Horská divočina / Mountain wilderness

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Tomík » úte úno 12, 2008 13:57

jezo píše:přikládám odkaz na článek na HoryInfo
Je zajímavé, že proti tomuto všelijaké ekologické organizace nic nenamítají...


Minimálně některým trochu křivdíš :-)
Vyjádřila se např. STUŽ.

A na "stužku mi nesahej". Nejsem sice dávno členem, ale společně s Vikim V. (shodou okolností ze stejného HO) jedním z řady zakladatelů... a navíc jdu právě na funus dalšího ze zakladatelů. Rovnýho a čestnýho chlapa, tátova kamaráda a navíc člověka, jehož život a práce mi vždycky byla vzorem - Ivana Dejmala.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sobb » úte úno 12, 2008 14:47

jezo píše:Je zajímavé, že proti tomuto všelijaké ekologické organizace nic nenamítají.... Proč asi? (...že by jim za to nikdo nezaplatil?)

a na to jsi přišel jak? :(( vždyť i přímo správa CHKO Jizerské hory zahajuje s pořadateli SP správní řízení jehož výsledkem může být docela tučná pokuta ....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Ježo » úte úno 12, 2008 15:05

sobb píše:a na to jsi přišel jak? :(( vždyť i přímo správa CHKO Jizerské hory zahajuje s pořadateli SP správní řízení jehož výsledkem může být docela tučná pokuta ....


Dobře, obšírnější komentář k mému názoru: předně je mi s podivem, že se něco takového vůbec odehrálo. To o tom nikdo z CHKO resp příslušných státních / krajských / okresních / městských / obecních úředníků nevěděl? Jinak samozřejmě, správní řízení je na místě.

Co jsem myslel těmi ekologickými organizacemi: zejména Greenpeace a jim podobné. Nelíbí se mi, čeho všeho jsou schopni kvůli propagaci větrníků a podobných imho nesmyslů, jak bojkotují jadernou energetiku a zatímco takovéto přímé akce proti přírodě je nechávají klidnými. Prostě mám na mysli pseudoekology, kteří si klidně někam půjdou demonstrovat - když jim to někdo zaplatí. To, že jejich navrhované řešení je mnohdy méně šetrné k přírodě, to jim jaksi uniká.

Uznávám, že jsem všechny hodil svým příspěvkem do jednoho pytle. To jsem nemusel a za to mi právem hubujete.

(...ale tohle asi zavání flame-war, což? Mea culpa.. :oops: )
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » úte úno 12, 2008 15:18

Katka Neumannová je p*č*.
Fuj, to jsem si ulevil. Ale brát sníh z magistrály vůbec není pěkné
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod vašek » úte úno 12, 2008 18:58

Tomík píše:... a navíc jdu právě na funus dalšího ze zakladatelů. Rovnýho a čestnýho chlapa, tátova kamaráda a navíc člověka, jehož život a práce mi vždycky byla vzorem - Ivana Dejmala.


...teď jsem o něm dočetl článek :smt023 . Škoda, že se o takových lidech dozvím, až když je pozdě...
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Tomík » stř úno 13, 2008 10:24

jezo píše:přikládám odkaz na článek na HoryInfo


Přikládám odkaz na článek naAktuálně.cz, obsahující informace o dalším vývoji.
A podotýkám, že prostě nevěřím verzi, že by Jirka Hušek před odjezdem do zahraničí dal k něčemu podobnému "ústní souhlas" - to by se musel zbláznit; vždyť správní řízení SCHKO JH zahajuje v podobných případech vždy (Jiří by tedy byl pitomec, který ostatním za zády dá k něčemu souhlas - a odjede, aniž by si to pohlídal..., a přitom ví, že kolegové budou striktně korektní a řízení zahájí).
A stejně tak se mi nechce věřit verzi, že za všechno může obsluha těžké techniky na místě, která jednala proti výslovným příkazům svých zaměstnavatelů.
Naposledy upravil Tomík dne stř úno 13, 2008 14:22, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » stř úno 13, 2008 14:21

jezo píše:přikládám odkaz na článek na HoryInfo

btw: ten článek Petr aktualizoval, jsou tam další externí odkazy na dokumentaci...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod brhel » pát úno 15, 2008 18:12

další sraz OF?
Na Světový pohár do Liberce míří kromě závodníků i demonstranti
Obrázek
(...)Organizátoři prý měli obavy, že například někdo posype běžeckou trať pískem. Proto celý areál hlídali i v noci.
škoda, škoda, to by byla fajnová ostuda, škoda že to nikdo neudělal!
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » stř úno 20, 2008 19:44

sem nasel v jedny diskuzi a desne sem se zasmal :mrgreen:

Zrušená Rallye Paříž - Dakar se pojede příští rok ve Vesci u Liberce. Prý tam navezou náklaďákama až ze Sahary 40 000 aut! Zatím to nikomu neříkejte, je to tajný. Ale Kateřina už na tom dělá. Okruh bude dlouhý 2,5 km a pojede se čtyřtisíckrát.

Příští týden začnou shánět dobrovolníky na přesívání písku, aby v tom nebyly kamínky

A pak že ten Vesec nebude využitý!
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod lamaTor » čtv úno 21, 2008 1:40

Hafi píše:sem nasel v jedny diskuzi a desne sem se zasmal :mrgreen:

:smt082 :smt023
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda