a je tov pr***! (Medvědi v Rumunsku)

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

a je tov pr***! (Medvědi v Rumunsku)

Příspěvekod brhel » ned čer 24, 2007 18:22

Vloni jsem pátral po tom, jak je to s medvědy v Rumunsku.

A teď vyšla zpráva na idnes.cz o tom, že medvěd v Karpatech zabíjel. Celkem toho medvěda chápu, měl po zimním spánku hlad, ale nechápu redaktory idnes.cz, proč o tom píší. Akorát vyděsí moje rodiče a budu je muset hodně hodně přemlouvat (jako rodiče, ne redaktory idnes.cz), aby mě tam pustily:-(

PS: Nenašel by se tu hacker, který by tu zprávu z idnes.cz odstranil :lol:
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod pripluv » ned čer 24, 2007 18:52

Před chvílí jsem ten odkaz dával do nějakého vlákna Conny, abych jí udělal radost :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned čer 24, 2007 18:56

Mně se jen líbí ty chytré kecy některých tenkrát diskutujících. :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: a je tov pr***! (Medvědi v Rumunsku)

Příspěvekod ham » ned čer 24, 2007 19:00

brhel píše: Akorát vyděsí moje rodiče a budu je muset hodně hodně přemlouvat (jako rodiče, ne redaktory idnes.cz), aby mě tam pustily:-(


Presne - ja to mel na taliri hned jak to vyslo :mrgreen:
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » ned čer 24, 2007 19:05

Snad abyjste si hoši začali hledat statistiky umrti v přírodě (ideálně sežrání medvědem) versus zajetí chodce autem v centru města (ideálně vašeho) :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ham » ned čer 24, 2007 19:09

Přípluv píše:Snad abyjste si hoši začali hledat statistiky umrti v přírodě (ideálně sežrání medvědem) versus zajetí chodce autem v centru města (ideálně vašeho) :mrgreen: ...


Tak relevance por me je vsehovsudy zadna... teda pokud me nepripoutaj k topeni - a i pak si odhryzu ruku v zapesti a pojedu :twisted:
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod conny » ned čer 24, 2007 19:24

no moja debata s mamou minuly vikend:

- prides v juli domov?
- nie, idem do rumunska
- preboha! ved tam su medvede
- tie su aj v nizkych tatrach
- aha... tak dobre.

ja o tomto poslednom napadnuti toho neviem vela. ale v prvom plane si myslim asi toto: rady, co robit pri stretnuti s medvedmi su rozne, dokonca sa aj protichodne, ale veru som necitala ziadnu taku: co najrychlejsie ho odfotografovat a najlepsie s bleskom.

vlani som sa pohybovala v slovenskych horach s moznym vyskytom medvedov asi 20 dni (a to som uz asi velmi presvihla) a raz sme medveda stretli a raz sme nasli cerstve stopy.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod zbuddy » ned čer 24, 2007 19:48

Medvědi nevědi, že tůristi nemaj zbraně,
až jednou procitnou, počíhají si někde na ně.
Výpravě v Doubravě malý grizzly ukáže se,
tůristé zajisté rozutíkají se po lese.

Ref.:
Na pěšině zbydou po nich tranzistoráky
a dívčí dřeváky a drahé foťáky,
medvědi je v městě vymění za zlaťáky,
za ty si koupí maliny, med a slané buráky.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Yopo » ned čer 24, 2007 20:41

Veľa ľudí sa bojí medveďov, ale málokto vie, že štatistika na Slovensku doposiaľ neuvádza žiadne usmrtenie človeka medveďom. Kde tu sa objaví správa, že medveď napadol človeka, (vo väčšine prípadov ide o medveďa „vyberača odpadkových košov“), ale to je asi tak všetko. Skôr by sa ľudia mali báť dopravných prostriedkov, ako je napríklad auto a nie šeliem ako je medveď, rys, vlk atď.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Pierre_T » pon čer 25, 2007 7:39

V srpnu jedu na pár dní do Rumunska (celkově už asi po 7.) a musím říct, že s mědvědy jsem tam zatím problém neměl. Žádného jsem neviděl, ale jsou tam. :-) Asi před 2 lety jsme se na Banátu motali v okolí jedné vesničky a místní nás upozorňovali, ať nechodíme sami, ale po skupinkách. Když jsem se zeptal proč (zvědavost zvítězila), tak se nám klidným hlasem domorodce dostalo odpovědi, že za vesnicí žije medvědice. Je sice mírná, ale zrovna má mláďata a dost se o ně bojí... Tak jsme šli radši na druhou stranu, protože medvěd se většinou raději člověku vyhne, ale když tam bude mít mladé, tak neuhne. :-( A loni mi nebylo úplně nejlíp, když nás tam stihl pěkný liják (kdo zná trochu Rumunsko ví, o čem píšu - tam nepoprchává, buď nic, nebo liják jako blázen) a někdo zbalil rychleji, někdo pomaleji a tak se stalo, že jsme vyrazili na cestu ve dvou skupinkách cca 5 minut od sebe. Pěkně rozbahněný terén. A já šel na čele druhé skupinky (3 lidi :-)) a koukám jako blázen, vím, že jsou před námi cca 5 minut a že se za chvilku zase sejdeme, ale na rozblácené cestě je šikmo přes jejich stopy stopa medvěda. Nebylo nám úplně nejlíp, když jsme věděli, že prošel mezi námi (mezera 5 minut). Ale neviděli jsme ho. A vůbec mi to nevadí.
Jinak je pravda, že psi tam nahánějí hrůzu víc, než medvědi, protože jsou k vidění. A nejsou vůbec příjemní...
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod tuso » pon čer 25, 2007 7:51

Yopo píše:Veľa ľudí sa bojí medveďov, ale málokto vie, že štatistika na Slovensku doposiaľ neuvádza žiadne usmrtenie človeka medveďom. Kde tu sa objaví správa, že medveď napadol človeka, (vo väčšine prípadov ide o medveďa „vyberača odpadkových košov“), ale to je asi tak všetko. Skôr by sa ľudia mali báť dopravných prostriedkov, ako je napríklad auto a nie šeliem ako je medveď, rys, vlk atď.


Ľudia by sa mali báť šeliem, ako je napríklad človek...
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 8:01

Pierre_T píše:...kdo zná trochu Rumunsko ví, o čem píšu - tam nepoprchává, buď nic, nebo liják jako blázen...


V Rumunsku jsem byl pětkrát a z toho nám na třech akcích poprchalo :wink: (zbývající dvě jsou v zimě).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Pierre_T » pon čer 25, 2007 8:14

Já tam byl 6., nebo 7. a poprchávání moc neznám, možná jednou na Fagaraši, cestou z Bieliho Lagu na Moldaveanu celý den poprchávalo, ale pak zpustil stejně ceďák. A na Banátu (který mám nejradši, mám radši kopečkovitý terén, než jen suť a skály), tak jsou ceďáky a blesky vyhlášený.
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 8:32

Nám zapoprchalo na planině Padis, na Fagaraši před Balea Lacem a pak během jedný cesty pod Banátem v soutěsce železná vrata, u Ruse (vím, že to je Bulharský město, aly byli jsme na Rumunský straně) a potom někde u Silistry. Takže vlastně docela dostkrát :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Pierre_T » pon čer 25, 2007 8:36

Tak to jste měli štěstí, gratuluju, nebo já smůlu. :-) Pokud se někdo nepřidá, tak to víc asi nevyřešíme. Každý máme jinou zkušenost a statistika ve dvou, nic moc. :-)
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 8:46

No, štěstí ... kdyby nepoprchalo vůbec, byl bych šťastnější :wink: .

(nechci tím říct, že nám taky pořádně nezapršelo :mrgreen: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Pierre_T » pon čer 25, 2007 9:00

Ale ono je to zase někdy příjemný, když pořádně sprchne. :-) Vzduch se vyčistí, pyl zmizí. A když se do toho přidá pořádná bouřka, tak ten ozon, to je paráda. Nesmí to být ale moc dlouhé, pak to obtěžuje a musí se mít člověk kam (kde) schovat. Stalo se mi taky, že jsem se vrátil z Fagaraše úplně suchej a né jednou. :-( A pak jsem doma vybaloval a říkal si, GTX bunda úplně zbytečně, GTX kalhoty zbytečně,... :-( Když už to s sebou tahám, tak jsem rád, když to taky použiju. :-) Ale né zas, že bych to musel mít celých 14 dní na sobě!
Pierre_T
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř lis 29, 2006 12:32

Příspěvekod lamaTor » pon čer 25, 2007 11:13

Na přechodu Suhardu a Rodny nám asi dvakrát poprchalo, několikrát byla bouřka (sice krátká, zato vydatná, a hlavně se sviňa vrátila zpátky, když jsme mysleli, že jsme na ni vyzráli schováním se v keřích :slota: ). Nakonec nám před posledním dnem, kdy jsme chtěli vylézt na nejvyšší bod Pietroşul, a pak sejít do údolí, začalo v okolo 17:00 chcát a chcalo pořád a strašně hustě a chcalo i další den, a když jsme se vykašlali na ten výstup a došli do městečka pod horami, tak zázračně chcát přestalo..... #-o Tam už mě jen tak něco nepřekvapí.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod si9 » pon čer 25, 2007 13:53

a je to v pr*! dneska jsem přijel po víc jak týdnu domů a první co jsem od matinky slyšel bylo, že v Rumunsku řáděj medvědi. Ještě, že tam za měsíc jedem! Fakt super! Budu muset ukecávat a ukecávat...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » pon čer 25, 2007 14:13

já zase jedu v neděli doturecka a když jsem to oznámil doma vyšel zrovna článek jak turci posílají tanky k iránským hranicím, že kurdové dělají problémy . taky je to nepotěšilo *
Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » pon čer 25, 2007 14:14

Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod si9 » pon čer 25, 2007 14:15

Jedeš na ten Kačkar? Šťastnou cestu, hory zábavy a taky šťastnej návrat... :mrgreen:
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » pon čer 25, 2007 14:19

si9 píše:Jedeš na ten Kačkar? Šťastnou cestu, hory zábavy a taky šťastnej návrat... :mrgreen:

jo kačkar taky a děkuju mám zpáteční jízdenku tak bych ji chtěl využít * :ú
Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 17:05

Dovez nám nějakej granát.

(Jednou jsem si jako suvenýr dovezl protitankovou minu a doma měli všichni radost :mrgreen: . Ale mám ji pořád a už to je deset let :mrgreen: )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » pon čer 25, 2007 20:06

jak si ji převezl přes hranice?
Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 20:11

V igelitce ... ve vlaku.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » pon čer 25, 2007 20:17

Přípluv píše:V igelitce ... ve vlaku.


:(( asi to nebudu zkoušet
Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod si9 » úte čer 26, 2007 17:13

Ty redaktoři MF Dnes si zahrávaj!!!!! :axe: :axe: :axe: Dneska v Mladý frontě vyšel článek, jak na Slovensku v Nízkejch Tatrách řáděj medvědi a co dělat, když se s ním člověk setká a blá blá blá... Mimojiné tam byla například rada nenechávát si jídlo ve stanu, ale nejmíň sto metrů dál... Potom mě pobavil profil té nejmenované redaktorky, která si tam napsala: Redaktorka xy putovala po Slovensku v místech, kde je nebezpečí střetu s medvědem (chudák holka).
Takže to mám doma pořád na talíři. Vyhlásil bych jim válku!!!!!!!
arm4 arm4 arm4 arm4 arm4 arm4 arm4 arm4 arm4
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod ham » úte čer 26, 2007 17:16

Nejakej medvedo-informacni boom :roll:
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » úte čer 26, 2007 17:47

si9 píše:Dneska v Mladý frontě vyšel článek, jak na Slovensku v Nízkejch Tatrách řáděj medvědi...

Mohl by mi ten článek někdo prosím naskenovat a někam hodit, prosíííím. Noviny nějak v cizině neseženu. Díky
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Další

Zpět na Člověk a příroda