Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř říj 23, 2019 18:05

@apuka: psal jsem Budu delat dablova advokata. Myslel jsem, ze vis, co to znamena a k cemu je to dobre. No tak teda ne. Rozhodne to nema vzbudit hysterickou reakci, jakou jsi predvedl :roll: Takze zareaguju jen na tohle:
apuka píše:
mike píše:Coz samozrejme neznamena, ze neni, ale dokazuje se opak.
Promin, ale toto mi silne pripomina, ze jsem o par prispevku vyse psal

Nevim, co ti to pripomina, ale tohle je obecny princip. Dokazuje se existence, nikoliv neexistence. Protoze to jinak ani nejde. Zkus dokazat, ze Velky Grco neni buh vsemohouci. To nejde. Proto je na nem, aby dokazal, ze je. Treba vymazanim tohodle prispevku :twisted:

Druha vec je neco jako predbezna opatrnost, ta se obcas zanedbava (lepsi priklad, nez DDT, je tetraethylolovo v benzinu), obcas prehani. Tady ovsem nema moc smysl, jelikoz mikroplasty tu s nama uz jsou a nerozhodujeme se, jestli kvuli tomu plasty pouzit nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod grco » pát říj 25, 2019 7:22

Ja vam nic dokazovat nemusim, to je pod moju uroven. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pát říj 25, 2019 10:01

K tem ruznym taskam jeste jeden clanek, jsou tam napr. i duvody, proc Billa prestane prodavat papirove tasky.
mike píše:@apuka: psal jsem Budu delat dablova advokata. Myslel jsem, ze vis, co to znamena a k cemu je to dobre. No tak teda ne.
Vim dobre, co to znamena - jenze ve Tvem pripade to silne vypada jako pouhe hrani se se slovami, aby ses mohl vymluvit, ze to neni Tvuj nazor. Pricemz ale predtim i potom jen potvrzujes, ze cos napsal "jako dabluv advokat" je to, co si myslis sam, nebo se tomu alespon velice silne blizi. (Cely tento princip je u Tebe docela casty, abys neco nejak velice silne naznacil (nebo nekoho citoval/obhajoval - jako toho "dabla") ale aby to nevyznelo primo, zes to napsal nebo ze je to Tva myslenka. Jen podle toho se dal ridis.) Proto ta reakce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pát říj 25, 2019 19:28

@grco: :smt023 tuhle reakci jsem cekal ;-) Ale kdybys chtel (a mohl), tak to dokazat muzes. Na rozdil od apuky, ktery opak dokazat nemuze. A o to mi slo.

@apuka: aha, zapomnel jsem, ze mi ctes myslenky :roll: Nebo si spis do mne projektujes sve uvazovani. Uplne nesmyslne, kdyz na neco mam nazor, tak se ho nebojim napsat primo. Myslim, ze prikladu je tu az dost.

apuka píše:Cely tento princip je u Tebe docela casty

A ja bych zas rekl, ze docela casto polemizujes s tim, co nikdo nenapsal ani nemyslel a jen se to vylihlo v tve (pokazene) hlave :?

Ten clanek o taskach mi prijde jako kompilat z tech, co uz tu byly odkazovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » ned lis 17, 2019 20:27

Byznys třída v letadlech by měla být zakázána, říká šéf Wizz Airu Její cestující totiž za sebou v porovnání s pasažéry z ekonomické třídy nechávají dvojnásobnou uhlíkovou stopu.

Jj, vsichni do dobytcaku s prolomenyma sedackama od kolen. Neni nad to najit krasne "zelene" argumenty, ktere poskodi konkurenci :vom: Bych ho hajzla privazal do jeho vlastni sedacky, jak dlouho to vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » čtv lis 21, 2019 5:07

Boj proti větrným mlýnům
Přijde mi absurdní, že Evropa s takovou chutí couvá od moderní technologie (atom) k něčemu, co je ve své podstatě extrémně zastaralé.

(dalsi pekna ilustrace toho, co jsem psal nekde vys)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Olchor » stř pro 18, 2019 17:14

Moc pěkná přednáška o energetice. Drábová je skvělá.
https://www.youtube.com/watch?v=8NULH-WOb_o
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » sob čer 13, 2020 11:46

Chjo no, už je to tady. Teda bude od 2021.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » sob čer 13, 2020 12:01

Nemam pristup ja cely clanek, ale pokud na nektera mista budou regulovat mnozstvi lidi, bude to jen a jen dobre. Nejenom pro Krkonose....

Snad se to opravdu rozbehne. Uz je davno na case.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod dudy » ned čer 14, 2020 8:11

:mrgreen:
Chá, a jen v rouškách...
Si to nacvičili a teď pojedeme naostro...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod malejjarda » ned čer 14, 2020 8:35

Postaví tam lanovky a občertvovny, začnou to propagovat, a pak se díví, že jim tam chodí moc lidí. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod karaya1 » čtv čer 25, 2020 9:25

karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » čtv srp 27, 2020 14:03

Zážitek z dnešního bajku: ve vedlejší dědině taky provozujou separovný sběr a mají na to takové ty velké barevné kontejnery (co se snimu manipuluje hydraulickou rukou) - jaxem neska jel na bajku skrz, tak zrovna měnili ty kuntejnery prázdné za plné a..... vozila je neskutečně smradící a černě neprůhledně čadící Avie s hydro rukou a na korbě měl jiný náklad )asi štěrk), takže sem mu tam vlezl jen jeden ten kuntejner - čili pro každý (jako že jsou ve skupinách po pěti nebo čtyřech) musel jet a čadit a smrdět separé přes celou dědinu - halt ekologisch... :twisted:

Jinak samozřejmě u mně i nadále platí: dokud budu muset platit za odvoz odpadu, tak nic separovat nebudu. Nasrat!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2020 15:40

Neposlouchal sem to, ale nadpis zní hezky nepatřičně do dnešní doby. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » stř zář 2, 2020 15:52

Tak Krnap se rozdováděl a ocenil motorizované horaly pěkně po kilču, což by měla být horní sazba za daný přestupek. Jeden z jezdců už zaplatil, zbytek se údajně odvolal.
Rozhodnutí jsem si samozřejmě vyžádal a až/pokud se mi k nim podaří dostat, rád se v případě zájmu podělím.
V případě horní sazby to odůvodnění musí být fakt přesvědčivé a důkazy silné.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kr ... 021334_sto
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř zář 2, 2020 17:39

Ciste laicky mi horni sazba prijde OK, takovy hovadismus se hned tak nevidi. Osobne taky, tenhle druh dobytka mi vadi dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » stř zář 2, 2020 18:29

Jasný, může bejt, to vůbec nechci hodnotit. Moje "obavy" jsou spíš z toho, že kdo chce víc, nemá nic. Když už se KRNAP rozhodl zahrát tu nejvyšší hru, tak to bude muset mít sakra vyfutrovaný. Aby to nakonec totiž neskončilo tak, že borci v tom budou úplně zadarmo jenom proto, že byl nějakej úředník přespříliš ambiciózní a neuměl si zhodnotit sílu důkazů.
To bysme pak zase poslouchali řeči o nevymahatelnosti práva a "řešením" by byla novela zákona, kde by se zvýšily pokuty. To je takovej místní zvyk. Ale když je úředník blb, tak může bejt horní sazba třeba tři sta milionů a bude to fuk.
Nechci malovat čerta na zeď, nic o tom případu nevím, ale šestej smysl mi trochu našeptává, že když bude obhajoba trochu při smyslech, tak se ta hra může posunout klidně o dva řády níž.
Sám jsem zvědavej.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » stř zář 2, 2020 19:59

Hmm, to by bylo blbe. Nejake snizeni bych pri odvolani cekal, kdyz to zustane nad 50k, tak furt dobry.

Moje motivace neni pomstychtivost, ale odrazovaci efekt. Na to by bylo nejlepsi jim ty kramy zabavit, ale nevim, jestli to jde. Jinak je mi celkem jedno, jak se to zaridi, ale hlavne aby tam oni i dalsi podobni neotravovali. Teda nejen tam, ale nikde, nejhorsi je ten randal, co se nese na kilometry.

Fajn, sleduj a dej vedet, az bude neco noveho :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » čtv zář 3, 2020 10:23

pavproch píše:Zážitek z dnešního bajku: ve vedlejší dědině taky provozujou separovný sběr a mají na to takové ty velké barevné kontejnery (co se snimu manipuluje hydraulickou rukou) - jaxem neska jel na bajku skrz, tak zrovna měnili ty kuntejnery prázdné za plné a..... vozila je neskutečně smradící a černě neprůhledně čadící Avie s hydro rukou a na korbě měl jiný náklad )asi štěrk), takže sem mu tam vlezl jen jeden ten kuntejner - čili pro každý (jako že jsou ve skupinách po pěti nebo čtyřech) musel jet a čadit a smrdět separé přes celou dědinu - halt ekologisch... :twisted:


Neska zase bajk a zase sem je potkal:

A) už tý Ávii vyprázdnili korbu od štěrku, takže se mu tam vlezly 3 kuntejnery

b) asi ji i opravili, už nečadila
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » čtv zář 24, 2020 11:29

krnap v neformální emailové komunikaci píše:Dobrý den, omlouvám se, Vaše žádost se někde ztratila. V krátkosti uližili jsme 4 pokuty á 100 000 Kč. Jedna byla zaplacena hned. Osztatní se odvolali a řízedí dosud neskončilo. Dokumenty se pokusím obstarat a poslat je.


Patnáctidenní lhůtu na vyřízení žádosti nestihli, tak jsem se připomenul.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Lipon » čtv zář 24, 2020 11:46

to byly ty skůtry v zimě?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » čtv zář 24, 2020 11:48

Jo jo.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2020 17:06

A tohle byla odpoved na pripomenuti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » čtv zář 24, 2020 17:42

Přesně tak. Zatím jsem se připomněl jen neformálně mailem. Dám jim chvilku. Potom případně trošku přitvrdíme.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » pát zář 25, 2020 17:09

Tak jsme popojeli :)

Dobrý den pane mila6032, po konzultaci s kolegy Vám zatím konkrétní rozhodnutí s ohledem na probíhající řízení poskytnout nemůžeme. KRNAP


Dobrý den,V tom případě musím trvat na řešení po oficiální linii mé žádosti dle zákona 106/1999 Sb. včetně odůvodnění zamítnutí žádosti a nedodržení zákonných lhůt na odmítnutí žádosti, případně zveřejnění informace. Mám oficiálně uplatňovat u nadřízeného správního orgánu opatření proti nečinnosti, nebo se Váš úřad spokojí s projevem mé vůle v této neformální emailové komunikaci?S pozdravem mila6032


Dobrý den, ano, je-li to vaše přání, pak vaši žádost vyřídíme oficiálně a to včetně žádaného odůvodnění zamítnutí žádosti. V úterý to s našimi právníky vyřídíme a reakci vám zašleme. KRNAP


Děkuji, oficiální reakce je bohužel nutná pro následné uplatnění opravných prostředků. Přeji Vašemu právnímu oddělení mnoho štěstí při odůvodňování. Snadná práce je nečeká, má-li to za něco stát :)Příjemný víkend. mila6032
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 18:06

Tohle nechapu. Proc se cukaji, kdyz to stejne budou nakonec muset udelat? Akorat pridelavaji praci sobe, tobe i dalsim. Teda, jestli chapu spravne, ze po nich chces uz existujici rozhodnuti, proti kteremu se nekteri odvolali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » pát zář 25, 2020 18:21

To já nevím. Ale dělají to často. Některé úřady se vydrží cukat i docela dlouho. Ale zrovna v tomhle případě bych jim nějakou extra tvrdou obranu asi nedoporučoval. Prosrali úplně všechny myslitelné lhůty, takže bych se to na jejich místě snažil udržet u nich v baráku a ven bych s tím snad radši ani nelez. Minimálně to pravomocné rozhodnutí budou muset dřív nebo později poskytnout. Buď s ostudou, nebo bez ostudy. No nic, vyčkáme co ten jejich právní all stars team vypotí. Už teď se těším.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 18:28

No prave. Proc se poustet do predem ztraceneho boje?

Ona tam asi chybi zpetna vazna. Kdyby meli odpovednost a museli v takovych pripadech platit naklady sami, tak by si to sakra rozmysleli. Ty z nich predpokladam sve naklady dostanes, ale nebudou je platit oni, ale stat, tedy my co platime dane :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mila6032 » pát zář 25, 2020 18:56

Dílem to je asi neznalost, dílem přirozená uřednická potřeba nevyhovět. Nevím.
Jinak přesně z toho důvodu, který jsi nastínil, v takových věcech žádné náhrady nežádám. Tady by to bylo stejně komplikované a asi by připadala v úvahu jen náhrada podle 82/1998, což je škoda způsobená nesprávným úředním postupem a i tam bych musel projevit určitou dávku kreativity :) Už jen nějak hratelně "vymyslet" tu škodu nebude úplně triviální. Ale jak říkám, to je čistě teorie, náhrady nežádám téměř nikdy. Jen když je úřad vyloženě drzej a většinou v případech, že sám nějaké prachy chce. Jinak si to jedu čistě za svoje. I tady to může naopak skončit tak, že tu žádost zpoplatněj. Je to takovej jejich úskok, který často zneužívají a který mám už docela dlouho na seznamu věcí, které chci protlačit soudním soukolím. Ale ono se teď na poli zákona o svobodném přístupu k informacím nedávno něco odehrálo a zatím jsem ty rozsudky ještě nečetl, takže je možné, že bych se vlamoval do otevřených dveří. Uvidíme, třeba budu mít příležitost si tu problematiku trochu oživit.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2020 19:24

Zajimalo by mne, jestli se ta potreba nevyhovet objevi, az kdyz se clovek stane urednikem nebo se naopak uredniky stavaji lidi, co uz ji maji. Protoze normalni clovek ma spis potrebu vyhovet (nebo mam na takove lidi stesti ;-)).

To se ti tvuj konicek musi pekne prodrazit, ale dobry :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda