Pozorování v přírodě

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » pát srp 20, 2021 20:06

Asi druh "pozorovani", co malokdo chce zazit... V OV na Rudne auto srazilo losici. :smt022

Pro ty, co neznaji mistni realie, to je skoro jako by se to stalo v Praze na Evropske... nebo na D1 mezi Brnem a Rousinovem (ale tam neni tolik civilizace).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » sob srp 21, 2021 21:44

Dnes jsem po ceste z Lyse hory zatocil z jedne cesty "za roh" na druhou, zahledl jsem periferne, ze se v krovi pred krajem lesa pohly nejake tri vetsi ptaky. Udelal jsem dva kroky, s velky, hlokem a machanim kridel se hodne neizko nad zemi prodiral nejaky stejny ptak pres ostruzini do lesa, ale moc jsem jej nemohl identifikovat. Po dalsim kroku dalsi hluk a to uz viditelne "vyletela" a prekonala ty asi dva metre vzdalenosti do lesniho porostu ctvrta tetrevice...

Coz me docela mrzi, jsem sice rad, ze jsem je videl, ale byl bych radeji, kdyby tam zustaly na pokoji a zobali si ostruziny v klidu. Takto jsem jim tam alespon nechal ty ostruziny, i kdyz vypadaly hodne lakave a zrale.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte srp 31, 2021 8:48

pavproch píše:Fčíl sem uvařil popoludňajší kafe a pohlédnul z wokna kanclu - je to fajn mít firmu na kraji dědiny (kousek od lesa) a pod woknem trapník: sem asi tři minuty čuměl na třasořitku (konipas horský) jak tam poskakoval po posekaném trapníku hledajíc (asi) žížaly a třásl říťkou. :mrgreen:

A zase - ranní kafe a pohled z wokna kanclu: na drátech elektriky mi před woknem sedí (velké) hejno úplně zmoklých vlašťovek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pavproch » úte říj 12, 2021 7:46

Ty jo, neska ráno polemlesemloukou3 do prce = sem pln zážitků: napřed tři srnky (2 dospělci a batole) zblízka a potom (vele)kaňour taky docela zblízka - ty woe, takle velkýho divočáka sem ešče neviděl.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 8:13

pavproch píše:takle velkýho divočáka sem ešče neviděl
A jaky je ted Tvuj rekordni cas na zbytku trasy? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte říj 12, 2021 8:20

Jo, vidíš, to mě ani nenapadlo, že bych se měl bát.... příště už (asi) budu.
pavproch
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 18:09

Naopak, obrdivocakovi priste prines neco dobreho a az se s nim skamaradis, postvi ho na sousedovic cokla. Udela si z nej predlozku pred sluj :twisted:

Ja se divocaku nebojim, oni sice za tmy vyhruzne chrochtaji, ale kdyz se jim clovek nenamota primo pod nohy, tak se nic nedeje. Vcera mi ovsem v lese chcipla baterka a to uz uplne prijemne nebylo.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 20:12

No jo, i na divocaka plati jako pro jinou divou zver (u nas) - nesmis jej nasrat, jinak bude zle :-). S vyjimkou matek s mladaty, tam ani nemusis vedet, ze delas neco, co matku nastve.
Jo, jeste nepouzivej parfemy, ktere by mohly pripominat (vele)kanourovi bud parenichtivou bachyni nebo soka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 20:16

apuka píše:jeste nepouzivej parfemy

To pises mne?! :shock: :D

(cely zivot pouzivam akorat vodu po holeni a holim se az po sprchovani a pred spanim ;-))
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » pát říj 29, 2021 10:21

Viděl jsem hada, větší než naše zmije, širší než naše zmije a celej černej. Víte někdo, co to mohlo bejt? Byl celkem zmasilej :tonqe:
NE povinným vakcínám. Moje tělo, moje rozhodnutí!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda