magneziový blok vs. Feresteel

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod biohazzard » pát led 22, 2010 17:58

Zdravím všechny,
rozmýšlím koupi křesadla a nikde jsem nenašel přímé srovnání techto produktů. Podělte se se mnou o zkušenosti, zdali pořídit jen větší křesadlo, nebo stačí menší ale s magnéziovým blokem. Dík
CHYTREJ SE ZEPTÁ, JEN BLBEC VÍ VŠECHNO...
Uživatelský avatar
biohazzard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát led 22, 2010 17:51
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod Indy » pát led 22, 2010 18:02

magneziovy blok ti dava material, ktery je schopen se od jiskry chytnout a ktery kdyz uz jede, tak od nej dalsi eci chytaji podstatne radostneji.

co jsem jednou videl samotny firesteel v akci, tak teda pro trosecnika na ostrove ktery ma neomezene casu a potrebuje si ho vyplnit aby mu nehrablo idealni volba.

navic v cz suchy chmyri nebyva stale k mani, cili nakonec s sebou budes nosit troud v krabicce a podle zakona schvalnosti ti jeste zvlhne - na rozdil od toho bloku horciku.

mimochodem jsem ho zkousel, jen hrbetem noze nahrabat a od tech jisker jede vicemene napoprve...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod biohazzard » pát led 22, 2010 18:12

No funkci magnézia znám, jde mi spíš o praktický využití, jestli to zapaluje rychleji když ty hoblinky smícham s troudem, protože udělat si z nich jen hromádku s jen tak si kejchnout by mě asi naštvalo :D

A ještě bych chtěl vědět kolik to škrtátko přilepený na bloku vydrží, bo je o dost tenčí než u normálního firesteelu. Nebo aby se mi nezlomit když za to zaberu a tak...
CHYTREJ SE ZEPTÁ, JEN BLBEC VÍ VŠECHNO...
Uživatelský avatar
biohazzard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát led 22, 2010 17:51
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod ZbynekN » pát led 22, 2010 19:15

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod biohazzard » pát led 22, 2010 19:50

Na devátý stránce mě to fórum už nebavilo. Vim jakej použít troud, asi všechno o pazourkách a o tom jak křesat, ale to co jsem hledal bohužel ne :((
CHYTREJ SE ZEPTÁ, JEN BLBEC VÍ VŠECHNO...
Uživatelský avatar
biohazzard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát led 22, 2010 17:51
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod Indy » pát led 22, 2010 21:54

ta ocilka co je s tim magneziovym blokem se jen tak zlomit neda. jestlize ma ten blok poslouzit 400x, muzes z neho odebrat celkem dost hoblin, ale jeste stale bude co tu ocilku podepre.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod biohazzard » pát led 22, 2010 22:30

400 použití bohatě stačí. Takže bys volil spíš magnéziovej blok? Nebo co používáš ty?
Naposledy upravil amigo dne sob úno 27, 2010 15:51, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace
CHYTREJ SE ZEPTÁ, JEN BLBEC VÍ VŠECHNO...
Uživatelský avatar
biohazzard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát led 22, 2010 17:51
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod Indy » pát led 22, 2010 23:59

jednoznacne magnziovy blok. pokud nemas opravdu dobre podminky (anebo napr benzin), tak samotny firesteel je v nejlepsim pripade autoerotika, casteji ale normalni S/M.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod merlin » sob úno 27, 2010 1:16

Teda nevim co tady resite, pokud si neumite ferocerem a nozem za pochodu zapalit cigaro, tak radeji noste zapalovac.
Mne jednou docela udivil typek, kterej si s tim zapaloval cigarety a nedalo mi a naucil sem se to take.
Princip spociva v tom, ze na nuz si polozite chomacek spiny z kapsy, pridrzite palcem a ferocenem projedete pomalu kolem az se z neho troska ostrouhne a chyti se na ten spinavy chomacek, pak jednou rychle a uz to doutna a zapaluje se cigaro.
Pokud uz ma clovek praxi, tak si umrvi kousek tabaku a zapaluje se stejnym spusobem.
Na ohen se pouziva z hloubi kapsy vytazeny posmrkany a od krupava uplne vyzvatlany papirovy kapesnik, ktereho kousek se polozi na nuz a projdede se kolem ferocenem a on kupodivu nejen chytne a doutna, ale i hori.
Chce to samozrejme praxi a opravdu dobry ferocer ( slitina zeleza a ceru)
Ja sice nemam firesteel, ale kousek "holywoodskeho" feroceru, ktery se pouziva na jiskrici efekty, kdyz se ma zvyraznit nejaky efekt treni, horeni a pod. je to vlastne takovy velky kaminek do zapalovace, 15mm prumer, 8cm delka, na konci provrtany a poveseny na snurku.
Stoji asi 5$ v prodejnach filmovych potreb, nevim vsak kde v eu se prodava, ale lisuje se to a vyrabi kdesi ve Svedsku...
Uživatelský avatar
merlin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv led 29, 2009 0:12
Bydliště: Planeta zeme

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod Saudruch » sob úno 27, 2010 12:30

Já mám magnéziový blok a i s ním mám někdy problémy oheň rozdělat, ale stačí k tomu mnohem míň kvalitnější troud než když máš jenom samotný škrtadlo, na to potřebuješ ten nejlepší a nejsušší troud, jinak skoro nemáš šanci..
Saudruch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát lis 20, 2009 20:44
Bydliště: České Budějovice

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod YOGI » úte bře 2, 2010 23:43

S tím souhlasím, ale jde i o praxi, která je nezanedbatená.
Pokud pojedu do hor na lehko (s tím, že použiju křesadlo typu FireSteel) a nebudu si umět rozdělat oheň, tak mne to pro příště alespoň odradí od podobných "dobrodružných" pokusů. Zima v noci dělá divy :mrgreen:
Ale na druhou stranu je celkem zbytečné utrácet pouze za značku (FS), sám mám něco málo přes rok stejně funkční křesadlo od německé fy a je o několik set korun levnější. Navíc, když už mám v úmyslu si oheň rozdělávat v éteru tímto způsobem, tak si s sebou beru i magnézium v podobě prolisu (je o něco větší něž ten kousek s miniaturním křesacím válečkem) a mám ho přes tři roky, protože je jen záložní, i když mnohem funkčnější než samotný podpal na troud.
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: magneziový blok vs. Feresteel

Příspěvekod hlp3 » pát říj 1, 2010 3:20

Zdravím.

Zde je malá video ukázka, co se dá s firesteelem všechno zapálit.

http://paveldruid.blogspot.com/2010/10/ ... steel.html

Jinak tento firesteel byl zakoupen v armyshopu za cca 200,- kč.

Černění doporučuji ihned obrousit, tedy pokud vám jde hlavně o funkčnost a ne o vzhled...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření