video medvědi...ako byť v bezpečí

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

video medvědi...ako byť v bezpečí

Příspěvekod Chumy » ned srp 5, 2007 17:57

podívejte se na video..jak tam medvídek třepe se stanem...nechtěl bych být uvnitř :smt100
http://www.medvede.sk/?action=film
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod chonga » ned srp 5, 2007 18:50

:(( roztomilá zvířátka.....

....takhle na monitoru :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod brhel » ned srp 5, 2007 19:45

ale ten film nejde stahnou zadarmo:-(( nemate ho nekdo? :-)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Rujir » ned srp 5, 2007 23:33

Jo, ten filmik je sice zlaty, ale ako sami povedali - jedna sa o medvede v US a tie su predsa len absolutne odlisne od nasich. Nevraviac o tom, ze zatial kazdy, kto sa medvedom rozumie, vrele neodporuca to mavanie rukami, ktore tam robila ta pani. Ale skusim to DVD prepasovat do objednavky na skole, mozno to prejde. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Chumy » pon srp 6, 2007 10:16

No sám bych měl o celé video zájem, tak pokud ho budete někdo mít tak se ozvěte, určitě se domluvíme :wink:
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod pripluv » pon srp 6, 2007 10:17

Taky bych to zmrkl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » pon srp 6, 2007 15:42

Rujir píše:vrele neodporuca to mavanie rukami, ktore tam robila ta pani.

Ale London, nebo jinej spisovatel tohle ve svy knizce asi doporucovali. Ale asi Amerika je jina
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Medvědi na Altaji

Příspěvekod MichalA » pon srp 6, 2007 19:40

Taky jsem se trochu o tyhle věci před odletem zajímal a mávání rukama nikde nebylo, ani v souvislosti s americkými medvědy (možná bych bral to vztyčení rukou, podobné věci dělají zvířata, když chtějí vypadat větší, počínaje obyčejnou kočkou). Taky jsem se před odletem setkal se svým spolužákem Láďou Kamarádem (kdo nezná jeho fotky, tak www.horolezec.cz) a ten mi líčil nějaké nedávné setkání, kdy proti medvědovi stříkal hořící repelent ve spreji. Tvrdil, že je to jediný účinný způsob. Trochu jsme se nechali ovlivnit a koupili na Altaj repelent. Později se ukázalo, že jsme koupili ten mechanický, který trochu stříkne po zmáčnutí. Byl dobrý proti komárům, možná klíšťatům. Medvěda se smyslem pro humor bychom asi rozesmáli, medvěd bez tohoto smyslu by nás asi sežral... V oblasti Běluchy jsme byli místními ubezpečeni, že jsou medvědi plaší. Že nás asi nějaký uvidí, ale my jeho ne. Pak jsme byli u Těleckého jezera v obci Jajlu. Kolem oplocené vsi byla fakt divočina, kam se ani nesmí volně chodit. Je to velmi rozlehlý národní park. Po registraci v parku a znova registraci ve vsi jsme se dozvěděli, že za plot nemáme chodit kvůli postřelené medvědici. Napůl jsme to brali jen jako argument, abychom za plot nelezli kvůli ochraně přírody. Pak se ukázalo, že zrovna rodině našeho hostitele napadla ta medvědice s medvídětem "teljonka" u nich na zahradě. Medvídě zastřelili, medvědice postřelená zdrhla. Teljonok byl zdrapanej, ale naživu. Tak jsme rádi přijali spaní v domě místo ve stanech na té zahradě. Medvědi jsou tam přemnožení, slyšeli jsme i jiné historky. Jak třeba neozbrojený člověk hlídal u ohně zabitou krávu a medvěd, celý říčný po kořisti, kterou si ulovil, řval 10m daleko...
MichalA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát čer 1, 2007 7:25

Příspěvekod pripluv » pon srp 6, 2007 20:00

V Gornoaltajsku nám jeden fotograf z Barnaulu řekl, ať mlátíme nádobím (jak kdyby jsme neměli jeden ešus a dvě lžíce :mrgreen: ) a když nepomůže, vlízt na strom. Že prej stačí být dva metry vsysoko, zaprvé člověk vypadá vyšší, zadruhé ho může pírkrát kopnout do tlamy a ho to přestane bavit a odejde :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chumy » pon srp 6, 2007 20:03

Přípluv píše:V Gornoaltajsku nám jeden fotograf z Barnaulu řekl, ať mlátíme nádobím (jak kdyby jsme neměli jeden ešus a dvě lžíce :mrgreen: ) a když nepomůže, vlízt na strom. Že prej stačí být dva metry vsysoko, zaprvé člověk vypadá vyšší, zadruhé ho může pírkrát kopnout do tlamy a ho to přestane bavit a odejde :mrgreen: ...


Jej, pomalu mě přechází chuť na Altaj, jak to tak slyším :mrgreen:
@Přípluv: a potkali ste nějakého??
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod pripluv » pon srp 6, 2007 20:08

Ne, ale medvědi nejsou největší nebezpečí na Altaji. Teď to jsou Ci-----i :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chumy » ned srp 12, 2007 17:42

tuhle citaci jsem si nemohl odpustit sem nenapsat :mrgreen: :

"Neberte ssebou olomoucke syrecky ani menstruujici zenu. Jidlo nejlepe zaveste na strom kus od mista kde spite (aspon 150 metru) Zeny nezavesovat!!" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Příspěvekod Chumy » ned srp 12, 2007 17:55

Jo a ještě něco, sice medvědy nepotkávám rád, ale fotky na těchto stránkách se mi vůbec nelíbí blackbears :cry:
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha


Zpět na Člověk a příroda