Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápory

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 22:13

booze píše:Co teda?
Bude to resit? Nebo si to mam sam poresit?

Ti, Al, Ag, V, Si, N, C,O,H, Fe.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 23:19

Kolik ceho? Kde je Pb a Hg? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » pon úno 24, 2020 6:09

A v jakym nádobí?
Na ten rozbor myslím den co den, bohužel jsem se k tomu nedostal a jen tak ani nedostanu :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » pon úno 24, 2020 8:22

mike píše:Kolik ceho? Kde je Pb a Hg? ;-)

Ze vseho neco. :wink: Spis jsem se bal Niklu, ale to stribro me prekvapilo.
Etheric píše:A v jakym nádobí?

Cinsky hrnec Naturehike

Ty Cinske firmy prodavaji v Kanade a USA, kde by jim asi bordel neprosel. Nevim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » pon úno 24, 2020 15:41

booze píše:Ti, Al, Ag, V, Si, N, C,O,H, Fe.

Všeho co neni Ti tam bylo dokupy kolik? procenta? desetiny procenta?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » úte úno 25, 2020 23:24

Přišel mi i ten Ti kotlík 0,9L s pánvičkou 0,2L zn. Evernew Ultra Light Deep Pot a tyjo, to jsem zaskočený. To se fakt ohýbá úplně lehce v ruce. To rozdrtím v batohu než dojdu na autobusové nádraží a když ne, tak to zcela jistě udělají bývalí veksláci, co teď ty autobusy řídí a ty batohy tam hází jak brambory. To asi vrátím. To je úplně něco jiného než ten ALB,ten je pevný. Navíc je u toho takové varování ohledně vaření a v tom se snad asi ani nesmí vařit... Ale hezkej je, líbí se mi, už ho i za tu chvilku miluji, ale to je snad leda do vitrínky.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř úno 26, 2020 5:17

Taurus píše:To rozdrtím v batohu než dojdu na autobusové nádraží.

To opravdu ne. Leda bys měl megatěžkou výbavu /který se zbavuješ/ a ten ešus dal na dno batohu, ale takhle bys odrovnal všechno krom toho MSR stowaway, navíc na dně batohu asi nikdo ešus nenosí...
Ten ešus je pevnej, subtilně působí akorát ta poklička. Ale jen působí, ono 0,3mm titan neni zas až tak slabej materiál.
Vařit se v tom smí, četl jsi, co je na obalu? Je tam výslovně uvedeno "cookware", tudíž nádobí určený k vaření.
Jinak já si teda vždycky ukládám batoh sám, klidně to dostanou i s náležitým vysvětlením ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 26, 2020 8:21

taurus
tak pokud ti pocitove fakt vadi tak skoda zase se furt trapit necim, kdyz vis, ze pocitove to neni ono a...

na druhou stranu muzes v nem mit bombu, lekarnicku, ponozky....neco poodbnyho tvaru, me se treba do esus vejde pekne nafukovacka a vicko nosim bokem a to taky trochu omuze pak pri pripadnym spatnym zachazenim s batohem.ten tvar podrzet.

ja teda mam evernew nejakej uz par let a normalne si na batoh i sedam a ano je lehce deformovanej, pac je me kusanec a esus nosim ze strany, kdy je na nem cela moje vaha a je u zeme tzn. nema kam uhnout a i tak je deformace spis ze tvar kruhu je lehce oval nez ze by tohle moje sedani a hazeni do busu a do letadla nejak neprezil.

nicmene presne vim, jaky to je, kdyz das za neco majlant, vsichni to chvali a tebe to vnitrne sere, protoze tomu "neco" chybi... jenze prodas to leda pod cenou a tak si na to proste zvyknes... ale mozna vcasny odhaleni toho, ze to neni pro tebe, je nekdy lepsi sluzba nez dat na rady ostatnich, ze to je v oukeju a vydrzi to. vybaceni o ktery se (i zbytecne) bojim neni dobry vybaveni...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 8:49

No, co jsem pročítal různě ten ultralight styl cestování, tak skoro u všeho tam píší, že o vybavení je třeba se starat a dávat na něj pozor, že je to věc přístupu. A když se to někomu rozbilo nebo nevydrželo, tak je to jeho chyba, protože na to byl neopatrný. Jako ta výhoda té lehkosti je velká,ale nejsem si jistý, jestli je to cesta pro mě, být pořád na všechno opatrný a furt něco hlídat. Jako jo, člověk by se měl naučit vážit si věcí a nějak se k nim chovat,ale odsud podsud.Jinak právě jo, sice každý říká, že je to dobrý a že se to poddá,ale člověk má furt takový pocit, že mu to moc nepomůže a nakonec si říká, že měl stejně dát na ten svůj pocit než na druhý. Na druhou stranu u mnoha věcí jsem měl takové obavy a po čase zmizely a ukázaly se jako liché, protože už jsem si na ty vlastnosti nějak zvykl a naučil se s tím žít. Ten pocit pramenil z něčeho nového. Aneb ranní filozofování nad pocity z ešusu... :)

Edit: Zase ale chci zkusit vaření na lihový vařič s tekutým lihem. Na je asi titan lepší než hliník, co jsem pochopil z diskuzí.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř úno 26, 2020 9:36

Samozřejmě, že je to věc přístupu. Ale já s batohem neházím a nesedám na něj. Jediná věc z UL výbavy, která vyžaduje vyloženě speciální přístup, je nafukovací karimatka. Ten titanovej ešus vyžaduje zvláštní zacházení, jen pokud vaříš něco jinýho, než vodu. Pokud ho Mawe doteď nerozsedla ani nerozbila, dá se říct, že odolný je to dost.
O nic ostatního ze sekce UL se nijak zvlášť nestarám, ani nevidím, že by bylo potřeba chovat se k tomu nějak extra..
Ale jako chápu tvoje obavy, já se strašně bál péřovýho spacáku, že to bude hned mokrý, nebude to fungovat... A vono prd, přesně naopak :)

Ovšem já su chodec, ne kempař. Každej si holt musí vybrat nádobí i vše ostatní podle toho, jak venku funguje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 26, 2020 10:54

taurus
odkud ses? muzu ti pujcit ten 0,4l esus aby sis to zkusil a neprisel o moznost vraceni toho, co mas, nebo ho vratil/vyzkousel muj/koupil znova (ale to je problem.pak.postovny zpet atd).

treba proto mam tarp montainsmith shelter lt. proste neni uplne UL ale fakt zatirat svy nebo se bat nasponovat trekovou hul proste nechci.
je to kompromis toho kam.si ochotny zajit a co pro to musis delat.

nebo hole. leki 6 let drzaky. fizany v zaruce problem, vyresen, tarp na tom blbe drzi pac maj jinak uchop, nakonec sem je dlohodobe zapujcila a nakomec prodala a stve me, ze je to 320 x 560g? kdyz se jen nosi? ano stve. chci hole, ktery v terenu povoluji a nedaji se dobre nastavit pod tarp? ne nechci. takze... ja si proste fizan compact znova nekoupim, sou to super hole ale me fakt prudej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 14:20

Etheric píše:Pokud ho Mawe doteď nerozsedla ani nerozbila

Takze z toho dedukuju, ze mawenzo je tlusta. :twisted:

Napis spis co v tom hrnci budes varit. Jinak se tady motate okolo nesmrtelnosti brouka.

Ja jsem varil michane vajicka, fazole s bramborama, pecene maso v ohni, rissoto, kuskus a podobne srajdy nepocitam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 16:23

Tak přístup tady asi také hraje roli, ale člověk se občas zapomene a jednou nepozorností, aby poškodil vybavení, nevím no. Zvláště v přírodě nebo v divočině. Třeba Mike tu psal cosi o připáleném sněhu, protože se pozapomněl nebo co. Chápu, že to nesnese delší nevhodné používání, ale když se člověk jednou pozapomene...
Já jsem si pročítal ty články na Nalehko o ultralehkém vybavení a oni tam sice napíší, že to používali na tři tisíce dlouhým treku a bez problémů, ale určitě tam nezmíní, kolik jiného toho rozmlátili nebo se poškodilo. Taky tihle lidi asi nemají problém nakupovat zas a znovu vybavení v téhle cenové relaci. Ale zase, že se někomu něco rozbilo první den nebo noc, podle mě hned neznamená, že se muselo jednat o špatné zacházení ze strany uživatele, jak tam s oblibou píší. Místo toho by bylo vhodnější a reálnější uvést, že tyhle materiály a výrobky prostě jsou snadno zniřčitelné bez ohledu na opatrnost. To ale asi člověk od prodejce nemůže čekat.
Podobný chvaločlánky píšou na Bushcraftu a recenzují na youtube, ale když ten výrobek pak nesplňuje vlastnosti, které pod ním uvádí, tak se k tomu neumí postavit a dělají z člověka blbečka. Ti mě tak jednou vytočili, že já už si tam nic neobjednám. Což je jim asi sice úplně jedno. Kdyby ze mně nepoznaly, že já to budu řešit i jinak než přes ně a nedomysleli si, že mám screenshoty, tak by mi tu reklamaci neuznali. Ale musel jsem se rozčílit a xkrát telefonovat, lítat na poštu pořád dokola, platit poštovné, který mi neuhradili a to nemluvím o "dárku", který mi slíbili jako omluvu, ale neposlali. Přitom to ani nebyl dárek, ale měl kompenzovat mnohonásobné poštovné. Po té reklamaci nakonec změnili i ten popisek na webu.

Mawenze: Děkuju za ochotu, jsi hodná. Ale když už jsem se na tu lehkou nelehkou cestu vydal, tak to dotáhnu do konce, vyzkouším a uvidím no jestli se to poddá.

Booze: Budu v tom vařit takové ty omáčky s těstovinama od Maggi, který jsou bez chemikálií a éček, ale oproti cestovním jídlům stojí čtyřikrát méně. Plus si to toho budu dávat vlastní suroviny. Říkal jsem si, že konzervy můžu ohřát v konzervě nebo tam přidat trochu té vody do toho ešusu. A s tím, co tam vaříš, to je bez problémů?
Je ten Ti lepší na lihový vařič než hliník? Zas já si dělám třeba různé čaje z bylin, co kolem sebe posbírám a to s hliníkem nemá cenu, protože o likviduje to zdravé, co se vyluhuje a je to jen ochucená voda. To je zas výhoda toho Ti.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř úno 26, 2020 16:27

booze píše:Takze z toho dedukuju, ze mawenzo je tlusta. :twisted:

Ach jo... Opravdu nechápu ten způsob, jak většina lidí zpracovává informace a vytváří všelijaký /polo/automatický dedukce :roll:
Prostě v návaznosti na její předchozí příspěvek ti snad musí dojít, že se k tomu chová jako prase a furt je to vpohodě, životaschopný..

Já co se na podzim navařil jablečnýho kompotu v tom titanu, paráda to byla, s hliníkem by to bylo naprd, kyselý jabka, k tomu vlašský ořechy.. Titanu to nevadilo, velkou zásluhu připisuju tomu mikro regulátoru tlaku ve vařiči, že se to dá nastavit opravdu bez limitu, zvýšit / snížit výkon jen o několik procent maličkým pootočením.
Navíc do toho Deep pot pasuje skvěle hrnek Evernew 0,4l a do něj 110g kartuše + je po obvodu ešusu uvnitř místo na ohebnou krájecí podložku. Ještě se tam vejdou nožičky i vařič a zbyde poměrně dost místa třeba pro čaj, kafe, koření,.. Tu "pánvičku" pak používám k vaření vody na espresso a při vaření jídla jako čistou odkládací plochu. Navíc je k tomu pytel ala Tyvek, celý je to hodně kompaktní a lehký. Výměnou originálního obalu na vařič za jinej, ještě líp fungující a padnoucí, jsem ušetřil celejch 10g. Až bude skladem trojnožka namísto čtyřky, ubudou /pro většinu cest/ další gramy. To je vono :supz:
IMG_20200226_162058.jpg

Jak říkám, je to hlavně o přístupu a prioritách.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 26, 2020 19:06

hned mam z myho novyho hlinikovyho esusu mensi radost... s tema bylinkama me to nenapadlo. ale zas si orece nebudu vozit 1l hlinik a 0,4 (0,2) titan...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř úno 26, 2020 19:50

Na ty bylinky je stejně nejlepší varný sklo :)
Však ešus na jídlo, hrnek na kafe/čaj ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 20:49

Předpokládám, že ty máš ten vysoký a ne široký kastrůlek, jak se ti v tom vaří to, co jsi popsal, že vaříš? Přemýšlím ještě o tom širším 0,9L místo toho komínku, protože v tom se asi bude míchat a vařit blbě. Ty máš 0,4L? Mně i ten vyšší 0,9L přijde malinký, že se snad ani velká 480g konzerva do toho nevejde :-)
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » stř úno 26, 2020 21:16

booze píše:Takze z toho dedukuju, ze mawenzo je tlusta.

Jiz ve skolce si pral byt diplomatem :twisted:

booze píše:Ja jsem varil michane vajicka, fazole s bramborama, pecene maso v ohni, rissoto, kuskus a podobne srajdy nepocitam.

... ale skoncil jako Pythie #-o Z te vety se da odvodit, ze jsi varil michana vajicka a ze kuskus je srajda, ale kam patri ty veci mezi tim? Davej to pred odeslanim precist manzelce nebo aspon kocce.

Etheric píše:Opravdu nechápu ten způsob, jak většina lidí zpracovává informace a vytváří všelijaký /polo/automatický dedukce

Tohle jde za tebou ;-) Vyslo mi to same, akorat jsem si to na rozdil od boozeho nechal pro sebe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 22:13

Etheric píše:Prostě v návaznosti na její předchozí příspěvek ti snad musí dojít, že se k tomu chová jako prase a furt je to vpohodě, životaschopný..

Tluste prase. :mrgreen: Teda opet dedukuju :twisted:
Etheric píše:Tu "pánvičku" pak používám k vaření vody na espresso

Booze to jak delas? :shock:
Taurus píše:Předpokládám, že ty máš ten vysoký a ne široký kastrůlek, jak se ti v tom vaří to, co jsi popsal, že vaříš

Mam vysoky Primus a siroky cinu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 22:21

mike píše: Z te vety se da odvodit, ze jsi varil michana vajicka a ze kuskus je srajda, ale kam patri ty veci mezi tim?

Jeste ze jsem stastne dorazil domu z vasi dediny. :prayer: Jinak bych dopadl jako ty. :twisted: Jsem to psal v metru a chapal jsem tu vetu normalne. zrovna jsem chtel prestoupit z modreho na cervene, ale to tam nemate, takze jsem se povozil Vsechny mnou uvedene jidla jsem delal v Ti hrnci z ciny (jak jiz vime bez olova) :wink:

mike píše:Davej to pred odeslanim precist manzelce nebo aspon kocce.

3/4 :roll: a o kockach bych se nerad rozepisoval. :wink:
mike píše:Tohle jde za tebou Vyslo mi to same, akorat jsem si to na rozdil od boozeho nechal pro sebe

Ted ses praskl. :rock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » stř úno 26, 2020 22:32

booze píše:Jsem to psal v metru a chapal jsem tu vetu normalne.

Aspon nekdo ji chape :P Co kdybys zkusil psat tak, aby to chapali i o ostatni? Tve myslenky cist neumime (tohle mam normalne vyhrazeno pro zensky...).

booze píše:zrovna jsem chtel prestoupit z modreho na cervene, ale to tam nemate

Cervene mame, ale to modre na mape je Vltava :D Normalni lidi ale barvy nepouzivaji a rikaji tomu acko, becko a cecko :P

booze píše:v Ti hrnci z ciny (jak jiz vime bez olova)

Ale se stribrem :twisted:

booze píše:Ted ses praskl.

To uz je jedno, za burana je ten prvni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 22:39

@taurus delas to spatne. Pokud si chces brat na vylety dobre hostince a podobne smakulady (me z toho pali zaha), tak se to vari trochu jinak. Bud v hrnci uvaris jen vodu a mas ziplock s hotovou smesi, ktery zalejes a das do tzv cozy pot nebo obalky. Necham na tobe, kterou cestou pujdes. Setris tim palivo a jidlo se uvari za cca 20'. Nezaseres si esus a usetris vodu na myti. Tyto instantni srajdy tak jdou varit dobre. Btw maji konzervy a hostince pro tebe dostatecnou kalorickou hodnotu? Pokud se bojis o Ti hrnec tak si vyrob nejaky Al-Inox sam. Mam pocit, ze se z Ti delaji nejake letadla a tam dostava vetsi zahul, nez od mawenzi.

Kdyz to v tom hrnci budes "drazdit" s nejakym plynakem se stredovym ohrevem napr MRS pocket rocket, tak to pripalis. Lihac je super na leto a siroky hrnec.

Recenze jsou pekna vec, ale ne ty od vyrobcu. Podivej se na ruske videa na yt tam testuji nekteri ребя́та vybaveni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 22:47

mike píše:Co kdybys zkusil psat tak, aby to chapali i o ostatni?

Ano tati :oops:
mike píše:Cervene mame, ale to modre na mape je Vltava

Proc mate na planku metra potok? :D To jsem takhle jezdil s kamoskou po parizi metrem a ta cucela jak jsem se rychle zorientoval, ze ji to trvalo mesic. A ja ji rikam moje stanice je oznacena jako sortie a kdyz ten napis vidim tak jsem doma. Sortie znamena francouzky vychod. Vzdy jsem se trefil a vystoupil ve spravne stanici. :-k
Jestli ti cinani nepasuji do evropy stribro v tech hrncich. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » stř úno 26, 2020 23:00

booze píše:Proc mate na planku metra potok?

Pro zmateni nepritele, evidentne to funguje :twisted:

(booze prestupuje z modreho na cervene ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 1:14

booze píše:@taurus delas to spatne. Pokud si chces brat na vylety dobre hostince a podobne smakulady (me z toho pali zaha), tak se to vari trochu jinak. Bud v hrnci uvaris jen vodu a mas ziplock s hotovou smesi, ktery zalejes a das do tzv cozy pot nebo obalky. Necham na tobe, kterou cestou pujdes. Setris tim palivo a jidlo se uvari za cca 20'. Nezaseres si esus a usetris vodu na myti. Tyto instantni srajdy tak jdou varit dobre. Btw maji konzervy a hostince pro tebe dostatecnou kalorickou hodnotu? Pokud se bojis o Ti hrnec tak si vyrob nejaky Al-Inox sam. Mam pocit, ze se z Ti delaji nejake letadla a tam dostava vetsi zahul, nez od mawenzi.

Kdyz to v tom hrnci budes "drazdit" s nejakym plynakem se stredovym ohrevem napr MRS pocket rocket, tak to pripalis. Lihac je super na leto a siroky hrnec.

Recenze jsou pekna vec, ale ne ty od vyrobcu. Podivej se na ruske videa na yt tam testuji nekteri ребя́та vybaveni.


Na tu ohřívací kapsu jsem narazil v článku na Nalehko. Ještě jsem o tom neslyšel a článek jsem prozatím zběžně prolétnul a přišlo mi to zajímavý. Samotných hostinců se moc nenajím, proto do toho ještě přidávám těstoviny a konzervy. Jak kdy. Podle hladu. Ještě si to dochucuji svým kořením. Snažím se teda brát ty konzervy, kde není moc éček a chemie. Ten hostinec vede, tam myslím ani nic takového není. Prohrály masové konzervy z Polska, kde jsou namletý i husí a kuřecí brka.Jednou jsem vyplivoval i nějaký kus kopyta nebo co to bylo. Já normálně bez nějakých potíží sním všechno, ale z těchto jsem jednou málem hodil tyčku, protože mi nebylo zrovna moc dobře. Ale nebudu dávat pět stovek za jídlo na den, když to mám normálně na týden. Já vařím všechno možný. Nemám nějaký typ jídel, který bych bral. Snažím se nějak rozumně,aby to nebylo moc těžké, něco nakoupím po cestě a tak různě, proto chci, aby šlo v ešusu uvařit cokoliv.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » čtv úno 27, 2020 5:14

mike píše: Tohle jde za tebou ;-) Vyslo mi to same, akorat jsem si to na rozdil od boozeho nechal pro sebe ;-)

Prostě vnímám a chápu jinak no.. Můj mozek to bere jen jako informaci, nevytváří žádný dedukce. Tohle jsem na vás NT nikdy nepochopil, jak všechno spojujete, odvozujete, dedukujete... Jak když slyšíte nějakou informaci, vaše mozky hned vytváří všelijaký souvislosti a vytváří jich tolik, že zapomenou na význam původního sdělení a namísto mlácení s ešusem tak začnou řešit sádlo :twisted:

booze píše:Booze to jak delas? :shock:

Vezmu pánvičku, naleju do ní deci vody, zapálím vařič, umístím nad plamen a počkám doslova několik vteřin, než voda začne vařit. Pak si buď udělám espresso v tý ruční pumpovací mašince, nebo jen zaleju instantní 0,8 deci vody
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 27, 2020 6:46

booze
dekuji ti za ranni pobaveni, priste u cteni OF nesmim snidat :D (pac mi malem zaskocilo moje sousto plnotucneho syra:D

obcas si koupim suseny jidlo a pak pytlik poradne vymeju, kdyz je moznost a necham si treba na pohankovou kasi, kterou si tak uz muzu nachystat v klidu doma, at to prave nemusim pak umyvat esus... ale uz sem si taky zvykla to treba jen poradne vyskrabat, otrit ubrouskem a uvarit si caj... ale ne kazdej je zvyklej mit caj s mastnyma okama od ghii s pohankovou vuni :D

etheric
2ks nadobi fakt nevozim, mam hromadu jinejch potrebnejsich kramu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 7:26

@Etheric: co je NT?

Kdybych nedelal dedukce, tak si nevydelam ani na slanou vodu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » čtv úno 27, 2020 7:50

"Neurotypik, případně také NT, je člověk, jehož mozek je neurotypický – nejsou v něm žádné odlišnosti od většiny populace. Neurotypický člověk komunikuje primárně řečí a výborně se orientuje v sociální oblasti, má však často problémy v jiných oblastech, které neurodiverzním lidem problémy nedělají – nemívá tak obrovskou představivost, případně nevidí věci obrazně a do takových detailů jako neurodiverzní lidé."
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 7:56

Tak to se mne zrejme netyka 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření