Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 23:58

až to vlákno založíte, tak se připomeňte, protože mám tak nějak pocit, že se nikam nehoním, nikam nepospíchám, ale tu váhu na hřbetě zbytečně tahat nechci .... už jen proto, že čím dýl jsem pryč, tím lehčí ulitku si chci na zádech nýst :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod Jimm22 » úte srp 14, 2012 11:42

Tak jsem řešil přepouštěni plynu z bomby a dávám k dobru pár praktických rad.
Všechny součástky se dají jak tu kdosi psal koupit v Hornbachu, jenom ten připojovací ventil na kartuše (190Kč) má 3/8 levý závit, takže pokud se vám stane jako mně a budou mít vyprodané ty hadičníky (50Kč) k tomu, tak je jinde nekoupíte, bo všude jinde mají jen pravé.
Hadici jsem vzal normální na plyn (40Kč) a rekukci na 10kg PB lahve (85Kč). Zapojil jsem to tedy i bez toho ventilu, stačí z vařiče odmontovat hořák a na ten závit nasadit hadici a zatáhnout svorkou a je to.
Plnění je v řádech minut, záleží na bombě, některá jde rychleji, jiná pomalinku. Bombu jsem neobracel úplně dnem vzhůru, stačí plnou naklonit, ať do kartuše nepadá bordel. Když je bomba plná zavřít nejprve ventil na 10kg lahvy a počkat než plyn vyteče z hadičky do kartuše a pak teprve odpojit :)
fotka hír http://jimm22.rajce.idnes.cz/kartuse
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod pavproch » úte srp 14, 2012 17:51

@Jimm: proč to dělat jednoduše, dyž to složitě... :twisted:
pavproch píše:tady je (včetně prototypového varu 0)
Obrázek

to malé vlevo dole, to je CELÝ A KOMPLETNÍ, FUNKČNÍ přepušťák....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28300
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod Jimm22 » úte srp 14, 2012 18:53

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: aha, už jsem tu fotku tady viděl, ale že tohlensto malinkatý je komplet mi nějak nedocvaklo

Tak hlavně že se dílo povedlo a bomby jsou plný. Psal jsem tunaj na fóru inzerujícímu ty přepoušťáky za 2 kilča, ale je na dovolené a až se vrátí tak to už zasejc budu já na dovči.
Potřeboval jsem to do tohodle čtvrtka pořešit a toto byla asi nejsnažší (alespoň pro mě teda jo :mrgreen: ) cesta.
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod Plush » pon srp 11, 2014 13:06

Uvažuji o výrobě nebo koupi ventilu. Neprodáváte někdo? Nakolik cca vyjde když si to člověk složí doma sám? Hadici a tu matku na 2kg mám je to od grilu :-)
Děkuji za veškeré info, případně nabídněte do sz díky....
Plush
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 12, 2013 15:15

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod gollum » úte led 6, 2015 15:49

Zatím toho na plynu moc nevařím, a když už tak obvykle na velké 2kg bombě. Malé bomby občas kupuji. Začaly se mi hromadit skoroprázdné a poloprázdné bomby, tak jsem začal uvažovat o přepoušťáku z důvodu, abych zbytky slil do jedné. Tohle jsem našel na internetu:

2xventil k turistické kartuši + hadička na propojení = přepoušťák

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 72778.html

http://www.aliexpress.com/item/fuel-lin ... 61319.html
(upravil jsem odkaz, nevím jestli se změnil cíl odkazu, nebo jestli jsem dal špatný odkaz)

Aktuální cena $6,78 + $4,8 = $11,58 + poštovné zdarma

Už to mám doma a funguje to, stejný výrobek tam nabízí několik prodejců.


Díval jsem se na obrázky několika volněstojících vařičů (kartuše připojená hadičkou) a vypadají, že by od nich šlo odpojit hadičku s ventilem, pak by stačilo koupit jen jeden ventil.

Tímto nikoho nenabádám k doplňování plynu z velké 2kg kartuše, sám to zatím nedělám...
Naposledy upravil gollum dne pon čer 22, 2015 17:22, celkově upraveno 1
gollum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 20, 2011 22:30

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod paplik » čtv úno 12, 2015 18:31

zdar lidi, nevíte kde sehnat tento ventil? http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 64767.html
na Ali už ho pěkně dlouho nemají. v Hornbachu zase stojí 3 kila a přepoušťák z VARu dělat nechci (nechci ho furt rozmontovávat. nevíte kde sehnat za stovečku ten ventil na šroubovací kartuše? Případně jestli někdo nemáte doma.
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod paplik » pát úno 13, 2015 8:50

Jo a ještě by mě zajimalo, jaké kartuše jsou nejlepší na přepouštění... VAR? Coleman? Primus?
Díky.
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod Inferno_Q » ned úno 15, 2015 22:08

....já používám převážně Coleman kartuše, protože do nich nacpeš o něco vyšší gramáš (než do těch od Varu) a mají větší průměr, což je lepší pro stabilitu, ale v podstatě je to jedno, hlavně, aby seděl závit. Plním si kartuše plynem z 2kg PB lahví, nicméně ty používám pouze v létě. V zimě se mi osvědčily kartuše Powergas, které obsahují Isobutan, který údajně lépe zplynuje i při teplotách hrubě pod nulou. Osvědčilo se mi to v Tatrách i při teplotách kolem - 20st. C.
Uživatelský avatar
Inferno_Q
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát črc 13, 2007 7:00
Bydliště: Zlín

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod paplik » sob bře 28, 2015 9:37

Zdravím, tak já jsem přepoušťák vyrobil takto: Ventil vlevo je klasický MEVA na naše bomby a vpravo je výšezmíněný ventil z AliExpres za 3$. Funguje to náramně. Toho spojení ventilů hadičkou si nevšímejte. je to provizorní řešení :D.
Přílohy
Snímek 004.jpg
Snímek 003.jpg
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod Dr4k3 » úte bře 31, 2015 11:51

paplik píše: Toho spojení ventilů hadičkou si nevšímejte. je to provizorní řešení :D.


jaké bude trvalé?
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Přepouštěcí ventil (přepoušťák)

Příspěvekod paplik » stř dub 1, 2015 7:46

do ventilu z Ali. bude vlepena epoxidem trubička. Na Mevový ventil bude našrubován tento nátrubek M9x0,75 propojím to stejnou PVC hadičkou. Vše se pak přitáhne těma hadicovýma sponkama.
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření