Medvedi v Rumunsku

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod brhel » pon říj 22, 2007 19:03

mayya píše:V Retezatu, tábořiště na Pelegii (v údolí pod Bucurou, cca 1700m.n.m, ale ještě v zalesněném pásmu).

Hm, hezké, naštěstí na tábořišti u Buty nás méďa nenavštívil...

jinak tohle je fakt hnus: Turisté v polských Tatrách prý ukamenovali medvídě
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod mayya » pon říj 22, 2007 19:12

brhel píše:
mayya píše:V Retezatu, tábořiště na Pelegii (v údolí pod Bucurou, cca 1700m.n.m, ale ještě v zalesněném pásmu).

Hm, hezké, naštěstí na tábořišti u Buty nás méďa nenavštívil...

jinak tohle je fakt hnus: Turisté v polských Tatrách prý ukamenovali medvídě


No to je děsný :twisted: :twisted: ..v některých případech bych vrátila na takovýhle lidi středověk. Sice to nikdo objektivně neposoudí, když jsme tam nebyli, ale podle toho co píšou to vypadá jednoznačně. :axe:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » úte říj 23, 2007 1:11

mayya píše:... JJ, na Slovensku jsou totiz pry medvedi nejdrzejsi, narozdil od "divociny" nejsou plachy.


Asi máš pravdu. Viděl jsem je víc jen na Slovensku. Jinde buď z obrovský dálky, nebo jen stopy, trus apod. V rumunsku, přestože jsem tam celkem strávil dost času, ani jednou. I když jsme ho jednou měli v táboře, a jednou ho potkal kolega, kterej mapoval asi o stovku metrů vedle.
Mimochodem, mají tam místy pasevci pěkný zvyk krmení méďů mršinami. Házej je do nějakýho jednoho závrtu, a pak se okolí vyhýbají. Jen je dobrý vědět, kterýpak závrt to je, a vyhnout se mu, netábořit poblíž a tak.

Zato jsem viděl ve volný přírodě rysa, heč :-) Ale móóc bych chtěl vidět vlka. Volnej vlk musí být krásnej...
*
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod brhel » úte říj 23, 2007 22:33

Tomík píše:Ale móóc bych chtěl vidět vlka. Volnej vlk musí být krásnej... *

A to nebude velkej problém. Vezmi zrcadlo a ve vhodnou chvíli sundej gaťě a mrkni do zrcadla za tebou / pod tebou :-))) ale spíš vlka ucítíš, já ho ještě teda neviděl, jen cítil
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Yopo » úte říj 23, 2007 22:47

Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Rujir » úte říj 23, 2007 22:55

brhel píše:
mayya píše:V Retezatu, tábořiště na Pelegii (v údolí pod Bucurou, cca 1700m.n.m, ale ještě v zalesněném pásmu).

Hm, hezké, naštěstí na tábořišti u Buty nás méďa nenavštívil...

jinak tohle je fakt hnus: Turisté v polských Tatrách prý ukamenovali medvídě


If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Yopo » úte říj 23, 2007 23:10

Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod pripluv » stř říj 24, 2007 5:41



ZMRDI :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mayya » stř říj 24, 2007 7:07

Tomík píše:
mayya píše:... JJ, na Slovensku jsou totiz pry medvedi nejdrzejsi, narozdil od "divociny" nejsou plachy.


Asi máš pravdu. Viděl jsem je víc jen na Slovensku. Jinde buď z obrovský dálky, nebo jen stopy, trus apod. V rumunsku, přestože jsem tam celkem strávil dost času, ani jednou. I když jsme ho jednou měli v táboře, a jednou ho potkal kolega, kterej mapoval asi o stovku metrů vedle.
Mimochodem, mají tam místy pasevci pěkný zvyk krmení méďů mršinami. Házej je do nějakýho jednoho závrtu, a pak se okolí vyhýbají. Jen je dobrý vědět, kterýpak závrt to je, a vyhnout se mu, netábořit poblíž a tak.

Zato jsem viděl ve volný přírodě rysa, heč :-) Ale móóc bych chtěl vidět vlka. Volnej vlk musí být krásnej...
*


Tomík píše:
mayya píše:... JJ, na Slovensku jsou totiz pry medvedi nejdrzejsi, narozdil od "divociny" nejsou plachy.


Asi máš pravdu. Viděl jsem je víc jen na Slovensku. Jinde buď z obrovský dálky, nebo jen stopy, trus apod. V rumunsku, přestože jsem tam celkem strávil dost času, ani jednou. I když jsme ho jednou měli v táboře, a jednou ho potkal kolega, kterej mapoval asi o stovku metrů vedle.
Mimochodem, mají tam místy pasevci pěkný zvyk krmení méďů mršinami. Házej je do nějakýho jednoho závrtu, a pak se okolí vyhýbají. Jen je dobrý vědět, kterýpak závrt to je, a vyhnout se mu, netábořit poblíž a tak.

Zato jsem viděl ve volný přírodě rysa, heč :-) Ale móóc bych chtěl vidět vlka. Volnej vlk musí být krásnej...
*



Teda, ten rys musel být krásnej, to je asi celkem vzácnost - bývají dost plachý, ne?
Jinak nám se tam podařilo zahlídnout zvířátka vždycky nějak po dvou :-)jednak u Bucury 2 vypasený sviště, tamtéž 2 kamzíky (hodně zdálky, zato jeden stál na ostrohu a byl vidět nádherně z profilu), a pak v údolí poblíž cabany Rotunda 2 laně a 2 nádherný, obrovský karpatský jeleny. Viděla jsme jelena poprvý v životě (ve volný přírodě a takhle zblízka - nějakých 20m), překvapilo mě, jak je obrovskej!

btw cabana Rotunda - pěkně nepříjemnej personál, stavovali jsme se tam 2x a vždycky malý zásoby - a jen zahraniční pití - v 7mi lidech jsme jim během hodiny zlikvidovali "zásoby" vodky, ginu, asi 3 různých piv....
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod poldík » stř říj 24, 2007 7:09

Bych je taky umlátil šutrama :evil:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod brhel » stř říj 24, 2007 12:25

mayya píše:btw cabana Rotunda - pěkně nepříjemnej personál,

ale tam jste nespali, ne? to je myslím pěkně drahej penzion...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod mayya » stř říj 24, 2007 12:30

brhel píše:
mayya píše:btw cabana Rotunda - pěkně nepříjemnej personál,

ale tam jste nespali, ne? to je myslím pěkně drahej penzion...


Neee! Ještě to tak!! Brr... :x

Jednou jsme tam vyrazili na "procházku (15km tam a 15 zase zpátky)" za teplým jídlem, přišli jsme a řekli že nemají vůbec nic, že kuchař odjel pro zásoby. No, nakonec nám vyhrabali nějaký vajíčka trochu toho pití, kterýho ale moc nebylo - viz výše :ú
Podruhý jsme se tam stavovali při odchodu z hor.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Cvrk » stř říj 24, 2007 14:18

Tomík píše: Ale ta představa, jak pak všichni v okolí pro pláč nevidí a méďa je jen nasranej...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak z toho byl desetiminutový záchvat smíchu!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Tomík » pát říj 26, 2007 9:25

Cvrk píše:
Tomík píše: Ale ta představa, jak pak všichni v okolí pro pláč nevidí a méďa je jen nasranej...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak z toho byl desetiminutový záchvat smíchu!


No, ale přiznej, že v reálu by to až tak srandovní být nemuselo.
Depa, pepřák může fungovat, ale zkoušet bych se to bál. Co se týče odpuzování obtížných medvědů tak asi jako po vhodném repelentu sáhnu radši po dobré kulovnici.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda