Benzínové vařiče - upozornění

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Benzínové vařiče - upozornění

Příspěvekod pavel.ma » pát zář 19, 2008 11:07

Ahoj, v sobotu jsme letěli z Istanbulu do Bratislavy a policie na letišti Sabiha Gokcen nám po průchodu detektorem zabavila benzínové vařiče. Jednalo se o starší typy, kdy je nádržka na benzín součástí vařiče. Stačilo, že nádržka vařiče smrděla po benzínu a nikdo se s náma nebavil. Měli jsme do odletu dvě hodiny po které jsme se snažili vařiče dostat zpět. Šli jsem na informace... i za vedoucím policejní směny, který ovšem neuměl anglicky..... Odmítli nám vydat potvrzení o zabavení, nebo dělali, že nerozumí... nakonec vařiče vzali a někam odnesli a vyměnili se s kolegy z druhé haly - asi abychom je už přestali otravovat.....
Na následný telefonát pak nějaký zástupce řekl, že je zlikvidovali....

Takže všem doporučuju, před vstupem na letiště vařiče vymýt a něčím navonět.... o tom, že by někdo nechal zbytek benzínu v nádržce ani nemluvím
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Rujir » pát zář 19, 2008 11:17

No jo. Toto je svojim sposobom vseobecne znama informacia. Akurat ste mali smolu, ze ste mali tie flase na benzin integrovane. Myslim, ze vacsine ludi podobna skusenost nehrozi a to jedine, co im mozu zhabat je palivova flasa. Ber to z tej lepsej stranky - aspon mate konecne zamienku kupit si lepsi. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát zář 19, 2008 11:17

A ruský A-80 trvá dobrý tři dny, než aspoň jakž takž vyčichne :| .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

security measurmenty

Příspěvekod lysergine » pát zář 19, 2008 11:52

To co se děje na letištích po vyhlášení security measurmentů v EU je hrůza a děs. V podstatě je cestující vydán všan buzerujícím sekuriťákům, kteří si pravidal uzpůsobují podle sebe. A člověk je jejich zajatec.
Nikdo mi nikdy nevysvětlil proč někdy musím vyndávat notebook, jindy ne, proč někdy musím vyndavat z tašky pouzdro s tekutinami, jindy ne. proč na Heathrow musím mít na sekurity chec jen jedno příruční zavazadlo, když moje aerolinky mi vzhledem k Elite plus statusu dovolují dvě zavazadla, proč v Jižní Americe mi nikdy nesebrali lahev s pitím, kterou ještě demonstrativně držím v ruce ( v mexiku a Kolumbii jsme procházeli s lahví slivovice), proč mě buzerují v Moskvě, Paříži abych si sundal boty....
Proč když v Mexiku koupím lahev alkoholu, tak mi ji na tranzitu v CGD seberou, protože neuznávají mexické duty free plomby.. zatímco Američan odevzdá lahev palubním průvodčím a ty mu ji vydají na cílové destinaci...
Celé je to podle mne nikoliv o bvezpečnosti letecké dopravy, ale o zaměstnání co nejvíce lidí v terciální sféře.
Tuhle jsme s kamarádem letěli long haul z Asie a cestou jsme vymýšleli jak by se dalo letadlo vyhodit do luftu i přes zákaz brát do cabiny větší množství tekutin... prostě přišli jsme na to, že to je jen opičárna na lidi, ten kdo by opravdu chtěl, tak způsob najde.
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: Benzínové vařiče - upozornění

Příspěvekod lysergine » pát zář 19, 2008 11:54

pavel.ma píše:....

Takže všem doporučuju, před vstupem na letiště vařiče vymýt a něčím navonět.... o tom, že by někdo nechal zbytek benzínu v nádržce ani nemluvím


Měl jsi jim do toho nachcat... a nebo to aspoň rozbít, aby si nepřišli zadarmo k věci.. tak to udělala moje přítelkyně s parfémem který měl 150 ml, mrskla s ním na Stenstedu na zem a odešla. Já bych ještě sekuriťákovi flusnul do xichtu.
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: Benzínové vařiče - upozornění

Příspěvekod Umiaki » pát zář 19, 2008 12:04

lysergine píše:Měl jsi jim do toho nachcat... a nebo to aspoň rozbít, aby si nepřišli zadarmo k věci.. tak to udělala moje přítelkyně s parfémem který měl 150 ml, mrskla s ním na Stenstedu na zem a odešla. Já bych ještě sekuriťákovi flusnul do xichtu.

Ono to bylo spise kvuli horlavosti toho parfemu ne?
A jinak souhlas:) Tak duverne jako na Stanstedu se me jeste zadny muz nedotykal...
Kdyz jsem si kupoval plynovou kartusi v Tisu ve Skotsku, tak me specialne upozornovali, abych ji sundal z varice pred letistem, protoze se ji sekuritaci neobtezuji sundat a vyhodi ji i s varicem.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Benzínové vařiče - upozornění

Příspěvekod lysergine » pát zář 19, 2008 12:32

Umiaki píše:Ono to bylo spise kvuli horlavosti toho parfemu ne?


bylo to proto, že si ten parfém nenechala osealovat a měl Ó Boźe o 50 ml více než připouští European Security Vexation :smt070 :smt071 :mentor:

Umiaki píše: A jinak souhlas:) Tak duverne jako na Stanstedu se me jeste zadny muz nedotykal...
:smt021

To mne se nejvíce dotýkal chlap před měsícem v Praze, takový vousatý šéf směny... osobně když už mi někdo šahá na intimní partie, tak jsem radši když je to ženská než chlap.... Stejně to jsou latentní homouši.

Navíc je to u těhle sekuritáků stejné jak u našich policajtů - co mi říkal můj spolulezec, tak plno jeho kolegů se už dopředu domluví že při silniční kontrole si někoho z legrace vychutnají... docela humus, že
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod RUMcajs » pát zář 19, 2008 13:01

Lysergine: K tem latentnim homousum...
Takhle jsem ti byl na letisti v Berline ve Shonfeldu, nebo jak se to pise,
a sekuritak poloseptem zpival, kdyz mi daval instrukce:

"Take a chair, please..." "Put down your shoes, please".

Asi nejdivnejsi clovek, jakeho jsem v zivote videl.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Filip » pát zář 19, 2008 13:54

Tak nevím, já teď letěl z Islandu a zapoměl jsem poloplnou bombu v batohu a nic * Mám ji doma...
Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Příspěvekod Hafi » pon zář 22, 2008 0:43

Voila,
takze konkretne na Sabiha Gokcen (na let do SAE, kde byla dvojita kontrola uz pri prichodu k check-inu!) si kamos (idiot, ackoli jsem mu to rikal) vzal dve pullitrove flasky s vodou na palubu...a nikoho to nebralo. totez pak z SAE do pakoše (tam uz mel jen jednu, druhou zahodil).
Stejne tak flasky od benzinu...ja se je snazim vymivat, ale i pres mnozstvi jaru a mycku smrdi, ale nikdy nebyl problem a loni z prahy do solune jsme dokonce v jedne flasce meli benzin...no problem (samozrejme v podpalubi, ne v prirucnim).

Proste jak pise lysergine - je to o nahode
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » pon zář 22, 2008 5:23

@hafi: nechci omílat Tvůj omyl, ale píše se vymývat :twisted: :mrgreen:

P.S. Ve všech 3 slovech tady lidé stále dělají tuto fatální chybu, takže 3 jednou ranou
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pon zář 22, 2008 13:48

zbuddy píše:@hafi: nechci omílat Tvůj omyl, ale píše se vymývat :twisted: :mrgreen:

:oops: omluvou budiz mi cas odeslani prispevku :(( :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření