Diskuse o energii, zejména jaderné

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Hafi » pát lis 11, 2011 0:01

To, že Jablokov je ekolog jsem našel taky, informace o propojení s Greenpeace tomu jen dodali důvěryhodnosti :-)

A jinak, ano za pár desítek let ten ozářený zemře. Nečekaně. Možná na rakovinu. Bohužel ikdyby udělali pitvu tak na tom nádoru není napsáno "fukušima" nebo "marlboro". Prababička loni zemřela, bylo jí 89. Měla rakovinu. Zemřela na ní nebo prostě stářím? A raka měla jen tak, nebo z nějakých jaderných důvodů?

Na ozáření můžeš svýst celkem cokoli a naopak téměř u všeho lze tvrdit, že to s tím souviset nemusí.

Jseš ze Štěchovic, do školy chodíš do Prahy, obé mám kousek, nedáme někdy pokec nad pivem? Stejně jako indyho a mikea by mě zajímalo, jestli se takto prezentuješ jen online, nebo to myslíš vážně furt.

Btw na zcela náhodou dnes článek na idnes.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 0:25

to mas tak.

jsi zena, beres hormonalni antikoncepci a kouris?

pravdepodobnost na dost mozna fatalni nador prsu poskocila v radech nahoru.

jenze, tohle Ti doktor pri predepisovani nerekne

a proc dnes umira tolik lidi na rakovinu?

protoze ji neumime lecit.

lide dnes ziji dele a mnoho jinych veci na ktery by umreli driv uz lecit umime.

takze to nakonec zemrou na rakovinu.

ale urcite v tom bude radiace, a taky celosvetovy spiknuti zidozednarske bolsevicke loze!!!!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 11:59

Myslím, že jsem tady řekl co jsem chtěl. Propaganda samozřejmě má vliv na citlivé téma jako je jádro, zvlášť protože se kolem něho točí takové prachy. Jaderný průmysl nutně potřebuje ututlat pokud možno nejvíc, takže logicky z propagandy spíš podezírám ten. Je to neuvěřitelné, ale existují články, které říkají, že Černobyl zabil třicet lidí, způsobil pár tisíc snadno léčitelných rakovin štítné žlázy a jinak se nikomu nic nestalo a vlastně to zbytku světa prospělo, protože malé dávky radiace jsou zdravé. Takové nehorázné lži nejsou ojedinělé. Jeden ze lhářů šířících podobné věci je jakýsi Vladimír Wagner.

Podle posledních zpráv mají děti v prefektuře Fukušima problémy s růstem a už je znát nárůst akutních leukémií.Docela PR problém pro jaderné lobby...

Pokecu nad pivem se nebráním a rád poznávám nové lidi. Nějaké návrhy na sraz? Jenom čundr do Japonska mi nenavrhujte, ten na několik desetiletí padá.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod jonza » pát lis 11, 2011 13:26

trosicku diky skole do te problematiky vidim, ale opravdu jen okrajove. A pres to vsechno co je skodlive, me to nedesi a vlastne nevadi.

Co me desi je toto: smog v Ostrave . Nemyslim ted ty cisla, ale ten smog jako takovy. Klidne se nastehuju do sousedstvi Temelinu, ale Ostrave, Bohuminu a tak se vyhnu!

Treba pak zemru na rakovinu, ale ta muze byt i z jidla - jako jsou regulatory kyselosti, barviva v jogurtu (asi aby byl bily jogurt vice bily) a tak dale!
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 14:30

nejvetsi skoda dohromady stale zustava jak ekonomicky tak zdravotni dopad odklonu od jadra ziveny temito katastrofami.

ja zajimavy pozorvat tu hysterii a mechanismus jak si lidi pestuji fobie.

az nas bude hodnotit historie s odstupem, bude se na nas divat jak na bandu zaslepenych debilu - jak my na inkvizici a hony na carodejnice, a nebudou chapat proc jsme byli jak vadni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Hafi » pát lis 11, 2011 17:05

Tak především, v Černobylu zařvali jenom dva lidi - jeden zařval "Vypni to!" a druhý "Nejde to!".

Dále - ehm, co že konkrétně ten Vladímír Wagner tvrdí tak strašného? Mohl bych na to převést debatu, až se mě někdy u zkoušky zeptá na něco co nebudu vědět :wink:

To že propaganda je problém, je pravda. Jenže ekopropaganda je stejně špatná jako ta jaderná. Mě jádro neživí a ani živit nejspíš nebude, takže by mi to mohlo být celkem u frdele, jenže neumím si v současnosti představit svět bez elektráren a vím, že v podstatě vyjma vody jsou všechny v současnosti dostupné možnosti zoufale neefektivní nebo ekologicky mnohem horší. Kdo chce absolutní čistotu, ať si zbalí sakypaky a vyrazí na Sibiř hrát si na eskymáka.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 18:02

chvilku tomu clovek nevenuje pozornost a je to tady.

ted budu citovat FRDa:

" Jeden ze lhářů šířících podobné věci je jakýsi Vladimír Wagner."

tak predne, ten jakysi na rozdil od "rostlinare" FRDa jaksi prece neco vic k tematu vi. zejmena to bude asi tim ze se problematikou zivi na akademicke urovni.

viz. http://hp.ujf.cas.cz/~wagner/

no a ted jak z toho ven?

navrhuju kompromis. FRDe, omluv se, a priste vaz slova.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 19:57

Nemám důvod se nikomu omlouvat. Wagner je v mých očích lhář, protože šíří lži. Jaké lži to jsou jsem už napsal (dá se to shrnout tak, že Černobyl v podstatě nic neznamenal a že ani Fukušima není nic strašného). Že to jsou lži je zdokumentováno.

A to že se pracuje v oblasti o které navíc lže, to z něho dělá ještě horšího a nebezpečnějšího lháře. Ano, moje věda se týká rostlin, ale ty mají stejnou DNA jako ty a rozhodně se cítím dostatečně erudován na to, abych o důsledcích jaderných katastrof na životní prostředí mohl mluvit minimálně stejně jako pan Wagner, který o biologii neví naprosto nic, jak se jeví z toho co píše.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 20:09

komu neni rady, tomu neni ani pomoci.

nicmene to co rikas je seriozni obvineni za hranici urazky, dolozene pomoci snusky greenpis ucelove propagandy slouzici k prosazeni jejich zajmu.

se vsi uctou, nemas kvalifikaci na to aby jsi obvinoval vedce ze lzi.

tak se laskave prestan chovat jako klasicky zeleny alarmisticky smejd.

kdyz s nekym nesouhlasis, reknes ze s nim nesouhlasis a nejake obvinovani nebo urazeni tady nema misto.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 20:19

Ty mi nemáš co poradit.

Ano, je to seriozní obvinění, ale s urážkou to nemá nic společného. Moje tvrzení dokládá rozsáhlá vědecká literatura, kterou pan Wagner vědomě neprávem ignoruje.

Mám dostatečnou kvalifikaci a jsem taky vědec a ano, obviňuji pana Wagnera ze lži. Myslím, že jsem svůj názor zdůvodnil dostatečně.

Kdo nedoložil svoje obvinění jsi ty.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 20:32

povidej o sve vedecke cinnosti, kde prednasis, vcetne stazi, co jsi publikoval a na cem jsi se i podilel.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 20:36

Nejsem tak starý jako on a nemám takové CV jako on, ale vím jedno: on lže, já ne.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 20:41

jen to rozved. zdurazni co souviselo s ucinky radiace.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 21:05

Rozvedl jsem to tady až až. Jeden z nejdůležitějších zdrojů informací, na základě kterých si buduju názor, je Arnie Gundersen (fairewinds.com). Toho rozhodně nelze obviňovat z toho, že by byl "alarmistickou zelenou sviní." Chceš-li vědět víc, směřuj svou pozornost tam.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 21:18

slovo svine jsi pouzil jako prvni, tedy gratuluji.

ptal jsem se na Tvoje vzdelani, rikal jsi ze jsi vedec a ze diky tomu muzes oznacit praci a postoje jineho cloveka, vedce v danem obou za lhare.

zejmena jsi zduraznil ze k tomu mas potrebnou kvalifikaci.

tak se prestan kroutit, a pekne napis co jsi studoval za obor a kde, zda ve studiu nejak pokracujes, staze, publikacni cinnost a jeste jednou prosim, zdurazni co se tyka jaderne fyziky, ucinku radiace zejmena na zive organismy pripadne radiacni ochranu.

protoze jako vedec svou kvalifikaci jiste dokazes alespon takto dolozit, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 21:27

jo, ctu si Arnie Gundersen (fairewinds.com) a nestacim se divit.

pekne. myslim ze to je primo ukazkove.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » pát lis 11, 2011 22:12

Prd víš, tak raději nemysli.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » pát lis 11, 2011 22:22

no a Ty vis, co jsem mel na mysli?

a mas nejaky konkretni prehled mych znalosti?

jo a cekam na to CV, vedce.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » ned lis 13, 2011 2:50

pro vedce FRDa:

http://www.csfd.cz/film/305624-cernobylsky-prirodopis

aneb jak se zije v zone. radioaktivni zvirata si tam vesel behaji, kontaminovana az na pudu.

nejak mi to nesedi s tim FRDem predpovezenym bodycountem.

ze by priroda ignorovala grínpissáky, ostatne jak to dela se vsema? :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Robur » úte lis 15, 2011 11:41

Indy myslíš třeba ty vlaštovky s deformovanýma křídlama?
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » úte lis 15, 2011 13:13

ten film byl celkem popik (zadna velka veda), co muzu posoudit tak snad jen jedna chyba, formalni, muze to byt otazka prekladu (Cesium jako clovekem vyrobeny prvek - jde o slovicka), ale celkem srozumitelne vysvetlil jak se veci maji.

mysi v poho, a pritom by to mely mit za par, ptaci a vlastovky smula, a to migruji a zatez by mela byt mensi.

nikdo ale nerikal ze je priroda spravedliva, a vsichni jsme vzdy doufali ze si nejak poradi.

A ona ano.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod šíp » úte lis 15, 2011 13:26

Indy píše:ptaci a vlastovky smula, a to migruji a zatez by mela byt mensi.

Jestli jsem to ale správně pochopila, tak oni vysvětlovali, že právě díky migraci jsou na tom práci hůře. Dlouhými přelety si vyčerpají mechanismy, opravující poškození DNA vzniklé volnými radikály.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » úte lis 15, 2011 13:34

ano, ale podle prvoplanove logiky by mela byt urcujici prosta expozice.

je to ne na hrane ale hodne dal od smrticich davek, mnohem bliz k bezpecne hranici a tak uz to chovani proste neni uplne vypocitatelne.

presto, podle vsech ocekavani ty nasledky mely byt horsi.

a byla doba kdy geepissaci hrnuli doktrinu ze neexistuje bezpecna davka, coz by znamenalo ze bude zabijet i zareni pozadi.

vzhledem k tomu ze clovek ma jine moznosti, dokaze merit a podle toho podridit chovani situaci, ze se proti mnoha jednotilvym ucinkum lze prekapive dobre chranit tak pocet obeti Cernobylu podle vseho odpovida te oficialni zprave MAAE, a kdyby tehdy rusove priznali barvu a udelali holy zaklad (ktery mela jejich armada nacviceny do bezvedomi) mohla to byt desetina. drtivou vetsinu pripadu krome tech co byli v akci a likvidatoru bylo mozno efektivne chranit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » úte lis 15, 2011 14:15

no, bylo by skoda neuvest dalsi veci k tematu.

ad Cernobyl:

na silicon hill je na to tema dobra prednaska:
http://www.avc-cvut.cz/avc.php?id=3144

samoze ten BBC dokument nulta hodina zna kazdy.
http://www.csfd.cz/film/230050-cernobyl-nulta-hodina/

no a klasika na tema jaderne zbrane kterou ale zna asi kazdy:
http://www.csfd.cz/film/135281-atomic-journeys-welcome-to-ground-zero/
http://www.csfd.cz/film/45621-trinity-and-beyond/
a taky dokument nuclear soldiers, na ktery nemuzu najit link.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Marv » úte lis 15, 2011 14:22

Malé odlehčení (ale k tématu) - xkcd
Kváky z cest - Zcestný blog
Uživatelský avatar
Marv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 20, 2011 18:00
Bydliště: Z Práglu

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » úte lis 15, 2011 15:59

tohle jsem v dobe kdy to bylo aktualni tiskl na nastenku v praci.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod frd » stř pro 7, 2011 21:14

Indy, ty raději mlč a vzdělej se. Jsem z tebe znechucen.

Jo a sleduj zprávy, protože ve Fukušimě se teď dějou věci, tak je nepropásni. Od Wagnera se o tom nejspíš nic nedozvíš.
Uživatelský avatar
frd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř dub 8, 2009 20:21

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Petras » stř pro 7, 2011 21:20

...přejeď ho...nic jiného si nezaslouží.... arm4 ...
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod Indy » stř pro 7, 2011 21:26

ale ja se vazne vzdelavam. celozivotne.

skoro bych tomu rekl univerzita tretiho veku :)

a co ze kryptoradioaktivniho se to ted ve fukusime deje?

hosi asanujou, a este chvilu budou.

utlocitnym biologum doporucim jakykoli vetsi (myslim ale opravdu vetsi, 10x setuza a vic) indsutrial, chemicku, rafinerku, nebo velky vyroby, to je jedno jestli cement nebo ocel, proste ve velkym je to vzdycky celkem humac, jenze taky i diky tomu mame dnesek takovy jaky je, ze svetlo, teplo, (bio)potrava a informace vznikaji kliknutim, zmacknutim tlacitka ci zadanim pinu...
Naposledy upravil Indy dne stř pro 7, 2011 21:31, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Diskuse o energii, zejména jaderné

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 7, 2011 21:28

frd píše:Indy, ty raději mlč a vzdělej se. Jsem z tebe znechucen.

Jo a sleduj zprávy, protože ve Fukušimě se teď dějou věci, tak je nepropásni. Od Wagnera se o tom nejspíš nic nedozvíš.

Myslíš toto? :-k Všimni si boltovaného písma.

Roztavené jaderné palivo zřejmě proniklo hluboko do betonového dna prvního reaktoru poté, co zemětřesení a přívalová vlna tsunami poškodily chladicí systém elektrárny, a zastavilo se pouhých 37 centimetrů od vnějšího ochranného pláště.

Vyplývá to z nové simulace katastrofy, která svědčí o podstatně vážnější situaci v tomto nukleárním zařízení, než se doposud předpokládalo.

A když jsme u "nových zpráv": Odklon on jádra? Šílenství, řekl Sarkozy a oznámil 60. reaktor

Nebo jsi Frde myslel toto? To bych označil za technologickou havárii, než že by to mělo přímou souvislost jádrem jako takovým.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda