EKO

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Třídíte odpad

ANO
14
54%
NE
1
4%
1/2
11
42%
 
Celkem hlasů : 26

EKO

Příspěvekod pripluv » pon bře 13, 2006 21:05

Teď mi to vnukla ta debata o vaření a následné likvidaci ohnišť.
Co vy? Ha!
Nemyslím jen v lese a na horách, tam to je snad samozřejmostí. Ale třídíte třeba odpad i doma? V práci? Poctivě? Nebo jen čas od času oddělíte plasty? Máte u baráku kontejnery na tříděnej odpad, nebo s tím musíte běhat kamsi do háje? Zkrátka, jak velkou ekologickou stopu tady zanecháváme :(( .

Začnu u sebe, byste neřekli:
Doma třídím komunál, papír, plasty, kov, sklo barevné a sklo bílé, dřevo, akumulátory, nebezpečnej odpad (zbytky barev a tak), žárovky. Má skříň k tomuto určená vypadá spíš jak sběrnej dvůr.
Kontejnery mám teď už u baráku, ale kdysi jsem s tím běhal až kamsi do pryč. Na druhou stranu, necelej kilometr za barákem mám i sběrněj dvůr, kam čas od času transportuju ten zbytek (pěšky!).
V kolbence máme dělení jen na papír a Pet flašky (ostatní plasty ne), tak igelity a sklo nosím domů.

Tak a teď se pochlubte vy :shock: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon bře 13, 2006 21:09

ja jsem z nemecka na to navyklej, takze tridim automaticky..no a nez jsem sem sel, tak se to v cr jeste moc nevedlo :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod algar » pon bře 13, 2006 21:12

Já třídím jen papír. Ségra ho střádá skoro po celé rodině a jednou za rok to všechno sveze do sběrny.

Pet flašky a sklo jsou problém..páč v okolí mého bydliště nejsou kontejnery na tříděný odpad. Tak to barbarsky vyhazuju do popelnice. :oops:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pripluv » pon bře 13, 2006 21:12

teoretic píše:ja jsem z nemecka na to navyklej, takze tridim automaticky..no a nez jsem sem sel, tak se to v cr jeste moc nevedlo :)

To jsem si myslel (po návštěvě bratra v Belgii), že to tak mít budeš. Na druhou stranu, třídit jsem začal, když se to v ČR ještě moc nevedlo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mahik » pon bře 13, 2006 21:34

Tridim papir,sklo, plasty a krabice od mleka...jen je nutny si k tem popelnicim vzit kolicek na nos, protoze si z nich homelessaci delaji verejny wc.. :(( na trideni baterek zatim jen myslim...
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod Borsa » pon bře 13, 2006 22:04

Zvláštní je , že na některých popelnicích s plastama píšou že krabice od mléka ano, na jiných že ne. Tak nevím. Plasty každopádně třídím a vzhledem k tomu, že převážnou část zimy vytápíme dřevem a uhlím tak papír se sbírá na roztopení kotle.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod norman_64 » pon bře 13, 2006 22:06

já taky jakš takš třídím,ale před pár lety jsem četl v tisku nějaký článek, že sice třídit je hezké,ale prý se to stejně skoro vsechno sváží na jednu hromadu...tak nevím :(( :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mahik » pon bře 13, 2006 22:34

Zvláštní je , že na některých popelnicích s plastama píšou že krabice od mléka ano, na jiných že ne. Tak nevím.

To jsem taky nikdy nevěděla, ale ted jsou u nás na ně specialní kontejnery...
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod Cezi » úte bře 14, 2006 7:26

norman_64 píše:já taky jakš takš třídím,ale před pár lety jsem četl v tisku nějaký článek, že sice třídit je hezké,ale prý se to stejně skoro vsechno sváží na jednu hromadu...tak nevím :(( :((

Před pár lety s tím pár afér bylo, ale dnes už by se to nemělo stávat, už jsou postavený třídičky, je vymyšlený a zrealizovaný co s tím dál. Takže bych tomu už i věřil. Alespoň u nás v Olomouci to tak funguje :)
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 8:15

mahik píše:
Zvláštní je , že na některých popelnicích s plastama píšou že krabice od mléka ano, na jiných že ne. Tak nevím.

To jsem taky nikdy nevěděla, ale ted jsou u nás na ně specialní kontejnery...

Záleží na třídičce. Na plasty je kontejner žlutý, na Tetra-packy oranžový. Někde to jde sypat dohromady, na třídičce si to přeberou. To je ale potom na kontejneru oranžová samolepka.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zitka » úte bře 14, 2006 8:19

doma třídíme papír, sklo podle barvy, plasty, nápojové obaly (krabice od mlíka, džusů,…), kontejnery máme dvoje tak 100m, takže naprosto bez problémů :smt023
ve škole máme akorát zvlášť plasty a v práci podle pracoviště, takže jo (papír, sklo, plast, petky) i ne :(
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Morty » úte bře 14, 2006 8:26

... Taky třídím... ale ještě pořád se člověk nemuže řidit podle barev popelnic... třeba u nas ve vyškově jsou občas prostě jen zeleny s jinym napisem. Jo a minuly leto jsem byl na brigadě u třidiciho pasu PET flašek, třidi se tam ty petky ještě podle barvy, a taky se tam vytřiďujou ty TETRApacky... ale to byste nevěřili, co všechno lidi naházej do popelnice na Petflašky...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod pripluv » úte bře 14, 2006 9:26

Pracuji v provozu, kde se zpracovává sběrový papír. Tam se taky dají najít neuvěřitelný věci. Hlavně, když se platí na váhu :(( :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » úte bře 14, 2006 11:05

jen papír.. ale loni jsme meli takovou praci v jedny spalovne a videli jsme jak tam vozi ruzny auta s ruznejma napisama (papir, plasty...) a sypou to do diry kam pred tim ten smesnej nebo jak se mu rika.. tak me to docela odradilo.. jo a jeste mame doma ve drezu drdic na bio, tak jeste tak..
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 11:11

Lumyr píše:jen papír.. ale loni jsme meli takovou praci v jedny spalovne a videli jsme jak tam vozi ruzny auta s ruznejma napisama (papir, plasty...) a sypou to do diry kam pred tim ten smesnej nebo jak se mu rika.. tak me to docela odradilo.. jo a jeste mame doma ve drezu drdic na bio, tak jeste tak..


Ale drtič je jenom proto, aby jsi neucpal odpady, ne? Nebo to má i jinou funkci?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » úte bře 14, 2006 11:13

tuso píše:
Lumyr píše:jen papír.. ale loni jsme meli takovou praci v jedny spalovne a videli jsme jak tam vozi ruzny auta s ruznejma napisama (papir, plasty...) a sypou to do diry kam pred tim ten smesnej nebo jak se mu rika.. tak me to docela odradilo.. jo a jeste mame doma ve drezu drdic na bio, tak jeste tak..


Ale drtič je jenom proto, aby jsi neucpal odpady, ne? Nebo to má i jinou funkci?


no hodim tam treba slupku vod bananu, ruzne udrezky, kosti.. pustim vodu a drtic a on to rozemele. Tezko si predstavim ze bych do drezu tohle hazel.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod algar » úte bře 14, 2006 11:16

Lumyr píše:
tuso píše:
Lumyr píše:jen papír.. ale loni jsme meli takovou praci v jedny spalovne a videli jsme jak tam vozi ruzny auta s ruznejma napisama (papir, plasty...) a sypou to do diry kam pred tim ten smesnej nebo jak se mu rika.. tak me to docela odradilo.. jo a jeste mame doma ve drezu drdic na bio, tak jeste tak..


Ale drtič je jenom proto, aby jsi neucpal odpady, ne? Nebo to má i jinou funkci?


no hodim tam treba slupku vod bananu, ruzne udrezky, kosti.. pustim vodu a drtic a on to rozemele. Tezko si predstavim ze bych do drezu tohle hazel.. :mrgreen:


No nevim jestli tohle spadá do kategorie třídění odpadu. :((
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Lumyr » úte bře 14, 2006 11:17

algar píše:
Lumyr píše:
tuso píše:
Lumyr píše:jen papír.. ale loni jsme meli takovou praci v jedny spalovne a videli jsme jak tam vozi ruzny auta s ruznejma napisama (papir, plasty...) a sypou to do diry kam pred tim ten smesnej nebo jak se mu rika.. tak me to docela odradilo.. jo a jeste mame doma ve drezu drdic na bio, tak jeste tak..


Ale drtič je jenom proto, aby jsi neucpal odpady, ne? Nebo to má i jinou funkci?


no hodim tam treba slupku vod bananu, ruzne udrezky, kosti.. pustim vodu a drtic a on to rozemele. Tezko si predstavim ze bych do drezu tohle hazel.. :mrgreen:


No nevim jestli tohle spadá do kategorie třídění odpadu. :((


no a kam bys to jinam dal?? vyhodil do popelnice.. ale asi to spis spada do kategorie zpracovani odpadu :((
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 11:21

Já vím, jak funguje drtič. Jenom jsem nechápal právě to, jak to souvisí s tříděním odpadu. Když to semele, co s tím potom uděláš? A s těmi odpady jsem měl namysli třeba házení zbytků jídel do záchoda /ne zrovna kosti, ale těstoviny, brambory, rýži.../
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » úte bře 14, 2006 11:25

tuso píše:Já vím, jak funguje drtič. Jenom jsem nechápal právě to, jak to souvisí s tříděním odpadu. Když to semele, co s tím potom uděláš? A s těmi odpady jsem měl namysli třeba házení zbytků jídel do záchoda /ne zrovna kosti, ale těstoviny, brambory, rýži.../


ja s tim nedelam nic. ten drtic je misto syfonu takze to jde rovnou do odpadu. Asi si nerozumime, on je ve spod drezu, kde byva normalne trubka a syfon. ja do nej neco hodim a on to semele a ja uz to dal neresim... a prijde mi to jako trideni, pac to nehazim do kose.. on pak nesmrdi a tak..
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 11:27

Lumyr píše:
tuso píše:Já vím, jak funguje drtič. Jenom jsem nechápal právě to, jak to souvisí s tříděním odpadu. Když to semele, co s tím potom uděláš? A s těmi odpady jsem měl namysli třeba házení zbytků jídel do záchoda /ne zrovna kosti, ale těstoviny, brambory, rýži.../


ja s tim nedelam nic. ten drtic je misto syfonu takze to jde rovnou do odpadu. Asi si nerozumime, on je ve spod drezu, kde byva normalne trubka a syfon. ja do nej neco hodim a on to semele a ja uz to dal neresim... a prijde mi to jako trideni, pac to nehazim do kose.. on pak nesmrdi a tak..


No právě. To jsem tím myslel původně. Prostě můžeš do normálního odpadu dát to, co by jsi jinak nemoh. Myslíme to samé, jenom jsem se možná špatně vyjádřil.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lenkys » pon čer 9, 2008 15:25

mahik píše:
Zvláštní je , že na některých popelnicích s plastama píšou že krabice od mléka ano, na jiných že ne. Tak nevím.

To jsem taky nikdy nevěděla, ale ted jsou u nás na ně specialní kontejnery...


Zavisi to od toho s akou firmou ma ta ktora obec zmluvu. My mame napriklad kontajnery na plast, kde sa hadzu aj TETRAPACKY a plechovky. Samozrejme potom zvlast na papier a zvlast na sklo.
Ale v inej obci su napriklad kontajnery na kovy, kam sa hadzu plechovky...
Vacsinou to byva na kontajneroch napisane a niekde aj nakreslene, na aky odpad su urcene, ale aj tak to trosku vnasa chaoz do separovania odpadu, ked vsade platia ine pravidla...
Napriklad aj tie kontajnery na plast, ktore su u nas sluzia ne PET flase od napojov, ale nemali by sa tam vhadzovat plastove flase od samponov, olejov a pod... (v podstate je to kontajner na obaly od napojov PETky, TETRAPACKy a plechovky, okrem sklenych flias...)
Lenkys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát čer 6, 2008 18:46
Bydliště: Bratislava


Zpět na Člověk a příroda