Člověk se psem ve volné přírodě

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod Wiky » pon bře 29, 2010 23:00

Před pár lety, kdž se sundaly dráty, tak jsem obešel po čáře celou republiku. Vynechal jsem Ostravskou aglomeraci. Každý rok tak čtrnáct dní, za 5 let jsem to zdolal. Pokaždé jsem šel se psem, německý ovčák. Na sobě měl pstroj a nesl si žrádlo. Za celou cestu jsem neměl problém, jak na naši straně tak za čárou. Několikrát mě zastavila cizinecká policie, naše i sousedního státu. Jediné co musíš mít je očkovací průkaz s potvrzením o platném očkováním proti vzteklině. Pes musí aspoň trochu poslouchat, nesmí honit zvěř abýt stále u pánička. Protože než lovec střelí se musí přesvědčit že tam neni člověk, aspoň doufám. Nejhorší je srážka s blbcem.
Wiky
Ještě dovětek teď jezdím stále se psem. Je to pes košilový. Nosím ji za košili a ven kouká jen ušatá hlava. Ale ujde 20km za den. Je to čistá rasa Miška fon štráse.
Naposledy upravil Wiky dne stř bře 31, 2010 20:58, celkově upraveno 1
Wiky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 4, 2010 23:09

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod kareha » úte bře 30, 2010 13:22

Schnappi: Díky za zjištění odpovědi, potvrdila mi co jsem si myslela, že totiž ta zkouška je úplně k ničemu a velká většina myslivců pozná houby, protože zkoušku skládali kdovíkdy, od té doby dost zapomněli a nový plemena jdou úplně mimo ně.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod zampion » úte bře 30, 2010 19:59

kromax píše: kocky jsou v prirode jedni z nejhorsich predatoru, protoze krome lisky (a to opravdu jen ve velice vyjimecnych pripadech) nemaji protivnika...a co dovedou udelat s malyma zajickama na jare, to vam nepreju videt...mrtva kocka, dobra kocka :)
@(


Nemusim se divat na TV nova, staci mi takove nazory... Neprijde ti ze to postrada logiku? Pochopil bych kdybyste zajice nestrileli, ale jaky je rozdil v tom,
ze stav zajicu snizuje kocka (imho patrici do prirody mnohem vic nez zelenej rumcajz s lahvacem a flintou) nebo vy?? Tohle mi hlava nebere...
Tvoje slova a kocce jako nejhorsim predatorovi si vybavim vzdy az zase uvidim fotku s loukou plnou postrilenejch zajicu a spokojenejch tlemících se pupkáčů tesicich se na vecerni oziracku v kulturaku...

Ne ze bych byl nejaky militantni odpurce zabijeni zvere, to vubec. Akorat znam dost myslivcu a bohuzel spatne zkusenosti drtive prevazuji ty dobre. Vetsina jejich historek u me zpusobuje zachvaty vzteku a treba uz jen to ze nekdo posle norovat psa, ktery se z toho pak tyden dava do kupy protoze je oteklej jak balon a potrhanej od hlavy k pate mi prijde prinejmensim ponekud divne... Urcite odvadi kus prace, ktera je potreba udelat ale casto mi prijde ze myslivci nejsou takovi jako by meli byt - tedy lide milujici prirodu a zver, ale proste jen hovada co se tesi az neco odpravi a pak se s klukama pekne ozerou...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod mike » úte bře 30, 2010 20:09

zampion píše:Nemusim se divat na TV nova, staci mi takove nazory... Neprijde ti ze to postrada logiku? Pochopil bych kdybyste zajice nestrileli, ale jaky je rozdil v tom,
ze stav zajicu snizuje kocka (imho patrici do prirody mnohem vic nez zelenej rumcajz s lahvacem a flintou) nebo vy?? Tohle mi hlava nebere...

To je jednoduche. Musis vychazet z toho, ze vsechna zver patri myslivcum a jakykoliv predator je skodna, kterou je treba znicit. I v pripade, ze je prisne chranena. Jak si muze nejaka kocka nebo treba rys dovolit ulovit zajice, ktery je tady jen proto, aby ho na podzim mohl nejaky ozrala v zelenem odprasknout?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod DAV » úte bře 30, 2010 20:20

Přátelé, zakládám protimysliveckou sekci. Jo, ale mám dilema, bo nesnáším i kočky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod mike » úte bře 30, 2010 20:40

Jestli je nevrazdis na potkani, tak nevadi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod sobb » úte bře 30, 2010 20:43

koho z nich? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod mike » úte bře 30, 2010 20:50

Dobra otazka ;-) Kocky, s myslivcema at si dela, co uzna za vhodne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod Schnappi » stř bře 31, 2010 20:29

kareha píše:Schnappi: Díky za zjištění odpovědi, potvrdila mi co jsem si myslela, že totiž ta zkouška je úplně k ničemu a velká většina myslivců pozná houby, protože zkoušku skládali kdovíkdy, od té doby dost zapomněli a nový plemena jdou úplně mimo ně.
Není zač. Jsou ovšem i myslivci, kteří se kynologii věnují aktivně nebo se o ni aspoň čas od času zajímají, abychom byli spravedliví. :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod kromax » pát dub 9, 2010 14:57

mike píše: vsechna zver patri myslivcum a


trosku se pletes, zver je majetkem statu 8)
... doživotní amatér...
Uživatelský avatar
kromax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: stř pro 23, 2009 14:20
Bydliště: kósek od Štatlu :)

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 16:22

a myslivci ji "obhospodařují" lovem ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod kromax » pon dub 12, 2010 13:18

sobb píše:a myslivci ji "obhospodařují" lovem ...

no, spis bych pouzil "a myslivci ji obhospodaruji"...to lovem je jen zpusob, jak si asi myslis, ze obhospodaruje majitel vepriona prasata? to si vsichni myslite, ze ceka, az ty prasata pojdou starim? ve srovnani s jatky je zastreleni zvere stokrat humannejsi...howgh, domluvil jsem
... doživotní amatér...
Uživatelský avatar
kromax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: stř pro 23, 2009 14:20
Bydliště: kósek od Štatlu :)

Re: Člověk se psem ve volné přírodě

Příspěvekod sobb » pon dub 12, 2010 14:01

kromax píše:...to lovem je jen zpusob
mezi většinu ostrostřelců bohužel nejoblíbenější a jediný ... :(( (netvrdím, že se to týká zrovna Tebe)

kromax píše:ve srovnani s jatky je zastreleni zvere stokrat humannejsi...
jatka v podobě honu mi až tak výrazně humánnější nepřipadají

jinak souhlasím s tím, že volně žijící zvěř je na tom výrazně lépe než prasata ve výkrmně nebo slepice v klecích, ale tady jsme se bavili o myslivcích a jejich přístupu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda

cron