Blizke stretnutia tretieho druhu (al. ako stretnut zver)

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Blizke stretnutia tretieho druhu (al. ako stretnut zver)

Příspěvekod svacko » čtv pro 7, 2006 22:37

helllooou,
som tak rozmyyslal,ked je tu tolko horalov, tak urcite vela z vas stretlo niekedy nejaku lesnu zver.a teda pochvalte sa,mate nejake extra zazitky? mackovia? vevericky? nebojacne jelene? chrumkajuce bobre?
tak sup sem so zazitkami ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Re: Blizke stretnutia tretieho druhu (al. ako stretnut zver)

Příspěvekod djx1 » čtv pro 7, 2006 22:52

svacko píše:helllooou,
som tak rozmyyslal,ked je tu tolko horalov, tak urcite vela z vas stretlo niekedy nejaku lesnu zver.a teda pochvalte sa,mate nejake extra zazitky? mackovia? vevericky? nebojacne jelene? chrumkajuce bobre?
tak sup sem so zazitkami ;)
s.


Tady ve Skotsku neni problem videt vysokou kousek za barakem. Jinak se chodime koukat k mori na tulene....jsou zvedavi tak plavou hodne ke brehu a cucej na nas. Jednou byl velkej odliv a tak jsme se dostali i na melcinu v mori, kam se jinak dostat neda....chodili jsme kolem nich cca 10-20 metru. No chodili...stali a cuceli, protoze to pro stredoevropana je zazitek.
Jinak kamarad byl na kolech tusim nekde v nizkejch tatrach a potkal medveda...prebehl mu par metru pred kolem, kdyz sjizdeli nejakej kopec. Prej to fofrem otocili a jeli zpatky do toho kopce neuveritelnou rychlosti. Meli strach, protoze to asi bylo mlade....a matka nekde na blizku. Ale kdyz mi to pak doma vypravel, tak se smal....Cece, prebehl mi pres cestu medved, normalne jako pes na ulici:-)
Jo setkani jsou to pekna....ikdyz z toho medveda bych mel asi nahnano:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod krtenek » čtv pro 7, 2006 22:57

Není to sice zážitek z hor, ale z obyčejného borového lesa středních poloh...
Byl jsem s kamarádem jeden den venku na kole (takže ani čundr...) a dali jsme si pauzu v lese u dvou větších borovic. No a jak tak odpočíváme, tak najednou zpozorujeme, že z protějšího svahu se k nám řítí divočák; to byl asi 30 m od nás. Tak ve zlomcích sekundy přemejšlíme, jestli se krejt kolama nebo se pokusit vyšplhat na stromy. :(( Ovšem na samotnou akci nebyl čas, prase bylo v plném trysku asi 10 m od nás, když najednou :shock: (to jsme vůbec nečekali) odbočilo na fleku v 90° úhlu od nás zpět do hlubin lesa. Oddychli jsme si.

To byl asi největší zážitek, nebudu psát o další havěti, která nám přeběhla přes cestu (liška, pozorování podsvinčat z vrcholku skály :D , srnky...).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod svacko » čtv pro 7, 2006 23:02

krtenek píše:Není to sice zážitek z hor, ale z obyčejného borového lesa středních poloh...
Byl jsem s kamarádem jeden den venku na kole (takže ani čundr...) a dali jsme si pauzu v lese u dvou větších borovic. No a jak tak odpočíváme, tak najednou zpozorujeme, že z protějšího svahu se k nám řítí divočák; to byl asi 30 m od nás. Tak ve zlomcích sekundy přemejšlíme, jestli se krejt kolama nebo se pokusit vyšplhat na stromy. :(( Ovšem na samotnou akci nebyl čas, prase bylo v plném trysku asi 10 m od nás, když najednou :shock: (to jsme vůbec nečekali) odbočilo na fleku v 90° úhlu od nás zpět do hlubin lesa. Oddychli jsme si.

To byl asi největší zážitek, nebudu psát o další havěti, která nám přeběhla přes cestu (liška, pozorování podsvinčat z vrcholku skály :D , srnky...).


tak to su asi vsetci divocaci rovnaki :) znamy mi rozpraval,ze presne takto si vykracoval lesom,a spozoroval,ze niekolko metrov nad nim ide divocak.zachvilku vsak ten divocak vosiel do hustiny,a tak znamy cakal,ze co sa bude diat.a zrazu,ani nestihol zareagovat,divocak sprinty z hustiny priamo nanho,a on len z reflexu,ako sa k nemu kotuulal,tak len skocil,ze sa chyti nejakej haluzky nad nim,pricom tleskol rukami,a divocak par metrov pred nim len 180˚ otocka,a sprinty naspat :)
no ale take tulene,to musit byt tiez krasny zazitok :shock: 8)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod djx1 » čtv pro 7, 2006 23:43

Jeste na jeden zazitek jsem si vzpomel..... Uz je to dlouho. Tenkrat mi bylo tak nejak kolem osmnacti:-) Nestihl jsem vlak a tak me cekalo cca 18km pesky po silnici vedouci lesem. Tma jak v pytli, auta na me kaslali....a najednou v te tme par metru odemne Huuuuu....houkal jelen. Jenze ja byl posranej az za usima, neb jsem nevedel co to je. Sustilo to tam, houkalo....a tak jsem si sedl na bobek a tleskal:-))))))) No dalsi auto jsem zastavil radikalne....stoupl jsem si do stredu silnice a jako ze me musej vzit:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » pát pro 8, 2006 7:18

Kámoši jeli na staré Škodě 100 po lesní cestě a najednou řacha jako blázen- auto sjelo do škarpy a oni vylezli- vedle auta ležel omráčený kanec který je v plném trysku nabral hlavou- ležel pár sekund, pak se otřásl a utekl. Na autě byli na šrot dveře na jedné straně- přední i zadní. A moje zážitky- na výšce jsem chodil s holkou z Tatranské Lomnice- bydleli na sídlišti v přízemí- pravidelně jsme po večerech pozorovali medvěda jak vybírá popelnice- tak cca 20-30m. Jinak to samé vysoká- rázuje si to tartranských osadách kdykoliv- nejhorší je, když má baba menstruaci- jeleni jsou jako úchyláci..... :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod fia » pát pro 8, 2006 7:33

vloni v květnu jsem potkala 2 malinká ještě pruhovaná prasátka...chtěla jsem je fotit, ale nebylo mi dovoleno :) a radši jsme potichu prchli...jinak třeba lišku, sviště, jelena...bavím se o zvířatech co jsem potkala na vzdálenast do 5m...no ten jelen byl asi 10m, ale byl to životní zážitek...potkali jsme se nečekaně křižovatce cest...chvíli jsme na sebe čučeli z očí do očí...a byl to docela urostlej kus :)...no nakonec prchl jelen dřív
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pát pro 8, 2006 7:37

fia píše:no ten jelen byl asi 10m, ale byl to životní zážitek...potkali jsme se nečekaně křižovatce cest...chvíli jsme na sebe čučeli z očí do očí...a byl to docela urostlej kus :)...no nakonec prchl jelen dřív


To buď ráda, protože jelen je sice býložravec, ale dovede být pěkně agresivní a proti paroží prakticky žádná účinná obrana neexistuje. /a 10m není náskok před žádným zvířetem/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zatora » pát pro 8, 2006 8:15

Jelikož muj otec děda strýc a pár známých jsou myslivci tak se občas zučastňuju naháňky-honu jako honec To pak v hustém nízkém jehličnatém lese zažijete hodně zajimavá setkání (tady pár bratrových : tlupa divočáků nechtěla ven z hustého tak se do nich šťouchalo, nečekaný pohyb a srnka v náručí+následující kopačka do stehna) a já sem málem byl sražen skákajícím jelenem (vždycky sem záviděl budulínkovi) Ještě že ti myslivci vždycky prd střelí
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Ježo » pát pro 8, 2006 8:24

Moje zkušenosti? Pozitivní!

Na Fatře (Malé) jsem dvakrát potkal medvěda. Jednou mi přeběhl přes cestu tak 30m přede mnou - v dolině Kúr (tuším). Chvíli jsme na sebe civěli, evidentně jsme ani jeden nevěděli, co jako máme dělat, mě se do toho bahna nechtělo moc lehat a tak jsem asi po dvou minutách zapískal - on se lekl a utekl do lesa... Podruhé kousek nad Starým hradem jsem pozoroval medvěda ve svahu pode mnou. Naštěstí si tento pozorně přečetl příručky a ve chvíli, kdy jsem výrazným hlasem informoval kamarádku o jeho přítomnosti (bůhví proč se nechtěla podívat), tak se zarazil a když jsem opět výrazným hlasem kamarádku informoval podruhé, tak se otočil a pelášil pryč od nás...

Jinak jsem měl možnost párkrát pozorovat jelena v říji, letos v Tatranské Lomnici, loni v Rychlebkách.... a tak ;)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pát pro 8, 2006 9:06

Brácha je magnet na medvědy:
- v kempu v Račkové (kde sme několikero podzimků i zim přebývali v maringotce) měvědi chodili pravidelně vybírat popelnice, ale enem, dyž tam byl brácha s náma
- v Beskydech (pod Č mlýnem) prý tež jednou potkal mevěda?!?
- po přechodu Roháčů, Západních Tatier a Czarwenych wierchow spíme s bráchou takle nadivoko v závěru Tiché doliny, v noci šrumec jak blázen a už sme utíkali do odpočívadla a barikádovali dveře - ráno všude okolo stopy od měvěda
- se spolužákem jednou brácha šlapal hřeben Malé Fatry a pod Chlebem (v tý polorozpadlý boudě vedle horní stanice staré lanovky) je v noci přepad mevěd, roztrh jim žďárák, bráchovi udělal šrám na zádech (přes spacák) a vykrad jim bágl....

Já za sebe : asitak milion srn a lelenů, nějaká ta lyška, jednou kanec a zweimal jazvec - všechno na (bezpečný) dohled ....

Daleko větší strach ale mám z myslivců - když si takle člověk leze hore kopcom v mlze hustým lesem a je zrovna lovecká sezóna, tak sem hooooodně obezřetný okolo posedů..... jak známo každej myslivec chlastá, a dyž chlastá, tak blbě vidí a dyž blbě vidí..... brrrrrrrrrrrrrrr!!!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod conny » pát pro 8, 2006 9:11

chcete to aj zbeletrizovane? lebo som to uz pisala kamoskam, aby aj oni z toho treku nieco mali. ked sa vam to zda dlhe, tak to zmazem

Nie je dolezite dojst do konca, ale prezit.

sli sme hrebenovku Malej Fatry - Krivansku cast . problemy zacali uz v Ziline, kde nam zdrhol pripoj do Strecna. nebrali sme to nijak tragicky a sli sme sa najest - teple jedlo je teple jedlo, hlavne, ked clovek netusi, kedy bude dalsie.

v Strecne sme ale boli o hodinu neskor, co znamenalo, ze planovany prichod na chatu sa presunul z 21:30 na 22:30. po stary hrad to bolo super, dobra cesta, aj bolo este vidno. potom zacalo stupanie na chatu. pomaly sa serilo, ale este sme sli bez bateriek. ako sa tak zastavim, aby som sa vydychala, zacujem cudne suchotanie v zraze vedla chodnika. neustavalo - vietor to nebol. tak hovorim partakovi:
- pocuvaj chvilu.
- no pocujem
- chod sa pozriet, CO to je, ja na to nemam odvahu

tak siel, chvilu kuka, kuka a potom zbehol naspat na chodnik:
- JE to medved...

no v prvom momente som myslela, ze si zo mna robi srandu, ale nevyzeral na to. bol to medved. nieco si kutil asi 15 metrov od nas. a
teraz co? budeme na neho kricat a plasit ho alebo vyuzijeme situaciu, ked si nas nevsima a pokusime sa vzdialit? lenze kam? chodnik bol jasny a vedla neho - povyse nas - macko. tak sme to supli povedla chodnika pekne po vrstevnici - padnuty strom, krik,vsetko jedno.

asi po 50 metroch sme si povedali, ze uz by nas hadam nemusel nahanat aj ked nas zbada, zapli sme celovky a zacali sme sa nahlas rozpravat. uz sa pomaly serilo, ani na tu cestu-necestu nebolo bohvieako vidiet. dosli sme az na rubanisko, kde bol predsa len vacsi prehlad. nemala som najmensej chuti skocit medvedovi rovno na hlavu. lenze sme jednak potrebovali najst opat chodnik (z toho som si az taku hlavu nerobila - bola
to hrebenovka a vo fatre su chodniky VZDY na hrebeni) a po druhe mat istotu, ze sme toho zvera skutocne obisli. tak sme nejak vysli naspat hore a nasli chodnik. no poviem vam, vobec sa mi to doho lesa nechcelo liezt, na dovazok bolo uz dost neskoro. preventivne opatrenia hovoria, robte hluk - lenze ako, ked idete hore strmakom, ze vam ledva staci dych na vystup. to sa neda este rozpravat alebo kricat.

tak sme nejak sli, tma bola medzitym ako vo vreci (celovky su vskutku dobry vynalez), stupanie sa zdalo nekonecne. konecne prisiel vrchol a uz bolo treba len po rovine dojst ku chate. posledna pol hodka. ked sme zasa raz zastavili, opat som pocula cudne suchovanie (teda presne rovnake ako naposledy). vyhlasila som, ze ma uz nebavi sa tuna prechadzat s medvedikmi za ruku a pridala som do kroku. potom som zacula rachot - generator z chaty - strasne mily zvuk. to neuverite.
na chate nam dali postel, ale uz nevarili, aj tak sa nam nechcelo jest. lahli sme do postele a... rada by som napisala, ze som spala ako zarezana, ale nebola by to pravda. celu noc sa mi snivalo o medvedoch...

@ svacko: ako priaznivec sci-fi literatury musim podotknut, ze riesime blizke stretnutia DRUHEHO, nie tretieho druhu. nastastie je medved zver pozemsky a nie mimozemsky :D
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » pát pro 8, 2006 9:15

pavproch píše:Daleko větší strach ale mám z myslivců - když si takle člověk leze hore kopcom v mlze hustým lesem a je zrovna lovecká sezóna, tak sem hooooodně obezřetný okolo posedů..... jak známo každej myslivec chlastá, a dyž chlastá, tak blbě vidí a dyž blbě vidí..... brrrrrrrrrrrrrrr!!!


Babiččin švagr /už nežije/ dělal hospodáře nebo tak něco ve státních lesích- jeho zážitky s " valutovejma myslivcema" byli fakt úděsný. Jednou na nějaké pochůzce se něco pohlo v křoví a Rakušák popad flintu a prásk- byl to dědek s krávou, kulka mu proletěla tesně za zádama a sejmula tu krávu. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » pát pro 8, 2006 13:09

taky setkání. na hřebeni roháčů, krásná proláklinka, tam jsme tam zalehli. ráno o 1/2 5 nás vzbudilo značně naštvané frkání a békání. po okraji proláklinky stálo menší stádečko kamzíků a nadávali jak špačci, že jsme jim zalehli místo :-) a na jiném místě kousek od brněnce remízek, pár stromů a taky proláklinka. pomáhali jsme kamarádovi se dřevem na zimu. a najednou parádní rány a šelest v listech kolem nás a nepršel déšť ale broky. banda myslivců obstoupila remízek a po čem stříleli nevím ale řvali jsme na ně jako pominutí ať přestanou střílet, že tam jsou lidi ....... :-) se zvěří se dá domluvit i když někdy těžko, ale s myslivcem když má pušku .......... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod poldík » pát pro 8, 2006 13:19

No mědvěda jsem sice ještě nepotkal :(( (tak akorát v zoo)
ale za to jednou ve finsku, jsem potkal tetřeva kteréj se naštval že jsem mu vlezl do jeho teritória a proháněl mě asi 300 metrů :mrgreen:
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Vilík » pát pro 8, 2006 15:45

jezo píše:Podruhé kousek nad Starým hradem jsem pozoroval medvěda ve svahu pode mnou.


Myslis ten co ja?!? (U Blanska?) Sakra...

Jinak ja sem jednou videl kamzika, ale to bylo hodne z dalky... Pak mi pres den asi 10 metru prede mnou prolitla sova. Skrabali sme se s kamosem nekde do kopce (v borovych lesich...), zvednu hlavu a najednou uplne neslysne to preplachti pres cestu... No a prasatka videna v kuzelu celovky se ani moc nepocitaji...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » pát pro 8, 2006 15:53

Vilík píše:
jezo píše:Podruhé kousek nad Starým hradem jsem pozoroval medvěda ve svahu pode mnou.


Myslis ten co ja?!? (U Blanska?) Sakra...



mysli ten malofatransky. v malej fatre je medvedov celkom dost. a medvedik nad Starhradom je nejaky aktivny.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Vilík » pát pro 8, 2006 16:08

conny píše:mysli ten malofatransky. v malej fatre je medvedov celkom dost. a medvedik nad Starhradom je nejaky aktivny.


Vim, ze na Slovensku jich mate dost... Ale celkem sem se lekl, ze by to mohlo byt u naseho skorobrnenskeho...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » pát pro 8, 2006 19:39

Ej svacenko poznas moje stretnutia, s polovnou zverou, s tou najbeznejsou uplna phoda - jelene, srnky, divikay, daniele aj muflony. Snad raz som bol tak v pomykove, ked 2 jelenie lane zopar metrikov pred mnou, ale nakoniec v poho. :lol:
Medvedicu s mladymi sme z bezpecnej vzdialenosti v Jamnickej doline pozorovali...
A snad som mal tiez boja ked sa jedna liska nejak nebezpecne ku mne priblizovala, ale rozmyslela si to :mrgreen:
Ale predsa len, pred vsetkou zverou v jej prirodzenom priestore mam RESPECT :smt023
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod tulak » pát pro 8, 2006 20:01

a ještě mne napadlo jedno setkání, a nebyl to žádný medvěd, kanec, los a já nevím jaké další velké zvíře. na palicích jedna malá vosa na chytu a to byla pane tlama ....... :-) a totéž, naštěstí bez tlamy na rile. stezka se stáčela, vlastně prosmykala, kolem skalní hrany za kterou se bylo třeba chytnout a zase tam čekala, jedna malá blbá vosa a já měl málem v gatích ...... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod brhel » sob pro 9, 2006 15:17

V Norsku na silnici Gamle Strynefjellsvegen nám před autem poskvovalo dlouhou dobu stádo sobů.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod tuso » sob pro 9, 2006 15:36

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod svacko » úte pro 12, 2006 22:27

@tuso: krane obrazky veru :)
si tak spominam,ze jeden svist ani mojmu oku neunikol, v kvetnici nad sliezskym plesom,tam bol jeden taky zvedavy,krasne nam pozoval,len co z toho,ked moj fotacik opadany o skaly uz neostri,takze zaberov hodnych prezentovanie niet,je to vsak fakt kraasa,taketo tvory stretat ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Schnappi » stř pro 13, 2006 0:06

Můj nejneobvyklejší "úlovek" byl asi svišť na nějakých patnáct metrů, ale kámoš jednou počítal bobry na jihu Moravy a když tak přecházel jednu louku, tak se najednou ozval děsný řev, prskání a dupání a směrem k němu se začla vlnit tráva... Když se asi po dvousetmetrovém běhu odvážil otočit, zjistil, že ho pronásleduje pětadvacetičíslový, k smrti naštvaný křeček :D Sice to prý vypadalo velmi komicky, ale strach ze vztekliny měl pořádný a není se moc co divit...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zitka » stř pro 13, 2006 9:14

moc mě toho zrovna nenapadá - kromě u nás běžných srnek, jelenů, divočáků (překvápko ve středohoří, kde jsme vyrušili rodinku), zajíců, bažantů, muflonů, mě nejvíc nadchli asi sysli (česká kanada), svišti, orli a kamzíci v nízkých tatrách, losi v estonsku, guanaka, lvouni a velryby v argentině, mořští orli a puštíci na pálavě,… a vůbec každý zvíře, který kde potkám - pozorování zvířat ve volný přírodě je vůbec jeden z nejlepších zážitků *
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » čtv pro 14, 2006 20:53

Ještě jsem našel v archivu tohle:
Obrázek

Obrázek
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2006 21:07

tuso dělal genetické pokusy a nějak semu to vymklo.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod šíp » čtv pro 14, 2006 21:23

jedna volně pobíhající srna v Beskydech
Obrázek
prý ochočená...he he člověkovi se pak honí hlavou věty typu "zvíře které doběhneš nebo se tě nebojí má vzteklinu/tularémii atd."
někdy je lepší holt nevědět
Ovšem když je se mnou manžel, tak mě nutí jít ke zvířeti co nejblíž /nejlépe kdyby mě kouslo/koplo a on to vyfotil :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » čtv pro 14, 2006 21:46

šíp píše:jedna volně pobíhající srna v Beskydech

A si si ista ze to bola srna :shock: Bo ja teda nie som ktovieaky odbornik, ale predsa toto mi skor pripada na jeleniu lan, rozumej partnerku jelena :lol: teda ak v cestine nie je srna a lan to iste :|
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod šíp » čtv pro 14, 2006 21:47

vorec píše:
šíp píše:jedna volně pobíhající srna v Beskydech

A si si ista ze to bola srna :shock: Bo ja teda nie som ktovieaky odbornik, ale predsa toto mi skor pripada na jeleniu lan, rozumej partnerku jelena :lol: teda ak v cestine nie je srna a lan to iste :|


srna nebo laň ....
já v tom rozdíl nevidím, ale ráda se přiučím
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Člověk a příroda