Ochranáři chtějí koupit a zbourat Labskou boudu

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 1, 2007 16:21

lysergine píše:
zbuddy píše:
lysergine píše:Bavil jsem se s člověkem který dělá v Německu v NP Harz a je nemyslitelné aby se tam stavěly asfaltové cyklomagistrály a nebo
zbytečně a draho bojovalo proti kůrovci.

Ne sice v NP, ale celé Německo je jimi protkané a v mnoha zajímavých či méně zajímavých lokalitách se na nich výborně bruslí :-.. :smt023


To sic ano, ale nazývejme to poté bruslostezkou, protože kdo z cyklistů má trochu inteligence, tak se takovýmto asfaltodálnicím vyhne. Tedy mluvím za nás co jezdíme v terénu, ať už XC, nebo FR - hrozně jsme nadšeni, když vidíme snahu dostat nás z lesa, zvlášť když úředník argumentuje: však jsme pro vás postavili CYKLOSTEZKU.
Nikdy jsem u nás neslyšel, že by se postavila cyklostezka jako tzv SINGLETRACK - z poskládaných kamenů apod.


Vím co je singletrack a podporoval bych jejich výstavbu místo cyklodálnic v lese jako např. již za totáče postavené dálnice na Lysou horu nebo Praděd.
V samotném německu se rozlišují stezky dle šířky a stoupání/klesání na bruslostezky (4m), bruslo/cyklostezky 3m a cyklostezky 2 m a méně...
Totiž v horách bychom si rozbili tlamu, i když šílenci se nacházejí i mezi bruslaři...Ale na delší jízdy to není, je to odlišný styl jízdy (stromeček á la lyže), a hlavně fyzicky náročný. Navíc na strmé, vlhké asfaltce pokryté jehličím, listím, větvičkami a šiškami se dost blbo jezdí :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Cvrk » čtv lis 1, 2007 17:47

A už nás četli i na Nově a je tu reportáž....
Mimo jiné nějaký týpek z horské služby taky potvrdil, že bouda je strategicky položená a že pokud se to zbourá, bude tam chybět záchytný bod...
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod chonda » čtv lis 1, 2007 18:03

Ano, na tom místě by byl určitě nádherný turistiský přístřešek nebo i malou chatu bych byl ochoten přetrpět, ale ten betonovej pomník je fakt moc...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

ekoteroristé

Příspěvekod lysergine » čtv lis 1, 2007 18:21

Cvrk píše:A už nás četli i na Nově a je tu reportáž....
Mimo jiné nějaký týpek z horské služby taky potvrdil, že bouda je strategicky položená a že pokud se to zbourá, bude tam chybět záchytný bod...


Víš co vnímám jako problém? Právě neústupnost ekoteroristů, měl jsem možnost diskuse s pány Petrlíky, Patriky, Lukšů a Trnky a oni jsou prostě dogmatici. podívejte co předvádějí dnes Slováci okolo horských chat v Tatrách,. takže se obávám toho, že by prosazovali to nejminimalističtější řešení - tj. žádná horská chata nebo jak říkají Poláci - schronisko. Prostě nic, už jen proto že jsou tací.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod tulak » čtv lis 1, 2007 18:24

chonda píše:Ano, na tom místě by byl určitě nádherný turistiský přístřešek nebo i malou chatu bych byl ochoten přetrpět, ale ten betonovej pomník je fakt moc...

proč bys trpěl, tam stála dřevěnice dlouhá léta než vyhořela ....., ale to potom ať zbourají novou a postaví starou výrovku. není to tak dlouho, co jsem tam coural v tomhle období a těšil se na dobrou polévku na výrovce a když jsem uviděl to ohyzdné betonové monstrum ke kterému vede asfaltka a které bylo v tuhle dobu ještě ke všemu zavřené, tak jsem se málem po ....... a ztratil jesem na dlouho jakoukoli chuť jet se podívat do krkonoš......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 19:34

tulak píše:
chonda píše:Ano, na tom místě by byl určitě nádherný turistiský přístřešek nebo i malou chatu bych byl ochoten přetrpět, ale ten betonovej pomník je fakt moc...

proč bys trpěl, tam stála dřevěnice dlouhá léta než vyhořela ....., ale to potom ať zbourají novou a postaví starou výrovku. není to tak dlouho, co jsem tam coural v tomhle období a těšil se na dobrou polévku na výrovce a když jsem uviděl to ohyzdné betonové monstrum ke kterému vede asfaltka a které bylo v tuhle dobu ještě ke všemu zavřené, tak jsem se málem po ....... a ztratil jesem na dlouho jakoukoli chuť jet se podívat do krkonoš......

Děkuji ti ,tohle dám přečíst kamarádům kteří mne jako rodákovi neustále předhazují že je nevezmu do Krkonoš.Ale já vím očem mluvím a navíc jsem tam byl téměř všude i když už je to dávno.Pro mne i když umí být krásné jsou to, snad prominou, "snobské hory" :cry:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod brhel » čtv lis 1, 2007 23:18

Tomík píše:@lysergine: a jsme u toho :-)
Chybí tady trocha přerozdělení a možnost určení daní.

A jsme u toho! Kdyby si každej určil, kam by jeho část daní šla, byly by peníze tam, kde jsou potřeba a ubylo by příživníků.

kéž by to zavedli
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod jedik » pát lis 2, 2007 10:34

Nevim jestli se to hodi vic tady nebo do vlakna MW ci uplne noveho, kazdopadne hezke to je - KRNAP a obce chtějí omezit stavbu apartmánových domů v Krkonoších
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedla11 » pát lis 2, 2007 11:16

Trochu dilema...
Stavba je to hrozná - o tom žádná... a někdy se s tím asi bude muset něco dělat...
Rekonstrukce : no nevím dali do toho prý 15 milionů, což je dost směšný při stavu a velikosti stavby... Opravili restauraci a pár pokojů... Jinak nic.

Ale na to bourání by tam musela přijet těžká technika + samozřejmě náklaďáky který by odváželi suť .....

Jak by to vypadalo po zbourání v okolí - asi dost hrůza... než by se ty cesty a všechno okolo dostalo do původního stavu - to by trvalo x let....

navíc by to tam chtělo potom postavit nějakou chajdu normálních rozměrů aby se bylo kde schovat, posedět....

Všechno mi to připadá dost sci-fi.... a za státní prachy :evil:
jedla11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv pro 7, 2006 14:48

Příspěvekod lysergine » pát lis 2, 2007 11:42

jedla11 píše:
Všechno mi to připadá dost sci-fi.... a za státní prachy :evil:


Za naše prachy, ty které tahají z mojí, tvojí a i ostatních kapes....
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod brhel » pát lis 2, 2007 18:00


Tak to má být :smt023 nic nestavět a nemusí se pak ani bourat.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod chonga » ned lis 4, 2007 12:37

brhel píše:cena chaty je asi 43 milionů a prej z peněz ministerstva životního prostředí a EU, takže našich peněz :((


já to nechci platit, ale asi je to h.... platný
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » ned lis 4, 2007 12:53

brhel píše:

Tak to má být :smt023 nic nestavět a nemusí se pak ani bourat.

Už je pozdě! Apartmánů jak nasráno, nebo ještě něco hrozí?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod brhel » ned lis 4, 2007 14:30

zbuddy píše:Už je pozdě! Apartmánů jak nasráno, nebo ještě něco hrozí?
Na každou hromádku jde přisrat. Nebyls nikdy v kadiboudě?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda