Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » sob lis 10, 2012 10:17

zelezmrd se nezdržuje takovýma přízemnostma, on přece nemusí mít žádnej glejt, dyž je polobůh

:vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod DAV » pon lis 12, 2012 16:12

Soudruzi, dostal jsem takový nápad, nainstalovat na sloup elektrického vedení konstrukci pro čapí hnízdo. Upozorňuji předem, že na sloupu je chráněný vodič, tedy po celé své délce cca 500 metrů zalit v plastu, vlastně je to normální kábl pověšený na drátu. Kam se tak obrátit, aby to bylo nějak povoleno?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod zbuddy » pon lis 12, 2012 16:23

Asi ČEPS, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Vachon » pon lis 12, 2012 16:26

Řekl bych že na majitele, což je podle mě regionálně příslušná distribuční společnost (SME, ČEZ a tak...)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Vachon » pon lis 12, 2012 16:28

Pokud teda nemyslíš vysoké napětí, to by snad byl ten ČEPS, ale nepředpokládám, že tvé ambice sahají tak vysoko :-)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod scharka » pon lis 12, 2012 20:32

Ahoj, přidám zkušenost s "ekologií". V jednom lyžařském středisku, zakázali rozšířit sjezdovky, protože tam NĚKDO viděl netopýra. Neměli důkazy a proto museli zaplatit za drahou studii ekologům, jestli tam náhadou ten netopýr není. Ekologové vydělali pár miliónů a za 3 roky řekli, že netopýr tam nežije. To samé bylo u kus dál se silnicí a žábou. Tak nevím, mě spíš přijde ekologie jako vyhazování peněz.
scharka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 22, 2012 8:39

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » pon lis 12, 2012 21:26

fundraising se tomu rika, lidove tez vypalne, prece nebudou zivorit s tim co dostavaji z nasich dani :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » sob lis 17, 2012 18:01

normálně tady nenechám nitku suchou na zelených, ale neska neeee.... :twisted:

dotaz: neska sem na vršku Smrku zistil, že lesáci vyklučují jak kosovku, tak stříbrné smrčky, které tam kdysi nasadili a fčíl (asi) jim zelený nařídil ty endemity odstranit.... mně je to putna, ale mám otázku:

Může mě někdo poyebat, když si Z JIŽ POKÁCENÉHO stříbrného smrčku odříznu špičku a odnesu si ji domů jako vánoční smrček?

:-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 17, 2012 20:41

Myslím že ne - celková škoda bude sotva tak na přestupek (kdyby tvrdil, že kradeš a chtěl volat PaChy). Navíc čistě z obchodního hlediska je taková špička stejně jen odpad při komerční těžbě dřeva. A když bude někdo prudit, hodíš mu špičku k nohám a máucta a odchod.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » ned lis 18, 2012 12:24

sem zapoměl napsat, že tam ty stromky pořezali, naházeli na hromady a nechávají tam shnít... čili žádná těžba dřwa...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » ned lis 18, 2012 15:30

ty stribrny smrky byly NEPUVODNI druh. co na tom ze drive chraneny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Jan » ned lis 18, 2012 15:35

pavproch píše:sem zapoměl napsat, že tam ty stromky pořezali, naházeli na hromady a nechávají tam shnít... čili žádná těžba dřwa...


Ešte je možné a pravdepodobné, že sú určené do "biomasových" kotolní a elektrární. :?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » ned lis 18, 2012 16:08

mno, vzledem ktemu, že je to dost v nepřístupném terénu si nemyslím, kor, když kosovku, kterou na vršku Smrku (což je od onoho místa se stříbrnýma smrčkama kousek) vyklučili předloni nechali krásně shnít ...

je ale fakt, že ten smrk (ač pokácený a určený ke shnití) není můj, takže by to mohlo být považováno za krádež...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Jan » ned lis 18, 2012 16:11

Neboj sa, oni si to nejako zvezú, je to veľký biznis... a všetko pritom rozryjú...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » ned lis 18, 2012 16:17

jo, to je pravda, kam kolo lesákovo lakatošovo vjede, tam tráwa dvacet let neroste.... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod DAV » ned lis 18, 2012 17:10

já tak nějak nevím, kde je napsáno, že lesáci jsou ochránci přírody. :-k
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pon lis 26, 2012 18:56

ty jo, tohle je už podruhé napsáno prakticky to samé:

PMO píše:
pavproch píše:na kněhyni sem byl v posledních cca 10letech snad stokrát a je pravda, že zelenýho sem viděl jen jednou (u posedu na V straně pod dírama) a já ho viděl dřív než on mně, takže sem se měl čas velkým obloukem vyhnout...


Příště s ním zkus nahodit řeč a žádné stresy. Je to tež jen člověk jako ty, žádný bubák s pokutovým bločkem.


Kuba Turek píše:Reálně je to tak, že když nebudeš tábořit a rozdělávat vatru na nějakém veleznámém místě (turistická vyhlídka, profláklý lom, známý vodopád, chráněné jezero apod.), tak jsi každému ochranářovi buřt. Když na Tebe náhodou narazí v terénu, tak Tě pozdraví a nejspíš spolu pokecáte a on Tě upozorní na pár zajímavostí v okolí. Oni ochranáři jsou taky většinou turisti/horolezci/vodáci/cyklisti.


Nějak se mi tomu na základě (většiny) mých osobních zkušeností se zelenýma nechce věřit....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » sob pro 1, 2012 16:38

taxem zhřešil, a hned dvakrát (větší hřích pro nás domů a menší pro tchyni).... vím, že se krást nemá, ale dyž ony by tam chudinky jedny smrko-stříbrné shnily v zapomění... takle nám i tchyni udělají aspoń kousek radosti.... ale pracky mám vytahané jak opičák a bandasky jaxfiňa, bo odnést v pravé asi 10kilo a v levé asi 5 (pěkně v rozpažení, abych neolámal větvičky a ihličo) circa 8kilometrů (a 750 výškových metrů) byla fuška jakcyp
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » stř pro 19, 2012 9:15

dost pocituju ze mezi aktivisty a ochranci chybi nadhled, vecny pristup a predevsim rozum.

co mam na mysli?

prectete si tyhle dva clanky.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekologie-ochrana-prirody-jako-politicke-vyjednavani-pck-/p_spolecnost.asp?c=A121217_215934_p_spolecnost_wag

http://drabek.bigbloger.lidovky.cz/c/246178/Opravdu-se-otepluje.html

a srovnejte je s libovolnou retorikou nasich sdruzeni, to je jedno pocinaje Arnikou a konce GP.

ve srovnani s uvedenymi pany najednou ty sdruzeni vypadaji jak hysterky, apokalyptici, trapni loudilove a politicti bafunari strihem jak ze stareho rezimu kteri dovedou jen zastrasovat a prikazovat.

no a do noveho roku si davam predsevzeti temhle neuzitecnym idiotum, pocinaje Bursikem a Katerinou Biomasou a konce mistnima trapakama striktne rikat EKOLOGISTI (tedy lide zneuzivajici prirodu k pochybne ideologii), na rozdil od ekologu, coz jsou predevsim vedci...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » stř pro 19, 2012 9:17

já teda konzervativně budu i nadále používat terminus technickus zelezmrd :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř pro 19, 2012 19:03


Kdyz jsem to vcera cetl, rikal jsem si, kdy se to tady objevi ;-)

Mam z toho clanku docela rozporuplne pocity. Brezina je stary demagog a jeho clanky na toto tema byvaly jako od ekologistu, jen s opacnym znamenkem. Misto rozumne protivahy delal medvedi sluzbu (jako nekteri nejmenovani tady :twisted:). Jenze tenhle clanek mi prijde rozumny a nejspis bych ho i podepsal. A tak si rikam, co je spatne. Zmenil se Brezina k lepsimu nebo ja k horsimu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » stř pro 19, 2012 22:05

jednoznacne je spatne tok casu, zpusobujici i nechtene ziskavani zkusenosti a z toho pramenici zmeny nazoru.

dovolim si parafrazovat "kdo nebyl v 18 ekolog a vubec kytickovy clovek, nema srdce, kdo to ve 20ti nevzal pres punkove obdobi k realite, nema mozek"...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř pro 19, 2012 22:21

To urcite, ale co si pamatuju, tak Brezina pouzival prvoplanovou demagogii jeste hodne po tricitce. Zmenu nazoru u clanku nevidim, ale zmena zpusobu argumentace mi prijde celkem zasadni. Pozitivnim smerem.

Spis by mne zajimalo, jak to vidi ostatni. Jestli jim clanek taky prijde rozumny. Protoze je mozne, ze zmena nastala u mne. Jestli ano, tak smerem k radikalizaci, tedy negativne. Ani bych se tomu po diskusich tady nedivil ;-) No, castecne by to mohlo byt i srazkami s nekterymi zelenymi nesmysly. V terenu, pri pohledu na vetrniky a pole fotovoltaickych panelu, pri prechazeni silnice ve Velemine, pri zkoumani faktury za elektrinu apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » stř pro 19, 2012 22:38

jo tyhle veci byly deklarovany jako zeleny priority, ale s ekologii jsou na stiru stejne jak katastrofa tankeru.

a kde byli zeleni v tu dobu kdy se o tom rozhodovalo?

rekli ze jsou to akorat lobisticke <!>viny?

ne, resili nejdriv problem temelina, pak jako tzv nepoliticke organizace ryze politicke tema "ne zakladnam"...hanba mluvit.

tohle je duvod, ze clovek ktery to vidi tak aktivisty poslouchat nebude. ale uz celkem neni treba, uz se tahle hra hraje dal pomoci placeni faktur, a tam uz jaksi nelze vyberci poslat do haje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod dudy » čtv pro 20, 2012 9:21

mike píše: No, castecne by to mohlo byt i srazkami s nekterymi zelenymi nesmysly. V terenu, pri pohledu na vetrniky a pole fotovoltaickych panelu, pri prechazeni silnice ve Velemine, pri zkoumani faktury za elektrinu apod.


A nejlepší je, když du do sklepa, nebo v noci na hajzlík a čekám, až mi naběhne úsporka.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod DAV » čtv pro 20, 2012 9:37

Mi pořád nějak uniká smysl úsporky na záchodě, ale asi uředníci z eu tráví více času na toaletách. Zatím mám tedy prostatu v pořádku a pokud si namířím tak v podstatě mi stačí jenom bliknout.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » čtv pro 20, 2012 10:28

tak musis prodat technologii kdyz vis ze zanedlouho ji stejne ledovky prehodi, a taky kdyz to za ty penize nikdo normalni nekupoval, a zelena masaz nestacila, proc teda trochu nezalobovat?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod karaya1 » pon pro 31, 2012 21:28

Australani se s nepřipravenými turisty příliš nemažou. Jen mu teda čeští překladatelé naložili trochu větší denní porci kilometrů - v originálním článku se hovoří o "three-night hike", což bych rozuměl jako čtyři dny pochodu, ne tři.

(vhodnější téma jsem nenašel, tak to kdyžtak smažte/přesuňte.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř led 2, 2013 1:26

Rozhovor s Bjornem Lomborgem.

Velice se mi libi tato myslenka:
... A zatímco Evropa investuje 20 až 30 miliard eur ročně do snižování emisí, oni při dvojnásobné úspoře naopak 100 miliard ročně vydělají tím, že ušetří na nákladech. My si život komplikujeme, oni si ho zjednodušují. My toho pro zeměkouli děláme míň, oni víc. Americký přístup je evidentně lepší.

LN: Proč je v Evropě vůči břidlicovému plynu a ropě taková nedůvěra?

Protože v Evropě převažuje pocit, že spásy nedosáhnete vyděláváním peněz, že spása musí bolet.

Protoze v tom je mozna jadro problemu. Misto pokroku, ktery nakonec vede k reseni, prosazovani trvale udrzitelne stagnace. V tomhle pripade formou odpustku, ktere ostatne ke spravnemu nabozenstvi patri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Indy » stř led 2, 2013 7:55

rozhovor dobry, uvaha k nemu taky.

proste nekdo si mysli ze kdyz je neco spatne tak musi makat na naprave, a nekdo jiny ma pocit ze kdyz se za to potresta tak to bude jeste ucinnejsi.

no a kdyz staci potrestat ty ostatni tak je myslim volba jasna.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda