Ochranáři chtějí koupit a zbourat Labskou boudu

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod sobb » čtv lis 1, 2007 7:59

Získávám pocit, že někteří lidičkové slyší slovo "ochranář" - ( a to v jakémkoliv významu, ať už organizace státní či nevládka) - a pak už je jedno o co se jedná, prostě "je to špatně". Zajímavý to pohled na svět ...

Labská bouda je ohyzdnost, jedna věc je, že bezesporu negativně ovlivňuje krajinný ráz; a druhá (a podle mě závažnější) je obava správy z počínání nového majitele... Z tohoto pohledu by mi přišlo nejracionálnější, kdyby ten barák koupili a provozovali sami :(( Zbourat se to pak dá vždycky :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod dvora » čtv lis 1, 2007 8:42

sobb píše:Labská bouda je ohyzdnost, jedna věc je, že bezesporu negativně ovlivňuje krajinný ráz; a druhá (a podle mě závažnější) je obava správy z počínání nového majitele... Z tohoto pohledu by mi přišlo nejracionálnější, kdyby ten barák koupili a provozovali sami :(( Zbourat se to pak dá vždycky :twisted:


Asi tak bych to viděl taky. Zbourat se to dá vždycky, a když to budou mít pod kontrolou, tak není co řešit. Třeba se jednou ukáže, že je to vlastně nádherná (nostalgoická) budova.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 8:42

chonda píše:
zbuddy píše:Vemte sebou Alici, ta ráda ničí, třeba se unaví a uklidní :mrgreen:

Jo, bude stačit na to nasprejovat Divadlo Járy Cimrmana a ona už to zvládne sama 8)
:finga: :smt044
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 8:50

sobb píše:Získávám pocit, že někteří lidičkové slyší slovo "ochranář" - ( a to v jakémkoliv významu, ať už organizace státní či nevládka) - a pak už je jedno o co se jedná, prostě "je to špatně". Zajímavý to pohled na svět ...

Labská bouda je ohyzdnost, jedna věc je, že bezesporu negativně ovlivňuje krajinný ráz; a druhá (a podle mě závažnější) je obava správy z počínání nového majitele... Z tohoto pohledu by mi přišlo nejracionálnější, kdyby ten barák koupili a provozovali sami :(( Zbourat se to pak dá vždycky :twisted:

To se určitě nestane,koupit snad ale dále provozovat :(( to je spousta starostí a zcela jiný obor.
A co se týče "ochranářů" tak ono -"je to špatně"- nevzniklo jen tak samo sebou já mám hlavně tak za posledních 6-8 let spoustu špatných skušeností a to všechny jen s úředníky arm3 ,teréní pracanti jsou úplně o něčem jiném :smt023
Ovšem na památkový úřad nemá absolutně nikdo :x
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 9:59

Petras píše:To se určitě nestane,koupit snad ale dále provozovat :(( to je spousta starostí a zcela jiný obor.
A co se týče "ochranářů" tak ono -"je to špatně"- nevzniklo jen tak samo sebou já mám hlavně tak za posledních 6-8 let spoustu špatných skušeností a to všechny jen s úředníky arm3 ,teréní pracanti jsou úplně o něčem jiném :smt023
Ovšem na památkový úřad nemá absolutně nikdo :x
no tak to je jednoduchý vysvětlení státní ochranář = úředník, byrokrat.

nestátní ochranary atd. tak mluví se nakonec o těch kterí vymíšlej stupidní nápady aby je bylo vydět, ale o těch kteří dělají nějakou záslužnou činnost se většinou nemluví a média o ně nestojí.

A z tohoto důvodu mají ochranáří takový špatný jméno u veřejnosti. :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 10:58

poldík píše:
Petras píše:To se určitě nestane,koupit snad ale dále provozovat :(( to je spousta starostí a zcela jiný obor.
A co se týče "ochranářů" tak ono -"je to špatně"- nevzniklo jen tak samo sebou já mám hlavně tak za posledních 6-8 let spoustu špatných skušeností a to všechny jen s úředníky arm3 ,teréní pracanti jsou úplně o něčem jiném :smt023
Ovšem na památkový úřad nemá absolutně nikdo :x
no tak to je jednoduchý vysvětlení státní ochranář = úředník, byrokrat.

nestátní ochranary atd. tak mluví se nakonec o těch kterí vymíšlej stupidní nápady aby je bylo vydět, ale o těch kteří dělají nějakou záslužnou činnost se většinou nemluví a média o ně nestojí.

A z tohoto důvodu mají ochranáří takový špatný jméno u veřejnosti. :((

Jestli ti toto vyplynulo z mého příspěvku tak věř že tak jsem to nemyslel.
Státní ochranář není jen úředník a byrokrat.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 11:07

Petras píše:Jestli ti toto vyplynulo z mého příspěvku tak věř že tak jsem to nemyslel.
Státní ochranář není jen úředník a byrokrat.
ne tak úplně jsem to nemyslel ale když si více méně vemeš tak ten kterej může prípadně o něčem rozhodnout atd. tak jo. jinak takový kteří se dostanou i do terénu atd. a vědí co a jak tak zase nejsou ti co rozhodujou. tak asi tak
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 11:07

dvora píše:
sobb píše:Labská bouda je ohyzdnost, jedna věc je, že bezesporu negativně ovlivňuje krajinný ráz; a druhá (a podle mě závažnější) je obava správy z počínání nového majitele... Z tohoto pohledu by mi přišlo nejracionálnější, kdyby ten barák koupili a provozovali sami :(( Zbourat se to pak dá vždycky :twisted:


Asi tak bych to viděl taky. Zbourat se to dá vždycky, a když to budou mít pod kontrolou, tak není co řešit. Třeba se jednou ukáže, že je to vlastně nádherná (nostalgoická) budova.

Proboha, jen aby se to nepokoušeli provozovat! To by zase bylo byrokracie, vytváření nových organizací... Bojů o korýtka ve státní správě.
Depa. Zbourat a je to!
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 11:14

poldík píše:
Petras píše:Jestli ti toto vyplynulo z mého příspěvku tak věř že tak jsem to nemyslel.
Státní ochranář není jen úředník a byrokrat.
ne tak úplně jsem to nemyslel ale když si více méně vemeš tak ten kterej může prípadně o něčem rozhodnout atd. tak jo. jinak takový kteří se dostanou i do terénu atd. a vědí co a jak tak zase nejsou ti co rozhodujou. tak asi tak

Tak to jo :D souhlas :smt023
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod sobb » čtv lis 1, 2007 11:19

Tomík píše:Proboha, jen aby se to nepokoušeli provozovat! To by zase bylo byrokracie, vytváření nových organizací... Bojů o korýtka ve státní správě.
Depa. Zbourat a je to!

:mrgreen: ... byrokracie a zakulisni boje jsou snad vsude a ve vsem, si nevyberes ... proste mi to prijde jako mensi zlo (kdyz uz tam ten barak stoji a chteli by do toho vrazit ty prachy)

a k tem "statnim ochranarum": ted uz jsou z nich urednici ze vsech, bohuzel, ale tak funguje statni masinerie .... driv byli ctyri dni v tydnu venku a v jednom udelali to papirovani, ted tam u tech pocitacu sedi vsici a furt a ven se pry pomalu nedostanou ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 11:21

Tomík píše:
dvora píše:
sobb píše:Labská bouda je ohyzdnost, jedna věc je, že bezesporu negativně ovlivňuje krajinný ráz; a druhá (a podle mě závažnější) je obava správy z počínání nového majitele... Z tohoto pohledu by mi přišlo nejracionálnější, kdyby ten barák koupili a provozovali sami :(( Zbourat se to pak dá vždycky :twisted:


Asi tak bych to viděl taky. Zbourat se to dá vždycky, a když to budou mít pod kontrolou, tak není co řešit. Třeba se jednou ukáže, že je to vlastně nádherná (nostalgoická) budova.

Proboha, jen aby se to nepokoušeli provozovat! To by zase bylo byrokracie, vytváření nových organizací... Bojů o korýtka ve státní správě.
Depa. Zbourat a je to!

Přesně tak, souhlas. :smt023
Ale to bourání :(( já nemám rád když se vzhazujou věci oknem.
To víš já vyrostl na Spořínkovi. :twisted:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod JK » čtv lis 1, 2007 11:38

Petras píše:Tak to já jsem raději pro nějakou úpravu budovy. :((
A co se týče toho nedovoleného přepravování lidí na akce tipu koncert na hřebenech,nechápu proč si to "ochranáři" nepohlídají když předem vědí že tam k něčemu takovému dojde,to pak vypadá že jim než o přírodu jde o následný (finanční) postih. :(


Ono to možná není tak jednoduché, si to "pohlídat předem". Nejsou policie, a je otázka, jestli jim je v tomhle místní policie ochotná pomáhat. Co by s tím měli dělat? Ozbrojit se a po rolbách a skútrech střílet?

Na jeden z těch koncertů se údajně rolby otočily 80x. Mám dojem, že většinou tam mají povolený vjezd (zásobování chat a pod.), ochranáři jim musí dokazovat, že to zneužívají / případně že poškodili přírodu.

Spíš myslím, že o finanční postih jim fakt nejde - oni udělí pokutu, majitel se odvolá, správní řízení se vleče, mají s tím plno byrokratické práce a dokazování s nejistým výsledkem - a pokud uspějí, tak se ta pokuta stejně nejspíš rozpustí v rozpočtu. Smyslem pokuty je, aby se pořadatelům taková akce nevyplatila.

Samozřejmě kdyby v tom státě všechno fungovalo, tak by nějaká cesta jak "preventivně" zábránit svozu návštěvníků na koncert v I. zóně NP být měla. Ale přinejmenším u "terénních pracovníků" si teda nemyslím, že by se ochotně se založenýma rukama koukali na "dopravní provoz" a těšili se, jak udělí pokutu.
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonda » čtv lis 1, 2007 11:52

Ono to ale stejně působí jako lehkej tunel na peníze...Protože pokud to takhle dají vědět předem, že jsou ochotni to koupit za státní peníze (tzn. vlastně za jakoukoliv cenu), tak pro současného majitele není žádnej problém sehnat dva tři fiktivní zájemce, kteří vyšroubují cenu...
Takže nápad to možná nebyl špatnej, ale provedení je poněkud podezřelé...
A jinak taky nemám rád vyhazování něčeho, co vcelku pěkně funguje - jenže tohle může fungovat jenom jako hotel a ten tam nechceme 8)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 11:57

JK píše:
Petras píše:Tak to já jsem raději pro nějakou úpravu budovy. :((
A co se týče toho nedovoleného přepravování lidí na akce tipu koncert na hřebenech,nechápu proč si to "ochranáři" nepohlídají když předem vědí že tam k něčemu takovému dojde,to pak vypadá že jim než o přírodu jde o následný (finanční) postih. :(


Ono to možná není tak jednoduché, si to "pohlídat předem". Nejsou policie, a je otázka, jestli jim je v tomhle místní policie ochotná pomáhat. Co by s tím měli dělat? Ozbrojit se a po rolbách a skútrech střílet?

Na jeden z těch koncertů se údajně rolby otočily 80x. Mám dojem, že většinou tam mají povolený vjezd (zásobování chat a pod.), ochranáři jim musí dokazovat, že to zneužívají / případně že poškodili přírodu.

Spíš myslím, že o finanční postih jim fakt nejde - oni udělí pokutu, majitel se odvolá, správní řízení se vleče, mají s tím plno byrokratické práce a dokazování s nejistým výsledkem - a pokud uspějí, tak se ta pokuta stejně nejspíš rozpustí v rozpočtu. Smyslem pokuty je, aby se pořadatelům taková akce nevyplatila.

Samozřejmě kdyby v tom státě všechno fungovalo, tak by nějaká cesta jak "preventivně" zábránit svozu návštěvníků na koncert v I. zóně NP být měla. Ale přinejmenším u "terénních pracovníků" si teda nemyslím, že by se ochotně se založenýma rukama koukali na "dopravní provoz" a těšili se, jak udělí pokutu.

Píšeš rozumě,ale nechce se mi věřit že tomu hromadnému svozu opravdu nelze zabránit,tím spíše že to není hurá akce pár skůtráků.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 11:58

chonda píše:Ono to ale stejně působí jako lehkej tunel na peníze...Protože pokud to takhle dají vědět předem, že jsou ochotni to koupit za státní peníze (tzn. vlastně za jakoukoliv cenu), tak pro současného majitele není žádnej problém sehnat dva tři fiktivní zájemce, kteří vyšroubují cenu...
Takže nápad to možná nebyl špatnej, ale provedení je poněkud podezřelé...
A jinak taky nemám rád vyhazování něčeho, co vcelku pěkně funguje - jenže tohle může fungovat jenom jako hotel a ten tam nechceme 8)
Tak s tím plně souhlasím holt kalsika plýtvání státníma penězma z nichž se při troše snahy spousta lidí obohatí :evil:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 12:02

JK píše:Ono to možná není tak jednoduché, si to "pohlídat předem". Nejsou policie, a je otázka, jestli jim je v tomhle místní policie ochotná pomáhat. Co by s tím měli dělat? Ozbrojit se a po rolbách a skútrech střílet?
..
nevím proč by se měli ozbrojovat už v současnosti mají status veřejného činitele, takže když někoho zatavijou a ten by je napadl tak je to už trestňák. jinak tady by se hodilo aby měli některé pravomci jako policie např. zabavení věci, odstavení vozidla atd. zabavili by jim rolbu a měli by po ptákách
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 13:22

sobb píše:
Tomík píše:Proboha, jen aby se to nepokoušeli provozovat! To by zase bylo byrokracie, vytváření nových organizací... Bojů o korýtka ve státní správě.
Depa. Zbourat a je to!

:mrgreen: ... byrokracie a zakulisni boje jsou snad vsude a ve vsem, si nevyberes ... proste mi to prijde jako mensi zlo (kdyz uz tam ten barak stoji a chteli by do toho vrazit ty prachy)


Jen to ne... Dopadne to třeba jako s ČÚOPem, napřed bylo špatně, že jedna organizace spravuje úplně všechno a cosi jiného pod ní spadá nesystémově, i rozdělili to na AOPAK (jméno tato organizace změnila v momentě, když tedy vznikly dvě ředitelská místo - o to mám pocit šlo především; a ochranáři tomu říkali NAOPAK) a Správu CHKO ČR, aby pak zjistili že to nestémový a v podstatě začaly slučovat ty organizace z ČÚOPu vzniklé (by to jako bylo pod jednou střechou) a vyčlenili z toho tzv. "provozní" jednotky (např. Správu zpřístupněných jeskyní, která tak sice spadá do gesce MŽP ale přestává být ochranářskou organizací a stává se ekonomickým subjektem podnikajícím v ZCHÚ - se z toho po...rou všichni až se to opravdu začne ekonomicky chovat a bude se to slučovat třeba s AOPK).
A do toho všechny ty soukromé zájmy a zájmíčky kdekoho, kdo chce tu získat dotaci na rybníček, tu si líznout na výběrovce, onde ruku v ruce s PF udělat maličký podvůdek - a pak jsou lidi, kteří to vědí, a chtějí tuto vědomost využít, čili kdejakej ochranář na dostatečně vysokém místě (kam se dostal po něčích zádech a hlavně za cenu odložení ideálů) je vydiratelnej, takže jde na ruku dalším sajrajtíkům ať už ze státní nebo soukromé sféry. A do toho ještě tahanice o potencionelně lukrativní hotelovej komplex na lukrativním místě.
Jo, to bych viděl jako bezva nápad.

sobb píše:a k tem "statnim ochranarum": ted uz jsou z nich urednici ze vsech, bohuzel, ale tak funguje statni masinerie .... driv byli ctyri dni v tydnu venku a v jednom udelali to papirovani, ted tam u tech pocitacu sedi vsici a furt a ven se pry pomalu nedostanou ...


Čtyři dny v týdnu venku? Kdypak to bylo? Co pamatuju tak takhle pěkný to nebylo ani za starých dobrých amatérských časů Střediska památkové péče a ochrany přírody (v dobách, kdy sice existovalo Ministerstvo vnitra a životního prostředí, ale výkon spadal pod Ministerstvo kultury a OP byla příležitostně trpěná). Jo, čtyři dny v týdnu venku dokázal být snad jen kolega Koutecký, kterej vždycky dokázal přesvědčit nějaký baby, že tu papírovou otravu udělaj za něj :-) On ostatně musel, jeho životní rytmus vyžadoval pohyb v lese - za bolševika ho nenechali dělat nic jinýho než lesního dělníka a on si na to tak nějak zvyknul... Ale nikomu normálnímu se to nikdy nepodařilo. Koneckonců, ani zmiňovanej lesní muž to nevydržel do důsledku a nakonec se na celou OP vykváznul, a radši zas dělá v lese s pilou, protože má alespoň čistou hlavu. A mezi náma, já osobně se mu ale ani trochu nedivím! Než jít dělat k OP, to bych fakt radši šel dělat do lesa s pilou. Koneckonců to umím (ne sice na úrovni Kouteckýho, ten má holt mnohonásobně delší léta praxe), a mít čistou hlavu taky není k zahození.

Sem se rozhořčil, tak si to neber osobně... Jenže to bude v tom, že sice společně s tebou budu hájit principy OP, ale k stávajícím nástupcům SOP (ať už se po všech těch změnách jmenují jakkoli) mám jistou nedůvěru, držím si odstup a obávám se, že moje předpojatost je naprosto nevyléčitelná! Protože založená na dlouholetých zkušenostech.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod brhel » čtv lis 1, 2007 13:28

Však by se ochranáři mohli dohodnout se současným majitelem, aby dal do kupní smlouvy nějakou tu podmínku, že se tam nesmí konat koncerty, jinak že je třeba kupní smlouva neplatná.... :-) to by si nešlo, ale určitě nějaká takováhle dohoda by šla a bylo by to asi nejlepší...

když zbouraj labskou, můžou zbourat horizont v peci a kdo ví co ještě. ne ne, nic nebourat. už teď je to nostalgie!
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod sobb » čtv lis 1, 2007 13:52

Tomík: Jakožto starší a zkušenější máš samozřejmě pravdu ... ono totiž principy OP jsou jedna věc a to samotné provedení je věc druhá. A v té naší legislativní, byrokratické, úplatkářské a vlezdoprdelkářské džungli .... škoda mluvit. Ale stejně fandím lidem (ať už ve státní správě nebo jinde, kteří do toho jdou, poctivě, prostě proto že se snaží aspoň něco dělat).

A k tomuto:
Tomík píše:Čtyři dny v týdnu venku? ... Ale nikomu normálnímu se to nikdy nepodařilo....

bývala tam známá dvojka typu "sranda, průser, sranda, průser" ... těm se to prý celkem dařilo :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

názor

Příspěvekod lysergine » čtv lis 1, 2007 15:09

Ať si ji koupí a udělají s ní co uznají za vhodné ale jen za jediné podmínky: pokud si ji koupí za vlastní peníze.
Pokud mají na mysli, že by ji rádi koupili za moje daně, tak říkám resolutně nasra..
:smt071
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 15:26

@lysergine: a jsme u toho :-)
Chybí tady trocha přerozdělení a možnost určení daní. Mám pocit, že se z mých daní platí kdejaká cipovina, ale na tohle, na tohle bych je klidně dal :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod tulak » čtv lis 1, 2007 15:29

no jestli by ti "ochranáři" nemohli ty rolbaře zastavit zásekama jako to dělali partyzáni. jedna akce - zásek, další akce - zásek níž (nebo výš, podle toho odkud by začali) a tak dál až by už nebylo jak zásek udělat, protože okraje lesa by byly daleko od sebe a pak by ty rolby už ani ten les neničily .... měly by tam krásnou rovnou sněžnou dálnici :-) pak by se z ní udělala sjezdovka, létě by se mohla vyasfaltovat ...... :-) a mohlo by se začít nanovo. nová cesta, nové záseky ...................nová asfaltka................... :-)
fuj to byl ale blbej sen :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

souhlas

Příspěvekod lysergine » čtv lis 1, 2007 15:40

Tomík píše:@lysergine: a jsme u toho :-)
Chybí tady trocha přerozdělení a možnost určení daní. Mám pocit, že se z mých daní platí kdejaká cipovina, ale na tohle, na tohle bych je klidně dal :-)


Přesně tak... mě nejvíc štve kolik peněz státu nacpu a co všechno se z toho platí.
Nevím proč mám platit divadelní ústavy, ústavy pro jazyk český, kdejakou cigošskou partu, multikulti gendrové aktivisty, kdejakého šmejda co má známe na ministerstvu a vyžebrá si grant, stavbu kdejakého stadionu ať už to je pro kopálisty nebo sáblíkouvou..
prostě mě nikdo taky nic nedá a já po nikom nic nechci.
Jediné co chci, abych si o penězích které vydělám taky rozhodoval co s nimi provedu.
Takže se shodnu: pokud bude moje volba, kam peníze dám, tak je to ok, ale takle v žádném případě... z principu.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 15:42

@sobb:
nevím zda mám (samozřejmě) pravdu - málokdy si jí jsem jist, ale mám pocit, že na těch principech se shodneme snadno :D
A obávám se, že se nakonec shodneme i na tom zbytku :cry: poněkud neveselý pohled to občas je. Jo, taky jim fandím, ale jsem rád, že v tom nejedu (nejsem zaměstnancem OP kdekoliv) a nemusel proto z těch principů nikdy ustupovat...
To ovšem neznamená, že nesleduju velmi pozorně, co se v OP děje.

BTW já ochranáře (mnohé) rád. Navíc opravdu skvělejm lidičkám z OP za mnohé vděčím. Fakt. Kdysi jsem si pořídil závažnej "kádrovej" průser. A, jak v tý veselý době bylo dobrým zvykem, šel do lesa s pilou a tudíž následoval svého otce :-) Ale nakonec se vše v dobré obrátilo a já šel dělat na chvíli zas odbornou práci - na část úvazku mě zaměstnalo ČSOP - s úkoly pro SOP, část úvazku Středisko památkové péča a ochrany přírody, a část úvazku Okresní národní výbor, odbor kultury, na pracovišti systematizovaném v OP - prostě mi ti milí a velmi stateční lidé vyčarovali práci a jelo jich v tom docela mnoho, kteří se museli dohodnout, že to pro mě chtějí udělat - i za cenu určitého rizika.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » čtv lis 1, 2007 15:44

nuz, nechcelo sa mi k tomu velmi vyjadrovat, lebo v Krkonosiach som bola raz v Spindli pred dvoma tyzdnami (na konferencii v slusivom kozusku, tahajuc za sebou kufor na kolieskach som sa citila ako tragicka mlada milionarska dedicka medzi vojnami v liecebni tuberkulozy).

napad zaplatit to z dani je celkovo tresteny a uplne nerealizovatelny nielen v nasej dzamahirii, ale myslim, ze aj vo vasom kocurkove :twisted: ale keby niekto usporiadal celonarodnu zbierku na likvidaciu sliezskeho domu, tak mu rada prispejem (urcite radsej ako na vysadbu stromcekov v tatrach).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » čtv lis 1, 2007 15:47

conny píše:... ale keby niekto usporiadal celonarodnu zbierku na likvidaciu sliezskeho domu, tak mu rada prispejem ...

Jo. Tenhle barák jsem tady už taky zmínil. Prostě bych právě na likvidaci těchle hrůz (jo, a ty lanovky taky...) přispěl hrozně rád. I pomoct bych šel :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod lysergine » čtv lis 1, 2007 15:50

Tomík píše:
conny píše:... ale keby niekto usporiadal celonarodnu zbierku na likvidaciu sliezskeho domu, tak mu rada prispejem ...

Jo. Tenhle barák jsem tady už taky zmínil. Prostě bych právě na likvidaci těchle hrůz (jo, a ty lanovky taky...) přispěl hrozně rád. I pomoct bych šel :-)


Já bych přispěl peníze hlavně na to abych vykopal z vedení některých NP jejich zaslepené zelenorudé šéfy.
Bavil jsem se s člověkem který dělá v Německu v NP Harz a je nemyslitelné aby se tam stavěly asfaltové cyklomagistrály a nebo zbytečně a draho bojovalo proti kůrovci.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 1, 2007 15:54

lysergine píše:Bavil jsem se s člověkem který dělá v Německu v NP Harz a je nemyslitelné aby se tam stavěly asfaltové cyklomagistrály a nebo
zbytečně a draho bojovalo proti kůrovci.

Ne sice v NP, ale celé Německo je jimi protkané a v mnoha zajímavých či méně zajímavých lokalitách se na nich výborně bruslí :-.. :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod lysergine » čtv lis 1, 2007 16:00

zbuddy píše:
lysergine píše:Bavil jsem se s člověkem který dělá v Německu v NP Harz a je nemyslitelné aby se tam stavěly asfaltové cyklomagistrály a nebo
zbytečně a draho bojovalo proti kůrovci.

Ne sice v NP, ale celé Německo je jimi protkané a v mnoha zajímavých či méně zajímavých lokalitách se na nich výborně bruslí :-.. :smt023


To sic ano, ale nazývejme to poté bruslostezkou, protože kdo z cyklistů má trochu inteligence, tak se takovýmto asfaltodálnicím vyhne. Tedy mluvím za nás co jezdíme v terénu, ať už XC, nebo FR - hrozně jsme nadšeni, když vidíme snahu dostat nás z lesa, zvlášť když úředník argumentuje: však jsme pro vás postavili CYKLOSTEZKU.
Nikdy jsem u nás neslyšel, že by se postavila cyklostezka jako tzv SINGLETRACK - z poskládaných kamenů apod.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod conny » čtv lis 1, 2007 16:17

lysergine píše:Bavil jsem se s člověkem který dělá v Německu v NP Harz a je nemyslitelné aby se tam stavěly asfaltové cyklomagistrály a nebo zbytečně a draho bojovalo proti kůrovci.


no to ma sokuje tiez - hlava mi neberie asfaltku az na vrchol kopca. a v tomto nasim ochranarom fandim - oni maju byt ti, co kladu zversky odpor proti akymkolvek novotam - obcas ich spolocnost prevalcuje, ale prave preto, ze kladu ten odpor (a skoro kazdemu) este mame tatry a nie zabavny park.
to, ze je prakticky nemozne spravit legalne hrebenovku rohacov je len druha strana mince a tento dosledok je pre mna lahsie akceptovatelny ako lanovka na Gerlach (ktora by tam bez odporu ochranarov skor ci neskor bola).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda