Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pon čer 13, 2022 8:21

Zopakuju svůj dotaz - zná někdo odpověď?
pavproch píše:Neska zase křasný výlet, mělo být těpleji než fčera ale imho nebylo. Na Tanečnici sem se pohádal s lesákem, co tam těžil dřwo - natáhnul přes tur značku pásku a prý že se tam nesmí. Taxem tam jel, řval no... :oops:
Btw, obecně: Může nějaká motorová pila jen tak zakázat vstup na tur. značku, nemusí na to být nějaká "vyšší šarže" (CHKO apod)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pon čer 13, 2022 8:45

pavproch píše: Může nějaká motorová pila jen tak zakázat vstup na tur. značku, nemusí na to být nějaká "vyšší šarže" (CHKO apod)?
Neber to jako bernou minci, co napisu. Muselo by se to najit v nekolika zakonech.

Spravce/majitel lesa muze urcite zakazat vstup v pripade tezby dreva - ale spravce lesa neni ten pilcik. Na druhe strane, prikaz muze prijit od spravce lesa a ten pilcik muze byt jen vykonavatel. Jinymi slovy Te muze zastavit a rict Ti, za se tam nesmi. Ale zabranit "fyzickym zadrzenim" TI zase jen tak nesmi. Plati to i na turistickou znacku.
Stejne jako spravce honitby muze zakazat vstup v pripade honu nebo lovu. Oboji bby ale melo mit platnost jen po dobu vykonu dane cinnosti.

Uplne rozumne tam jit ale neni - teda pokud tam opravdu tezi. Parkrat jsem mel srdicko v kalhotach, kdyz vstup nikdo nezakazal, ale najednou jsem uslysel par metru ode mne motorovku a potom padat strom... V Beskydech, na Hohe Wandu, v Montafonu i na Slovensku. Jsem se radeji vzdy dal na rychly "takticky ustup" :-).
Popravde receno, vice mi vadi jako napr. na konci zimy na zlute z Lyse hory na Sanci, jak se jde pod Cupelem do husteho tmaveho lesa, ze se tam dela tezba, pouzivaji docasne lanovky na vytazeni kmenu. Lanovky vedou primo pres stezku - tmavy drat je tak 10-15 cm nad tmavou stezkou plnou tmavych korenu, cele v tmavem lese. Takze vsimnout si to je docela umeni, pokud to necekas. Ja jsem tam jeste slapal dolu za tmy s celovkou... Na prvni lanovce jsem se malem natahl, na druhou, rersp. druhy drat par desitek metru dal - i kdyz jsem uz byl opatrny - jsem nastesti stoupl botou, jinak bych asi byl na zemi.
Jeste lepsi, kdyz to takto "zapomenou" bez oznaceni v listnatem lesu plnem vetvicek a hlavne s deseti cm spadleho listi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » pon čer 13, 2022 8:50

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pavproch » sob říj 29, 2022 12:36

Možná jste tento týden zaznamenali informace, jenž se týkají výstavby nových budov. Členské státy Evropské unie totiž schválily návrh, jenž má vést k zezelenání celého kontinentu. Od roku 2030 tedy bude povolena výstavba jen takových budov, které nejsou zatíženy žádnými emisemi. Do roku 2050 pak na stejnou úroveň mají být přetransformovány veškeré existující budovy.


Celé tu.
Marjá panno, to jako budu muset předělávat svoji chalupu (2050 = padesát let stará chalupa)? ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Etheric » ned říj 30, 2022 3:55

Půlku našeho města bude jednodušší srovnat se zemí a postavit znova, než takto předělat...
Zajímalo by mě, jak tuto blbost chtějí prosadit, jak chtějí zařídit, aby každý svoji stavbu předělal.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2022 14:38

Etheric píše:ajímalo by mě, jak tuto blbost chtějí prosadit, jak chtějí zařídit, aby každý svoji stavbu předělal.
To bude pomerne jednoduche - plyn nepotece, eletrina nebude bo se vsechna bude pouzivat na napajeni aut, uhli nebude bo uz se ukonci tezba, drevo nebude bo <kurovec/klimaticka zmena/prumysl/...>. Takze pokud budes chtit neco mit, tak si budes muset nainstalovat slunecni kolektory a baterii, jinak budes zit jako pred 200 lety :-.. V jednom i druhem pripade asi splnis pozadavek na bezemisnost :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Quido » pon pro 5, 2022 13:27

pavproch píše:
Možná jste tento týden zaznamenali informace, jenž se týkají výstavby nových budov. .... jen takových budov, které nejsou zatíženy žádnými emisemi. Do roku 2050 pak na stejnou úroveň mají být přetransformovány veškeré existující budovy.

Celé tu.

Nemám představu, jak v takové budově zajistím bezemisní nedělní odpoledne po vydatné fazolové polévce..... :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2022 13:38

Budes ji varit s rasou kombu :wink:. Bude chutnejsi a ani moc prdet nebudes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod Olchor » úte říj 3, 2023 6:49

Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda