Pozorování v přírodě

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pozorování v přírodě

Příspěvekod mike » stř dub 7, 2021 22:50

Aha, myslel jsem, ze na nejake vedlejsi ceste. U rodicu na Valassku tahnou po ceste do lesa u rybniku a vyslouzily si dokonce specialni znacku :) Prestoze je tam provoz minimalni, v podstate jen par lidi, co jedou na chatu.

Rozslaply hlemyzd fakt nevypada jako neco k jidlu, navic z toho mivam blby pocit. Se ti to nikdy nestalo?
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » čtv dub 8, 2021 21:50

Však jo, slepá silnička u nás před chalupou směrem k rybníkům. Rozdíl v provozu tu vidět je. Ono stačí i pár nočních jezdců (kteří teď nejezdí), a v době žabího tahu je to celkem masakr.

No, on hlemejžď jako něco k jídlu z mého pohledu teda nevypadá ani když je celý.
Víš, že asi nestalo? Aspoň si to nepamatuju, asi víc koukám, do čeho šlapu :wink:
Ale už jsem nějakýho nechtěně zavraždila křoviňákem, bylo mi to docela líto, raděj už kosím víc navysoko.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 23:42

Tak tam dej taky znacku nebo pozadej mesto, at ji tam da:

Obrázek

Rozslapnuty vypada podstatne hur :? Ja taky normalne koukam, ale tohle se stava na asfaltu typicky po desti, kdyz nesvitis, protoze nemas nebo nemas pocit, ze potrebujes. A pak to krupne.

Njn, to je prave ono, zabijes ho omylem a zbytecne (k jidlu by mi to az tak nevadilo ;-)).
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Olchor » pát dub 9, 2021 8:05

Se mi stalo v Maďarsku na cyklostezce, po dešti, stovky hlemejžďů na asfaltu. Kličkoval jsem jak se dalo, ale i tak to křupalo dost často. Fakt blbej pocit.
Není dobré, když sportovci pijí, ale je pěkné, když alkoholici sportují.
Olchor
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 9, 2021 15:10

treba bosejma nohama rozslapnout zabicku protoze jich je miliarda anejsou obejit je taky dost hnusnej pocit, takze to pro cloveka je stejna hruza jako pro tu zabu :D
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pát dub 9, 2021 16:14

sobb píše:Žabí tah dočasně ustal
No, minuly vikend jsme videli v rybniku nedaleko Ostravy, ze uz ve velkem kladou vajicka, az to vypadalo, jako by pod vodou byl pramen, tak se ta voda "hemzila". I kdyz obcas nejaky samecek se tam jeste valel v blate kolem samicky, rekl bych, ze velice silne drtiva vetsina samecku uz se odvalela zpet do sveho sveta, zustaly tam vice-mene samicky..

Ale timpadem tento tyden pravdepodobne byl tah samicek pryc od vody.

Mozna jinde je jeste chladneji, tak se to posouva. I tady jsem byl hodne prekvapeny - 2-3.4. uz bylo skoro hotovo skladenim vajec. Si pamatuji, jak jsme se byli koukat pred cca 20-ti lety v Novem Jicine na Certaku na pareni zab v nejvetsim rozmachu pres majove svatky, jeste i ten druhy to probihalo. To je za 20 let vice nez mesic v predstihu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2021 22:47

mike: efektivnější by byla značka se zákazem vjezdu :wink: Jo, ty žabí nejsou špatný, ale fungujou jen na ohleduplný lidi. Buranům je to fuk.

apuka: píšu konkrétně o našich končinách, kde to sleduju. V rybnících už je taky částečně zažabeno, ale ti, co to nestihli, se zas zahrabali do listí a hlíny a čekaj na oteplení. Dnes jsme to už raději proběhli, přes den bylo celkem teplo, ale zatím na to žáby prděj, vylezly zas jen žížaly :)
Časově se období tahu rok od roku může dost lišit, holt závisí na počasí.
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2021 22:55

Buranum je fuk i zakaz vjezdu ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2021 23:29

To je sice pravda, ale festovní závora jako pěkný doplněk značky, taky chvíli odolá :)
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát dub 9, 2021 23:30

Vsak co ti brani postavit barikadu? Materialu tam mas dost ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2021 23:40

Ona se postupně vytváří sama, jak tu teď furt jezdí těžký náklaďáky s kládama, tak se silnice pomalu hroutí do potoka. Blbý je, že ju stejně zas opraví ... S barikádou by to dopadlo stejně :wink:
Kde jsou ty doby, kdy se chodilo od vlaku pěšky a tam nahoře byla trvale osídlená jen hájenka a domek u rybníka.
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 21:10

Dneska jsem potkal praseci jesle. Zahlid jsem neco pred sebou v lese na ceste, rozsvitil jsem naplno a prechazeli tri prasaci a spousta malych prasatek. Nespocital jsem je, mohlo jich byt tak 20. Hodne mala, tak do 30 cm. Zajimave je, ze vetsina byla pruhovana, ale nektera ne. Byli uplne v klidu, jak male, tak dospeli a to jsem stal tak 7 m od nich. Zustalo po nich ve vzduchu docela slusne pizmo :)

Bylo to tesne za hranici Prahy, ani ne kilometr vzdusnou carou od nejblizsich baraku. Prijde mi, ze se rozhodli pro strategii precisleni a za par let jich bude v lese tolik, ze uz nas tam nepusti.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Krysha » úte dub 20, 2021 9:18

2021-04-20_srnec_small.jpg

Dnes to bylo skoro na pohlazení
https://youtu.be/5wMklESGk4s
Krysha
nováček
nováček

Předchozí