Brunton Stove Stand

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » stř úno 17, 2010 9:42

Neviete niekto čo je s Tramalom? Nereaguje!

Počkám tak ešte týždeň a potom by bol asi jeden kus k dispozícii (cena aj s poštou 400kč).
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Indy » stř úno 17, 2010 9:45

jeste se nabizim, me ten kus bude zaslan do brna (po dohode) pokud se to tyka jeste nekoho, pojdme se domluvit a usetrit na postakovi?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Ježo » stř úno 17, 2010 10:00

OK, tak jestli by to šlo, mohl bych poprosit o zaslání na Indyho adresu, že bych si to někdy vyzvedl?

(Díky (Indy i michaile)!)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod pripluv » stř úno 17, 2010 10:56

mam od vcerejska doma, moc dik.

je nemam k dispozici varic a bombu, tak to vyzkousim az buhvi kdy :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » stř úno 17, 2010 11:15

to Indy, Ježo: najneskôr 8.3 (po Schneebergu, v pondelok) pôjdem do Brna (vrátiť pípaky). Takže pokiaľ vyhovuje tento termín tak predám osobne.

edit: Inak samozrejme kľudne pošlem poštou hneď
Naposledy upravil michail dne stř úno 17, 2010 11:30, celkově upraveno 1
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Ježo » stř úno 17, 2010 11:26

OK, takže na Schneebergu. Bude to ostrý test. :)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod tulak » pát úno 19, 2010 18:07

tak jsem se konečně dostal na poštu a mám doma. dík
a teď to horší. už jste to někdo vyzkoušel?
na bombu to jde našroubovat bez problémů, ale navařič to našroubovat nejde ....
tedy aspoň ten můj :-(
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » pát úno 19, 2010 18:11

tak dnes som odoslal aj zásielky do SR:
Vonkreuz
Tramal
Semo

Tulak: ja mám MSR PocketRocket a vpohode. Akurát to tesní len na jednom mieste, namiesto dvoch. Ale funguje.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod tulak » pát úno 19, 2010 20:11

teoreticky by to mělo jít zašroubovat i do sebe ale ten závit kam se šroubuje vařič je jiný. neměl jsem čas to ještě blíž zkoumat a měřit. jak to půjde tak to prověřím ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 24, 2010 17:20

Včera mi došel :mrgreen: Díky Michaile!!! :supz: * Zatim jsem ho sešrouboval jen na sucho.. :oops:
Ale první úpravu už tuším :(( Objimka, kterou se utahují nohy si zaslouží drsnější povrch, aby tak neklouzala v prstech :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod pripluv » čtv úno 25, 2010 11:48

hele, budete nekdo instalovat ten medenej plisek?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » čtv úno 25, 2010 12:03

Asi ano, časom. Skúšal som otočiť bombu hore dnom keď som to mal zapálené a horák začal celkom pekne prskať, takže bude asi treba. Skúsim to asi prinitovať klasickým hliníkovým nitom, neviem ako dlho to vydrží. Zároveň sa to bude dať aj sklápať v smere nožičiek, aby sa to dalo dobre zabaliť.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 25, 2010 12:15

Instalovat budu. Uvazoval jsem o medene pasovine zohnute, tak abych udelal ocko, ktere je otviraci (pruzne) abych mohl pasek nan/sundavat :-k Bez predehrati to prska slusne :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Robur » čtv úno 25, 2010 12:33

vonkreuz píše:... medene pasovine zohnute, tak abych udelal ocko, ktere je otviraci (pruzne) abych mohl pasek nan/sundavat ...

to mě taky napadlo, (konktétně měděný uzemňovací pásek, někde bych ho měl doma sakra mít).
Ale když to chceš udělat vyndavací a zastamdací, bude problém vytvořit dostatečně těsný kontakt, aby to přenášelo teplo. Spíš bych to asi přinýtoval napevno a při složení ten měděný pásek smotal okolo nožiček.
každopádně bych poprosil, až to hoši někdo vyrobíte, dejte sem foto.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod pripluv » čtv úno 25, 2010 18:21

Robur píše:...až to hoši někdo vyrobíte, dejte sem foto.

tak
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod vonkreuz » pát úno 26, 2010 17:46

Zitra zkusim vyzkouset na V.Rozsutci, potavit neco snehu a tak... zatim nouzove pouziji medeny drat, prelozeny na dvakrat a obtoceny kolem privodni trubky :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » ned úno 28, 2010 23:20

Vyskúšaný zatiaľ len stojan s varičom v snehu, stojan sa o chvíľu zohreje a začne sa prebárať, prívodná hadica do variča je tým pádov v snehu a ochladzuje sa - takže je nutné to niečím podložiť.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod dogee » úte bře 2, 2010 11:44

nejlépe malý měděný "blok" kolem přívodní trubičky (né té ohebné, ale té pevné až u držáku vařiče) a pak sklopný měděný pásek

já používám variantu bez měděného bloku, jeden krátky pásek obtočený kolem trubičky a druhý dlouhý, co zasahuje až do plamene, tento je upevně šroubem a je díky tomu sklopný

tenký měděný drát nefungoval, chce to pásek
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod tulak » úte bře 2, 2010 22:16

tulak píše:tak jsem se konečně dostal na poštu a mám doma. dík
a teď to horší. už jste to někdo vyzkoušel?
na bombu to jde našroubovat bez problémů, ale navařič to našroubovat nejde ....
tedy aspoň ten můj :-(

Tak se mi konečně vrátil můj Markill Peak Ignition a ten našroubovat jde bez problému. Trochu jsem to zkoumal a chybka je v síle jehly u Colemanna .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » čtv bře 4, 2010 12:28

tak prvý pokus:
Varič MSR PocketRocket + Brunton Stove Stand
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatiaľ skúsim len hrubší medený plech, keď nebude stačiť tak pridám ešte jeden. Uvidím ako bude fungovať to uchytenie z hľadiska prenášania teploty, je to spravené bez varenia a letovania aby sa to dalo jednoducho zbaliť. Zárez hore sa zacvakne do variča a fixuje plech proti otáčaniu a padaniu.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod dogee » čtv bře 4, 2010 15:32

precisni pracicka :smt023 vypada lip jak muj :wink:

tohle fungovat bude, já mám horní část pásku delší a ohnutou do plamene hořáku, ale ty tam máš zase zářez, takže je taky v plameni

jak dopadli testy?? hlavně nechat rozehřát a bombu otáčet pomalu, ať ti tam nechrstne moc plynu :taboracek:
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » čtv bře 4, 2010 16:05

Testované na rýchlo, samozrejme že som to nenechal rozohriať a bombu som pretočil hneď. Efekt plameňometu s metrovým ohňom sa dostavil hneď. Otestujem cez víkend v teréne.
Ten zárez tam nie je ani tak pre to aby bol plech v plameni, ale aby držal v vzpriamenej polohe a nepadal.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod dogee » čtv bře 4, 2010 16:35

hlavně že nás to baví =D>
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod michail » čtv bře 4, 2010 17:14

Ešte poznámka k stojánku samotnému. Skúšal som ho tento víkend - ešte bez toho plechu - keď sme boli v Raxi a na varenie v snehu treba pod nožičky niečo podložiť. Aj keď som sneh poriadne udupal tak sa varič postupne zabáral (neviem či sa toľko stojan nahrieval od horáku, alebo tlakom) - každá nožička samozrejme inak takže po chvíli ešus skoro spadol.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod pripluv » čtv bře 4, 2010 17:50

to je hezky. vymakany. :smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Tepelny vymenik - medena paska

Příspěvekod Semo » ned dub 4, 2010 20:26

V Bauhause sa da kupit medena paska 50cm za 23Kc. (Prip. 10m za 355, kto by chcel velkovyrobu.) Je to pri elektrickych kabloch predavanych na metre. Na vymenik treba presne 25cm, takze z jednej pasky spravite dva. Takze precvkanut pasku na polovicu a dalej pracovat s 25cm. Prelozit napoly okolo mosadznej trubicky, ktora je (az na tenucke 6-hranne rozsirenie) najblizsim prvkom hadice ku samotnemu bloku podstavca. Prevrtat pasku 3.5mm - 4mm vrtakom blizko toho prehnutia tak, aby prevlecenim 4-ky srubky a stiahnutim maticov, sa paska akurat utiahla okolo trubicky. Radsej vrtat dalej od trubicky ako blizsie. Priliz blizky otvor sposobi, ze sa zavit ocelovej srubky bude dotykat trubicky z mosadze a castou manipulaciou (otacanim pasky okolo trubicky) by sa mohla predriet. Naopak diera vyvrtana tak daleko, ze stiahnutie nestiahne pasku dostatocne okolo trubicky sa da poriesit pridanim podloziek pod srubku a maticu tak, aby sa po utiahnuti skratilo "volne paskove oko" okolo trubicky na akuratnu dlzku. Utiahnut maticu tak, aby bol dobry kontakt pasky s trubickou, ale tak aby s nou slo otacat. Ti, co mate nejaku teplovodivu pastu, tak jej kusok napatlany na trubicku pred zaverecnym zmontovanim nemoze ublizit, ale chodi mi to aj bez nej. Oba volne konca pasky prstami vytvarovat tak, aby kazdy osobitne siahal do plamena. Ked som ich mal vytvarovane spolu, tak nemali dost velku plochu a neprenasali dost tepla. Nie je problem ich ani pretiahnut skarou medzi horakom a VAR zavetrim do plamena.
4in1.JPG
4in1.JPG (174.1 KiB) Zobrazeno 11706 krát
Rychlostne testy som nerobil, vari to uplne normalne, tak casy budu podobne. Ale povedal by som, ze sa da dosiahnut vyssi maximalny vykon (pokusy pri ccca 18C). Pri beznom varici je uzkym hrdlom pravdepodobne miera odparovania plynu z bomby. Otazka ci sa varic neroztavi/neposerie pri takom velkom dlhodobom vykone.

Po uprave vazi 157g. Zavetrie, co bolo k nemu 62g. Do VARovskej modrej tasticky, sa da dohromady zbalit Var2, BSS aj s vymenikom a zapalovac.
Naposledy upravil Semo dne stř dub 21, 2010 13:58, celkově upraveno 2
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod vonkreuz » ned dub 4, 2010 20:47

Při posledním vaření jsem díky stojanu dovařil bombu, co to šlo * Dal jsem ji na hrníček, takže plyn mohl lépe stékat. A nakonec když už v bombě nic nešplouchalo, jsem bombu položil na víčko ešusu, ve kterém se vařila voda, takže jsem bombu i mírně nahřál a roztahující se plyn šel pryč všechen. A udělal jsem to až v okamžiku, kdy v bombě nic nešplouchalo, s plnou, nebo poloprazdnou/poloplnou bombou bych to neudělal [-X
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Semo » pon dub 5, 2010 14:37

Po rozmontovani celej zostavy ostava vacsi smrad ako po beznom "plynnom" vareni. Asi sa ten znackovaci smrad odparuje horsie ako PB, takze pri plynnom vareni ostava v bombe, kdezto pri "tekutom" vareni ostava az v trojnozke a varici. Ale to nie je ziadna tragedia.

Trocha horsi bude pre plnicov bomb asi fakt, ze pri otocenej bombe je vacsia sanca na bordel v tryske horaku.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod Indy » pon dub 5, 2010 16:20

presne tak, ty merkaptany kteryma je to znacene maji nizsi bod varu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Brunton Stove Stand

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 6, 2010 15:47

Tak jsem zjistil (kua a zrovna pod Grossglocknerem ](*,) na ledovci), že mi "tenhle stand" asi dojeb*l těsnění na VAR 2ce :-k Těsnění je "dotrhané" a poškozené natolik, že při připojení vařiče na stand utíká plyn. Při nasazené vařiče na kartuši tenhle problém nenastává.. Při porovnávání jsem zjistil, že střed závitu na kartuši má "oblý, pozvolný klobouček", kdežto stand tam má vysoustruženu vystupující plošku, vysokou tak 0,5-1mm a tak si myslím, že tahle ploška mi potrhala tesnění. (To ná já, to vodní kámen je prevít a zabil ti pračku :mrgreen: )

Jinak jsem se standem spokojen, vaření a rozpouštění sněhu je zcela bezproblémové *

Semo píše:Do VARovskej modrej tasticky, sa da dohromady zbalit Var2, BSS aj s vymenikom a zapalovac.

Souhlasim!
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření