Sám v přírodě

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » úte lis 15, 2011 18:44

Rád se toulám přírodou sám nebo s manželkou. Nemám rád průvody turistů na Sněžku nebo ve Slovenském ráji.
Proto bych chtěl aby milovníci přírody sdělili, zda můžu ještě najít v Čechách, na Moravě nebo na Slovensku taková místa, kde se může "vandrák" kochat přírodou a potkat maximálně stejně postiženého šílence.
Jako příklad uvedu vandr na Muráňské planině, kde jsem v překrásné přírodě potkal za celý den jen dva poutníky.
těším se na další podněty ať mám kam zase jezdit.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod qwak » úte lis 15, 2011 19:11

Možná, že lepší odpověď než kam je kdy... jsou u nás místa, které ač jsou profláklé a plné turistů, tak přes týden, všední den, či brzo ráno, nepotkáš nikoho - stalo se mi to třeba i na hlavním hřebenu Jeseníků, kde jsem za celý den potkal asi čtyři lidi.
Ale třeba masiv Králického Sněžníku - z Králíků po hranici s Polskem (ta část mezi vrcholem Králického Sněžníku a Smrkem v Rychlebách je fakt krásná a pustá...) - až do Rychlebských hor (které bývají také trochu prázdné, když tam nepůjdeš v nějaký svátek).
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod TimTaylor » úte lis 15, 2011 19:42

souhlas s předřečníkem, napadl mě ihned Kralický Sněžník a jeho okolí, případně Orlické hory - za celý den na Kraličáku (v mlze a dešti) jsem tam potkal 3 lidi, jinak liduprázdno. Ale nechoď v sobotu nebo ve svátek, to je tam lidi hafo (ale oproti třeba Sněžce je to pořád skoro "samota")...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » úte lis 15, 2011 20:01

Děkuji za rady, piši si Kraličák a dále Rychlebské pohoří.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod chufu » úte lis 15, 2011 20:11

V Jeseníkách třeba kolem Jeleních louček, Pásmo Orlíka. Ale hlavní je opravdu KDY.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod DAV » úte lis 15, 2011 20:32

Tak už nevím kde jsem to viděl, ale on-line to nebylo. Taková mapa, kde hodnotili hustou silničního provozu podle zapnutých telefonů a byla prča se dívat jak hustý provoz aut si to mašíruje na Praděd. Jinak jsem po 5BV přišel na chuť, kráse noční turistiky po takové jedenácté fak ani noha.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » úte lis 15, 2011 21:25

Jo to může být fajn. Jenže v noci máš jen tmu a bolavý nohy s přírody nevidíš nic.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod fps » stř lis 16, 2011 11:31

qwak píše:Možná, že lepší odpověď než kam je kdy...

přesně tak, já se řídím podle pár pravidel, nechodit na tůry na často navštěvovaná místa o prázdninách, v sobotu, v neděli, o svátcích, při pěkném slunečném a teplem počasí, ale na tyto často navštěvovaná místa chodit mimo sezonu, mimo víkend, nejlépe při špatném počasí, když je pod nulou při dešti nebo při sněžení, nejlepší je když je hodně sněhu, nasadím sněžnice, a skoro nikde nikdo není, včera jsem byl na Prachovských skalách, v Českém ráji, teplota okolo nuly, mlha, a nikde nikdo, za celí den jsem potkal jednoho turistu, to samé minulí týden v sobotu Českém švýcarsku, šel jsem od Mezní louky k České Kamenici, a potkal jsem pět nebo šest turistů, počasí bylo stejné jako včera kolem nuly, mlha, inverze, prostě paráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » pon pro 10, 2012 16:50

Tak jsem si vzal ponaučení z předešlých příspěvků a toulal se podzimní přírodou ve všedních dnech. Funguje to byl jsem tam sám jen matka příroda byla se mnou
Přílohy
Boskovicko1.JPG
Boskovicko1.JPG (155.89 KiB) Zobrazeno 28072 krát
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod mmaass » pon pro 10, 2012 21:00

Moc pekna fotka =D>
Hlavně s úsměvem :-)
Uživatelský avatar
mmaass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř lis 21, 2012 20:11

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Rembrandt » úte pro 11, 2012 0:09

Tak tak, je potřeba se vyhnout notoricky známým místům, já bych třeba sám od sebe nešel třeba na lysou nebo praděd, tam máš jistotu, že celý den budeš potkávat davy lidí. Na druhou stranu je zase dobře, že jsou některé hory do určité míry zprofanované, aspoň se ti lidi tolik nerozlejzaj všude jinde. Já byl nedávno v severních rychlebkách a paráda, za celý den jsem potkal jen jednu dvojici.
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod honzi » úte pro 11, 2012 6:46

Novohradské Hory....ve všední den skoro určitě nikoho moc nepotkáš a na jaře a napodzim už vubec nikoho.A stojí za to.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Ricci70 » úte pro 11, 2012 7:13

fps má pravdu ... Českosaské Švýcarsko v určitých oblastech je úplně opuštěné - např.v prostoru Chřibská - Kytlice - Svor - Jiřetín pod Jedlovou. Také Lužické hory jsou hodně málo navštěvované, takže mezi Rynolticemi a Kurort Oybinem, kde jsou mj.nádherné lezecké cesty, potkáte na české straně málo lidí, a to platí i pro léto.
Nádherné hory jsou mezi Jítravou a Ještědem, docela se nastoupáte, jste v divočině a přitom několik km od Liberce. \:D/
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod petrbw » úte pro 11, 2012 10:24

Rembrandt: A kdy jsi naposledy na té Lysé byl??I tady platí to co již bylo psáno výše.Takže když půjdeš ve všední den, dopoledne a třeba po žluté z Krásné tak nepotkáš ani nohu.Stejně tak brzo ráno a navečer...To platí i když půjdeš z Visalají.Třeba.Lysou chodím celoročně minimálně jednou týdně a většinou brzo ráno, navečer nebo úplně na noc.Většinou se tam potácím sám a nebo občas potkám ojediněle takového jako já...Ale opravdu ojediněle.Davy lidí jak píšeš jsou hlavně o víkendu, když je krásně a z Ostravice od vlaku.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod fps » úte pro 11, 2012 10:52

už jsem to tady někde kdysi psal, hodně záleží na tom kdy a kudy chodíš, když je špatné počasí, prší a je mlha, v zimě sněží nebo je pod cca -10°C, a všude je plno sněhu, chodíš mimo jakékoli turistické stezky nebo cesty, tak za den skoro nikoho nepotkáš, minulí víkend jsem procházel pohraničí na Šumavě, 80% mimo jakékoli trasy, a během tří dnu jsem potkal lidi akorát když jsem odcházel z nádraží, a pak se zase vracel k nádraží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod scinkk » úte pro 11, 2012 11:08

Ten snih je mozna nejvetsi eso v tomto zameru :) V sobotu jsem sel kolecko v Podkrkonosi, sobota, lehce pod nulou, azuro, proste nadherne pocasi, vetsinu trasy po turistickem znaceni a za celou dobu snad jen dva lidi a to jsem prosel trema viskama :) Sice ta trasa by asi nebyla predlidnena ani v lete ale i tak :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Rembrandt » úte pro 11, 2012 15:17

petrbw: bylo to před dvěma lety začátkem prosince o víkendu. Musel jsem jít v rámci teambuldingu firmy pro kterou jsem dělal, nás šel dav, potkávali jsme další hromady lidí a když ses dostal nahoru, tak tam to vypadalo jak v létě na plovárně. Ale je možné že se to mohlo trošku změnit, ale mě to tenkrát dost odradilo :|
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod petrbw » úte pro 11, 2012 15:56

No ono je to jak říkám, ale na Lysou bych nezanevřel jen kvůli tomu, že tam v určitou dobu proudí davy.Vyraz tam někdy v týdnu, takhle kolem páté odpoledne, když sněží a přespi tam někde v záhrabu....uvidíš tu romantiku a samotu.Nikde ani noha.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod pavproch » úte pro 11, 2012 17:23

Rembrandt píše:petrbw: bylo to před dvěma lety začátkem prosince o víkendu. Musel jsem jít v rámci teambuldingu firmy pro kterou jsem dělal, nás šel dav, potkávali jsme další hromady lidí a když ses dostal nahoru, tak tam to vypadalo jak v létě na plovárně. Ale je možné že se to mohlo trošku změnit, ale mě to tenkrát dost odradilo :|


k horšímu... většinou na vršku pro lidi ani nevidíš na zem :vom:

proto sem na lysé letos byl asi jenom 2x, a to ještě ve všední den, ráno a když bylo hnusně... a preventivně zastavuju cca 30výškových pod vrškem (samozřejmě nechodm po značkách, ale lesem), otočím sa a du z5
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod RRR_cz » pon led 21, 2013 22:00

Obora Židlov:)...Za 3 dny sme nepotkali opravdu nikoho...žádné turistické cesty...dá se přespávat v jeskyních..kde se dá i topit - ověřeno:).parádní krajina a když budete mít štěstí tak i mufloni a zubři:)))
RRR_cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob črc 12, 2008 18:13

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » stř led 23, 2013 17:36

Kde to najdu??
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod zoul » stř led 23, 2013 17:40

Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod VEPA » stř led 23, 2013 18:13

Díky, může to být hezký, ale mám to z Brna trochu z ruky.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Rittersportka » sob úno 9, 2013 13:42

Když si chci užít trochu toho osobního klidu, kterej mě v tichý přírodě dokonale nabíjí, vezmu si dovolenou a jdu ve všední den, vyjdu brzo ráno - Jizerky nebo Krkonoše, a do doby, než se začnu příliš potkávat s ostatníma, mám trasu za sebou. Nebo - vyjít za ne úplně hezkýho počasí. Zataženo, mlha, lehce může poprchávat. To většinou nepotkám fakt skoro nikoho ani na profláknutý trase :-) Na podzim jsem šla o slunečnym víkendu trasu z Jakuszyc na Wysokou Kopu a nepotkala jsem skoro ani živáčka. Ale co miluju nejvíc, je absolutní ticho hor po tom, co z nich všichni před setměním vypadnou. Loni jsem si takhle užívala kousek od Petrovky, seděla na kamenech a bylo mi úplně nejlíp :)
Uživatelský avatar
Rittersportka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 9, 2013 13:05
Bydliště: Jizerky

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Sedmikraska » čtv říj 24, 2013 13:13

Putovala jsem po Beskydech sama a našla jsem tam klid a samotu.
Skvělý zážitek.
Ale je nutné vyhýbat se Lysé hoře, když je pěkné počasí, pokud chceme se vyhnout davům.
Sedmikraska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 24, 2013 12:48

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod ita » čtv říj 24, 2013 19:35

Nám se párkrát podařilo např. v těch už zmiňovaných Rychlebkách za celý den nepotkat vůbec nikoho. Ale myslím, se dá asi všude možně, pokud se vyhneš hlavnímu hřebeni a/nebo vyrazíš v trochu hnusnějším (krásnějším?) počasí.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod pavproch » čtv říj 24, 2013 20:11

taktak, dyž sa vybere správné pičasí, směr výstupu i sestupu a cíleně sa otočíš 30 výškových pod vysílačem, taxa dá i na té Lysé za celý výlet nepotkat ani nohu.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 25, 2013 7:31

asi fakt záleží hlavně na tom počasí... i když treba rokytka v dubnu byla liduprázdná, stejně jako překvapivě vysosična kolem třeště a javořice, když půlka víkendu propršela... v červenci/srpnu by mě ale docela zajímalo, kam se vydat, ať to není jak na václaváku, ačkoli mě překvapilo kokořínsko, že i o svátcích prázdninových sme mimo turistický centra (kokořín, pokličky atd) potkali opravdu jen pár lidí
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod scinkk » pát říj 25, 2013 10:20

Jak pises, hodne to ovlivni pocasi, ale pak jsou mista, kde budou lidi vzdy a za pekneho pocasi davy. Tato mista neni celkem tezke vytipovat a pokud chces, tak se jim vyhnout. Nejvyssi body, vyhlidky, rozhledny, hrady - cim blize je parkoviste ci nadrazi tim hure :)
Kokorinsko, jak pises, je to predevsim kolecko Mseno-Poklicky-Kokorin, kolem Housky, kolem Helfenburku. Pekna mista, kde ale uz clovek moc lidi nepotka, jako treba Supi a Vysoky vrch atd. Taky to dost ovlivni, kolik v danym miste je cyklostezek, preci jen dneska se vice lidi radeji vozi na kolech :) Co jsem chodil posledni vikendy, tak lidi i na tur. trasach v podstate minimum, opet vyjma mist jako treba Jedlova v Luzickych, Varhost ve Stredohori atd. Kdyz bylo hnusene, tak i mezi Spindlem a Harrachovem byli lide jen u Mumlavskych vodopadu, jinak jsem potkla na tarse jen par lidi. V lete mam treba rad podkrkonosi, okoli Nove Paky, Trutnova, to neni turisticky nijak zvlast proflakla oblast a vetsina lidi v tu dobu smeruje do Krkonos :) Urcite u nas bude plno takovehoto mene navstevovaneho podhuri :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sám v přírodě

Příspěvekod Lishka » úte pro 24, 2013 11:48

Pravidelně jezdím do Jeseníků k polským hranicím a toulám se kolem Králického Sněžníku. Cesty s turistickým značením volím minimálně, raději se prodírám napříč lesem nebo užívám starých zarostlých cest, kde jen stojím / sedím a koukám kolem na zelenou barvu. Největší problém spatřuji v poloze republiky, tedy střední Evropa. Žádná Skandinávie nebo Sibiř. Nebýt rodiny, tak se vyseru na Brno a odjedu s lukem, šípy a solí někam na sever...
Uživatelský avatar
Lishka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 5, 2013 13:48

Další

Zpět na Člověk a příroda