Toalety na Mont Blancu

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Toalety na Mont Blancu

Příspěvekod svetcest » ned črc 22, 2007 10:35

Horolezci na nejvyšší hoře Evropy Mont Blanku zanechali již tolik biologických pozůstatků, že se francouzské úřady rozhodly učinit tomu rázně přítrž. Aby vrcholku vrátily jeho bělostný vzhled, podle něhož dostal své jméno, zřídily na něm suché toalety.
....
nebo by lepší omezit přístup na horu či přinutit k odnesení odpadků zpátky vč....? Jak to vidíte vy?
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Příspěvekod si9 » ned črc 22, 2007 10:40

Nic bych neomezoval ani nezakazoval. Už takhle se mi zdá, že je zakázáno až až... Spíš bych kontroloval, jestli si každej donese svůj odpad dolů. Jako to je třeba na Everstu...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod papun » ned črc 22, 2007 10:48

Kdyz sme u toho odpadu. Kamos mi rikal, ze horolezci co lezoou s O2, tak ty prazdne lahve zahazuji. Ale nejak se mi to nezda. Zaprve to je silene neekologicke a zadruhe asi pekne drahe.

Jak to je?
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod becquerel » ned črc 22, 2007 12:13

papun píše:Kdyz sme u toho odpadu. Kamos mi rikal, ze horolezci co lezoou s O2, tak ty prazdne lahve zahazuji. Ale nejak se mi to nezda. Zaprve to je silene neekologicke a zadruhe asi pekne drahe.

Jak to je?


No tak ono urcite zalezi na konkretnim cloveku, urcite ne vsichni. Ale vzhledem k tomu, ze dneska uz je Everest tak komercni veci, a lezou na nej i lidi, ktery jinak k horam nemaj zadnej vztah, tak se tomu vubec nedivim (nekde jsem myslim videl i fotky)

A vem si, ze kdyz si takovyhle "horolezci" muzou dovolit vystup na Everest, tak je nejakejch par "ztracenejch" lahvi nezruinuje. A na ekologii zvysoka ....
becquerel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon lis 20, 2006 16:07

Příspěvekod pripluv » ned črc 22, 2007 15:48

V dobách, kdy lezení s kyslíkem bylo standardem, tak zahazování lahví do údolí bylo běžnou praxí. Taky tam je bordel jak v tanku, kterej se postupně zlepšuje.

Teď, když jdeš někam vysoko, zváží ti náklad, sepíšou seznam, oštěmplujou a běda, jak máš při cestě zpátky míň.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » ned črc 22, 2007 15:57

Jo, prazdne kyslikove flase sa brali za odpad a boli proste zaratane v nakladoch na expediciu, takze sa tam v pohode zahadzovali. Nastastie, ako pisal Pripluv, uz sa to trochu zlepsilo. Este keby sa Cinania hecli a namiesto vyrabania asfaltky to tam radsej trochu vycistili (samozrejme spolu s ostatnymi), tak by to bolo celkom fajn...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned črc 22, 2007 16:01

Ale pěkně jsme se z toho evropskýho Montu přesunuli na ten Himalájský :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Člověk a příroda