Myslivec - pytlák s razítkem?

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod Filip » sob črc 26, 2008 18:48

Zdar,
tak jsem zase absolvoval hospůdku s jedním známým...dlouhodobým myslivcem. A opět se mi potvrdilo, že oficiálně jsou myslivci samé pomáhání lesu, zvířatům, kontrolní funkce a další řečičky, ale jak dojde na lámání chleba, tak střelí co se pohne - čím vzácnější, tím lepší. V Česku rys když se sem tam objeví, v Rumunsku medvěd, když se tam domluví akce a půjčí zbraně, atd atd ... přičemž nejde jen o tenhle jedinej případ.
Tak si říkám, jestli by všechny ty neumětely v zeleném nenahradilo pár rysů a nějaká ta smečka vlků:) - člověk by se aspoň nebál chodit do lesa, že ho nějaký poloslepý ožrala sejme...nebo znáte i nějakého slušného myslivce? Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod sx02 » sob črc 26, 2008 18:53

Znas nejakyho slusnyho ridice?

Myslim si ze pausalizace fakt skodi, podle jednoho trubky nemuzes posuzovat ostatni.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Filip » sob črc 26, 2008 18:58

Šak jsem psal, že to není ojedinělý případ...a právě proto jsem založil tohle téma, zajímají mě vaše zkušenosti...možná mám fakt smůlu a třeba potkávám samé výjimky:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Hombre » sob črc 26, 2008 19:12

Filip píše:Šak jsem psal, že to není ojedinělý případ...a právě proto jsem založil tohle téma, zajímají mě vaše zkušenosti...možná mám fakt smůlu a třeba potkávám samé výjimky:) Fil


Z mojí osobní zkušenosti: Nikdy sem nepotkal žádnýho myslivce, který by nezastával názor: Škodná je všecko, co nám likviduje zvířata k našemu lovu... :roll: kok__i
Naposledy upravil Hombre dne sob črc 26, 2008 19:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv pro 7, 2006 21:04
Bydliště: Jižní morava

Příspěvekod Rujir » sob črc 26, 2008 19:40

Nerad generalizujem, ale povedzme, ze pytliactvo polovnikov je na SK velmi, velmi rozsireny jav. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » sob črc 26, 2008 20:12

Ja mam jednoho pribuzneho myslivce a ten si dava opravdu pozor... Ale bohuzel jsem mel tu smulu, ze jsem par potkal v lese... Strileli hodne blizko kluku v oddile...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lumyr » sob črc 26, 2008 21:19

no, je pravda ze vetsina myslivcu pohazi z rad policie, takze samy bambule, tak se nedivim jak to vypada.....nejsem teda vubec proti lovu, proc ne, kazdej ma nejakou uchylku, ale kdyz kazdou chvili nekoho postrelej, chodej po lese s puskou vylity tak bych jim to klidne zakazal. Myslim si ,ze i bez nich by to priroda nejak zvladla..ale nejvetsi skodna jsou ochranari a ekologove, na ty fakt nikdo nema :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod zatora » ned črc 27, 2008 12:00

V rodině mám několik myslivců a většinou sou to typy opravdových myslivců jak mají být-např. můj tata chodil na srnca mrtě dlouho a když mu přišel tak si ho prohlédl přes kříž a sklopil hlaveň se slovy "ten jednou bude moc pěkný" :-) , ale zase druhý případ je jeden známy který klidně sestřelí krkavce a ještě se s tím chválí...On je ten přístup myslivců vidět taky v zimním období kdy se zakrmuje, to se hned pozná komu jde jen o zářezy a kdo se stará o svůj krmelec a okolí, Typy myslivců tzv "sportovních podnikatelů" ani nechci probírat, to sou jenom sběrači zářezů, Tak jako ředitel jedné středně velké firmy si jezdí po světě a střílí všecko, pak mu to doveze zásilková služba v kontejnerech-kamarád tam viděl krokouše, lva, kly ze slona, preparovanbou hlavu žitafy atd....
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod teoretic » ned črc 27, 2008 14:33

Rujir píše:Nerad generalizujem, ale povedzme, ze pytliactvo polovnikov je na SK velmi, velmi rozsireny jav. :((
ale my se bavíme o myslivcích :twisted: :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod ZbynekN » ned črc 27, 2008 14:37

teoretic píše:ale my se bavíme o myslivcích :twisted: :mrgreen:

t.

Soubor ruských ochotníků, které zajímal především lov :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Rujir » ned črc 27, 2008 15:02

Tato sprava hovori za vsetko. Tak nejak si ja predstavujem polovnika!
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Filip » ned črc 27, 2008 15:24

Tak to já to slyšel jinak - chtěl toho srnce sundat a ve zmatku si to opřel o otevřené okýnko - přičemž puškohled měl jakoby nad kapotou a hlaveň vevnitř auta - a jak vystřelil, tak dostal kolegu. Ale z technického hlediska je to poměrně obtížná záležitost, takže jde asi o kachnu.
V každým případě, jak si o myslivcích myslím svoje, tohle je smutný:(
F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Rujir » ned črc 27, 2008 15:28

Filip píše:Tak to já to slyšel jinak - chtěl toho srnce sundat a ve zmatku si to opřel o otevřené okýnko - přičemž puškohled měl jakoby nad kapotou a hlaveň vevnitř auta - a jak vystřelil, tak dostal kolegu. Ale z technického hlediska je to poměrně obtížná záležitost, takže jde asi o kachnu.
V každým případě, jak si o myslivcích myslím svoje, tohle je smutný:(
F


Ale ja nevravim, ze to nie je smutne. A je viac menej jedno, ako to bolo v skutocnosti. Aj tak to bolo kurevsky nezodpovedne narabanie s nabitou zbranou. A presne to si myslim o polovnikoch. 3/4 z nich su nezodpovedne prasata, ktorym ide len o zarezy na pazbe, pripadne o lacne maso a fajny privyrobok bokom (hadajte odkial beru restauracie vacsinu svojej diviny?). :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Filip » ned črc 27, 2008 15:47

Rujir píše:Aj tak to bolo kurevsky nezodpovedne narabanie s nabitou zbranou. A presne to si myslim o polovnikoch. :roll:


Tak to určitě souhlas:) Buď museli být oba na káry, nebo si nedovedu představit, jak můžeš někoho jen tak odbouchnout neúmyslně. F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Blaf » ned črc 27, 2008 16:04

znamy je myslivec, ale radil bych ho spise k tem "hodnym" lovi fakt jen skodnou a castokrat rika to same co jiz zmineny otec: mel jsem na musce takovou krasnou srnu...ale strelit neco takoveho by byla vrazda to neee....jde o ten pocit ze jsi ji MOHL strelit
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chasi » ned črc 27, 2008 19:14

Pytlák s razítkem? Tohle označení se mi opravdu nelíbí.

V naší rodině se myslivosti věnovalo a věnuje více lidí. Dále bych chtěl připomenout, že je opravdu rozdíl od mezi profesionály a amatéry. Je zde také čím dál větší skupina lidí, kteří si zaplatí odstřelení zvěře od toho zajíce po medvěda ja jedno jestli z auta nebo z vrtulníku. Mezi všemi se najdou ti, kteří mohou svou práci zneužívat.
Já sám jsem pomáhal sbírat a chystat jim jídlo na zimu a pak jim ji roznášet. Vím co je to i zvěř pozorovat a také vím, co je to ji zastřelit. Samozřejmě se zastřelí i pěkné kusy, ale povětšinou je snahou mít v revíru silné kusy a zbavit se těch slabých (o které se někdy postará i příroda). Kdo by se o to zajímal věděl by i které zvěře je mnoho, která potřebuje redukovat atd. Je tady znehodnocování porostů atd.
Dále mám i zkušenosti, kdy jsme pozorovali a pak naháněli nějaké pytláky, kteří jezdili po lese (kde nechali návnady) a pak je hledali v noci hledáčkem a když je "omráčili" světlem, tak je stříleli.
Ať se do toho moc nezamotám. Jsou ti špatní, kteří si chtějí ulovit i ty chráněné druhy, to bez debat, ale nejde je házet do jednoho pytle s těmi, kteří se k lesu a jeho obyvatelům chovají s náležitou úctou.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Filip » ned črc 27, 2008 21:13

2Chasi...nešlo mi o to někoho cílevědomě urážet, spíš mě zajímaly všelijaké názory...jasně že nejsou jen samí myslivci-troubové, ale i spousta lidí, co s tím má spoustu práce...
Zajímavá by byla i otázka, jestli mezi myslivcema vůbec funguje nějaký mechanismus na vytřizování právě těch "pytláků" - nebo jestli i ti slušní tak nějak mlčky a nečinně přechází, když si někdo sem tam sundá něco, co nemá...a pak se tím chlubí v hospodě...:/ F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Blaf » ned črc 27, 2008 21:22

myslim ze s tim nic moc nenadelaji...to je jak mezi policajtama kdyz nektery vezme uplatek...taky ho kolega nebonzne...vis jak proste jsou vsichni myslivci a drzi za "stejny provaz" :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Filip » ned črc 27, 2008 21:24

2blaf...nj...a neměl jsi původně na obrázku výrobek jedné izraelské zbrojovky?:) F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Blaf » ned črc 27, 2008 21:29

ja?? :shock: :lol: nee sry co jsem si nehraval avatara tak to je tento...pomahal mi s nim teo...

kdyz mam nekde jineho avatara tak je to tygr....do zbrani uz nejaky patek nedelam :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » úte črc 29, 2008 2:36

Filip píše:
Rujir píše:Aj tak to bolo kurevsky nezodpovedne narabanie s nabitou zbranou. A presne to si myslim o polovnikoch. :roll:


Tak to určitě souhlas:) Buď museli být oba na káry, nebo si nedovedu představit, jak můžeš někoho jen tak odbouchnout neúmyslně. F

Třeba právě tou nedbalostí :wink: .
Nezabředávám do debaty, že jsou to pitomci, můj názor však ventiluji a je ostatním znám- ano, jsou a dělají si to sami. Asi že ne všichni. Souhlas s Rujirem v tomto.
Howgh
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Tomík » úte črc 29, 2008 9:37

Těžká věc... také nerad generalizování...
Bohužel je obvykle určitá skupina posuzována podle nejvíc viditelných jedinců - a ti slušní obvykle nevyčnívají.
Prostě si obvykle děláváme obrázek podle vlastních zkušeností. Moje osobní jsou pohříchu spíše negativní. I když nutno uznat, že při frekvenci mého pohybu po lese a vůbec v terénu je vlastně fakt, že po mě stříleli jen dvakrát skoro zázrak.
Jo, a taky jsem z vesnice - loveckej lístek tam mívali místní komustičtí bafuňáři, několik význačných jézedáků, oba místní policajti a profláknutel estébák. Kdo tam působí v místním mysliveckém sdružení dnes netuším, ale zrovna nedávno jsem se dočetl, že právě toho bývalýho předsedu JZD při honu postřelil kolega.

Hm. Ale pro ob jektivní názor by bylo nepochybně vhodnější udělat anketu u někoho, kdo se lesem doopravdy zabývá. Třeba u hajnejch. Znám pár takovejch, co na ně nadávaj, a pár jinejch, co si je nemůžou vynachválit - prostě vždycky záleží na konkrétních lidech (anebo těch mysliveckejch sdruženích).
Možná byla (je) chyba zase v tom bolševikovi. Bolševik udělal z myslivosti "lidovou" "zábavu" (odtud název lidové myslivecké sdružení, žeano) a prostě nasáknul jedince, jejichž morální kvality přímo předurčují, že z nich budou prachsprostí bouchalové.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » úte črc 29, 2008 9:48

Rujir píše:A presne to si myslim o polovnikoch. 3/4 z nich su nezodpovedne prasata, ktorym ide len o zarezy na pazbe, pripadne o lacne maso a fajny privyrobok bokom (hadajte odkial beru restauracie vacsinu svojej diviny?). :roll:


co je presne dovod preco som pred casom prestala divinu jest uplne.
verim, ze su slusni polovnici, ale ja ich nemam ako rozlisit a aspon takto mozem vyjadrit svoj postoj.

nechcem to zovseobecnovat, nakoniec aj v rodine sme mali niekolko polovnikov, lenze to bola cast rodu z Liptova a tradicia siahala generacie dozadu. a potom su pani podnikatelia. poznam jedneho riaditela firmy, ktory si na polovacke zalozit svoj imidz - rozpravala som sa s par zamestnancami a nenasla som ziadneho, na ktoreho by to posobilo inak ako vytahovanie sa maleho chlapca na piesku, kto ma vacsi kyblik.

okrem toho mi sa mi zabijanie pre radost prieci.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Filip » úte črc 29, 2008 10:00

conny píše:
Rujir píše:....co je presne dovod preco som pred casom prestala divinu jest uplne...


Hm, já zrovna zvěřinu preferuju před třeba kuřatama právě řekněme z etických důvodů - zatímco srnka si celý život vesele běhá a pak to koupí, aniž by většinou věděla, co se děje, tak u kuřat je to tak, že jsou narvaný 40 dní po devatenácti kusech na jednom čtverečným metru prostoru, a pak je domlácený a polámaný strojově zabijí... Takže tak...Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod zbuddy » úte črc 29, 2008 10:01

conny píše: a potom su pani podnikatelia. poznam jedneho riaditela firmy, ktory si na polovacke zalozit svoj imidz - rozpravala som sa s par zamestnancami a nenasla som ziadneho, na ktoreho by to posobilo inak ako vytahovanie sa maleho chlapca na piesku, kto ma vacsi kyblik.
okrem toho mi sa mi zabijanie pre radost prieci.

S tímto souhlas, k těm poctivým dědkům myslivcům a dále k těm již před revolucí přiblblým střílečům (ať už to byli esenbácí, pomocnící, milicionáří či funkcionáří) přibylo hafo podnikatelů velkých (co střílejí z vrtulníku) a malých - co střílejí z džípů, prostě hovad, co střílejí pro prestiž a (sexuální?) ukojení.
Ale také negeneralizuji, nedávno jsem při pokusu o prodej jedné speciální nemovitosti mluvil v rámci průzkumu lokality a místních poměrů s místním majitelem pár rybníků a to byl príma poctivej chlap, Jihočech jak poleno, také myslivec od roku sedmdesátněco :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod ramirez » stř říj 15, 2008 15:22

Pravdou je že generalizovat nejde, znám myslivce kteří jsou absolutně super a taky ty druhý ...... Každopádně jelikož jsem tak trochu od fochu, tak 95 procentům bych zbraně do rukou vůbec nedával, protože když se snoubí absolutní neznalost bezpečný manipulace s buďto davovou psychózou při honu nebo loveckou horečkou na čekaný, tak z toho je skoro vždycky průser ...... uf jsem se trochu rozohnil ... pardon!
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Re: Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 5, 2020 18:02

(sorry, lepší téma jsem nenašel a psát to do těch Beskyd mi nepřišlo vhodný, to by bylo OT)

K tomu videu medvěda v Beskydech, natočil ho místní flintičkář nějakým noktovizorem se zaměřovacím křížem - jsem mysel, že zákon o myslivosti noktovizory (nebo spíš puškohledy s nočním viděním) zakazuje, nebo ne? Nevím, nejsem (zaplaťpámbu!) myslivec :)

I když bych teoreticky asi raději, aby je povoloval - když jdu v noci lesem, asi bych byl radši, aby mne případný flintičkář z posedu poznal a nestřílel jen po prvním tmavém fleku :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod apuka » úte kvě 5, 2020 19:49

Taky me napadla ta sama otazka. Ale vypada, ze to muze byt legalni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 5, 2020 20:18

FrantaKrajta
Ano, taky mě to zaujalo, čím to natočil, protože to působí jako záběr z puškohledu. Ale to asi snímal nějak mobilem přes puškohled nebo jak?

Jinak jsem zrovna nad tímto tématem přemýšlel, že se zde zeptám, jak to s myslivci na svých cestách mají ostatní. Zrovna v Beskydech se mi minulý rok stalo, že mě v noci vzbudily blízké výstřely. Ale opravdu to bylo dost blízko, takže jsem měl strach jen se trochu pohnout, protože jsem přespával v mělkém dolíku v porostu malých smrků. Aby tam při nějakém pohybu nebo šustění nezačal šít. Ale dost možná to byl spíše nějaký pytlák, což mi na klidu ubralo ještě víc. Protože to byly rychlé opakující se výstřely jako z opakovačky, které myslivci běžně nenosí. A dost výstřelů ihned po sobě. Do těch dolíků nebo prohlubní jsem v lesích začínal lehávat záměrně, protože se mi stávalo dost často, že mě v noci budila blízká střelba. A nejsem si úplně jistý, jestli ti myslivci před těmi výstřely přemýšlí nebo pálí jednu za druhou a je jim to jedno kam nebo jestli tam náhodou někdo není. Také se v přírodě pohybuji rád co nejméně nápadně a občas jdu lesem i po setmění. Ale čím dál více z toho mám obavy právě kvůli těm myslivcům, aby mě tam nějaký nesejmul v domnění, že jsem zvěř. Občas teda při chůzi alespoň zablikám baterkou.

No a minulý rok na podzim se mi stalo, že procházím jednou vesnicí a po cestě pokračuji dál okrajem lesa. Když jsem byl daleko za vesnicí, tak jsem dál od cesty na jedné louce viděl nějakého chlápka v oranžové vestě, jak si opéká špekáček. Jdu dál a po nějaké chvíli si všimnu, že za mnou po louce běží myslivec a volá na mě, ať jdu okamžitě pryč a jak jsem se tam dostal. Přiběhl ke mně a táhl mě za rukáv rychle z lesa ven a přes louku na druhou stranu. Ptal se mně, jestli jsem šel po cestě a jestli tam nikdo nestál na té cestě. Říkal jsem mu, že jsem přišel normálně po cestě z vesnice a nikdo na cestě nebyl. On byl dost vylekaný, protože v tom prostoru, kde jsem byl právě probíhala naháňka divokých prasat a na druhé straně stálo plno myslivců se zbraněmi namířenými k té lesní cestě po které jsem šel. Jen čekali až tam v běhnou divočáci. Přišlo mi to dost neuvěřitelné, že to měli takhle dodrbané. Nikde na okraji lesa u cesty žádné oznámení o probíhajícím odstřelu a že střílí zrovna k cestě, kudy chodí lidé. Ještě k tomu v sobotu dopoledne, kdy je volno. V tu chvíli mi bylo jasné, že ten týpek v té oranžové vestě to podělal a že měl hlídat na té cestě, aby tam nikdo nešel, ale místo toho si bokem opékal špekáček. Prošel jsem tedy za zády těch myslivců celou jejich roztáhlou rojnici a chvíli poté už jsem slyšel, jak pálí. Ten chlap, co mě z toho lesa vytáhl, ten jediný z toho byl trochu vylekaný, že jsem jim tam vlezl přímo do rány. Ostatní dementi z toho měli akorát srandu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4215
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Myslivec - pytlák s razítkem?

Příspěvekod mike » úte kvě 5, 2020 21:39

Jestli se neceho u nas bojim, tak jsou to prave myslivci. Proto zapinam celovku uz v podvecer, abych byl videt a netrefil mne nejaky blb, co strili po vsem, co se pohne. Jelikoz pochazim z venkova, tak vim, co jsou myslivci zac. Presne, jak pise ramirez vyse:
ramirez píše:95 procentům bych zbraně do rukou vůbec nedával

To, ceho se bojis, se uz bohuzel stalo a to priserny hovado, co chudaka zastrelilo, ani neuznalo svou vinu a jeste se citilo ukrivdene :vom:

Souhlas s Frantou, lepsi, kdyz ty noktovizory mit budou. I kdyz... pak jich zas mozna bude v lese vic a bude tam nebezpecneji... Nahnat je vsechny do ohrady, at se vystrili navzajem a posledni muze odejit [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Člověk a příroda