Pozorování v přírodě

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod sobb » pon kvě 16, 2022 23:32

Mawenzi píše:kterej presne mate a kolil to vazi?
Ráda bych půjčila na vyzkušení, ale bohužel už nemáme. Byl služební a už nesloužíme. Váhu nevím, možná to jde někde na netu zjistit, ale rozhodně to nebyl žádný ultralight. Na vandry to opravdu není, spíš na ty pozorovací a fotící výlety.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 17, 2022 4:55

sobb
ja mam pozorovaci vyketu 2x za rok takze nic pro me:D ale prislo mi to klidme kolem kila, na webu nepsali a podorobne sem.to nehledala s tim, ze treba budes vedet

apuka
ja i na kompaktu vnimam hledacek jako super vec uzitecnou i kdyz to neni pravej optickej hledacek

etheric
je to spis jako bedetak u krosnu nez jako kanady na vandr. jde to i bez bederaku, ale vetsina lidi ho proste vyuziva, protoze to skyta dalsi rozmer pohodli.

jinak mobil bezne taky vydrzi treba i 1 den, ale u fotaku vetsinou chces at vydrzi dyl, zrovna zrcadlovky maji vydrz paradni i proto, ze pri foceni pres hledacek ma displej nulovej odber a kompakty se svoji sotva tretinovou vydrzi kvuli krmeni displeje se muzou jit zahrabat, lidi jako my to asi moc vnimat nebudou ale profi fotograf treba na svatbe kdyz musi vymenovat baterku 3x za den by mel jiste radost kdyby to musel delat 5x kvuli displeji s autojasem:D navic i pokud drzis vetsi / tezsi sestavu, je to pohodlnejsi tesne pred oblicejem kdy mas lepsi postaveni rukou a nemas fotakem takovou paku. ja to treba se svyma kloubama celkem poznam, kdyz mam predlokti vic natazeny dopredu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 17, 2022 8:03

Etheric píše:
Dromedaro píše:Pro mě je ten hledáček součást fotografování.

Jako pro někoho jsou kanady a ČSLA celta součást vandrování.

To není o nějakém staromilství, ale o tom, že se mi takto lépe fotografuje. Třeba si fotím i nějaké reportáže nebo momentky a tam je pro mě fotografování přes displej nepraktické a nebaví mě to tak. Třeba ale zase u té přírody a krajiny, když je potřeba použít stativ, tak by pro mě použití živého displeje bylo lepší. Mám totiž menší stativ a při mé výšce to znamená, že se u něj musím hrbit nebo dřepět a koukat do hledáčku plus manipulovat se stativem a nastavovat fotoaparát je obtížnější.

A jinak já chápu, že někdo stále chodí v kanadách a používá celtu. Pro něj je to prostě neoddělitelná součást toho, proč na ty vandry chodí a cítí se tak dobře. Asi jako, když někdo jde do divadla a vezme si na to společenský oděv.
Já také vyzkoušel nějaké UL oblečení, ale skoro jej nepoužívám, protože se v tom necítím dobře a připadá mi, že v tom vypadám jako šašek. Divné střihy, divné barvy... Jsem se raději vrátil k sice o něco těžšímu, ale pro mě pohodlnějšímu a lépe vypadajícímu oblečení, ve kterém se ale cítím dobře a nenosím to s odporem. O to taky jde, cítit se v oblečení pohodlně a dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Lipon » úte kvě 17, 2022 9:23

fotit z ruky na displej, pokud to má hledáček, je blbost na n-tou
výhoda žádná, jen nevýhody vč. násobně vyššího rizika neostrosti

na displej fotim jen v krajní nouzi, např. vysoko nad hlavou, daleko před sebou třeba přes zábradlí nebo hranu skály, popř. při focení nízko nad zemí, zhruba okolo kotníků
i na nižším stativu je všechno líp a víc vidět v hledáčku, tak holt ten hřbet trochu ohnu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » úte kvě 17, 2022 10:16

Lipone, pripomel jsi mi dalsi velkou vyhodu hledacku - kdyz si das fotak k oku (v podstate se tam opira), mas dalsi operny bod, ruce jej taky drzi pevneji a takto udrzis delsi cas, o dve-tri, nekdy i o vic hodnot. Coz hlavne pri horsich svetelnych podminkach je obrovske plus. Samozrejme, kdyz mas stabilizaci, tak se to taky posunuje.
Kdyz mas natazene nebo skoro natazene ruky, aby ses koukal na displej, tak to je nejnestabilnejsi poloha, sebemensi mikropohyb (dokonce i zpusobeny busenim srdce) se prenese na fotak jako vyrazny pohyb, tj. potrebujes vyrazne kratsi casy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 17, 2022 10:18

apuka
tos vpodstate doplnil i co jsem psala ja, ackoli ja s opiranim o tvar nemam zkusenost:D tak s tema o fous delsima casama to taky bude pravda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » pát čer 3, 2022 11:19

Až fčíl semsi zpoměl, holt starý sklerotik: Fčera ráno během cesty do prce polemlesemloukou4 sem potkal jednu srnu se srncem (teda asi, byla to dvě zvířata, stejně velká/malá, jedno malé a jedno větší paroží, proto asi on a ona) = srnce vídávám docela často. Ale taky sem jen asi na 20m (po větru) překvapil jednu jelení laň (žralo to trowu, bylo to velké jako malý kůň, nohaté, hnědé a bez paroží = asi laň). Nebo žeby losice? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod JohnyFK » čtv čer 16, 2022 12:54

Černá srnka:)
Foto bohužel nic moc, měl jsem jen mobil :/
Přílohy
Srnky vyrez.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Tomas » čtv čer 16, 2022 13:04

Když to tady vidím tak vzpomenu loňský bikepacking. Jel jsem s dcerou podél Vltavy (ze Stožce na Šumavě do Mělníka).

No a pod Lipnem jsem poprvé viděl rysa ve volné přírodě, seděl tam na mýtince a koukal.

Já tam přijel po štěrkovce na gravelu a on jen tak pohodlně tím specifickým kočičím krokem zalezl do houští co bylo za ním. Bylo to pár vteřin a na tak 40 metrů, ale fajn. 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 2, 2022 10:43

Dnes ráno si dělám v kuchyni snídani a z vedlejšího pokoje najednou slyším hlasitý křik opeřeného dravce. Jdu se podívat a v okně mi seděla poštolka. Tak chvíli poseděla a pak zase letěla.
20220702_103547.jpg

20220702_103541.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » sob srp 6, 2022 11:32

Ty jo, nešní vycházka v dešti = 3 srny (na dálku =100m), jeden srnec (blízko = 50m) a jeden óbr jelenec (parohy to mělo snad metr široké) úplně zblízka = 25 m. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » stř srp 10, 2022 15:24

Ty jo, odpolední cesta dom z prce polemlesemloukou4 (na polích sklízejí obilí a sekají trowu = kravál, u lesa zaparkované auta = houbaři) a... i přes hluk a lidi sem viděl zase jelence (velký - že by to byl ten samý co minule?) a jednu žofii - asi metrovou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » ned zář 4, 2022 16:43

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » úte zář 6, 2022 20:22

Prekvapivy zvedavy obyvatel (-ka???) vrcholu Eiskogele v Otztalu, ve vysi 3200+ m nad morem. Byla neskutecne zvedava, doslova mne na tech skalach obyhala necekanou rychlosti (vsak ze vsech cca 6-ti fotek je tato nejmene neostra, foceno bez "mireni" bo vykukla, schovala se, utikala a vykoukla o par metru jinde... :twisted:
Lasicka.JPG
Jsem se divil, jak se v te vysce muze uzivit, tam uz prakticky ani trava neroste. A potom o dvacet metru dal se neco hybalo mezi skalami - nejaky mysovity maly tvor. Takze lasicka ma co jist - ale cim se zivy ta mys :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » úte zář 6, 2022 20:40

Neni to sice zvire, ale pozorovani v prirode (v souvislosti s lidskou cinnosti) ano.

Udelali vyhlidky u nove lanovky (tato je konkretne u mezistanice). Je to vyslap po nejakych 25-30-ti schodech na mensi skalu vedle stanice lanovky. Nahore ohranicena plosina. Ale zacatek te plosine je za pekne hlubokou a nekde uz i sirokou trhlinou primo ve skale ](*,) . No, prekryli to plochou skalou a zasypali trocho zeminy, ale pekne videt, jak je to velke napric cele skaly. Jsem docela zvedavy, jak dlouho bude trvat, az se ten kus skaly cely odlomi a bude po vyhlidce. Obzvlaste kdyz je to v kotli pod hrebenem, ktery se stejnym zpusobem rozpadava kazdym rokem vice a vice...
Trhlina1.JPG

Terhlina2.JPG

Trhlina3.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod lojzmen » úte zář 27, 2022 20:51

Nejen v Tatrách (viz Apuka) už troubějí i na Roudný a okolí.

Předpověď počasí, babí léto prý už nebude.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 15:53

Cifiks... od rána sem neska byl ve stresu, že sem na něco zapomjéél a zaboha sem si nebyl schopen zpomenout na co sem zapomjéél.
tenhle článek mi to připomjél - chtěl sem čumět na zatmění. Grrrr, skleróza pitomá. Čuměli ste někdo NATO?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 25, 2022 16:11

Já měl puštěný přímý přenos z Brněnské hvězdárny na Youtube :)
Můžeš si pustit záznam jestli chceš.
Zapomněl jsem totiž na svářečské sklíčko a přes tmavou pivní flašku jsem to nechtěl riskovat. Nerad bych, aby zatmění slunce bylo tím posledním, co bych v životě viděl. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 7:38

Ja jsem si vyhrabal (uz zlomene) svarecske sklo 12, co jsem si koupil na zatmeni jeste v r. 99 a parkrat koukal.

Jinak do budoucna pro ty, co nemaji pri zatmeni tmavy filtr - vemte si zrcadlo a nasmerujte odraz slunce na nejblizsi stenu/svetlou a rovnou plochu, idealne ve stinu. Bude na tom odraze hezka projekce zatmeneho slunce a to bez nebezpeci pro oci. Jsem to v tom 99. tak udelal pres stresni okno v praci, aby vsichni videli, jak to prochazi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 13:11

A třetí zážitek: Na hřebenu (cesta sjízdná a přístupná tereňákem/SUV) si takle šlapu v mrzgolení a gorateksu, čumím pod nohy a ... tam leží čerstvá, krvavá zadní noha z divokého prasete (celá - od kopyta až po stehno vč. i s chlupama). Zřejmě sem tam v noci odehrála vražda (vrah: pytlák s lístkem a autem, obět: prasca) a jak ho porcoval a házel do auta, tak mu to noha upadla ven a odjel bez ní. Ale krev ani jiné zbytky tam nikde nebyly. Divné, no.
Afterthought: Já blb sem tu nohu měl vzít, mohla být pečeně z divočáka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Etheric » sob lis 26, 2022 5:24

Včera celkem adrenalinovej zážitek. Jdu údolím mimo cestu a najednou přede mnou jelen bez nadsázky jako kráva s obrovským parožím. Oba dva jsme v ten moment strnuli, já řekl jen "hej" a on se rozeběhl, nahoru do kopce, pryč ode mě. Tvl, ten kdyby mě na ty parohy nabral, tak su v prdeli. Bývají jeleni v tomto období agresivní?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 26, 2022 6:58

Když jsem šel lesem noční Šumavou a všude okolo, někdy docela blízko, se ozývalo troubení jelenů, tak jsem si tímhle taky nebyl jistý, jestli náhodou nejsou v období říje agresivnější.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 26, 2022 21:27

Zeptal jsem se googlu na agresivitu jelenů a vypadl na mě tento článek z Opavského deníku, kde se o tom něco píše. Pokud se ti to nechce číst, tak ano, agresivní v tomto období mohou být a případy útoků jelena na člověka v ČR jsou:

Útoky zvěře na lidi? Často si za to můžeme sami
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Etheric » ned lis 27, 2022 7:19

„Dříve lidi nebyli tolik neukáznění a v lese se pohybovali jen v patřičných prostorech. Dneska se mnozí neštítí vlézt třeba do houští."
No jo, když já na to chození po značkách moc nejsu..
Taky se pohybuju dost tiše.

Jelena jsem v živý podobě takhle z blízka viděl poprvý. Proti tý váze a paroží bych neměl šanci, to je jako vlak s ostny.. Naštěstí neměl zájem se prát.
No, aspoň vím, kam začátkem jara půjdu na výlet... :-..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod milarepa » ned lis 27, 2022 9:01

jednou jsem přecházel Rychlebské hory, a najednou jsem slyšel z lesa rachot, jako by tam projížděl tank.....tak jsem zastavil, bylo mi jasné, že s tím co vyběhne nemá smysl se prát, jen jsem byl zvědavý, co to bude....a zvuk byl intenzívnější a intenzívnější a najednou, tak 5 metrů přede mnou, z křoví vyskočil majestátní jelen a pokračoval do lesa na druhé straně, za ním pak postupně vyskákalo několik laní a valily za ním.....pěkný zážitek to byl

jindy jsem zase běhal někde za Velkým Javorníkem a z lesa přede mnou vyskočil pořádný jelen, podíval se na mě a běžel normálně pro cestě přede mnou .....tak jsem s nadšením zrychlil a držel se ho tak 50 metrů v závěsu, než zase někam skočil do lesa....:-)

jindy zase na mě podobným způsobem vyskočil kanec....bylo to někde v lesích kolem Písku, rachot v lese, a z houští těsně přede mnou vyskočil kanec, dívali jsme se na sebe, říkal jsem mu, ať si jde po svém a ukázal mu rukou směr, zachrochtal, a vydal se směrem, kam jsem mu ukázal :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2022 23:21

Vcera jsme potkali bloudiveho jelena. Prosli jsme asi 15 m od nej, celou dobu stal a temer se ani nepohnul. Ve svetle celovky mu svitilo je jedno oko, druhe asi nemel, schvalne jsem si na nej posvitil i z druhe strany. Jak jsme po nem koukali, tak jsme minuli odbocku a pak bloudili lesem :D

Za cely den jsme jich potkali vic, stada jelenu i srnci, ale vsecho to utikalo, jen tenhle ne. Nevim, co si o tom mam myslet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Tomas » úte lis 29, 2022 3:31

Když jste u těch jelenů, kdysi jsem tady kus na sever od Plzně projížděl na kole nějákou zapomenutou lesní cestu. Vpravo les, vlevo les, pak se to otevíralo a byla tam louka.

No a koukám, tam do sebe zakleslí parohama dva jeleni, kolem stádo laní. Chvíli jsme na sebe koukali a nevypadalo to, že by mě tam chtěli. Tak jsem to otočil a jel jinudy, ale zážitek pěknej. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod Etheric » úte lis 29, 2022 5:00

Ono na obrázku je to pěkný, ale když vidíš ten kolos několik metrů před sebou, jak na tebe čumí, otočí se tvým směrem, sklopí hlavu dolu a zas čumí... Krásný, to jo, ale posranej jsem byl až za ušima. V tu chvíli nevíš, co udělá, jestli mu rupne v kouli a nabere tě. To bych nechtěl zažít. To už raději, aby po mě vystartoval velkej pes, než velkej jelen. Se psy to tak nějak umím, mám s nimi dost zkušeností, ale s jeleny jsem se nikdy nerval a snad ani nebudu muset..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod apuka » úte lis 29, 2022 8:29

mike píše:Vcera jsme potkali bloudiveho jelena. ... Ve svetle celovky mu svitilo je jedno oko, druhe asi nemel...... vsecho to utikalo, jen tenhle ne. Nevim, co si o tom mam myslet.
Mozna ze kvuli tomu osvetleni celovkou do oci. Srny i jeleny dokazes "oslepit" i celovkou, pokud jim zasvitis do oci - a nemohou jit dal, protoze jednoduse nevidi. Pohnou se az se jim vrati videni.
Mozna to melo jinou pricinu, ale odhadnul bych to na tento duvod. Jeste kdyz sis na nej posvitil schvalne i na druhou stranu.
milarepa píše:z lesa přede mnou vyskočil pořádný jelen, podíval se na mě a běžel normálně pro cestě přede mnou .....tak jsem s nadšením zrychlil a držel se ho tak 50 metrů v závěsu, než zase někam skočil do lesa....
](*,) ](*,) ](*,) :twisted:
Hm... zamyslel si se alespon nekdy nad tim, co asi mohl prozivat ten jelen, kdyz za nim nekdo funi nejakych 50 m. Ze je to pro nej velky stres, ze jej Ty kvuli vlastnimu nesmyslnemu poteseni stresujes a muzes mu tim ublizit, jak pripadne spanikari???
Zajimave, ze za medvedem bys nejspise takto nebezel, pricemz to by byl jeste vetsi zazitek :twisted:.

Bohuzel, to je jen jeden z dalsich stripku ve Tvych prispevcich, kterymi ukazujes svoji "ohleduplnost" vuci jinym tvorum (vcetne beznych lidi) v prirode...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 23:58

apuka píše:Mozna ze kvuli tomu osvetleni celovkou do oci. Srny i jeleny dokazes "oslepit" i celovkou, pokud jim zasvitis do oci - a nemohou jit dal, protoze jednoduse nevidi. Pohnou se az se jim vrati videni.

Pochybuju. Ten den jsme potkali desitky jeleniho i srnciho a vsechno to uteklo, celovku jsem mel stejne.

apuka píše:Jeste kdyz sis na nej posvitil schvalne i na druhou stranu.

To jsem udelal proto, ze mu svitilo jen jedno oko. Normalne sviti obe. Tenhle ho fakt asi nemel...

Mne teda spis pripadalo, ze na nas kouka a rozhoduje se, jestli nas nabere na parohy nebo ne 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda