Přestupek

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přestupek

Příspěvekod Saane » pon črc 29, 2019 22:01

Ahoj
O víkendu jsme byli s partou a dětma na výletě podél Berounky s tim, že přespíme někde u řeky a v neděli pojedeme vlakem zpátky. Večer jsme se utábořili asi dva kilometry od posledního baráku. Po asi hodině jsme začali na plynovém vařiči chystat večeři a do toho přišel nějakej člověk s průkazem a začal na nás celkem sprostě řvát, že porušujeme zákon a že máme vypadnout. Zeptal jsem se jestli to je jeho pozemek. Odpověděl že ne,ale že je nějaká státní hlídka a že teda když to chceme takhle tak volá policii a že máme zůstat na místě. Po asi půl hodině přijela Městská policie a začali se ptát na totožnost a další otázky. Nakonec mně a kamarádovi chtěli dát 500 za rozdělávání ohně, protože vařič se prej bere jako oheň. Trochu jsme protestovali a oni nakonec řekli, že nemusíme souhlasit a že to bude v tom případě řešit město a že se tam máme dostavit. Nemáte někdo zkušenost s tím jak se tohle řeší, kolik to nakonec může stát? Na úřadu je to prý podstatně dražší? Vyhnout se tomu asi nepůjde co? Vůbec se necítím vinen a přijde mi to jako buzerace. Z principu se mi nic platit nechce, ale je mi jasný že teď už to asi nepůjde.
Saane
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 29, 2019 21:28

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » pon črc 29, 2019 22:12

Bylo to v nejakem chranenem uzemi? Mozna sem hod rovnou bod na mapy.cz, at vime, o cem je rec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod JohnyFK » pon črc 29, 2019 22:22

A rozepis vic to "utaborili"...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Přestupek

Příspěvekod FrantaKrajta » pon črc 29, 2019 22:26

Mozna presunout do vlakna o prespani v prirode (@mods). Otazka co je otevreny ohen, jaka byla vyhlaska (stredocesky kraj?) a jaka byla situace na miste, cim a kde jste varili (a zda jste nebyli treba v PP, PR, NPR a podobne). Definice "otevreneho ohne" z vyhlasky. Promin, bez urazky, mohli jste klidne i na plynaku varit tak, ze to bylo o hubu, na citlivem miste (NPR), nebo naopak tak, ze (krome hrozne nepravdepodobne exploze kartuse) vubec nic nehrozilo. Jestli jsi zaplatil blocek, tak mas asi kazdopadne smulu (priznani viny, jako u dopravaku?)... V tom je nekdy lepsi jit do sporu. Ale nejsme pravnici...:)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Přestupek

Příspěvekod Saane » pon črc 29, 2019 22:35

Díky za rychlé reakce.
Bylo to zhruba tady

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 74.252%22E

Přesněji to nedám. Ale plus mínus sto metrů by to mělo sedět.
Táboření vypadalo tak že jsme měli na zemi naházený batohy a vyndaný spacáky v obalech.
Na vařiči byla pánev s fazolema a jelo to tak na půlku.
Bloček jsme právě nezaplatili. Prej to s náma dořeší město.
Saane
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 29, 2019 21:28

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 1:15

Hmm. Ceho jste se vlastne meli dopustit? Jedine, co mne tady napada, je zakaz rozdelavani otevreneho ohne. Zkousel jsem chvili hledat, jestli jeste plati a nejsem z toho moudry, spis mi vychazi, ze ne. Na webu mesta Berouna je bordel, nefunguji linky. Odkazuji se na vyhlasku z roku 2017, ale tam je zas napsane, ze zakaz plati jen kdyz je v platnosti vystraha CHMI na (vysoke) nebezpeci pozaru. Coz neni. Plus jsou tam nejake dalsi podminky jako 50 m od lesa.

Ceka vas zrejme spravni rizeni, a tak bych si to trochu nastudoval a rozporoval. Mestapaci neceho takoveho nejsou schopni a je klidne mozne, ze na pokutu nemeli narok. Mozna by se to chtelo poradit s pravnikem nebo si ho vzit s sebou. Treba se ozve nekdo z mistnich (pravniku).

@FK: zatim bych to nechal tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod PaKo » úte črc 30, 2019 5:28

Podle katastrální mapy jste se nacházeli minimálně 135 m od hranice nejbližšího lesa (p.č. 2163/19). Pohybovali jste se na pozemcích majitele "Krym Tomáš Bc.". Pokud vás nevyhodil on, nebo jeho zástupce (což jak píšeš, tak ne), tak jste se rozhodně ničeho nedopustili a pokud nebylo dané vyhláškou, že je zákaz rozdělávání ohňů (podle toho, co píše Mike, tak nebyl), tak jste si tam mohli udělat klidně i vatru jako na čarodky a teoreticky jste mohli být bengám i aktivním ochráncům náletových dřevin kolem těch fabrik okolo úplně u prdele :)
PaKo
 

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 6:54

Saane: Pokud opravdu nikdo nic nepodepsal, tak bych byl v klidu. Jsou v zásadě dvě možnosti, jak z toho ven.

1.) Čistá varianta. Musíte přesvědčit správní orgán, že Vaše jednání není přestupkem. K tomu bude potřeba znát konkrétní paragraf, který měl být porušen a přímo na něm vyzkoumat, jestli Vaše jednání naplňuje všechny znaky přestupku. Je klidně možné, že formálně se o přestupek skutečně jedná. Na druhou stranu si myslím, že i případná procesní pasivita nutně povede k důkazní nouzi. Musí být ovšem naplněn předpoklad, že oprávněná úřední osoba bude mít zájem hledat tzv. materiální pravdu, což se do češtiny překládá asi jako "nebude svině." Pravděpodobnost je podobná, jako že ten úředník bude levák a albín zároveň a k tomu bude mít hlasový rozsah pět oktáv. Asi to existuje, ale ještě jsem to neviděl. Obecně by se tato varianta mohla ubírat směrem, který nastínil předřečník PaKo.

2.) Nečistá varianta. Existuje několik způsobů, jak správnímu orgánu dát najevo, že si má na hraní najít jinou oběť. Záleží jen na kreativitě obhajoby. V této fázi by nějaké konkrétní rady byly čistou duchařinou, ale v obecné rovině se můžeme bavit o tom, že pokud bude mít obhajoba trochu rozumu, je v podstatě nemožné takovou věc prohrát. Městská policie a úředníci správních orgánů zákonům a právu obecně nerozumí a zpravidla nejsou schopni ten proces dotáhnout do konce při dodržení všech zákonů a zásad. Úplně si třeba neumím moc představit, že by správní orgán dokázal určit osobu přestupce. Nechci navádět... Ale..Kdo vlastně ten vařič zapálil? Byl vůbec na místě? Nešel náhodou do vesnice pro pivo a nevrátil se až po odjezdu strážců obecního blaha? Byl ten vařič vůbec Váš? Vy přece fazole vůbec nejíte, ne? A vařit na plynu? Pff, pane úředník, já se plynu bojím, dyť to může bouchnout. Možná to tam zapomněl nějaký rybář, nevím, já to jen hasil. A že Vám to, slavný soude, přijde přitažený za vlasy? No jo, no, to mě moc mrzí, ale pocity jsou málo, pojďme se bavit o tom, co jste schopni dokázat. Nebo to taky mohla zapálit a obsluhovat osoba, proti které určitě nebudete vypovídat, protože byste její újmu cítil jako újmu sobě vlastní. Taky je možné diskutovat o materiální stránce přestupku, ke kterému existuje rozsáhlá judikatura. Není sice už tak příznivá jako před lety, ale furt tam nejaký prostor je. Možností je milion a nechci je tady teď naslepo vypisovat. V podstatě bych teď doporučil nechat aktivitu na úřadu a tančit jen tak rychle, jak hraje muzika. To s sebou nese třeba i to, že se určitě nebudete svévolně dostavovat kamsi na město. Ono to vlastně ani nejde. Nevíte kam, nevíte kdy. Úřad Vás musí předvolat, což má nějaké náležitosti. Musí to být do vlastních rukou a musí to být minimálně s pětidenním předstihem. K tomu připočtěme, že správní řízení je zahájeno prvním úkonem správního orgánu směrem k obviněnému, což v praxi znamená,, že je zahájeno doručením prvního dopisu s pruhem. Určitě není zahájeno proslovem městského strážníka kdesi u řeky. Správní řízení tedy zatím neběží, tudíž není možné se někam dostavit. Jedinou výjimkou by bylo tzv. podání vysvětlení, kteréžto je úkonem před správním řízením, ale pro které platí úplně stejné podmínky pro doručení, jako pro všechny ostatní úkony správního řízení. Takže v danou chvíli bych doporučil v poklidu počkat na dopis s pruhem a až potom reagoval. V případě, že to lejstro bude mít název "Příkaz" (zpravidla psáno aspoň 40 fontem v Boldu, doprovozeno řečmi o tisícových pokutách, trestu smrti a citací náhodně vylosovaných paragrafů různých zákonů.), musí se do osmi, resp. patnácti dnů podat tzv. Odpor, což dělá tak, že se na papír napíše slovo "odpor," doplní se to o číslo jednací a odešle se to na adresu, ze které přišel ten dopis s pruhem. Tím se ta show odstartuje a zábava může začít.

Vlastně si to asi klidně rád zahraju, takže pokud budete chtít, klidně mi napište SZ nebo mail a mrkneme na to.

P.S. a bez obav. Tyhle věci řeším zdarma.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod Allydamm » úte črc 30, 2019 8:40

Mohla to být rybářská stráž? Ti celkem hlídají a takhle u Berouna je to hodně oblíbené a frekventované místo.

Jako vodák jsem za poslední roky na Berounce byl a vždy jsme brali že platí standardní zákaz žádné táboření mimo vyznačené tábořiště/kempy. A poslední roky přes většinu léta zákaz rozdělávání ohňů, včetně kempů.

Na táboření vás nachytat nemohli tohle bylo zastavení, a možná tak plánovaní nouzového přespání, takže strážníkům nezbyl než ten plamínek.

Jak z toho uniknout netuším, ale město bude jistě neochotné, kilometr po proudu provozuje placený kemp.
Allydamm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 21, 2019 8:58

Přestupek

Příspěvekod Lipon » úte črc 30, 2019 10:32

Milan to napsal dosti vyčerpávajícím způsobem.
V první řadě bych počkal na dopis od města - jestli to vůbec projde tímhle sítem.
A podle toho, co ti budou klást za vinu a jaký důkazní materiál budou mít, se dá plánovat, co dál.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 11:13

Je vlastně celkem jedno, kdo to byl. Rybářská stráž, zelený baret, Velký vont, nebo Rychlá rota...Úřední záznam bude sepisovat a podnět správnímu orgánu posílat MP. Ten prvotní strážce pořádku bude v řízení vystupovat maximálně v roli svědka, pokud ho o to správní orgán požádá, nebo ho navrhne účastník řízení. To bych asi v průběhu řízení doporučil, stejně jako vyslechnutí té hlídky MP. Účastníci řízení mají právo se tohoto výslechu účastnit a hlavně se na něm aktivně podílet formou doplňujících otázek, což je zejména u měšťáků nekonečná zábava. Vyjdeme li z toho, že hlídka MP je většinou dvoumužná a záhadný mužík byl sám, vycházejí z toho tři výslechy aktivních strážců rovnováhy vesmíru. Najít/navodit rozpory ve třech výpovědích tak, aby neobstály coby důkaz ve správním řízení, je úkol relativně snadný pro kohokoliv s alespoň průměrným intelektem. Vždycky lidem říkám, ať to pojmou zážitkově a nenechají se svazovat nervozitou. Ve finále se bude hrát o nějakejch patnáct stovek a třeba v součtu tři hodiny života. To je jak návštěva ZOO a i zážitky jsou podobné. Strážníci jsou na tom intelektuálně třeba jako medojed, takže je už docela zábavné pozorovat jejich uvažování. A když poteče do bot, vždycky je po ruce záchranná brzda v podobě promlčení. Zorchestrovat to řízení tak, aby správní orgán nebyl s to vydat rozhodnutí ve lhůtě jednoho roku, je v případě nutnosti provedení třeba pěti výslechů (3x ZOO, jeden kamarád a jeden třeba kolemjdoucí) docela jednoduché (pozor, nezaměňovat promlčení a prekluzivní lhůtu, u prekluze došlo k absurdnímu prodloužení v součtu až na tři roky.) A i kdyby se to někde pokazilo, tak odvolacím orgánem je Štředočeský kraj, což je barák, o jehož existenci jsem se musel osobně přesvědčit, neboť se mi od nich v přestupkových věcech nedostalo odpovědi i několik let. I jsem měl teorii, že za vchodovými dveřmi je velká skartovačka, kam všechny písemnosti automaticky padají a v podobě puzzle v poklidu čekají na promlčení. Až kauza Řepkového krále mi dokázala, že tam asi fakt někdo sedí. Nebo jestli si člověk musí komunikaci s úřadem zasloužit, třeba mimořádně kladným vztahem k opeřencům, řekněme třeba k Čápům, to bohužel neumím říct. Takže karty jsou rozdány vyloženě dobře a pojal bych to spíš jako zpestření životní šedi s naprosto minimálními riziky.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod Lipon » úte črc 30, 2019 13:41

a získání zkušeností do budoucna, neb aktivních ouřadů je čím dál víc
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 14:04

Tak věc se má tak, že jsem s uživatelem Saane předběžně domluven na jeho zastupování v této věci. Vtipné je, že od sebe bydlíme asi kilometr. No, to možná kecám, ale je to v dochozí vzdálenosti.
Takže, milý úřade, party může začít:) Buď připraven. Na tohle správko tam budete dlouho vzpomínat.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod sobb » úte črc 30, 2019 14:18

:smt023 Dejte pak vědět, jak to probíhalo. Myslím, že to s napětím bude sledovat celé OF :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Přestupek

Příspěvekod GreyMouse » úte črc 30, 2019 15:51

Adept na komedii roku? :D

BTW, na stránkách města Beroun na mě vyběhl i odkaz na Zásady rozdělávání ohně v přírodě. Můžete tvrdit, že jste dětem chtěli ukázat ještě mnohem bezpečnější způsob přípravy jídla než ten, který město tímto doporučuje ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Přestupek

Příspěvekod apuka » úte črc 30, 2019 17:13

Bohuzel, tady asi nepujde o Beroun...
Plati zakaz rozdelani ohne pro cely Stredocesky kraj (mimochodem neni jediny). A plynovy varic JE otevreny ohen, at se kuchar stara jakkoliv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 17:25

mila6032 píše:Takže, milý úřade, party může začít:) Buď připraven. Na tohle správko tam budete dlouho vzpomínat.

:smt023 super, pridavam se k prosbe o prubeznem informovani, na pripadne video z vyslechu medojedu bych se i kouknul :D

@apuka: na to jsem vcera koukal a opravdu si nejsem jisty, jestli a) zakaz jeste plati a b) jestli ho porusili. Tohle je totiz jen shrnuti pro verejnost a realny pokyn se odvolava na dva roky starou vyhlasku, ze ktere to fakt neni jasne, jak jsem psal vyse.

Coz mne vede k obecnemu dotazu. Prijedu nekam, kde to neznam, a nemam zajem pachat zadne prestupky. Jak to mam zaridit? Neznalost zakona neomlouva, ale tady jde jen o mistni vyhlasku, prece nemuzu obchazet radnice vsech vesnic okolo a zkoumat, jestli tam nevisi nejaky zakaz. Pricemz v tomhle pripade mi to neni jasne, ani kdyz po tom trochu patram.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod apuka » úte črc 30, 2019 17:38

Samozrejme, nevim jiste, jestli jeste plat. Ale nevidim zadny duvod, proc by jej meli odvolat - vsude se vsichni stezuji na obrovske sucho a riziko pozaru s tim, ze obcasne bourky a prehanky, i kdyz silne na tom nic nemeni.
Nesledoval jsem to, ale zdalo se mi, ze na nekterych mistech zakaz rozdelavani ohnu vidali dokonce i hasici. Ale nic konretniho o tom nevim.

kazdopadne, at se na mne nikdo nezlobi, ale v obdobi nejvetsiho sucha si varit kdekoliv v prirode (mimo vyhrazene prostory) na otevrenem varici je minimalne nezodpovedne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 17:46

:roll: na placku u reky, kde nema co chytnout... Zas takove sucho tady (Praha a okoli) neni, v cervnu a vloni bylo vyrazne hur. Ta vyhlaska se odvovala na vystrahu CHMI pred nebezpecim pozaru a je ted snad nejaka? Byla v dobe, kdyz to vyhlasovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 18:03

apuka píše: A plynovy varic JE otevreny ohen, at se kuchar stara jakkoliv.


Odvážné tvrzení:). To teprve budeme společně s váženými úředníky zkoumat a vyšetřovat. Zatím ani nevíme, zda byl ten vařič zapálen, kdo ho případně vlastnil, namontoval, aktivoval... Zatím ani nevíme, jestli se přestupek vůbec stal a už vůbec tedy nevíme, jestli a v jaké míře za to někdo odpovídá. Je třeba MSR Winburner otevřený oheň? Známe vůbec přesný typ toho vařiče? Máme to někde zdokumentováno? Nebude třeba nakonec posudek znalce? Samé otázky:) Doufám, že správní orgán bude schopen poskytnout odpovědi a řádně doložit, jakými cestami k nim došel. Jestli se tam objeví zase nějaké "z úřední činnosti je správnímu orgánu známo..," nebo něco o "notorietách," či podobné neuchopitelné plky, tak slibuju, že bude veselo. Na tohle mám přímo alergii.

Mike: ok, o průběhu budu informovat. Nicméně výsledek můžu prozradit, se skromností sobě vlastní, už teď:)
Video neustojím, protože ÚS dospěl k názoru, že i úředník je člověk, tudíž mu náležejí i nějaká osobnostní práva. Audio mám ale ze všech výslechů. Jen je nesmím zveřejnit. A když se něco nesmí, tak se to nesmí, že jo. Ale vzhledem k tomu, že jsem IT negramot, tak se s tím souborem pak může stát fakt leccos. V dnešních telefonech se něco někam uploadne a člověk o tom v podstatě ani neví, že jo.

S tou nevědomostí je to těžký. Fakt musíš znát i tyhle idiotský vyhlášky. Dokonce byl u NSS případ, kdy vyhláška (resp. opatření obecné povahy) začala platit v době dovolené přestupce a v mezičase mu bylo odtaženo auto a stejně za to odpovídal. V praxi se asi dá před cestou proletět weby těch obcí.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 18:24

mila6032 píše:Nicméně výsledek můžu prozradit, se skromností sobě vlastní, už teď:)

Mne to taky prijde celkem jednoznacne, ale znas to, prilisna sebejistota se cloveku muze vymstit ;-)

mila6032 píše:Video neustojím, protože ÚS dospěl k názoru, že i úředník je člověk

:shock: desive.

mila6032 píše:Ale vzhledem k tomu, že jsem IT negramot, tak se s tím souborem pak může stát fakt leccos. V dnešních telefonech se něco někam uploadne a člověk o tom v podstatě ani neví, že jo.

Nebo muze chytnout nejaky malware, ktery to uploadne sam, nekdo se ti tam muze nabourat, moznosti je spousta. BTW, ta jednani jsou neverejna? Jestli ne, tak mi zakaz zverejneni nejak nedava smysl, ale to samozrejme nic neznamena.

mila6032 píše:S tou nevědomostí je to těžký. Fakt musíš znát i tyhle idiotský vyhlášky. Dokonce byl u NSS případ, kdy vyhláška (resp. opatření obecné povahy) začala platit v době dovolené přestupce a v mezičase mu bylo odtaženo auto a stejně za to odpovídal. V praxi se asi dá před cestou proletět weby těch obcí.

Nadhera. Aneb jak se pravo rozchazi s realitou a zdravym rozumem. Weby obci a mobil to muzou castecne resit, ale maji povinnost to na webu zverejnovat? Nebo staci vyvesit nekde na nastence, ktera bude mimo uredni hodiny nepristupna? Ne ze bych takove veci vubec resil, jen mne zajimalo, jestli je to vubec realne mozne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod FrantaKrajta » úte črc 30, 2019 18:35

Se zeptam, schvalne, je MSR Reactor "otevreny ohen" :D ? Kdyz k veskeremu horeni (dle definice horeni) dochazi uvnitr 3D keramicke houby jeste uzavrene dvojitym hrncem s vymenikem :D ? To bych se asi s "organem" docela hadal, a vedeckych praci o fungovani flameless burners mam z doby pred koupi reactoru jeste stazenych dost :)

Samozrejme, ze bych nevaril v tom nejhorsim suchu uprostred lesa na lihaci na jehlici (jeden - ne nas - lesni pozar jsme kdysi na tabore pomahali dohasovat, a nebylo to pekne), a i plynak muze zapalit narodni park v Chile (ten pripad byl tehdy myslim benzinak, ktery tomu Cechovi blafnul pri zapalovani, coz benzinaky delavaji, ale i plyn samozrejme muze). Ale domluva proboha vetsinou staci, ne?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 18:44

Co si vzpominam, tak ten borec v Chille varic prevratil a navic hodne foukalo, takze se ohen okamzite zacal sirit.

FrantaKrajta píše:Ale domluva proboha vetsinou staci, ne?

Normalne jo, ale ne kdyz prijde PS-VB takovym stylem, jako popsal Saane na zacatku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 18:45

Ano, jednání jsou neveřejná. Dokud účastník nepožádá o opak. V takovém případě úřad takové žádosti vyhoví (zákon ani jiný postup nepřipouští.) Jsou tam jen nějaká omezení stran osobních udajů, státem uznané mlčenlivosti a podobných, v přestupkových věcech poměrně vzácných, případech.

Zákon asi přímo nedává obcím povinnost zveřejňovat vyhlášky na webu. Nevím, nezkoumal jsem. Mají jen povinnost to zveřejnit na úřední desce. Nicméně v reálu to na web dávají.

Ok, malware říkáš. Hezký slovo. Pak mi rekneš, kde to chytit ;)

FK: jo, Reactor jsem měl na mysli, když jsem o pár příspěvků výš psal o Windburneru, nebo jak se ten druhej MSR model jmenuje.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod apuka » úte črc 30, 2019 19:01

@mila6032: podivej, je mi jasne, ze prevracenin vseho mozneho a chytanim se za slovicka se da docilit, ze i pripadny soud vyhrajete, ne to jeste na urade.
Ale mne se to fakt nelibi, protoze to je zpusob, jak osulit spravedlnost - a je jedno, jestli to dšla nekdo s miliardovymi podvody nebo nekdo, kdo si jen chtel uvarit fazole. Je tu o princip.
A aby to nebylo uplne mimo, tak mas tady pravnicky pohled nan otevreny ohen:
V této souvislosti je klíčová definice pojmu "otevřený oheň". Jelikož lesní zákon (ani jiný právní předpis) tuto definici neobsahuje, lze vyjít např. z definice, která je uvedena v komentáři k lesnímu zákonu (přístupnému v systému ASPI) :
"Za oheň jsou považovány plameny vzniklé v důsledku oxidace hořlavého materiálu. Otevřeným ohněm pak oheň, kde není zabráněno styku plamenů s okolním prostředím - kdy tedy může dojít k rozšíření ohně na okolní prostředí. Je lhostejné, zda je oheň ohněm otevřeným po celou dobu hoření (ohniště) nebo jen po určitý krátký časový úsek (po dobu přikládání do zahradního grilu s dvířky či poklopem)."

A ted si myslis, ze MSR Windburner neni otevreny ohen? Viz posledni citovana veta - pokud vim, taknten varic musismnecim horicim zapalit...

Ale tady se fakt nechci s Tebou dohadovat a uz vubec ne o pravnickych vecech. Proste se mi nelibi ten curacky postoj. Ano, mohlo se stat, ze nekdo nevedomky porusil zakon - stava se to i mne, jsem na tom stejne jako mike, taky nemohu vedet vsechny (navic nekdy protichudne) predpisy. Ale v tom pripade, kdyz zjistim, ze jsem to opravdu (opakuji, nevedomky) udelal, tak si za to tu zodpovednost beru a pokutu zaplatim.
A pokud se mi zda ten predpis nesmyslny, tak mam stale sanci proti tomu nejak bojovat, minimalne za jeho zruseni. Otazka vzdy je jen, jestli mi to stoji za to.

V tomto pripade (myslim, pokud pokutovat chteji ten otevreny ohen, pokud neco jineho, tak je to jiny pripad) navic se jedna o vec, ktera je i sedlackym rozumem pochopitelna a melo by byt kazdemu jasne, ze se to delat nema, jeste k tomu neustale premilana ve sdelovacich prostredcich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Přestupek

Příspěvekod FrantaKrajta » úte črc 30, 2019 19:13

@Apuka, horici Reactor i podle tve citace neni otevreny ohen, ne? Na druhou stranu, samozrejme souhlasim s tim, ze v obdobi kalamitniho sucha je potreba dodrzovat zdravy rozum a podobne, klidne i s plynovym varicem (ktery se taky muze prevratit). Situaci OP nikdo nezname, jen zprostredkovane, mohlo to byt samozrejme jakkolik, na druhou stranu i "organ" mohl byt nejaky kkt. Koneckoncu, jde hlavne o zdravy rozum - treba neparkovat auto na vzrostlem suchem travniku (rozzhaveny katalyzator) a podobne. Ale to se do zadne vyhlasky nevejde, jde o ten rozum, to nejde obejit byrokracii (ktera se naopak s rozumem kolikrat rozchazi)...

P.S.: Pokud zapalim Reactor treba piezo zapalovacem a priklopim, otevreny ohen to opravdu neni. To by totiz byl otevreny ohen i nastartovane auto - taky dochazi k oxidaci paliva, taky muze (v naprosto vyjimecnem pripade, ale muze) dojit ke styku plamenu s okolnim prostredim). A podobne.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Přestupek

Příspěvekod mila6032 » úte črc 30, 2019 19:50

Apuka: Co má spravedlnost společného se zákonem? Otroctví i holokaust byly také legální. Byly zároveň i ukázkou spravedlnosti? Jak moc přesně mě má oslnit definice nějakého pojmu z komentáře k zákonu? Kdyby zákonodárce chtěl, aby ta definice byla v zákoně, tak ji tam dal. Kdyby zákonodárce chtěl, aby autor komentáře spolupracoval na tvorbě zákona, tak ho přizve k zákonodárnému procesu. Stalo se aspoň jedno z toho? Ne. Takže to je prostě jenom knížka. Jako Krteček nebo Robinson Crusoe. Moje definice otevřeného ohně je jiná. A je stejně tak relevantní jako ta tebou citovaná. Zákon to nezná a pokud si úřad/PČR/MP berou definici pojmu odjinud, tak je to čůrácký postoj a ošulení spravedlnosti. Rozumíme si? Asi ne, co? Nevadí.
Na zbytek reagovat radši nebudu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Přestupek

Příspěvekod PaKo » úte črc 30, 2019 20:17

mila6032 píše:Na zbytek reagovat radši nebudu.

To je skoda, protoze jsi jeden z mala lidi na tomto foru, ktery si apuku s jeho urednickymi recmi a urednicky pokrivenym pohledem na svet nekompromisne namaze na chleba a je to super pocteni :)
PaKo
 

Re: Přestupek

Příspěvekod mike » úte črc 30, 2019 21:21

mila6032 píše:Ok, malware říkáš. Hezký slovo. Pak mi rekneš, kde to chytit ;)

Nedostal jsi treba tenhle mail (ja aspon 10x)? Kdyz muzou stahnout a zverejnit tva videa a to jeste z kamery, kterou treba ani nemas, tak proc by nemohli stahnout a zverejnit zvukove zaznamy? 8)

mila6032 píše:Na zbytek reagovat radši nebudu.

Celou dobu jsem cekal, az neco takoveho napise :twisted:

@apuka: o tom, cos psal, by se mozna dalo diskutovat, kdyby platila varianta 1 tady: viewtopic.php?p=514437#p514437. Jenze realne nemam nejmensi duvod neverit Milanovi, ze pravdepodobnost je miziva. Obecne jsem pro fair play, ale ta musi byt oboustranna. Kdyz neni, tak plati vojenske jak vy k my, tak my k vy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Přestupek

Příspěvekod Trnky » úte črc 30, 2019 21:47

to mila6032: aj keby zakonodarca prizval autora komentaru k spolupraci na tvorbe zakona (vacsinou spoluautor zakona napise nasledne komentar k zakonu), tak to podla mna na veci nic nemeni, teda ani takyto vyklad nie je zavazny
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Další

Zpět na Člověk a příroda