Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod dlouhan » pát úno 17, 2017 22:31

Buřty stranou, je tu nějakej nemilitary nešílenec co se nevyžívá v pokořeni co nejexotičtějších lokací s co nejmodernějším vybavením, a má raději obyčejná nezajímavá místa venku, který si raději opeče bramboru než buřta když přijde na oheñ protože ví o vegetariánství i něco jiného než fakta? Nebo se sem slézají pouze typy lidí pro které příroda plní roli zrcadla, do kterého si nosí lidé obraz sama sebe? Proč do přírody chodíte? Mění vás nějak? Připravuje vás na smrt nebo je jen místem kterým prolítnete a pak jste zas doma? Co si myslíte o životě? Má s přírodou nějaké pojítko? Něco společného třeba jako že příroda je čistá? jak to vnímáte bušcrafťáci když v ní tak býváte
dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 17, 2017 21:38

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2017 23:35

Nespletl sis forum? Tady skoro zadni bushkraftaci a militanti nejsou a kdyz se tu nejaky objevi, tak se mu smejeme ;-)

Za sebe: chodim do prirody, protoze se mi to libi a dela mi to dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod lojzmen » sob úno 18, 2017 0:00

Dlouhan

Nevšiml jsem si, že by zde na tomto foru diskutoval někdo, kdo by k přírodě přistupoval jako k živé bytosti a měl k ní náboženský vztah.

Vegetariáni zde na foru jsou.

Mike to popsal úplně přesně.
Chodím do přírody, protože se mi to líbí a dělá mi to dobře.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod Wiking » sob úno 18, 2017 6:58

Jo, vegetariani tu jsou :finga:
Do prirody chodi aby si odpocnuli od namahave prace, aby se odrelaxovali, psychicky odpocnuli a nabrali nove sily. Ten relax v lese, kde je vse zelene je neskutecny, neznam nic lepsiho. Ta vune lesa, narezaneho drivi, vytekajici smuly z borovice, tlejiciho jehlici je nadherna.
Sum v korunach stromu, praskani a vrzani mohutnych stromu kdyz fouka vitr, pipani ptacku popr vseobecne to lesni ticho uprostred lesa, to mam rad..
Ta chut malin, boruvek ktere po ceste muzes sezobnout je skvela, prirozena, ne jako ty prumyslove ecka ktera by meka chutnat stejne. Caj z vyhonku jehlici je tak dobry a domu si muzes donest tolik veci na zpracovani, houby, sipky, zaludy na kavu, brezovou vodu, divoke bylinky na ochuceni jidel, aby jsi tam nemusel cpat glutamat....... ach.. je toho hodne co cloveku les dava..
Ja si myslim, ze ja osobne prirodu nevnimam stereotypne. Ale nejsem nejaky filozof. Jsem clovek, ktery si v prirode chce odpocnout a ktery se tam citi dobre.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod monaro » sob úno 18, 2017 7:53

Buškraft neviem, ešte som nestihol objaviť. Príroda je skvelý úžasný systém, ktorý nám poskytuje ropu aby sme mohli páliť benzín a naftu v motoroch a pohyb ako základný prejav života neustal. Ďalej nám dáva železnú rudu, aby sme mohlii ukuť píly a sekery a mohli pílíť stromy a zabíjať zvieratá, lebo čo nezješ ty zje teba - základné pravidlo prírody. Ináč v lese akože ma otravuje bodavý les, tak nejaké DDT občas by nebolo od veci a vtáky sa mi svojím spevom pokúšajú narúšať zážitok z posluchu mp3ok ale nemajú šancu. Pif paf z malorážky a vec vybavená.
A masko sa mosí jesc lebo by sa do kontajnera mosely vyhazuvat celé kravy a prasce ket sa to potom nescíha jesc.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 18, 2017 11:34

asi su hloupa ale nechapu roli zrcadla spojenou s burtama.

jinak mike: howgh.

pro me je teda to, co napsal wiking, castecne duvod, proc pujdu 100x do chribu, nez vic do hor... miluju sum stromu, vodu , ptaky... asi nechci rict, ze v horach to neni, prijdou mi svym zpusobem nadherny, ale les je pro me les. ale priroda to je oboji, takze oboji je super. a nechapu, co je spatnyho na tom si opect burt (aspon se spis podelim se psem)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod dlouhan » sob úno 18, 2017 14:24

takjo :-({|= * a máte tu super smajlíky :supz:
dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 17, 2017 21:38

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod dudy » sob úno 18, 2017 18:11

Wiking píše:Jo, vegetariani tu jsou :finga:
Do prirody chodi aby si odpocnuli od namahave prace, aby se odrelaxovali, psychicky odpocnuli a nabrali nove sily



A proto je tu minium dělníků dřevorubců lesníků lopat a kopáčů ale spousta ajťáků kancelářskejch krys a managerů...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod fps » pon úno 20, 2017 21:31

mě se v přírodě taky libí, proto tam cca 33 let jezdím, a taky kvůli tomu že si odpočinu od lidí od civilizace, mě se líbí všude v přírodě, jak v lese tak na horách, hlavně že tam nejsou lidi a známky civilizace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Naše stereotypní vnímání přírody a sebe

Příspěvekod rambo518 » úte čer 12, 2018 10:12

Tohle je moc hezké a zajímavé téma! Emoce bych popsal podobně jako wiking a také jsem to nepochopil s tím nastavením zrcadla. Avšak přístup k přírodě jako k živé bytosti si představit dovedu; resp. že i ta příroda by mohla být "živá" :wink:

Existují k tomu velmi zajímavé publikace, kterým i věřit dá se [-o<
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38


Zpět na Člověk a příroda