Titan do myčky

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Titan do myčky

Příspěvekod Inferno_Q » ned led 18, 2009 15:40

Ahoj lidi, vlastním titanové nádobí a nevím, zda je možné jej umývat v myčce, nebo pouze ručně. Pokud s tím někdo máte nějaké zkušenosti, nebo dokonce nějaký manuál na jeho údržbu, budu Vám velmi vděčný za veškeré informace. Předem děkuju
Uživatelský avatar
Inferno_Q
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát črc 13, 2007 7:00
Bydliště: Zlín

Re: Titan do myčky

Příspěvekod tuso » ned led 18, 2009 16:09

Tak teda nevím jak turistické titanové nádobí, ale klasické kuchyňské se do myčky přímo hodí. Nedávno jsme koupili titanovou pánev právě kvůli myčce- protože z klasické teflon mizí jako sníh na slunci.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Titan do myčky

Příspěvekod pavproch » ned led 18, 2009 16:41

tež bych se toho nebál.... sem tam,dyž přijedu z akce (a neuhlídám to), tak mi drahá 3/4 narve i moje titanový outdoor nadobí do myčky (špork, hrneček, ešusy) a .... nic se nikyd nestalo.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod george1 » úte kvě 19, 2009 7:56

Rozhodně lepší do myčky, nežli ho vzít drátěnkou. Jsem přijel, položil ho ke dřezu a když jsem přišel ze záchodu, tak mi bylo sděleno, že teda ten nalepenej smrad mám vydrhnutej. A hned je ešus zase lehčí.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Titan do myčky

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 19, 2009 7:59

Ano, ženy s oblibou používají na teflonovou pánev kovovou vidličku (já si dávám pozor! :twisted: ) a vůbec dělají podobné prasárny.
@ tuso: "titanové" pánve z různých shopů vůbec nejsou titanové ani nemají titanový povlak. Mají nepřilnavý povrch a prodejci to tak nazývají, protože teflon je (c) DuPontu...

Do myčky hlavně nedávat kvalitní kuchyňské nože, hliníkové věci také nic moc...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Titan do myčky

Příspěvekod Dena » úte kvě 19, 2009 13:17

Tak s tou kovovou vidličkou by mě to vůbec nenepadlo, také záleží na šikovnosti obraceče či smažiče, že .. :mrgreen:
Ani plastové nádobí se nïjak moc extra neumyje v myčce, asi je tím elektrizujícím PVC či tak něco.
Titanovou pánev a vůbec pánve všeobecně myji pouze saponátem a PVC drátěnkou či kartáčem. Do myčky nee.
Tak nevím, titanové nádobí se používá i na indukční vařiče, ač jsme jeden dostali svatebním darem, dosud jsme na něm vařili cca dvakrát. Vím jen, že jsem běhala po kšeftech s magnetkou a tu přikládala ke dnu pánví, zda jsou vhodné či nikoliv.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2014 20:13

Ozivuju stare vlakno. Dochazel mi plyn, a tak jsem roztapel snih a varil ve svem tinanovem hrnecku na ohni. Ten je ted zespoda olepeny necim jako cerny asfalt a na bocich ocouzeny. Zkusil jsem to vzit pripravkem na cisteni trouby, coz zcasti zabralo, ale ne uplne. Asi by se to casem povedlo docistit, ale dalo by to dost prace.

A tak si rikam, ze hrneck strcim do mycky. Mate nekdo nejakou negativni zkusenost s titanem v mycce? Nemyslim zadne panve, ktere v realu s titanem nemaji nic spolecneho, ale opravdu outdoorove nadobi. pp o kus vys pise, ze je to v pohode, coz bych i cekal, ale radej se presvedcim. Aby hrnecek nedopadl jako hlinikovy lis na cesnek, ktery jsem tam omylem strcil a ktery ziskal zajimavou patinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod pavproch » stř lis 5, 2014 20:15

Ti hrnky i ešusuluje sem měl v myčce už mockráta nepozoruju žádné funkční ani vzhledové změny...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2014 20:17

Fajn, tak ja to prihodim k dalsi varce nadobi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod pavproch » stř lis 5, 2014 20:18

já bych napřed ten bordel opálil letlampou nebo omyl benzínem/toluenem/ředidlem
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2014 20:22

Varil jsem pak jeste na plynu a opaleni se moc nekonalo. Ale ten cistic na troubu + houbicka docela zabral, boky jsou skoro ciste a dno tak napul. Rekl bych, ze mycka zbytek zvladne. Bych nerekl, kolik bordelu z ohne je a jak dokaze smrdet...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod pavproch » stř lis 5, 2014 20:26

tys neměl ve svým vývoji čundráckou fázi? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod pavproch » stř lis 5, 2014 20:27

čundrácká fáze = usárna, maskáče, kanady, chliníkový ešus a vaření na wohni... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2014 20:30

Mel. Teda castecne ;-) Bez blbosti jako jsou kanady, maskace a usarna. Ale uplne cerny hlinikovy esus jo, akorat jsem mel pocit, ze to neslo tak rychle. Ale uz je to davno, mozna si to jen nepamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod dudy » stř lis 5, 2014 21:57

Ha!
Prehistorický vlákno pro ouchyly.
Proč by měla myčka zkurvit titanový nádobí?
To tam mejou elektrolýzou, bo to pískujou na 300 atmosfér, či co?
Sem myslel, že myčka stříká vodu na hrnce, to by byl asi póvl titán, aby ho to zhnojilo.
Bordel se meje hrubou stranou houbičky ve dřezu.
Jediný čemu houbičky vadí, sou nepřilnavý površi a ty se zas nepřipalujou, takže se nemusej drbat.
Jo.
A ešus se drhne přesličkou.
mike píše:..... Asi by se to casem povedlo docistit, ale dalo by to dost prace.
A tak si rikam, ze hrneck strcim do mycky......

Tak makej a přitlač :D
Myslíš, že myčka meje líp, než pazoury, :shock:
V životě sem se esetkal s hrncem, co nešel umejt a tak šel do myčky, s nádobím co myčka vodflákla a muselo se domejvat růčo asi stokrát.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř lis 5, 2014 22:09

Moje jo ;-) Obcas mne prekvapi, co vsechno zvladne. Klidne 14 dni zaschle nadobi a to ho zasadne predem nenamacim.

Bez chemie to neslo vubec, fakt asfalt. Houbickou, preslicky doma nepestuju. Cistic na troubu pomohl dost a urcite by to s nim slo i docistit, ale proc, jestli to muze udelat mycka. Od toho ji mam, ne?

dudy píše:Proč by měla myčka zkurvit titanový nádobí?

A proc by mela zkurvit hlinikove? Tomu se prece ve drezu nic nestane. A prece to dela, povrch dost zasadne zmeni barvu. Tipuju to na chemii v tabletach, jako lestidlo se tusim pouziva kyselina citronova, ktera je za tepla celkem agresivni. Titanu by to sice vadit nemelo, ale lepsi se zeptat nez pak litovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod dudy » čtv lis 6, 2014 6:42

Ale to dělá ta chemie v tabletách a ne myčka. Předpokládám, že se daj koupit i tablety na alumínium bez leštidla a pak to myčka dělat nebude.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Titan do myčky

Příspěvekod ratel » čtv lis 6, 2014 7:34

mike píše: Bez chemie to neslo vubec, fakt asfalt. Houbickou, preslicky doma nepestuju.


asfalt to nebude, spíš dehet jako výsledek kondenzace spalin na studeném povrchu - málo's přikládal na oheň :P . Vzal bych na to třeba čistič na obrazovky krbových kamen - ten nepoškrábe určitě ani sklo. Nebo rozpustit - natřít tukem a pak jar.

Nebo to tam nech a budeš vypadat ošlehaně outdůrově :P . Pamatuju si na čundráckou éru (taky bez kanad a usarny) kdy se zvenku ešusy nemyly vůbec a zevnitř pískem, čajem, přesličkou a někdy taky vůbec. Jednou jsem viděl vybalený a uvnitř nemytý ešus po měsíci - pastva pro mykologa :P .
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Titan do myčky

Příspěvekod Indy » čtv lis 6, 2014 9:24

mycka predvadi celkem slusnou abrazi a elektrochemickou korozi. ten roztok je totiz radne vyztuzeny soli, obyc kuchynskou soli, a vzhledem k teplote a dalsim prisadam je docela agresivni. hlinik nee. prirozene antikorozivni titan ale nemuze mit problem.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Titan do myčky

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 6, 2014 12:01

dudy píše:Předpokládám, že se daj koupit i tablety na alumínium bez leštidla a pak to myčka dělat nebude.

Takovou kravinu jsem dlouho nečetl. V každém návodu k myčce se dočteš, že tam alumíníový klíček :wink: nepatří!
Takže nedávat tam staré tlakáče, které nejsou z nerezu, staré lisy na česnek apod...
Stejně tak nečistit hliníkové (a duralové) nádobí a předměty čistícími prostředky na bázi čpavku (Mr. Proper aj.)
A ty hliníkové předměty v myčce mění barvu, no přece korodují vy tupci :wink:, zejména díky působení NaCl, která se dává do zásobníku na regeneraci změkčovadla.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Titan do myčky

Příspěvekod Indy » čtv lis 6, 2014 12:13

tak ano, koroduji, ale taky predevsim rezaveji.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » čtv lis 6, 2014 15:55

Indy píše:mycka predvadi celkem slusnou abrazi a elektrochemickou korozi. ten roztok je totiz radne vyztuzeny soli, obyc kuchynskou soli, a vzhledem k teplote a dalsim prisadam je docela agresivni.

Jo, tohle dava smysl.

ratel píše:asfalt to nebude, spíš dehet jako výsledek kondenzace spalin na studeném povrchu - málo's přikládal na oheň :P .

Asfalt nebo dehet, vzdyt je to jedno, detailisto :P Tak nejak to asi bylo, kdyz jsem tavil studeny snih. A ano, setril jsem drevem, jelikoz ve 2000 ho moc neni, bylo vubec prijemne prekvapko, ze u bivaku bylo ohniste a nachystane drevo (rano jsem posbiral nejake suche modrinove vetve a doplnil zasobu) a k tomu zbytky snehu, takze kompletni reseni problemu s vodou a navic romantika ;-)

ratel píše:Vzal bych na to třeba čistič na obrazovky krbových kamen - ten nepoškrábe určitě ani sklo.

Jak jsem psal, vzal jsem cistic na troubu, ten je asi neco podobneho. Zabral, ale trvalo by dalsi pul hodiny, nez bych to vycistil uplne, tak proc nezkusit radej mycku a neumyt to s jinym nadobim.

ratel píše:Nebo to tam nech a budeš vypadat ošlehaně outdůrově :P

To prave nechci ;-) Navic to docela slusne smrdi a spini a mne se nekdy stava, ze na konci treku varim v hotelu na pokoji. To kdyz slezu z hor pozde vecer a kuchyn uz je zavrena. Nebo ted po sezone neni otevrena vubec.

Uz je v mycce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » čtv lis 6, 2014 17:45

A uz je venku. Zadne viditelne poskozeni a mycka odstranila asi 2/3 zbyvajici cernoty. Zbytek narusila tak, ze sel snadno umyt houbickou. Hrnecek je opet cisty.

Tohle je zvastni. Kdyz uz tak jednou za dva mesice mycka neco uplne nezvladne, obvykle pripeceny okraj zapekaci misky, tak to jde velmi snadno setrit houbickou. Pripalenina je tak narusena, ze nedrzi a jde bez namahy dolu. Coz je to, co mne zarazi. Kdyz to jde tak snadno, proc to nezvladla uz mycka? Tady to bylo o neco min snadne, nestacilo setrit, musel jsem trochu pritlacit, ale porad uplne jednoduche proti tomu, co bylo predtim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod Indy » čtv lis 6, 2014 18:01

hehehe neposkrabe ani sklo.. to sklo je tvrdsi nez ocel i titan.

houbicka abrazivka se scotchbrite nebo jinym podobnym rounem ho neposkrabe taky, ale ocel skrabe jak zjednana...a ten titan neni tvrdsi, snad jen diky jeho houzevnatosti to moc videt nebude
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » čtv lis 6, 2014 18:04

Neni to videt. A i kdyby, tohle by mi nevadilo.

Jednou jsem takhle poskrabal houbickou lesteny nerez, ze ktereho jsem odstranoval zbytky nejake lepici pasky, co nesly dolu. Bylo to ale hlavne tim, ze se zmenil smer lesteni a dalo se to napravit lestenim ve spravnem smeru. O sklo se opravdu nebojim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » čtv lis 6, 2014 20:15

Lepsi nez sekce vtipy :D

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Titan do myčky

Příspěvekod booze » stř črc 22, 2015 20:36

Jak jsem pral pred casem bouchlo v hrnci vajicko a pripalilo se ke dnu. Od te doby jsou na hrnci fleky od vodniho kamene (nevim co to je) a nejde to dolu. Probehla mycka, tekuty pisek, brusne rouno 120. V planu je piskovani.
Nekdo nejake napady?
Varux vajicko.jpg

Varux vajicko II.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř črc 22, 2015 20:40

Chemie? Klasicky varici voda + kyselina citronova? Jestli je to vodni kamen, tak to pujde. A jestli je to opravdu titan, tak by mu to nemelo vadit. Jestli ne, tak mas diru v hrnci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titan do myčky

Příspěvekod booze » stř črc 22, 2015 20:45

Zkousel jsem ocet. :(
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titan do myčky

Příspěvekod mike » stř črc 22, 2015 20:49

Varici? Kyseline citronova je lepsi, udelas vetsi koncentraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron