť my to vstupné vracíme zpět do přírody prostřednictvím investic" Ha, Ha, Ha. Žiji v Severních čechách na Mostecku. "Užívám si di po vytěženém uhlí a také něco chemie. Když si chci užít přírody a vyjedu z okresu tak stále častěji slyším "Zaplať". Viděl bych to asi takhle. Ti co mají hezkou přírodu a chtějí vybírat vstupné ať přijedou sem na Mostecko na výměnný pobyt. A my odsud zase k nim, samozřejmě zadara.

Máme stejné bydliště...a s tím prostředím, už to není co dříve. Myslím, jako že se zlepšilo.
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Re: "Zaplať ševce"

Příspěvekod Marco » pon říj 10, 2005 23:21

"Máme stejné bydliště...a s tím prostředím, už to není co dříve. Myslím, jako že se zlepšilo."

Ano zlepšilo se to a to je dobře. Takže asi přišel čas přemýšlet o vybírání vstupného do Krušných hor a Českého středohoří.
To byl vtip. Ale když půlku dne trávíte v chemičce a zbytek v paneláku, tak mně naprudí když mám zaplatit za procházku po lesní pěšině.
Marco
 


Zpět na Člověk a příroda