Slováci zakázali jízdu na kole lesem

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Slováci zakázali jízdu na kole lesem

Příspěvekod ppeppe » stř črc 18, 2007 12:19

Nevím jestli jste to zaregistrovali, byl to jenom návrh.
http://zpravy.idnes.cz/slovaci-zakazali ... anicni_ost
Včera se to mělo rozhodnout, tak jsem koukal jak to dopadlo a nic jsem nenašel. Třeba někdo bude vědět víc.
ppeppe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 26, 2007 14:58

Příspěvekod tina » stř črc 18, 2007 12:23

uz je to podpisane, od septembra plati.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pavproch » stř črc 18, 2007 12:27

Je někde k přečtení plné znění zákona?

Jako obvykle, novinářům není radno moc věřit (ref zpráva na idnes.cz)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Astrozzy » stř črc 18, 2007 12:35

dalsi jeden debilny zakon, ktory neviem ako chce fungovat praxy.
Vcera sa to podpisalo.
treba predat bajky a kone a kupit smradlave a hlucne stvrkolky na tie sa tusim zakon nevztahuje.

Nikomu nezabrania chodit aj nadelej do lesa je to chuj*vina.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod tina » stř črc 18, 2007 12:51

tu mas navrh novely a tu mas povodne znenie zakona - uplne znenie este asi nie je k dispozicii.

myslim ze stvorkolky sa radia medzi motorove vozidla ktore to uz mali zakazane (mozno nejakym inym zakonom, neviem presne), len sa to absolutne nedodrzovalo.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pavproch » stř črc 18, 2007 12:56

Hmmmm.... to je fakt blbé:
46. V § 31 ods. 1 písm. b) sa na konci pripájajú slová "a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy,".

Na základe skúseností z aplikačnej praxe v období od nadobudnutia účinnosti zákona č. 326/2005 Z. z.., ktorý vypustil z § 31 zákaz jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy dochádza k nežiadúcej expanzii cyklistov a jazdcov priamo do lesných porastov a k nárastu počtu kolízií pri plnení oprávnených záujmov a zákonných povinností vlastníkov, správcov a obhospodarovateľov predovšetkým v ochrane lesa, pri výkone ich práv a právom chránených záujmov a neúmerne sa zvýšilo nebezpečenstvo ohrozenia života a zdravia občanov, ktorí sa jazdou na bicykli a koni bez akéhokoľvek obmedzenia dostávajú do odľahlých častí lesov s vysokou koncentráciou zdravie a život ohrozujúcich prvkov (extrémne terénne podmienky, veľké šelmy, absencia poznania traumatologického plánu pre prípad lokalizácie a pod.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28325
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod poldík » stř črc 18, 2007 12:56

Astrozzy píše:dalsi jeden debilny zakon, ktory neviem ako chce fungovat praxy.
Vcera sa to podpisalo.
treba predat bajky a kone a kupit smradlave a hlucne stvrkolky na tie sa tusim zakon nevztahuje.

Nikomu nezabrania chodit aj nadelej do lesa je to chuj*vina.


Však ten zákon určite prosadili majitelé čtyřkolek aby se jim cyklisti nepletly do cesty. :evil:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod šíp » stř črc 18, 2007 13:14

jako zanícený bajker, který nejraději jezdí lesem, mi takový zákon samozřejně vadí. ovšem-ruku na srdce-neděláme si někdy problémy my sami? že se chováme jako hovada a tím okolí sereme? například u nás v Údolí oddechu je krásná cyklostezka, kde v určitém úseku často bývali kolize s chodci. od pondělka je tam cedule "Cyklisto sesedni z kola". jedná se o úsek cca 5m. a zjistila jsem že jsem jediný cyklista co to dodržuje. takže-nedivím se že nekdo chce prosadit zákon omezující pohyb cyklistů.ale aby nedošlo k mýlce-jenom chci říct že se nedivím.samo že s tím nesouhlasím. ale věřím tomu, že až se cyklisti začneme chovat slušně, tak nás taky budou spíš tolerovat
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » stř črc 18, 2007 13:17

šíp píše:jako zanícený bajker, který nejraději jezdí lesem, mi takový zákon samozřejně vadí. ovšem-ruku na srdce-neděláme si někdy problémy my sami? že se chováme jako hovada a tím okolí sereme? například u nás v Údolí oddechu je krásná cyklostezka, kde v určitém úseku často bývali kolize s chodci. od pondělka je tam cedule "Cyklisto sesedni z kola". jedná se o úsek cca 5m. a zjistila jsem že jsem jediný cyklista co to dodržuje. takže-nedivím se že nekdo chce prosadit zákon omezující pohyb cyklistů.ale aby nedošlo k mýlce-jenom chci říct že se nedivím.samo že s tím nesouhlasím. ale věřím tomu, že až se cyklisti začneme chovat slušně, tak nás taky budou spíš tolerovat

Pravdu díš, šipko, jsi slušný člověk. Jednou za 15 let jdu lesem na Slovaču (Súľovské skály) a málem mne srazí tiše, leč relativně rychle MTbiker jedoucí down. Ještě že jsem si ho všiml, šli jsme ještě s 3,5 letou neteří a 10 letým synovcem; kdyby jim něco udělal, tak bych švagrovi navrhl, ať ho tam také přizabijem.. :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » stř črc 18, 2007 13:43

Ja nie som biker, takze mam asi pocuchanu perspektivu, ale v niecom maju pravdu zakonodarci a v niecom cyklisti. Mna sa ten zakon netyka, takze mozno som to nepochopil spravne, ale v navrhu je predsa len to, ze cyklisti sa maju drzat cyklotras a nechodit po lese naverimboha, nie? Ak je to to tak, tak kde je problem? Ani pesi turisti nemozu lietat po lesoch len tak, ako sa im zachce...

Inak druha vec je, ze niektori cyklisti su naozaj prasata. Je pekne, ze na horskom biku by bol zvoncek asi zvlastny, ale ked ta na prechadzke Malymi Karpatmi kazdych desat minut takmer sunda cyklista, ktory leti susom z kopca a ani nezareve, ze sa blizi, tak je to uz celkom vopruz. :((

A posledna noticka: Najviac ma na tom zakone serie, ze sa staraju o cyklistov, ktori su minoritnym problemom a kaslu na motokrosy a stvorkolky. Tych by mali kastrovat a mrzacit na pockanie... :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poldík » stř črc 18, 2007 13:50

Rujir píše:Ja nie som biker, takze mam asi pocuchanu perspektivu, ale v niecom maju pravdu zakonodarci a v niecom cyklisti. Mna sa ten zakon netyka, takze mozno som to nepochopil spravne, ale v navrhu je predsa len to, ze cyklisti sa maju drzat cyklotras a nechodit po lese naverimboha, nie? Ak je to to tak, tak kde je problem? Ani pesi turisti nemozu lietat po lesoch len tak, ako sa im zachce...

Inak druha vec je, ze niektori cyklisti su naozaj prasata. Je pekne, ze na horskom biku by bol zvoncek asi zvlastny, ale ked ta na prechadzke Malymi Karpatmi kazdych desat minut takmer sunda cyklista, ktory leti susom z kopca a ani nezareve, ze sa blizi, tak je to uz celkom vopruz. :((

A posledna noticka: Najviac ma na tom zakone serie, ze sa staraju o cyklistov, ktori su minoritnym problemom a kaslu na motokrosy a stvorkolky. Tych by mali kastrovat a mrzacit na pockanie... :evil:


No ona je pravda že někteří cyklisti jsou prasata ale co se týče tohoto ošetření od zákonodárců tak mimo cesty se nesmělo jezdit od jakživa a problém v cyklotrasách je taky ten že v některých oblastech slovenska nenajdeš cyklotrasu ani kdyby jsi se na hlavu stavěl. :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod šíp » stř črc 18, 2007 13:51

já na horském kole zvonek mám. jak se vyjímá neřeším.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » stř črc 18, 2007 13:59

poldík píše:No ona je pravda že někteří cyklisti jsou prasata ale co se týče tohoto ošetření od zákonodárců tak mimo cesty se nesmělo jezdit od jakživa a problém v cyklotrasách je taky ten že v některých oblastech slovenska nenajdeš cyklotrasu ani kdyby jsi se na hlavu stavěl. :((


Hmmm.... No uznavam, ze vacsinu hrebenoviek na Slovensku na bicykli oficialne nespravis (co vsak nepovazujem za skodu), ale inak sa mi nezdalo, ze by nebolo dost cyklotras. Ale samozrejme, ako necyklista sa mozem mylit.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » stř črc 18, 2007 14:04

šíp píše:já na horském kole zvonek mám. jak se vyjímá neřeším.

Lepší zvonit a plašit zvěř a lidi, než je mrzačit.
@Rujir: máš pravdu. Čtyřkolky, dříve (i dnes) třeba motokros. Pamatuju takové kokoty už cca 1975 na Lysé hoře v Bezkydech. Navíc mě serou ty zkurvené čtyřkolky v NDR, bo kolem Lužických jezer při jízdě kolem cyklostezek práší jak cyp a přejížděním přes stezky na ně nahrnou hodně ostrých kamenů, což je nebezepečné hlavně ve sjezdech. To už mi míň vadily koně, ať už sólo nebo pred kočom, bo v jejich případě je odpad ekologický a člověk by aspoň při pádu padal do měkkého a neodřel by se :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » stř črc 18, 2007 14:08

Rujir píše:
poldík píše:No ona je pravda že někteří cyklisti jsou prasata ale co se týče tohoto ošetření od zákonodárců tak mimo cesty se nesmělo jezdit od jakživa a problém v cyklotrasách je taky ten že v některých oblastech slovenska nenajdeš cyklotrasu ani kdyby jsi se na hlavu stavěl. :((


Hmmm.... No uznavam, ze vacsinu hrebenoviek na Slovensku na bicykli oficialne nespravis (co vsak nepovazujem za skodu), ale inak sa mi nezdalo, ze by nebolo dost cyklotras. Ale samozrejme, ako necyklista sa mozem mylit.


Nemám na mysli zrovna přímo ty hřebenovky ale říkam že občas na cyklotrasu nenarazíš např. východ slovenska je na cyklotrasy dost chudej to kolikrát musíš jet 50km po silnici aby jsi se napojil na nějakou cyklotrasu a přitom bys mohl jet třeba krásnou lesní cestou. Takže pokud budeš bydlet na místě kdy nemáš pobliš cyklotrasu tak máš s ježděním po lese amén. :cry:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Rujir » stř črc 18, 2007 14:12

@poldík: Ok, uznavam, ze to moze byt problem. Na druhu stranu sa da riesit aj inak - napr. vznikom novych cyuklotras, ktore budu upravene na dany ucel a vsetci budu uzrozumeni, ze to je cyklotrasa. Ako vravel nas byvaly premier: "Kde je vola, tam je cesta."
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » stř črc 18, 2007 14:13

Rujir píše: "Kde je vola, tam je cesta."

Ktorý? boxer "Doktor" alebo Mafuko?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » stř črc 18, 2007 14:34

@Rujir: V řešení pomocí budování nových cyklistezek máš pravdu ale není to ani tak to nejlepší řešení jelikože to bude nějakou dobu trvat než vybuduješ spoustu a spoustu KM cykliestezek a za druhý jsu zvědavej kde zrovna na toto politici vyhrabou finance, protože Vím jak je to u nás politici mají pouze velkou hubu ohledně buduvání cyklostezek a nakonec skutek utek.
Jinak v ČR si taky nemůžeš jezdit jen tak kde se ti zlíbý ale aby tě na kole vyháněly z lesních cest na kterých choděj pouze turisti a jezděj myslivci a lesáci tak to je špatné řešení. :x
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod ppeppe » stř črc 18, 2007 14:52

souhlasim, že si za to cyklisti můžou (můžeme) sami, ale taky si myslim, že právě ty "hovada" co takhle jezděj na nějakej zákon budou kašlat. Spíš některým schází pěší praxe, aby to viděli i z té druhé strany. Stejná situace je už dneska u motorek a čtyřkolek, kde to taky řeší zákon a výsledek je nulovej. Jen jak jsem to tady četl, tak se mi zdá, že tady dochází k mýlce na lesních cestách se jezdit může. Jen zase nevím jaká je definice lesní cesty :( některý jsou přeci jen lesní cestičky :lol:
ppeppe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 26, 2007 14:58

Příspěvekod patentik » stř črc 18, 2007 14:57

ppeppe píše:tak se mi zdá, že tady dochází k mýlce na lesních cestách se jezdit může. Jen zase nevím jaká je definice lesní cesty :( některý jsou přeci jen lesní cestičky :lol:


presne tak jak tu vlozil citaci Pavproch tak je psane ze se nesmi jezdit mimo lesni cesty - cili se muze i mimo cyklostezku.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » stř črc 18, 2007 15:01

patentik píše:
ppeppe píše:tak se mi zdá, že tady dochází k mýlce na lesních cestách se jezdit může. Jen zase nevím jaká je definice lesní cesty :( některý jsou přeci jen lesní cestičky :lol:


presne tak jak tu vlozil citaci Pavproch tak je psane ze se nesmi jezdit mimo lesni cesty - cili se muze i mimo cyklostezku.

Ale jen na lesní cestě a nesrážet túristy...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ppeppe » stř črc 18, 2007 15:10

patentik píše:
ppeppe píše:tak se mi zdá, že tady dochází k mýlce na lesních cestách se jezdit může. Jen zase nevím jaká je definice lesní cesty :( některý jsou přeci jen lesní cestičky :lol:


presne tak jak tu vlozil citaci Pavproch tak je psane ze se nesmi jezdit mimo lesni cesty - cili se muze i mimo cyklostezku.


Jasný, jen se mi zdálo, že například tady dochází k mýlce.
poldík píše:Jinak v ČR si taky nemůžeš jezdit jen tak kde se ti zlíbý ale aby tě na kole vyháněly z lesních cest na kterých choděj pouze turisti a jezděj myslivci a lesáci tak to je špatné řešení. :x
ppeppe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 26, 2007 14:58

Příspěvekod Rujir » stř črc 18, 2007 19:36

No podla mna je ta debata aj tak cisto teoreticka. Ked vas stretne ochranar, budete na bicykli a nezastanete, tak co spravi? Vystreli po vas? Pri sucasnom nastaveni zakonov by sa nevyhrabal zo sudnych sporov najblizsich 20 rokov. Na motorkach tam ochranari nechodia a auta maju odstavene ktovie kde. Proste len dalsi zakon, aby to vyzeralo, ze pani poslanci nezahalaju. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

MTB

Příspěvekod Black » stř črc 18, 2007 21:50

Pokud vám není jedno,jak to bude v česku,čtěte www.cemba.cz
Já jsem člen,a snad i činný.
Black
nováček
nováček
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob úno 10, 2007 16:25
Bydliště: Dobrá

Příspěvekod patentik » čtv črc 19, 2007 7:09

Rujir píše:No podla mna je ta debata aj tak cisto teoreticka. Ked vas stretne ochranar, budete na bicykli a nezastanete, tak co spravi? Vystreli po vas? Pri sucasnom nastaveni zakonov by sa nevyhrabal zo sudnych sporov najblizsich 20 rokov. Na motorkach tam ochranari nechodia a auta maju odstavene ktovie kde. Proste len dalsi zakon, aby to vyzeralo, ze pani poslanci nezahalaju. :((


Jeden znamy co jezdi na motorce crosce povidal ze na motorkare delaji myslivci ci hajni v lesich pasti. Klady pobite hrebikama apod. Motorky nemaji v lese co delat - to je jasna vec - ale takto "chytat" lidi je tez celkem o hubu. Aby to nedopadlo podobne i s kolistama ...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv črc 19, 2007 10:27

patentik píše:Jeden znamy co jezdi na motorce crosce povidal ze na motorkare delaji myslivci ci hajni v lesich pasti. Klady pobite hrebikama apod. Motorky nemaji v lese co delat - to je jasna vec - ale takto "chytat" lidi je tez celkem o hubu. Aby to nedopadlo podobne i s kolistama ...


Jo, tak tie klady som uz v lesoch videl, aj ked bez klincov. Uprimne povedane voooobec ma nepohorsili, len si spomenul prave na cyklistov. Aj ked zase cyklista ide dost pomaly na to, aby sa tomu vyhol, alebo zastal. Ale idealne riesenie to nie je. To uznavam.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » čtv črc 19, 2007 10:38

Rujir píše:
patentik píše:Jeden znamy co jezdi na motorce crosce povidal ze na motorkare delaji myslivci ci hajni v lesich pasti. Klady pobite hrebikama apod. Motorky nemaji v lese co delat - to je jasna vec - ale takto "chytat" lidi je tez celkem o hubu. Aby to nedopadlo podobne i s kolistama ...


Jo, tak tie klady som uz v lesoch videl, aj ked bez klincov. Uprimne povedane voooobec ma nepohorsili, len si spomenul prave na cyklistov. Aj ked zase cyklista ide dost pomaly na to, aby sa tomu vyhol, alebo zastal. Ale idealne riesenie to nie je. To uznavam.


no já jako cyklista už mám svoji zkušenost s nepřízní občanů vůči cyklistům- dělají to hlavně zahrádkáři kteří zřejmě neradi vidí jak na polní cestě jedeme kolem chatové oblasti. pravidelně sypou rýsováčky. že by tam mohl jít i pejskař nebo se batolit dítě je evidentně nenapadlo kretény
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 19, 2007 10:53

šíp píše:no já jako cyklista už mám svoji zkušenost s nepřízní občanů vůči cyklistům- dělají to hlavně zahrádkáři kteří zřejmě neradi vidí jak na polní cestě jedeme kolem chatové oblasti. pravidelně sypou rýsováčky. že by tam mohl jít i pejskař nebo se batolit dítě je evidentně nenapadlo kretény

A netrháte jim z kola meruňky? My jsme také jezdili na kole na třešně kolem silnic, bo se z nich nahoru dobře lezlo....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » čtv črc 19, 2007 10:54

zbuddy píše:
šíp píše:no já jako cyklista už mám svoji zkušenost s nepřízní občanů vůči cyklistům- dělají to hlavně zahrádkáři kteří zřejmě neradi vidí jak na polní cestě jedeme kolem chatové oblasti. pravidelně sypou rýsováčky. že by tam mohl jít i pejskař nebo se batolit dítě je evidentně nenapadlo kretény

A netrháte jim z kola meruňky? My jsme také jezdili na kole na třešně kolem silnic, bo se z nich nahoru dobře lezlo....


nejeli jsme po silnici,nýbrž po polňačce, kolem lánu obilí, a to jsme rozhodně netrhali
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » čtv črc 19, 2007 11:30

šíp píše:
zbuddy píše:
šíp píše:no já jako cyklista už mám svoji zkušenost s nepřízní občanů vůči cyklistům- dělají to hlavně zahrádkáři kteří zřejmě neradi vidí jak na polní cestě jedeme kolem chatové oblasti. pravidelně sypou rýsováčky. že by tam mohl jít i pejskař nebo se batolit dítě je evidentně nenapadlo kretény

A netrháte jim z kola meruňky? My jsme také jezdili na kole na třešně kolem silnic, bo se z nich nahoru dobře lezlo....


nejeli jsme po silnici,nýbrž po polňačce, kolem lánu obilí, a to jsme rozhodně netrhali

jen jestli :wink: aby jste si nedelali z obili zvejkacku
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Další

Zpět na Člověk a příroda