Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » úte črc 26, 2011 17:13

Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

http://imageshack.us/photo/my-images/27/akitainu1.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/195/akitainu2.jpg

Pes Akita Inu - je 1,5 roku starý puberťák, je kastrovaný, nemá PP.
Jeho majitel ho nezvládá, Ruda Desenský ho nepřijme, protože je kastrovaný a do jeho smečky nevhodný. Proto směroval majitele psa na mne. Já se ho ujmout z rodinných důvodů nemůžu: půlroční syn, dva psi a nedostatek času mi to nedovolí. Dnes mi opět volal majitel, psovi hrozí utracení. Hledáme tedy důsledného zkušeného chovatele s pevnou rukou a vhodnou rodinnou konstalací, který by psovi mohl zachránit život. Jak bych to okomentoval já? Chyba je na straně majitele psa, který se neměl pouštět do něčeho, na co nemá. Nicméně psovi jde o život. Zkuste prosím pomoci.

Já osobně fenku Akita Inu mám. Výchova je zvládnutá a čubina je miliónová. Jsou to sice svéhlavičky, ale jsou to samostatní silní věrní psi, kteří vydrží všechno!

Zkuste tedy prosím pomoci ať už předáním této informace dál nebo přijetím psa do své rodiny :-)
Díky, Jarda
Naposledy upravil budo dne pát črc 29, 2011 8:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » čtv črc 28, 2011 14:09

ani čárka, ani náznak účasti, nápadu nebo snahy pomoci? ........... 8-[
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 28, 2011 14:55

Tak jsem se ptal a odpověd byla asi tahle: "Ty ses zbláznil? Pes bez mimiky, teda s medvedi mimikou, kterej ma sice rad lidi, ale nesnasi cokoliv za zvirenu okolo sebe? "Primitivniho" psa domu nechci!".
Takže moje snaha je bohužel na nule.

Snad mně nikdo nesežere, ale možná lepší, když bude utracený, než aby se zbytečně trápil A to slovíčko utracení podle mně vyvolává příliš mnoho emocí - někdo si představí fousatého ilegálního pytlíka (čti myslivce), který psa odbachne na třetí pokus někde za vesnici, když ho před tím uváže u stromu. Prostě injekce a brou noc. Už jsme takhle pro sešlost stářím museli uspat několik psů. Vždycky jsou to slzičky, ale když už to nejde, tak to nejde. A to u nás doma je do psů vrážena lepší zdravotní péče než do lidí. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod reneeska » čtv črc 28, 2011 15:16

Chybí mi tu nějaký kontakt, už nešířím o čem nic nevím. A sama pomoci nemůžu. Je toho moc...
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod Indy » čtv črc 28, 2011 15:20

verim ze majitele najde a ze to bude mit dobry konec, nicmene zrovna tihle a par dalsich plemen neni snadne nekomu udat aby to dopadlo jak ma.

nehledej za tim nedostatek snahy, zdaleka ne kazdy tady ma takove moznosti aby tohle klaplo...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod Sirkka » čtv črc 28, 2011 18:44

Též jsem se poptávala, ale bez úspěchu. A co nějaký útulek? Nejspíš mají všude psů dost, ale třeba ho tam najde vhodný majitel...
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod šíp » čtv črc 28, 2011 19:04

Zvažovala jsem, zda sem mám napsat svou zkušenost s Akita Inu nebo ne. Sestra měla fenku této rasy a ehm, jak to jen napsat... Je to velmi zvláštní a svérázné plemeno a určitě není vhodné pro chovatele začátečníka, měl by přijít do rukou zkušenému chovateli, který o psech a jejich výchově něco ví. Prostě ten pes je Asiat každým coulem, nemyslím to nijak negativně, jen je prostě hodně svůj a nevím,jak to blíže popsat. Jen na okraj, já si rok myslela, že pes je hluchý, jak ignoroval veškeré povely a příkazy. Nebyl hluchý, jen prostě nijak ani nedal najevo, že majitele slyší.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod ketrin » čtv črc 28, 2011 19:49

zkuste to dát spíš na pejskařské diskuse, např. www.cz-pes.cz

jak píše šíp, je to svérázné plemeno a nepatří do ruky kdekomu. Ráda bych pomohla, ale v mém okolí všichni psy mají, sama mám tři a na akitu si rozhodně netroufám
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod hrasek » čtv črc 28, 2011 20:19

Zkus napsat na Zliczin at gmail.com. Dotyčný(á) dělal(a) v brně kešku tématicky zaměřenou na toto plemeno tak třeba bude umět nasměrovat.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod timo » čtv črc 28, 2011 20:56

Psal jsem kamarádce, která cvičí slepecký psy a bohužel o nikom neví. Ten útulek by mohl klapnout, ne?
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2011 22:30

taky jsem to poslala dál, pravda najít páníčka pro odrostlýho akitu asi nebude až tak snadný

vk: ono taky záleží na okolnostech utracení - starý nemocný pes, kterýmu už není pomoci versus mladej zdravej pes, kterej nemůže za to, že jeho páneček ho nezvládl (přestože je známo, že výchova tohoto plemene není snadná)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » pát črc 29, 2011 8:36

Jsem rád, že se v tom vlákně alespoň začalo něco dít - tím je vidět.

Nicméně jsem zvýraznil tučným písmem, že chovatel by měl být zkušený. Nepovažoval jsem za nutné tady vypisovat povahové rysy plemene, považoval jsem požadavek na zkušenost chovatele za dostatečnou informaci. Co tu Šipka píše .... vždycky na to jsou dva - pes a chovatel. Pokud je něco špatně, je chyba v 99% v chovateli. 1% pak zbývá na jedince narozené např. nevhodným křížením dvou agresivních jedinců apod. Každopádně psi to svéhlaví jsou, samci jsou velmi dominantní, .... atd. Pokud by si někdo chtěl přečíst něco více o plemeni, je toho všude dost.

Útulek, který spousta lidí (nejen zde) radí - je až poslední variantou záchrany. Tam se povaha psa ještě zhorší, protože s ním nebude nikdo pracovat. Takže jak ho jednou dáte do útulku, už tam taky nejspíš zůstane.

http://www.cz-pes.cz/sos-detail-4625-q- ... i-utraceni
Naposledy upravil budo dne pát črc 29, 2011 8:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2011 8:59

šipka tím chtěla jen napsat to, že moje milovaná sestřička si jako nezkušený chovatel pořídila psa, na jehož výchovu prostě neměla. A to by si každý, kdo si vezme Akita Inu, měl pořádně rozmyslet. Jen o tom byl můj příspěvek, nechtěla jsem nikoho zrazovat.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » pát črc 29, 2011 9:09

budo nenapadá Šipku, jen chtěl říct, že co píše Šipka je pravda, že jsou to psi na výchovu nároční a vždy se musí chovatel velmi zodpovědně rozhodnout
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod ketrin » pát črc 29, 2011 9:28

Budo: mám nějaké, ne moc velké, zkušenosti s umísťováním psů, pravda jiného plemene. Loni jsem pomáhala umístit problematickou labradorku (agresivní k jiným fenám), dobrý domov našla do 2 týdnů.
Naprosto zásadní je rozhodit inzeráty všude možně po netu, na facebook atd., průběžně je aktualizovat, posouvat nahoru, aby byly stále vidět. Čím víc, tím líp. Dá to nějakou práci, ale je to efektivní. Přidat fotku - akita je líbivý pes. Nezamlčovat problémy, které se psem jsou, ale zas je nějak nadměrně nevypichovat - s vážným zájemcem se to pak důkladně probere osobně.
www.veterina-info.cz
www.stenata.cz
www.petnet.cz
www.zvirata.bazos.cz
www.inzerce.animalzone.cz
www.mujpes.cz
www.mazlicci.cz
www.chovpsu.cz
www.dogtrekking.info
.................a spousta jiných, stačí hledat
Pes by měl dostat šanci, za neschopného majitele nemůže :cry: hodně štěstí!
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod šíp » pát črc 29, 2011 9:38

Jinak to plemeno je jinak výborné, většího mazlíka a hlídače dětí jsem nepoznala, než byla čuba ségry. Jen je to svéhlavé plemeno. Velmi svéhlavé plemeno ](*,)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod grco » pát črc 29, 2011 9:52

OK, uz to dlhsie nevydrzim.

Uz asi 10 krat tu bolo napisane ake je to "sverazne" plemeno, typicky "asiat", nie len tak pre hocikoho a podobne a ja to tu citam a stale marne cakam kedy niekto konecne napise konkretne preco? Jak sa taky typicky "asiat" prejavuje/sprava? Co je na tom psovi take tazko zvladnutelne? V com sa lisi od inak lahko zvladnutelnych, alebo jak ich nazvat?

Nie ze by som mal o toho psa zaujem... len som prirodzene zvedavy typ. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod amigo » pát črc 29, 2011 10:47

@grco: akita inu - charakteristika plemene - ale nevím jestli tě to uspokojí, píšou tam to samé co všichni výše, že pes je svéhlavý :D

imho jde spíš o důslednost majitele, není to pes pro lidi, co výchovu zanedbávají - akita byla svého času módní trend podnikatelů, v okolí znám několik případů, kteří psa nechali bez výchovy růst jako dříví v lese na zahradě, pes postupně začal napadat členy rodiny až povětšinou skončil v útulku - znám dva takové případy v našem vidlákově.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 29, 2011 11:18

@ Grco - napsal jsem to hned na začáku. :wink: Tak si to přečti a neogrcávej to tady. :twisted: Tohle plemeno nemá mimiku, což ztěžuje komunikaci. Je to primitivní plemeno, podobně jako středoasiat, kavkazský pastevecký pes a jiná plemena. Potřebuje hodně pevnou ruku při výchově, aby s majitelem nesoupeřil o místo/pozice vůdce smečky. Bohužel evropské pojetí chovu či výcviku psa je jiné (čli měkké) než asijské/ruské/zauralské pastevecké - kde pes dostane naloženo po hřbetu a vyloženě silou je mu vysvětlena jeho pozice "ve smečce". Navíc podle jedné známé, která se psama zoabírá přes 30let i chov psů učí, je tohle plemeno agresivní vůči ostatním domácím mazlíčkům, což není na doma moc dobré. Členy rodiny naopak snáší velmi dobře.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » pát črc 29, 2011 11:24

grco píše:OK, uz to dlhsie nevydrzim.

Uz asi 10 krat tu bolo napisane ake je to "sverazne" plemeno, typicky "asiat", nie len tak pre hocikoho a podobne a ja to tu citam a stale marne cakam kedy niekto konecne napise konkretne preco? Jak sa taky typicky "asiat" prejavuje/sprava? Co je na tom psovi take tazko zvladnutelne? V com sa lisi od inak lahko zvladnutelnych, alebo jak ich nazvat?

Nie ze by som mal o toho psa zaujem... len som prirodzene zvedavy typ. :)


Tak použij google, není třeba vypisovat to, co už je na netu někde napsané ....

__________

agresivní vůči ostatním domácím mazlíčkům ........... vzdy zalezi na vychove ......... meli jsme na zahrade spolecne se psy volne se pohybujiciho kacera ... cca 2 mesice ....... bez potizi .....
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » pát črc 29, 2011 11:29

ketrin píše:Budo: mám nějaké, ne moc velké, zkušenosti s umísťováním psů, pravda jiného plemene. Loni jsem pomáhala umístit problematickou labradorku (agresivní k jiným fenám), dobrý domov našla do 2 týdnů.
Naprosto zásadní je rozhodit inzeráty všude možně po netu, na facebook atd., průběžně je aktualizovat, posouvat nahoru, aby byly stále vidět. Čím víc, tím líp. Dá to nějakou práci, ale je to efektivní. Přidat fotku - akita je líbivý pes. Nezamlčovat problémy, které se psem jsou, ale zas je nějak nadměrně nevypichovat - s vážným zájemcem se to pak důkladně probere osobně.
http://www.veterina-info.cz
http://www.stenata.cz
http://www.petnet.cz
http://www.zvirata.bazos.cz
http://www.inzerce.animalzone.cz
http://www.mujpes.cz
http://www.mazlicci.cz
http://www.chovpsu.cz
http://www.dogtrekking.info
.................a spousta jiných, stačí hledat
Pes by měl dostat šanci, za neschopného majitele nemůže :cry: hodně štěstí!


Dnes vecer nebo zitra rano jedu na vodu - muzes se toho prosim ujmout? Cislo na majitele je sedmsedmpět-devětosmpět-devětdevětnula.

Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod ketrin » pát črc 29, 2011 11:38

Je mi líto, ale mám dost své vlastní práce, rodiny a psů. Umístím to u sebe na FB, víc ne. Proč se nestará majitel? - stačí mu poslat odkaz zde na ty adresy, psát na net inzeráty snad zvládne a tomu psovi to přinejmenším dluží, když už ho takhle do***vil.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod budo » pát črc 29, 2011 11:58

OK, diky i za to ... :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod akitak7 » pát črc 29, 2011 21:31

Dobrý den, já jsem majitel psa. Předem chci poděkovat Budovi za jeho čas a za to, že nám pomáhá najít Čibovi nového pána/paničku. Už více než dva měsíce máme inzeráty všude možně. Sehnat rozumného a schopného člověka, který by si s naším Čibem poradil je ale těžké a už se nám to zdá skoro nemožné. Proto jsem zmínil, že nám veterinářka doporučila utracení. My si to teda nedokážeme představit. Máme ho rádi a věříme, že ve správných rukou by se mohl mít fajn. Dlouhodobě je to pro nás ale neúnosný. Prakticky každý den s ním je nějaký konflikt a žijeme v neustálým stresu. Já, přítelkyně i pes. Konflikt vypadá asi tak, že si někam v bytě lehne a není možný kolem něj projít. Nebo se mu znelíbí manipulace s nějakou věcí - vysavač, tričko(??), cokoliv a vyjede po člověku. Přitom mu nikdy nikdo nic špatnýho neudělal. Zkoušeli jsme to řešit všelijak, nic nezabralo. A teď se to jen zhoršuje a zhoršuje.

Na nzeráty se ozývají hlavně naivky, kteří ho chtějí do paneláku k dětem apod... Ale to je asi normální, protože je prostě hezkej. Dvakrát to vypadalo nadějně - lidé s dlouholetými zkušenosti se psy, prostorná zahrada. V obou případech jsme si pro něj zakrátko jeli, protože ho nezvládali. Nikoho nepokousal, ale báli se ho, neustále na ně vrčel. Nechápeme to. Byli jsme s ním u Desenského, Žertové, na kempu s lidma z chovatelských stanic. Žádná rada platná. Určitě na téhle situace má naše výchova velkej díl viny, ale na druhou stranu i většina odborníků nám řekla, že je fakt neobvyklej drsoň.

Hledáme tedy člověka, který se jeho držkování nezalekne a zvládne ho. Zkušenosti, pevná nátura, trpělivost.

Můžete volat 775 985990. Přijet můžeme kamkoliv.
Mockrát děkujeme za pomoc, Jarda a Míša
akitak7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 29, 2011 19:03

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod akitak7 » pát črc 29, 2011 21:48

Ještě doplním, že má běžný výcvik, tj. základní povely, na vodítku chodí u nohy, do dveří až po nás. Věnujeme se mu maximálně, na cvičák jsme chodili, ale s tou dominancí jsme to nezvládli ... má nás přečtený a využívá slabin dokonale...

J
akitak7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 29, 2011 19:03

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod ketrin » sob črc 30, 2011 8:10

akitak7: omlouvám se za své překotné soudy, z původních příspěvků to vypadalo jinak.
Znám podobného akiťáka, i podobně starého. Rozdíl je v tom, že majitelé se jeho držkování nebojí a hned ho (verbálně) odkážou do patřičných mezí. Pes se sice nesnese s jinými psy, ale v rámci rodiny a mezi lidmi (na vodítku) celkem normálně uspokojivě funguje. Myslím, že váš pes je především hodně vystresovaný z vás, nechápe co se děje a reaguje tak, jak reaguje - je to bludný kruh, měl by co nejrychleji změnit prostředí.
Vynasnažím se ještě rozhodit sítě. Dejte mu šanci.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod šíp » pon srp 1, 2011 14:34

grco píše:Uz asi 10 krat tu bolo napisane ake je to "sverazne" plemeno, typicky "asiat", nie len tak pre hocikoho a podobne a ja to tu citam a stale marne cakam kedy niekto konecne napise konkretne preco? Jak sa taky typicky "asiat" prejavuje/sprava? Co je na tom psovi take tazko zvladnutelne? V com sa lisi od inak lahko zvladnutelnych, alebo jak ich nazvat?

Nejsem odborník na psy, tak se omlouvám, pokud se budu vyjadřovat poněkud nepřesně.
Co jsem tak vypozorovala, tak hlavní rozdíl mezi psem z české kotliny a Asiatem: zdejší psi jsou po generace kříženi a chováni tak, že v člověkovi vidí vůdce smečky a tak ho už od malička ctí. Naopak Asiat sám sebe vidí primárně jako vůdce a podle toho se i chová - má tendenci příkazy a zákazy ignorovat a naopak má snahu člověka "srovnat", pokud dle jeho /psího/ názoru překročí určité hranice. Proto je potřeba důsledný majitel a zkušený cvičitel, který ví, jak na takového psa.
Naše rodina měla postupně asi pět psů různých ras, tak mohu porovnávat chování těchto psů a Akita Inu, ale jen z laického hlediska.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod grco » pon srp 1, 2011 18:04

ok, dik za vysvetlenie :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod šíp » pon srp 1, 2011 18:06

Je to "jedinec rezistentní vůči jakékoliv výchově". Takto jsem kdysi popisovala sestřina psa :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Prosím pomoc - kdo se ujme psa? - Hrozí utracení !

Příspěvekod ketrin » úte srp 2, 2011 5:22

Obecně je problém taky v tom, že mnohá plemena mají své značně specifické původní využití... a pokud třeba takový středoasiat přijde do módy a začne být nucen přizpůsobit se západnímu městskému životnímu stylu, může být zaděláno na katastrofu. Ono stačí vidět třeba dnes hojně se vyskytujícího maďarského ohaře, kterak je venčen po sídlišti na flexině.... vždycky je mi těchto psů hrozně líto. :(
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Další

Zpět na Člověk a příroda