medvěd v Beskydech

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát črc 13, 2012 13:35

heh, ani ja uz nejsem co jsem byval.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 13:42

starnete
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod pavproch » pát črc 13, 2012 13:43

@zbbdd: eeeee, já sem až ten přibližně druhý, ten přibližně první si přece Ty... :twisted:

@grco: eeee muži a hory nestárnou, pouze na našich manželkách a spratcích je vidět, jak ten čas letí... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 13:45

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát črc 13, 2012 13:52

to by mohlo skoncit velkym transparentovym LARPem.

asi jedina drevarna na kterou bych se pridal. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod grco » pát črc 13, 2012 13:58

Podla mna ti ludia nemaju co robit, ked chodia na take demonstracie. Dal by som im krompace do ruk a poslal ich kopat kanale. Ja ako poctivo pracujuci clovek, ked pridem domov, tak mam sil len na to aby som nadaval na OFku, nemam sily chodit niekde s transparentami. ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod zbuddy » pát črc 13, 2012 14:07

pavproch píše:@zbbdd: eeeee, já sem až ten přibližně druhý, ten přibližně první si přece Ty... :twisted:
myslel jsem nasrativní vůči zeleným, Bruselu a pod., to jsi z modů jen Ty
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod pavproch » pát črc 13, 2012 14:13

tak to jo... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod jedik » pát črc 13, 2012 14:47

OK, a k medvědům v Beskydech bychom se nemohli prosím vrátit?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod pavproch » pát črc 13, 2012 14:59

už mlčím :oops:

jo a přesouvám tohle thema do sekce o přírodě
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát črc 13, 2012 15:46

demoska je zadara, na vsup na masters ve vizovicach nebo na hokej se plati...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 13, 2012 19:12

Indy píše:heh, ani ja uz nejsem co jsem byval.
Ale jsi. Nebuď tak skromný. :twisted:
Abych Indyho ochránil. My máme přírodu rádu. Snažíme se jí chránit v rámci rozumných mezí. Kupříkladu nosíme z lesa PETlahve, co tam najdeme při touláním se za lezením. V rámci našeho koníčku děláme protierozní zátarasy pod skalami. Stromky, které vytrháme ze skály v rámci tvorby nových cest se snažíme poctivě zasadit a dam jim šanci žít. Naposledy náš potěšila jeřabina vytržená minulý rok, která krásně roste jakou součást protierozních opatřeních pod skálou. Ale v současném pojetí ochrany přírody vidím, alespoň já, zbytečnou snahu o získání práva rozhodovat o všem v některých oblastech (geograf.), které si chtějí ochranáři uzurpovat jen pro sebe. A lidé tam stejně budou chodit. Protože zakázané nejlépe chutná.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 13, 2012 19:16

PMO píše:Navrhuji otevřít takovou malou sázku.

Za jak dlouho dostanu ban ,když začnu nepřímo označovat zdejší uživatele za nácky a jejich aktivity (například horskou turistiku) přirovnávat k aktivitám fašistických skupin, a k tomu ještě OT, podobně jako to je k vidění zde v souvislosti s aktivitami kolem ochrany velkých šelem ?

Dva příspěvky? Tří příspěvky? Nebo zde vydržím déle?:-)

Bonusová podsázka: Dostanu ban od Indyho nebo od vonkreuze? :-)

Žádné mince prosím, přijímám jen papírové bankovky *

Zkusti to můžeš.
Ale my si už ve školce říkali, že se sází jen děcka nebo cikáni.
My nemáme potřebu si uzurpovat rozhodovací právo, jako zelení.
Číst umíš, že? Tak se podívej, kde pod Indyho nickem vidíš slovíčko moderátor? :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod amigo » pát črc 13, 2012 20:57

jedik píše:OK, a k medvědům v Beskydech bychom se nemohli prosím vrátit?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod maximo » sob črc 14, 2012 17:20



nechci bejt nějakej škarohlíd nebo hnidopich ale nechceš si založit někde jiné vlákno?Tady se řeší medvěd v beskydech a ne kůrovec na šumavě :axe:
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát lis 2, 2012 12:01

http://cestovani.lidovky.cz/v-chorvatsk ... uality_ogo

cituji:

"V Gorském kotaru je nejhustší populace medvědů hnědých v celé Evropě," říká Dario Majnarić, odborník z podniku Chorvatské lesy. Jejich rychlý přírůstek je ale podle potřeba v nejbližší době radikálně řešit a lovci by tak měli odstřelit zhruba stovku šelem. "Medvěd využije každou příležitost, aby se dostal k potravě... Dnes je tak zcela normální, že jsou k vidění blízko domů nebo silnic v obydlených oblastech," dodává lesník.

Majnarić si je přitom vědom toho, že jeho návrh na odstřel stovky medvědů vyvolá řadu nesouhlasných reakcí, zejména od ekologických aktivistů a "lidí z měst, kteří nemají ponětí o problémech soužití lidí a medvědů". "Vypadá to, že medvěd je u nás důležitější než lidský život," dodává muž, který absolvoval lesnickou fakultu s diplomovou prací, jež se zabývala životem medvědů hnědých v Gorském kotaru."

ten pan to myslim pojmenoval presne. a z nevzdelanosti ho obvinovat nelze.

zkratka a dobre romanticka predstava zelenacu vypestovat si uprostred nasi hospodarske krajiny virtualni divocinu JE NA HLAVU POSTAVENA.

tu divocinu lze uchovat tam kde je, nic vic, nic min. kdyz vidim jak misto poli jsou louky a misto luk les, tak popirame dilo nasich predku, a soucasne potichu obchazime naprosto nesmyslne dovozy zakladnich potravin.

cele to pripomina predzahradku pred domem, ktera je nadherna ale k nicemu, ale je videt, zatimco na zahrade za domem je saigon a dvoumerove koprivy... takto bych prirovnal zelenacskou ideu globalni vesnice, ktera dnes znamena ze pomoci penez ktere nemame pokrivime u nas co se da, a ze jinde ve svete probiha totalni spoust, kterou ale podporujeme tim ze u nas chceme park, to nas nezajima. hlavne ze si muze clovek dat fair trade kaficko a lhat si do kapsy jak prave zachranuje planetu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod jedik » pát lis 2, 2012 14:45

Nešlo by, prosím, tu zelenou/antizelenou agitku (už se nějak nevyznám, která je která) dávat do vlákna o přírodě?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát lis 2, 2012 15:11

nevyznas? no, dobra.

agitku? Jedik neblbni, jestli mit otevreny oci a videt realitu je agitace, tak to jsme uz opravu urazili kus cesty. ale chapu ze skoro vse co se deje je bajecne, a fakta nejlepe chutnaji predzvykana a natravena.

pokud je to treba, je mozno za citatem muj prispevek rozdelit, a pokud to prilis poburuje a vyzaduje kriticke mysleni, je mozno tuto cast smazat. nijak me to nerere.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod jedik » pát lis 2, 2012 15:28

Indy, nechci, aby to vyznělo špatně, píšu to v dobré víře.

Jenom bych chtěl poukázat na to, že postovat jakousi citaci o přemnožení medvědů v Chorvatsku do vlákna o medvědech v Beskydech, kde skoro žádní nejsou, mi připadá trošku jako oslí můstek.

A vložená osvěta kritického myšlení pak na mě působí jen jako přihřívání názorové polívky, která by mi seděla spíše do vlákna o přírodě, kde myslím najde větší odezvu než tady.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod Indy » pát lis 2, 2012 15:42

chci tim rict ze nekdo se stavi ponekud jinak nez my k tomu delani posvatnych krav z nekterych konkretnich divoce zijicich selem.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod pavproch » pát lis 2, 2012 20:15

indy klííííd, máš podporu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod kari » stř lis 14, 2012 22:38

Ráda se vrátim k medvědům:

v říjnu jsem našla jednoho v polských Beskydech (nebo to on našel právě mě), hrůza.
Naštěstí neměl velký zájem a byla jsem od něj dáleko
kari
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 14, 2012 22:21

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod cezaryol » ned lis 18, 2012 19:48

kari píše:Ráda se vrátim k medvědům:

v říjnu jsem našla jednoho v polských Beskydech (nebo to on našel právě mě), hrůza.
Naštěstí neměl velký zájem a byla jsem od něj dáleko

V kterém celků?
cezaryol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 16, 2012 21:35

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod hlp3 » ned pro 2, 2012 18:47

Vynikající video o tom, jak se zachovat, pokud se setkáte s medvědem...

http://www.specnaz.cz/specialni-vycvik/boj-s-medvedy/
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod petrbw » pon pro 3, 2012 12:11

Vynikající Video =D> akorát si musím někde něco zaplatit abych viděl.Takže nic.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod hlp3 » pon pro 3, 2012 22:51

Tak já voucher mám a na těch stránkách je zajímavých informací více.

Z mého pohledu se to určitě vyplatí...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod neon » úte říj 22, 2013 7:00

Zdravim Vas a rad bych poprosil o nazor. Jsem pomerne turisticky zacatecnik. Ale laka me to projit si sam v techto dnech po hranicich Slovenska. Ale cteni o medvedech me proste nahlodalo strachem. Po shlednuti videa a ruznych rad uz moc neresim denni setkani s nim, budu si piskat, vizuelne kontrolovat, ale stve me ten pocit vecer, kdy spim a resim psychicky vsechny ty strachy, zvuky, cobykdyby. Tim jak jsem sam a nemam zkusenosti, tak je to nekdy dost neprijemne vecer.

Proto bych se vas rad zeptal na radu. Je podle vas dobre/nutne v Beskydech resit treba jidlo stylem, ze ho budu veset na strom, nekam dost opodal? Ze budu varit jinde nez spim? Nosit peprak? Nebo byste mi doporucili s klidnym srdcem at vubec nic neresim a klidne tam jdu a vecer se nenecham znervoznit zadnym zvukem?

Je lepsi podle vas spat ve stanu nebo pod celtou z hlediska toho medveda? Prijde mi, ze ve stanu jakoby nevim co se kolem me deje a tim vic me napadaji blbosti. Kdyz uslysim vecer divne zvuky, tak je dobre zacit mluvit a treba zapnout celovku?

Moc dekuju.
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod petrbw » úte říj 22, 2013 7:59

neon:V Beskydech spím venku dost často, i v odlehlých koutech i na Slovenském pomezí.Většinou bez stanu, ale to ne kvůli medvědům.Spíš kvůli hvězdám nad hlavou.Ani já, ani nikdo koho znám zatím při nocování kolem Slovenských hranic se v noci s medvědem nepotkal(nebo o tom alespoň nevěděl :lol: ).Čili asi bych navrhoval prevenci a obezřetnost.Najíst se kousek dál od místa kde chceš spát, pořádně umýt vše od jídla než to uložíš.Jinak pepřák nosím, pro dobrý pocit.Hlavně pokud jsem daleko od lidí, na Slovensku obzvlášť.Ale to není nutně ze strachu z medvěda, taky ze sparchantělého psa a podobně.Jeden kolega z práce který se toulá po Slovensku téměř vždy, když má možnost mi říkal, že když nocují tam, kde se nemá a hlavně tam, kde je nepatrná možnost, že Tě v noci navštíví méďa, věší na větev nad sebe takový ten bazmek, co je z hliníkových tyčinek a cinká ve větru o sebe......no nevím jestli to není jen falešný pocit jistoty.Já bych se asi pořád budil tím zvukem.Nehledě na to, že to přiláká spíš ochranáře.Někde v Tatrách.Třeba.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 22, 2013 15:01

Spíš mám strach z jezevcu a srncu nebo jelenu v říji.
Teď o víkendu ke mně došel ručící jelen na 10m a nebyl to dobrý pocit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: medvěd v Beskydech

Příspěvekod petrbw » úte říj 22, 2013 15:29

pravda!!Jezevec je taky sviňa.Na toho jsem zapoměl.Ale má dobrý čuch takže pepřák vlastně může pomoct i tady :lol:
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda