Elektrárna na Slavíči

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod jedik » pát srp 5, 2011 9:27

Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Aldo » pát srp 5, 2011 11:47

Už jsem to diskutoval s "odborníky"v hospodě u píva. :drinkers: :-k
Ten kopec je ideální.
Se záměrem je to ale horší. Nechceme spalovny, nechceme jádro a tohle bude taky proti srsti mnohým ekologickým demagogům.
Roky se to bude stavět a celé to tam rozmr..jí. Na druhou stranu co jiného že?
Já to celkem i schvaluji.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod zbuddy » pát srp 5, 2011 12:28

Já chci jádro a spalovny, přečerpávačky budou jen řešit přebytky proudu z německých vrtulí a (i našich) fotovoltaik. Byla by to i další nahrávka betonové lobby...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Indy » pát srp 5, 2011 13:01

no slunecnici a vetrnici by si meli uvedomit ze tohle jsou jedine baterky ktere jsou zatim technologicky mozne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Aldo » pát srp 5, 2011 13:15

No proti jádru v podstatě nic nemám. něž nás sežere radiace z elektráren, tak se stejně navzájem pozabíjíme. A třeba i tím jádrem. #-o
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod tulak » pát srp 5, 2011 15:09

zbuddy píše:Já chci jádro a spalovny, přečerpávačky budou jen řešit přebytky proudu z německých vrtulí a (i našich) fotovoltaik. Byla by to i další nahrávka betonové lobby...

ale přečerpávačky splní úmluvy EU o obnovitelných zdrojích, tím ubírají prostor zhovadilým větrníkům a fotovoltajikám a navíc řeší problém co s proudem v noci. jaderka se reguluje hůř než uhelka, nebo paroplynovka, ale zase "nesmrdí" :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Dr4k3 » pát srp 5, 2011 15:41

Sním či bdím? Internetová diskuze plná rozumných lidí :D, tomu se mi ani nechce věřit... kdy že má být ten konec světa? :-k
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2011 16:02

já scu taky jádro, nescu dlouhý stráně v beskydech a za vrtule a fotovoltaiku bych viděl sazbu tak 20let v uranových dolech
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod eimles » pát srp 5, 2011 17:32

já jsem proti přečerpávací el. v beskydech
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod zbuddy » sob srp 6, 2011 13:05

pavproch píše:já scu taky jádro, nescu dlouhý stráně v beskydech a za vrtule a fotovoltaiku bych viděl sazbu tak 20let v uranových dolech

+1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Hafi » sob srp 6, 2011 13:40

Uvědomujete si, že slovy "jádro ano" v podstatě říkáte nepřímo i "přečerpávačky ano"?
Jaderný elekktrárny maj jednu nevýhodu - v podstatě není účinná regulace výkonu, nelze je vypnout jen proto, že teď nějaký čas není taková spotřeba a bohužel rozdíl ve spotřebě mezi špičkou a sedlem je dost velký. Takže JE můžou dělat stále pozadí a nahradit třeba možná i všechny uhelné elektrárny (o foto a vrtulových nesmyslech nemluvím), ale pak je potřeba nějak reagovat ve špičce - v současnosti nejlépe asi plynovými elektrárnami, které není problém nahodit v desítkách minut.
Jenže i ten plyn časem dojde a nečekaně - čím víc ho budem používat tím dřív, navíc plynový proud je celkem velmi drahý (často víc než 10x než třeba z JE). Jediný štěstí je, že oproti třeba ropě a uhlí je plynu zatím celkem dost.
No a jiná varianta je mít těch JE víc a přebytečnou energii cpát do vhodných akumulátorů, třeba ve formě vody na kopci nebo stlačeného vzduchu ve starých dolech.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Indy » sob srp 6, 2011 13:57

ale to my vime ze jadro znamena plus precerpavacky a je to jinak dobry reseni, co se ale tyka slunecniku a vetrniku tak tam nic takovyho mozny neni,

ty ulety ze kazdy takovy alternativni zdroj bude mit svou vlastni akumulacni soustavu na tlakovy vzduch jaksi napadlo nekoho kdo studoval sociologii, a jaksi si neuvedomil ze vsechny ty deje maji nejaku ucinnost aztraty, a cela ta soustava bude mit vyslednou ucinnost cca 10%...

krome toho ze budou existovat stovky tlakovych nadob roztrousenych v krajine, coz prekvapive stoji penize jak na porizeni tak na provoz a mimo jine predstavuje zajimavou casovanou bombu.

ten napad se stlacovanim vzduchu do dolu je jinak taky vyplod choreho mozku... jenom ztraty jako ohrev kompresoru a nutnost chlazeni pri expanzi kdyz budes energii brat z toho delaji v podstate nesmysl...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod zbuddy » sob srp 6, 2011 16:06

Hafi píše:Uvědomujete si, že slovy "jádro ano" v podstatě říkáte nepřímo i "přečerpávačky ano"?

Neboj se, přebytek se prodá dále na západ, kde mají přece jen den delší a v noci jim pak stejně nebudou fungovat fotovoltaiky atd., tak rádi proud vezmou. Navíc by mne zajímalo, kolik MW výkonu potřebuje na přečerpání taková mininádrž á la Slavíč, myslíš si, že sežere celý 1000 MW blok JE?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Hafi » sob srp 6, 2011 16:53

V druhém z článků je mapka, kde je naznačeno, že na Slavíč je plánováno 1024 MW. Účinnost uložení energie tímto způsobem je celkem vysoká, ale číslo z hlavy plácnout nechci, abych nešířil bludy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Indy » sob srp 6, 2011 18:02

ucinnost je nejvyssi dostupna. nic lepsiho neni a hned tak nejspis nebude. na setrvaky v magnetickym poli a podobne to nevypada..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » sob srp 13, 2011 8:41

Aldo píše:Se záměrem je to ale horší. Nechceme spalovny, nechceme jádro a tohle bude taky proti srsti mnohým ekologickým demagogům.
Roky se to bude stavět a celé to tam rozmr..jí. Na druhou stranu co jiného že?
Já to celkem i schvaluji.



Ano, to jste uhod velmi správně. Zcela rozhodně proti bude celá řada lidí, které vy s oblibou nazýváte ekologickými demagogy. Elektrárna na Slavíči by totiž výrazně zasáhla do lokality, kde bylo před dvěma lety pozorováno zimoviště medvěda a také je to oblast kde je v posledních letech zaznamenán výskyt rysa ostrovida, ale také chráněného jeřábka či datlíka tříprstého.

Přečerapávačka přece není o tom, že ji budeme stavět kde nás napadne, protože je to "ekologický zásobník" a "tenhle kopec nám dá maximální výkon". Pokud přečerpávací elektrárna významně naruší biotopy kriticky ohrožených a chráněných živočichů pak je to špatně a takovouto stavbu rozhodně nelze považovat za ekologickou.

Lokalit, vhodných pro výstavbu přečerpávaček je u nás spousta, není žádný důvod, ani veřejný zájem něco takového stavět v jádrové oblasti jedné z našich nejcennějších CHKO.
Naposledy upravil polar_fox dne sob srp 13, 2011 9:33, celkově upraveno 2
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » sob srp 13, 2011 8:58

ha! tuhle demagogickou rétoriku sem už někde slyšel... :((

žeby nás obšťastnil částí svého génia jeden z těch, kvůli kterým (a jejich jádrovým oblastem a jiným pičovinám typu blokace stavby cesty kvůli tůňky se žabičkou) hynou lidi na nevyhovující cestě mezi valmezem a vsetínem a/nebo cirka 70tis lidí v Mistexu musí už roky dýchat smrady z náklaďáků na průtahu městem.... [-X

kolik zase bude třeba za(u)platit, aby drželi hubu? (jundaj v nošovicach to stálo dvacku...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » sob srp 13, 2011 9:28

pavproch píše:ha! tuhle demagogickou rétoriku sem už někde slyšel... :((

žeby nás obšťastnil částí svého génia jeden z těch, kvůli kterým (a jejich jádrovým oblastem a jiným pičovinám typu blokace stavby cesty kvůli tůňky se žabičkou)



A tak to já zase občas slýchávám podobnou rétoriku od lidí jako jste vy, takže to se mnou ani nehne. :-) Často je to způsobeno neznalostí dotyčného, který má neúplné, či zkreslené informace, jak jsem se již mnohokrát přesvědčil, takže se na ten tón s jakým jste na mě vystartoval ani nezlobím. Například nadační fond Hyundai opravdu není o tom, že nějaké organizace přírodářů a ekologů dostaly 20 mega na ruku (jak občas slýchávám) - probíhá tam klasické grantové řízení a ekologie je jen jedním z mnoha témat, se kterými soupeří - viz. http://www.nadacnifondhyundai.cz/podpor ... jekty.html , nehledě na to, že se jedná o část mnohabodové deklarace, kterou podepsaly jen některé organizace, protože další s tímto způsobem řešení nebyly a dodnes nejsou nadšené (ono je to celé na delší pokec...)

Zůstaňme ale u Slavíče, nějaké flame nechme diskusím na idnes...
(nemluvě o tom, že např. problémy kolem vámi zminěných komunikacích neznám, ani se jim nevěnuji, takže jaksi nemám o čem s vámi diskutovat).

Řekněte mi upřímně jednu věc - vy opravdu považujete výskyt rysa a medvěda v Beskydech za "pičovinu"?
Naposledy upravil polar_fox dne sob srp 13, 2011 10:12, celkově upraveno 3
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 13, 2011 9:57

polar_fox píše:Řekněte mi upřímně jednu věc - vy opravdu považujete výskyt rysa a medvěda v Beskydech za "pičovinu"?

Já ano. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » sob srp 13, 2011 13:59

@vK: +1
(s nadsázkou, samozřejmě)

a fčíl vážně:
@fox ref peníze z jundaje a nadace: chachacha... :wink: (je mi znám subjekt, přes jehož účet ty peníze odtekly.....)

ref ostatní krásné řečičky.... jak už tady (ale hlavně jinde, tu sa o politice a souvisejícím nesmí, protiž čemu -z pozice moderátora tohoto fóra - sice hlasitě, ale marně dlouhodobě protestuju) bylo moclikráte konstatováno, jediné o co zeleným tohoto druhu jde, je medializace jimi vytvářených obstrukcí, protože kde je zájem médií, tam je šance z teho něco (mimotržně) vydojit.....

Nebo si snad soudný člověk může po prostudování postojů, chování a aktivity "zelených" ve výše jmenovaných kauzách (obchvat FM, silnice I/57 ValeMez-VS, a to jmenuju jen ty mně reginálně blízké) vytvořit jiný obrázek ?


PS: a jak sem už psal výše, sem proti dlouhým stráním na slavíči
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod zbuddy » sob srp 13, 2011 14:16

pavproch píše:PS: a jak sem už psal výše, sem proti dlouhým stráním na slavíči

Jak jsem dříve psal, já taky a pro jádro.
Tak proč tu meleš o nějakých silnicích a ostatních OT a vyvoláváš své klasické flame proti "zeleným"? :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » sob srp 13, 2011 15:49

pavproch píše:@vK: +1
Nebo si snad soudný člověk může po prostudování postojů, chování a aktivity "zelených" ve výše jmenovaných kauzách (obchvat FM, silnice I/57 ValeMez-VS, a to jmenuju jen ty mně reginálně blízké) vytvořit jiný obrázek ?


PS: a jak sem už psal výše, sem proti dlouhým stráním na slavíči


1. Tak to je fajn, že se shodnem na tom, že přečerpávačku nechceme a připadný protest bude tedy na stejné straně barikády. :-) Jistě ale sám uznáte, že v případném legislativním boji těžko budete argumentovat tím, že "jste proti, bo se vám to nelíbí a máte Beskydy rád aj bez té přehrady", takže nechápu, proč mně napadáte za to, že jsem upozornil na zdokumetovaný výskyt rysa, medvěda a jeřábka.

2. O projektech, které jste vyjmenoval prakticky nic nevím (ani se nechystám nějak zkoumat, věnuji se jiným oblastem), takž opět..prd vám k tomu řeknu. Zkuste se pobavit osobně s konkrétními lidmi, kteří využili svého práva a podali námitku, "samostudium" je v tomto případě často ošidné.

A jestli vás to uklidní osobně také nejsem žádný odpůrce jádra (to je zase jen další z předsudků vůči ochranářům, že jsme všichni proti jádru, všichni nosíme dredy, jsme zarostlí a umolousaní (jak prohlásil nedávno jeden politik:-) ), živíme se zásadně vegetariánsky a podobné škatulkování, typické snad jen pro českej národ).
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » sob srp 13, 2011 18:23

polar_fox píše: 1. Tak to je fajn, že se shodnem na tom, že přečerpávačku nechceme a připadný protest bude tedy na stejné straně barikády. :-) Jistě ale sám uznáte, že v případném legislativním boji těžko budete argumentovat tím, že "jste proti, bo se vám to nelíbí a máte Beskydy rád aj bez té přehrady", takže nechápu, proč mně napadáte za to, že jsem upozornil na zdokumetovaný výskyt rysa, medvěda a jeřábka.


nikdy!
přeloženo do srozumitelné češtiny: obstrukce místo konstruktivního dialogu
Aby bylo jasno, já proti stavbě, pokud o ní bude rozhodnuto, protestovat nebudu, bude mi to sice líto, že se navždy rozbordelí a nenávratně změní jeden kopec v beskydech, ale na druhou stranu jsem schopen pochopit rozumné zdůvodnění (čti: podložené ekonomicko/technicko/technologickými argumenty a čísly)
klasická ukázka zelené demagogie - strhnout veškerou pozornost na jednu (nicotnou, avšak nejlépe vhodně emotivně zabarvenou) záležitost vytrženou ze souvislostí a kolem ní roztočit humbuk

polar_fox píše: 2. O projektech, které jste vyjmenoval prakticky nic nevím (ani se nechystám nějak zkoumat, věnuji se jiným oblastem), takž opět..prd vám k tomu řeknu. Zkuste se pobavit osobně s konkrétními lidmi, kteří využili svého práva a podali námitku, "samostudium" je v tomto případě často ošidné.

bingo! dokonalá ukázka (mimo jiné i zelené) zabedněnosti a nadřazenosti .... =D> (přeloženo do srozumitelného jazyka: upírám nárok na vlastní názor... jj, to už sme tu měli .... asi 40let.... a k čemu to vedlo.... )
roflmao... ](*,)

du na pivo.... se uklidnit... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » sob srp 13, 2011 22:19

Tak jestli proti stavbě nechcete protestovat, tak neprotestujte, nevím proč máte za potřebí kolem toho dělat takovej cirkus. :roll: :roll: :roll: Berte to třeba tak, že v našem státě žijí i lidé, jejichž styl není držet hubu a krok a výskyt vzácných šelem nepovažují za nicotnou záležitost.

Jelikož se zabývám beskydskýma šelmama (pozn: přímo v terénu, nikoli jen teoreticky), tak jsem tu hodil svůj poznatek...vaše reakce, aniž byste mě znal, ve stylu čert vyletěl z pytla ven - z asi čtyř vět je vám jasné, že jsem určitě nějakej zabedněnec a zelenej demagog. :rolleyes: Jestli máte špatný den a potřebujete se nekým pohádat, tak si musíte najít jiný cíl (zkuste to na idnes.cz), já jaksi nemám čas řešit nějaký flame war (jak souvísí nějaké cesty kolem Frýdku se Slavíčem? :roll: ).

PS: Vy jste opravdu modrátor tohoto fóra nebo se vám jen někdo naboural do nicku? :oops: :oops:
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » ned srp 14, 2011 8:21

polar_fox píše:Tak jestli proti stavbě nechcete protestovat, tak neprotestujte, nevím proč máte za potřebí kolem toho dělat takovej cirkus. :roll: :roll: :roll: Berte to třeba tak, že v našem státě žijí i lidé, jejichž styl není držet hubu a krok a výskyt vzácných šelem nepovažují za nicotnou záležitost.

Jelikož se zabývám beskydskýma šelmama (pozn: přímo v terénu, nikoli jen teoreticky), tak jsem tu hodil svůj poznatek...vaše reakce, aniž byste mě znal, ve stylu čert vyletěl z pytla ven - z asi čtyř vět je vám jasné, že jsem určitě nějakej zabedněnec a zelenej demagog. :rolleyes: Jestli máte špatný den a potřebujete se nekým pohádat, tak si musíte najít jiný cíl (zkuste to na idnes.cz), já jaksi nemám čas řešit nějaký flame war (jak souvísí nějaké cesty kolem Frýdku se Slavíčem? :roll: ).

PS: Vy jste opravdu modrátor tohoto fóra nebo se vám jen někdo naboural do nicku? :oops: :oops:


přeloženo z řeči zelených do češtiny: nasírat velkou část společnosti svými naprosto nesmyslně vyšroubovanými stanovisky/požadavky a právně/byrokratickými obstrukcemi staveb ve státním/společenském zájmu (např. D8 ve Středohoří)

přeloženo do srozumitelštiny: já sem panbu a jen já mám právo rozhodovat o tom, který názor je správny a tedy může být publikován :vom:
BTW, opravdu sem tady modem a i když se mi Vaše názory bytostně příčí, ani ve snu by mně nenapadlo svých moderátorských pravomocí vůči vám použít. Tomu se totiž říká pluralita názorů a demokracie....

jednoduše... uvidíme za pár týdnů/měsíců/roků jaká jména se vynoří... vsadím se, že to bude zase ten samý "arciekoterorista" von Muchowitz a jeho nohsledi.... :wink: .

Ano, máte pravdu, jak slyším/vidím zelenýho, tak se mi kudla v kapse otvírá....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod amigo » ned srp 14, 2011 8:48

@pavproch: že zrovna ty se divíš, že politika je na OF tabu... stačí se podívat na tohle vlákno, kde startuješ po polární lišce a pořád mu podsouváš něco, co neřekl - není tohle demagogie, která ti tak vadí na zelených? já chápu, že tě mocně sejří, ale...? - povolit politickou diskuzi, je z toho tady během 24 hodin žumpa.
asi to pivo moc nepomohlo :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » ned srp 14, 2011 19:58

pro pavproch:

Vás něco kouslo? :rolleyes:
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod pavproch » ned srp 14, 2011 20:26

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod polar_fox » ned srp 14, 2011 20:31

Aha, tak kůrovec.. to jsem vážně netušil. Vždycky jsem myslel že moderátor OT větve koriguje a ne je sám vytváří. :roll:

Ale tuž asi tu platí jinačí pravidla.. :supz:
polar_fox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob srp 13, 2011 8:27

Re: Elektrárna na Slavíči

Příspěvekod Indy » ned srp 14, 2011 21:08

to je zajimavy ze vzdy kdyz se ma nekde stavet, tak tam najednou je co chranit...kde jsem to jenom videl...

popravde receno, grantove financovani zelenych organizaci je zajete takovym zpusobem ze dnes je mozne dostat v podstate spinave penize az k ciste zeleni daleko snaz nez financovat volebni boj uplatky ci zivit na dalku krejcire ci pitra...

asi by jsme si na to meli zvyknout, ne? no ale najdou se lidi kteri nebudou jen drzet hubu a krok...proti nesmyslemu ekologismu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Další

Zpět na Člověk a příroda

cron