Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápory

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » čtv úno 27, 2020 8:13

Vítej do klubu ND /neurodiverzních/ :D Dnes není nic neobvyklýho, když je člověk diagnostikován jako ND až třeba okolo padesáti let věku.. V dřívějších dobách to v ČR nebyl schopen nikdo diagnostikovat, dnes to umí aspoň několik jedinců..

Taurus píše:chci, aby šlo v ešusu uvařit cokoliv.

V tom případě nerez, nebo se smířit s některými nedostatky hliníku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mitau » čtv úno 27, 2020 9:30

Na univerzalni vareni mi prijde anodizovany hlinik jako univerzalnejsi volba. Pokud zaroven resis hmotnost, tak je zajimavy napr. Soto River Pot, ktery je k sehnani za slusnou cenu v setu s varicem. Nemel jsem ale ten esus v ruce, mozna bude moc tenky a ne dost odolny. Jen me zaujala jeho hmotnost. Nekdo tu o nem tusim uz psal, tak treba uz bude mit nejakou zkusenost.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 27, 2020 10:15

mam.ho ja a prijde mi v pohode. Mozna je malinko tensi nez pinguin solo a zatim jsem v nem jen varila vodu ale zda se mi OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Olchor » čtv úno 27, 2020 10:21

Klasický ešus má stěnu 1,5mm, proto dobře rozvádí teplo a odolává žáru ohně. Ale je holt těžší. Lehké Al nádobí bude mít stěnu podstatně tenčí, tudíž horší odolnost a rozvod tepla. Ale asi pořád lepší, než Ti. I cenově...
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 18:39

Etheric píše:Vítej do klubu ND

Nemam potrebu se zarazovat do nejake skatulky nebo se diagnostikovat ;-) Nevidim k tomu zadny duvod, dokazu si zaridit veci tak, abych mohl fungovat po svem a jestli s tim ma nekdo problem, tak je to jeho problem a ne muj 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 20:59

booze píše:Proc mate na planku metra potok? :D A ja ji rikam moje stanice je oznacena jako sortie a kdyz ten napis vidim tak jsem doma. Sortie znamena francouzky vychod.

A pak ze na te skodlivosti hliniku na mozek nic neni, tady je krasny priklad :twisted:
Ale neboj, to znam, v Madarsku se zase kazda vesnice jmenuje Kijárat, aspon podle ceduli na vyjezdu z dalnice :D

@Taurus, s trochou "sikovnosti" pri vareni snehu pripalis i hlinikovy hrnec. S vetsi "sikovnosti" klidne i nerezovy... Proto se tam na zacatku leje voda, do ktere teprve davas snih. A kdyz nemas do zakladu vodu, musis varit jako ten jezek vis co. Hodne opatrne.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 21:37

Pořídím si i ten hliníkový. Při těch cenách ostatního vybavení mi to už přijde jako pár korun. Mluvím teda o Pinguin Solo za 400Kč. Má jen o pár gramů víc než ten Soto Amicus a je to dva v jednom. Pak se vždy jen rozhodnu, který vezmu, podle toho kam pojedu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 21:41

booze píše:Ti, Al, Ag, V, Si, N, C,O,H, Fe.

Zajimave a dik, jen doufam, ze to neni Ti-44, Al-26, V-50 a dalsi izotopy :D

Pro zajimavost, cim jste merili a nejake blizsi vysledky? Je to serazene podle mnozstvi? Spis jen, zda jsou ty ostatni prvky stopova mnozstvi (necistoty) a je to nejaky "cisty" titan, nebo prumyslova slitina. Treba asi nejcasteji pouzivana slitina (snad kvuli lepsim mechanickym vlastnostem) grade 5 ma cca 3% vanadu a 5% hliniku, coz mi na to poradi nesedi. Cekal bych, ze Cinani pouziji to, ceho asi exportuji (tedy krome koronaviru) nejvic, coz bude spis ten grade 5. Mozna je ale drazsi. A nekde jsem kdysi cetl, ze treba americky Keith pouziva grade 1, coz je v podstate cisty titan (max. s necistotami), ne slitina. Pokud je to serazene dle mnozstvi, tak asi spis cisty titan, kdyz je porad stribro asi 100x drazsi, nebudou ho davat do slitin na nadobi :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 21:54

Jen tak na okraj. Směrem ke mně tu zazněl dotaz, jestli mi ty omáčky a konzervy poskytnou dostatečnou nutriční hodnotu. A většina tu ve vláknu zmiňuje, že vaří kuskus, rýži atd. A s tím problém nemáte? Já právě tohle jídlo vyměnil za omáčky a konzervy, protože než jsem si ráno po jídle sbalil batoh a vydal se na cestu, už jsem měl opět hlad a energii z toho už vůbec žádnou. Večer to samé.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » čtv úno 27, 2020 22:36

@taurus tak si kup louh, kys. sirovou, destilku, barvu Duha na obleceni a s autonabijeckou si naeloxuj stary esus z vojny. Na desoxidizaci pouzij chlorid zelezity a mas to. S vodikem si vyhrajou fakani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 22:52

Viz vlakno o jidle tu na foru. Se podivej na nutricni hodnoty (vcetne bilkovin) tech instantu vs. treba pohanka, quinoa nebo neco podobneho, kdyz do toho jeste zamichas nejaky zdroj tuku (slaninu, olej,...) a treba i bilkovin. Domaci vychazi kolikrat i lepe. Napr. instatni brkase - cca 330kcal na 100g. Quinoa - cca 370kcal na 100g, z toho 14g bilkovin vs 1g bilkovin u brkase, na kvalitu tech bilkovin a esencialnich nutrientu (nizka u vetsiny instantu) nehlede. Vsechno to vychazi vahove lepe a ta strava je mnohem hodnotnejsi. Kuskus sice moc nemusim (mame dost lepsich domacich potravin typu pohanka), ale porad vychazi casto lepe, nez ty instanty. Cocka a jine lusteniny maji az 2x bilkovin (ne vsecky jsou stravitelne, ale to je na jinou debatu). Dobry hostinec a pod. musis varit, idealni jidlo je takove, ktere jen zalejes horkou vodou. Samozrejme, pokud budes jist jen uvareny kuskus bez niceho k tomu, asi to nebude az tak super...

A vem si, kolik tech maggi instantu bys musel snist, aby ses najedl dostatecne. 2000kcal je minimalni denni davka. Na horach, v zime a podobnych horsich podminkach klidne nekolikanasobne vetsi (na expedici pocitas se zasobami tuku z gulasu doma).

Pokud ti to "domaci" jidlo nestacilo, tak jsi spis varil spatne (glykemicky index), mas velkou spotrebu nebo jsi treba mel malo soli a dalsich mineralu (ty instanty budou asi dost presoleny), coz se muze projevit unavou. Ja se tedy naopak z tech instantu typu maggi vubec nenajim, a ani mi neprijdou nejak financne vyhodny, spis vetsinou naopak.

Jinak zrovna pro tebe doporucim knizku Clovek v drsne prirode od Jaroslava Pavlicka (cesky polarnik). Dost se tam venuje vybaveni, jidle a vsemu na expedicich. Neco z toho je uz zastarale (psal to, kdyz si vybaveni vyrabeli za komunistu samodoma), ale spousta z toho plati porad. A velmi zajimave cteni :)

Vic asi v tom vlakne o jidle...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » čtv úno 27, 2020 23:04

Quinoa a pohanka vychazi jako nahrazka kuskusu hur, co se tyce spotreby paliva pri priprave. Pokud se chci najist a ne nazrat. Pokud si ji doma nevyplachnu a nepredvarim chutna to jako srot.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 23:17

@Booze, quinoa i pohanka a dalsi se delaji i "predvarene" (parou nebo co to je), tj. staci je zalit horkou vodou. Asi neco jako loupana cervena cocka (rychle uvarena) vs. normalni cocka. Nevim o tom, ze by se nejak vyrazne zhorsily jejich nutricni hodnoty (mozna i naopak, nektere potraviny typu lustenin obsahuji antinutrienty, ktere se mohou snizit prave i tim "predvarenim" ci namocenim). Akorat quinoa je bohuzel cool a hipster a v Andach nemaji co zrat, jak ji vyvazeji na quinoove hipsta dortiky do Evropy, tak radeji tu domaci produkci :)
Kazdopadne kdyz si tu kasi z cehokoliv dobre ochutim (miso pasta nebo italske pesto pro vegetariany, slania ci spek pro ostatni) a doplnim olejem a korenim, je to pro mne chutnejsi i vyzivnejsi, jak vsecky instantni taky drahe sackove instanty od maggi...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 23:32

Jo, to jsem taky zkoušel tahat tu pohanku, kuskus atd, protože se to nemusí vařit. Ale pro mě jsou to hladová jídla, která mě nezasytí. Já mám po nich za chvíli hlad a jsem bez energie, že jsem stejně musel začít do toho dávat konzervy nebo něco. Zkoušel jsem i ořechy, že o tom hodně lidí mluvilo, že to tahají na cesty. A pak jsem začal tahat ty omáčky, že to má nějakou chuť a jde do toho zamíchat v podstatě cokoliv. Ale jo, když nad tím přemýšlím a dívám se na některý ty cestovní jídla, že jdou sehnat za 170Kč, tak třeba pár jich koupit, že to nemusí člověk jíst ráno a večer, je asi lepší. Protože,když k té omáčce člověk musí táhnout konzervu plus horší chuť a větší váha, tak to vychází hůř. Jen moje odpověď zde. Napadají mě další dotazy, ale ty položím v tom vlákně o jídle.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 7:00

ja musim mit kasi (pohankovou) namichanou klidne s trochou susenyho mlika a nosi si do ni ghi a orechy. pohanka me moc nezasyti ale s maslem a orechama to uz neni vubec hladovy jidlo, je to dobry a mas tam tuky, bilkoviny i sacharidy.

samotna pohanka treba se susenym jabkem by me nezasytila. Po sacharidech ve vetsim mnozstvi mi je blbe a v mensim sou rychle hladovy.

pokud si chces kupovat suseny jidla, kupuj rovnou vetsi porce. cenovy rozdil jedne a dvojite/vetsi je vetsinou uz jen malej ale z te jedne porce se nenajim ani ja, a to su mala a zenska k tomu.

a taky mi kase vic dni po sobe zpusobi beton v brise, takze exlerimentovat pripadne pomalu a prokladat tim, na co ses zvyklej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 28, 2020 11:47

@Taurus: Kdyžtak do toho vlákna o jídle napiš (pokud si to pamatuješ) přibližnou váhu a složení těch vlastních jídel, která ti přišla hladová. Z toho by mohlo jít odhadnout, jestli to opravdu nebylo dost výživné nebo jestli jsi rozežraný ;-)

Pokud máš někde poblíž Decathlon můžeš zkusit jejich Boloňské těstoviny a Kuře na kari s rýží. Asi trochu podražili, ale pořád to patří k tomu levnějšímu v oblasti instantní "expediční" stravy. Hmotnost porce je sice menší než u jednoho ("dvouporcového") Dobrého hostince, ale třeba tě to díky mnohem většímu obsahu masa zasytí víc. (V Kuřeti na smetaně od Maggi je kuře z názvu zastoupeno kuřecím tukem (0,9 %) a sušeným kuřecím masem (0,1 %) :roll:)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod brhel » sob čer 20, 2020 8:39

Na alikovy do neděle vyprodej.

Widesea
https://a.aliexpress.com/_d6e5ePI

Lixada
https://a.aliexpress.com/_dVz77T6
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Alpiner99 » stř črc 15, 2020 15:15

Čus! Vidím tu tohle vlákno a nemůžu svojí troškou nepřispět do mlýna. Dlouhodobě s sebou na túry, výlety, kempování nosím ešusy od ALB formingu - https://eshop.alb.cz/soupravy-nadobi/hl ... -dvoudilne zde přidávám hliníkovej, ale doma mám i s nepřilnavým povrchem - ten je však pouze na vařiče, takže na real survivor výlety se nehodí, ale mají snad i nerezovou sadu nebo titanový - https://eshop.alb.cz/soupravy-nadobi/ti ... tridilna-i

A nemůžu si vynachválit, pomalu bych mohl být ALB ambasadorem s tím vším, co se mi doma válí za produkty :D

Přeju hezký léto!
Kdo nelítá v oblacích, jako by nebyl. Díky horám jsem jim blíž.
Alpiner99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 15, 2020 15:03
Bydliště: Beroun

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Bossinko » sob kvě 28, 2022 17:35

Mal som hliník s nepriľnavou vrstvou s výmeníkom. Časom bol na tej vrstve v strede vypálený mierny kruh od variča, ktorý mal sústredený plameň. Vrstva bola tiež už dosť poškriabaná. Dhšie som vyberal a nedávno som kúpil Toaks 1100ml s priemerom 110mm. V balení pekný sieťovaný obal so sťahovaním. Hmotnosť veľmi nízka. Rukoväť skladacia, taká jednoduchá. Všetko zamerané na UL. Cena cca 42 Eur. Chcel som to nie len na ohrev vody takže bez vyskúšania som hneď predal. Nezdal sa mi dobre využiteľný.

Moja voľba č. 2 bol Sea to Summit Alpha pot 1.2L . Užívateľsky je super. Objem akurát, hmotnosť tiež fajn. Rukoväť sklopná - dám do vnútra potraviny, zavriem a nič sa nevysype. Pokrievka so silikónovým držadlom vhodná na cedenie. Stupnica je vyrazená vo vnútri. Myslím, že veľmi podarený hrniec/ešus. Dno je zaoblené kvôli ľahkému čisteniu. Vyskúšaný na plynovom variči a peci na drevo. Pre dvoch by som zvažoval väčší 1.9L

Titánové nádoby vnímam stále záležitosť UL.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » ned kvě 29, 2022 6:33

A to ten Toaks je dost těžkej oproti např Evernew.
Není to jen UL záležitost, je to i pro lidi, kteří nevaří jídlo, ale jen vodu.

Alpha Pot jsem měl a prodal, hrachovina jaxviň, povrchová úprava hnusná a je to tak tenký, že při ne moc silným zmáčknutí lze slyšet, jak povrchovka praská. Dobrou chuť.

Jsem vzal na zkoušku hliníkovou pánev Evernew s nepřilnavou vrstvou formy titanovej plazmovej nástřik a su spokojen, UL pánev, na který uděláš naprosto cokoliv, steak, palačinky, vejce, bezový květy,... Když by udělali takovej hrnec, bylo by to super.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Bossinko » pon kvě 30, 2022 18:14

Skúšal som to, s tým praskaním máš pravdu.
Aj sa Ti niečo odlúplo z tej povrchovky? Písal si výrobcovi?
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » pon kvě 30, 2022 18:54

Ešus šel okamžitě pryč. Nic se odloupnout nestačilo, no jsem si jist, že pod zvětšením by bylo něco odlouplého vidět. Ta povrchovka je sama o sobě mizerná.
Výrobci jsem nepsal, pochybuju, že u StS ten feedback dojde až k cíli. Navíc si upřímně myslím, že jim je to jedno. Tohle snad musí vědět, jak se to bude chovat.

Nic z eloxu, fuj. Tedy s výjimkou Halulite, tam se ta povrchovka fakt povedla. Ale i tak, nechtěl bych to, raději jinou povrchovku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 0:04

Nevim kde se zeptat ... chybi tady takove to kumulativni vlakno s nazvem "Titanove nadobi" ... Snazim se odlehcit co nejvice sve vybaveni ... dalsi na radu prislo nadobi .. pouzivam vetsinou trangii, set panvicka s jednim hrncem a poklickou, zcela konkretne muj (ne-)lehkej set vc. luxury addition v podobe konvicky cini bez paliva vc. vsech pytliku a prislusenstvi je

81 hrnec 27 UL (tr)
119 panvicka 27 NS (tr)
78 prkynko 27 (tr)
55 chnapka + pouzdro (tr)
44 pytlik + pasek 27 (tr)
127 lihovej varic (tr) + sirky
114 lahev na palivo 0.5l (tr)
127 konvicka (tr)
85 zavetri na varic (Argos Titanium)
140 nuz + lzice
70 houbicka, hadrik, 50ml lahvicka s jarem
== 1040g (explicitne nevazeno, pujcili jsme vahu nejaky kamaradce moji drahe polovicky)

predpokladam, ze @Ethericovi vyrazil studenej pot na cele, da se to ale odlehcit docela dost, treba tim, ze si nevezmu konvicku .. nicmene uvedl jsem nahore naprosto podrobne a ferove celou svou soupravu na jidlo (bez flasky na vodu a bez paliva) .. koukam na tyhle 2 veci

https://travelight.cz/produkt/toaks-ult ... panvickou/ - 170g
https://travelight.cz/produkt/toaks-ult ... panvickou/ - 231g

vypadaj sice krasne, moc si tim ale nepomuzu .. leda ze maj vetsi objem, kdyz jdu ale sam, tak mi 1L staci .. muj set hrnce s panvickou a chnapkou vazi 255g, coz mi neprijde jako takovej strasnej rozdil .. navic ta NS panvicka fakt funguje skvele ..

mam to teda odlehcovat a nebo ne ? urcite by se dalo usetrit nejaka vaha kdybych mel napr. opinel misto svycaraku, netahal ssebou konvicku, mel nejakou lehci flasku na palivo, atd ..

moje otazka zni: ma pro me cenu titanove nadobi (napr. to vyse) ? jak funguje ta titanova panvicka co se tyce pripejkani ?

zamerne zde neuvadim talir a hrnek .. vetsinou si je neberu .. pouzivam misto hrnku termosku a piju z vicka .. uvazuju o koupi a vyrobe nejake kuksy (viz videa Radima Siebera na yt) protoze kuksa je cool :) ..

tuhle "velkou" sestavu si beru kdyz jdu nekam kvuli foceni na jednonocni prespani, takze neresim kilometry ani nejakou velkou vzdalenost a vetsinou to mam spojeny s tim, ze si tam proste uvarim nejakou dobrotu, krasne se nazeru, rano nasnidam, etc .. kdybych mel jit (a az pujdu) na skutecnej vicedenni hike, tak bych se to samozrejme po zkusenostech ze Skotska pokusil odlehcit co nejvic ..

edit: jeste kdyz jsme u tech varicu, tak klasickej plynak + triangle + 230g kartuse s plynem bude vazit cca 300g + kartuse, coz je skoro i lepsi nez moje kombinace pomalyho alkoholovyho varice kdyz poscitam ty vahy vc. flasky na lih, nejak ale mam ten alkoholovej varic rad, je takovej klidnej a mirumilovnej a s plynakem vubec nechodim, i kdyz to koukam vahove vychazi prakticky na stejno a efektivitou tak cca 3:1 pro plynak
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » stř čer 15, 2022 0:20

Vlakno je spravne.
ntz píše:jak funguje ta titanova panvicka co se tyce pripejkani ?

Spatne. Titan je idealni, kdyz chces jen ohrivat vodu. Vari se na nem blbe a cim vic UL, tim hur, protoze je tenci. Ne ze by to neslo, ale musis byt opatrny, jinak se ti mistne prehreje, zmeni barvu a divne smrdi. Povedlo se mi to i kdyz jsem v nem poprve tavil snih a nemel vodu, kterou bych nalil na dno.

Na vareni je nejlepsi hlinik, ani nerez neni nic moc, ale titan je jeste horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 0:47

@mike ... diky, tim se to teda resi ... samozrejme trpim GAS (gear-acquisition-syndrome .. a obcas prdiky), mam ale prakticky vse od Trangie co lze koupit, takze kupovat si dalsi nadobi je zjevna zhyralost ... kdyztak premejslim o super-UL setu co bych mohl dat dohromady, tak by to asi byla pouze a jen konvicka s varicem, protoze konvicku pouzivam zdaleka nejvic a dehydrovany jidlo se da jist primo z toho pytliku po zaliti vodou ..

panvicku pouzivam taky docela dost .. kdyz jsem jezdil lizt, tak jsem si vyvarel na panvicce co jsem mel v bedne na jidlo na skoro kazdem lezeckem vyletu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř čer 15, 2022 15:45

Titan je fakt jen na vodu.
A Toaks je těžkej titan.
Evernew dělá hliníkovou pánev s titanový nepřilnavým povlakem, tu mám a je super.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 15:51

@Ethericu, schvalil bys prvni dve polozky + chytatko z myho seznamu ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř čer 15, 2022 17:43

Co já vim...
Spíš neschvaluju těžkej vařič, ultra těžkou lahev na palivo, konvičku, zbytečně těžkej nůž, houbičku a chemii na mytí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 18:40

zrovna houbicka a chemie na myti (rikam jar, mam ale takovej ten ekologickej prostredek s tou zelenou zabou v logu v plastove mackaci lahvicce jako od visinu) je skvela kdyz potrebujes opakovane varit a jist v jednom nadobi .. umejt ve studeny vode hrnec upatlanej od kuskusu s olivovym olejem neni zadna sranda a ty upatlane hrnce a panvicka jsou fakt potom docela hnus ...

co se tyce "ultratezkeho" varice tak nechapu co myslis ... 100g alcohol burner od trangie je snad naprostej standard ne ? urcite by to slo lip se spodkem plechovky od coca-coly, ja ale colu nepiju ;) .. palivova flaska od trangie fakt tezka je, s tim souhlasim ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř čer 15, 2022 18:51

Já teda pánev vytřu kapesníkem a je umyto, ten povrch funguje jak má. Zvenku vemu trávou, pískem, čímkoliv, stačí studená voda. Bez problému.
Trangia vařič je ultra heavy. Vařič používám https://www.nalehko.com/produkt/eby254/ a plná spokojenost. Vaří se na něm líp, než na Trangii, má větší výkon.
I závětří mám o polovinu lehčí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření