Termoska

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 20:21

Bože - to nebylo s víčkem kuli vaze, ale kuli tomu ze ho nekde zašantročím.... Aby se člověk bal i prdnout.... :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 20:24

Scinkk napsal si to hezky az na drobnost - ze proverenou lety mate tu starou, ne tu novou co sem chtěl :D
Ok uzaviram, termoska vyresena objednávám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 20:28

:prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod scinkk » úte říj 13, 2015 20:39

Nj tak nas nenapadlo, ze se bojis, ze zasantrocis treti nejdulezitejsi cast (hned po vakuu a uzaveru) na termosce a tak ji tam radeji nechces :) To sitko na caj tam je napevno nebo se da zasantrocit? :)

ze proverenou lety mate tu starou, ne tu novou co sem chtěl

nj pravda :) Zkusime se polepsit a nedoprucovat nic, co nechces :)

Ok uzaviram, termoska vyresena objednávám.


Ok :) S tebou je to jako s bolavym zubem, clovek vi, ze ten zub stale boli, ale stejnak do nej furt musi stourat jazykem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Termoska

Příspěvekod booze » úte říj 13, 2015 20:51

o toto jsem prisel? :smt022
uz jen grco to mohl vysperkovat. Warwick je kruty nick
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Termoska

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 3, 2015 20:40

Škoda že mi tohle vlákno Sigg vs. dokonalý Primus uniklo. :twisted:
Mám Sigg, řada SteelWorks, stáří přes 5 let. Příklad z poslední doby - v neděli ráno ve 2:15 uvařený čaj, pak od 5:30 do cca 19:00 na mrazu v batohu, zbytek čaje ještě vlažný jsem pil v pondělí na snídani. Za mně super. :supz:

Což mi připomnělo, že jsme vedli se spolulezcem debaty o tom, jak musíme odlehčovat a já vzpomněl, že kdosi kdysi chtěl kupovat lehkou titan termosku z Japonska. Vzpomene si prosím někdo co to bylo za výrobce? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Termoska

Příspěvekod oodoow » čtv pro 3, 2015 20:46

Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Termoska

Příspěvekod scinkk » čtv pro 3, 2015 20:49

Thermos asi - kupoval ji tu treba hlp3 pri jeho odlehcovaci manii, od nej ji tusim pak koupil pp :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Termoska

Příspěvekod grco » čtv pro 3, 2015 21:45

K tym termoskam...

Mam 1L SIGG uz celkom dlho (urcite viac jak 5 rokov), cela je dobita, kriva, hodne pouzivana a stale funguje jak ma, ziadny problem.

Chcel som ale kupit 0.5 litrovu a kedze musim mat vsetko ine ako vacsina ludi, tak som zhanal nieco menej mainstreamove. Nasiel som http://www.stanley-pmi.com. V USA je to dost popularne, u nas moc nie. Objednaval som to niekde zo zahranicia, uz ani nepamatam kde.

Behom 1 mesiaca sa posrala a to som ju ani nevytiahol z bytu, proste to vakuum uniklo a termoska bola po naliati caju tepla, a samozrejme nedrzala teplo ani 2 hodiny. Tak som im napisal email, dali mi kontakt na nejakeho distributora v CR, ti my poslali uplne novu bez problemov, takze z tohto hladiska pohoda. Lenze...

Ta sa posrala behom mesiaca tiez! Asi pri druhom alebo tretom pouziti! Tak som sa nasral a nechal som ju niekde na apartmane v Kitzbuehli, uz som ju ani nereklamoval. Takze tak.

Potom som kupil v RockPointe Esbit 0.5L a ta zas funguje v pohode dodnes, rovnako ako SIGG.

Osobne si myslim, ze SIGG, Primus aj Esbit su sazka na istotu, pri rovnakej vahe budu drzat teplo priblizne rovnako. Takze by som sa rozhodoval asi podla vzhladu. :)

Mne sa na tej Esbit, co som kupil, pacilo, ze mala aj krutiaci, aj stlacaci uzaver a clovek si moze vybrat, co mu viac vyhovuje, to rozhodlo pri vybere. Na nejake testy, ci to udrzi vriacu vodu 23 hodin alebo 25 hodin som sral. Aj tak ma skor vzdy sere, ze je ten caj vkuse vriaci a musim furt cakat, kym sa mozem napit!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Termoska

Příspěvekod mike » čtv pro 3, 2015 21:52

grco píše:Tak som sa nasral a nechal som ju niekde na apartmane v Kitzbuehli, uz som ju ani nereklamoval.

:D ale jo, chapu te, taky bych mohl podruhe vratit Ferrino batoh s dozivotni zarukou, jenze z predstavy, ze by mi zase dali novy a jeste horsi, mi naskakuje husi kuze ;-)

grco píše:Mne sa na tej Esbit, co som kupil, pacilo, ze mala aj krutiaci, aj stlacaci uzaver a clovek si moze vybrat, co mu viac vyhovuje, to rozhodlo pri vybere.

Primusy maji to same.

grco píše:Aj tak ma skor vzdy sere, ze je ten caj vkuse vriaci a musim furt cakat, kym sa mozem napit!

Mam plechovou hubu, takze mi to nevadi, ale kdyz je to na zacatku fakt varici, tak naleju do vicka min, hodim tam trochu snehu a mam jako bonus vetsi objem tepleho piti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod grco » čtv pro 3, 2015 21:55

S tym snehom jo, ale ja ju niekedy nosim aj v lete, alebo do prace, ked som chory, a tam sneh nemam :) A jo, mozem si tam priliat studenu vodu, ale to sa mi nechce :)

O to ale nejde, ja som tym chcel povedat to, ze som nikdy so ziadnou termoskou nemal problem, ze by to udrzalo caj teply kratko, okrem tej posratej stanley :) Takze pri vybere novej by som skor riesil nejake vychytavky, ako napriklad to vicko. Aj ked na druhu stranu musim povedat, ze ten stlacaci uzaver som este nepouzil ani raz, ale mam dobry pocit z toho, ze keby som chcel tak mozem! :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Termoska

Příspěvekod sobb » čtv pro 3, 2015 21:58

mike píše: :D ale jo, chapu te, taky bych mohl podruhe vratit Ferrino batoh s dozivotni zarukou, jenze z predstavy, ze by mi zase dali novy a jeste horsi, mi naskakuje husi kuze ;-
jen jestli se spíš nebojíš té paní, co Ti tehdy vyhrožovala, že už Tě tam nechce nikdy vidět :twisted:
ale pokud bys ho chtěl z pokusných důvodů zase reklamovat a zároveň se ho chtěl zbavit, tak se ho určitě někdo rád ujme :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Termoska

Příspěvekod mike » čtv pro 3, 2015 22:08

Ona mi vyhrozovala, ze mne zastreli a to bych dneska nebral na lehkou vahu ;-)

Jednu dobu jsem o tom uvazoval, ale nemam ucet. Mozna je nekde zahrabany a hledat ho nebudu. Navic se ma reklamovat, kdyz se zavady projevi a to jsem neudelal, od te doby samozrejme rozklad pokracuje a to uz by mohli tvrdit, ze je naslednym opotrebenim. Ale v podstate to mam jak grco, uz s tim nechci mit nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod mike » čtv pro 3, 2015 22:10

grco píše:Aj ked na druhu stranu musim povedat, ze ten stlacaci uzaver som este nepouzil ani raz, ale mam dobry pocit z toho, ze keby som chcel tak mozem! :D

:D taky tak, ani jednou. Vlastne ani nevim, kam jsem ho dal, bud je to nejake logicke misto jako krabice od termosky nebo jsem ho nekam uklidil, aby se neztratil, a pak uz ho nikdy nenajdu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod booze » pát pro 4, 2015 10:35

@grco kdyby ses me zeptal, tak bych rekl, ze stanley jsou shity. 8) Po pouziti byla uplne horka a bylo mi jasne, ze to nebude fungovat. Mel jsem ji pak dlouho v garazi mezi bordelem a jednou jsem ji rozrizl a podival se dovnitr. Vnitrni cast se dotykala na malickem kousku vnejsi. #-o Proto netermoskovala. Kolega ji vykuchal a do mezisteny nafoukal montazni PU penu. Funguje mu tak 5-6hod.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » sob bře 5, 2016 18:31

Dotaz. Byla mi nabídnuta termoska Primus, nová za 70% ceny kvůli tomu, že je to víčko nahoře maličko tuknuté, jen to víčko, proláklinka cca 0,5cm2 o malé hloubce, od dovozce to takto prý došlo... nebo ne?

Dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Termoska

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2016 21:50

Proc ne? Nedavno se mi povedlo to same, termoska mi spadla na dlazbu, akorat to tuknuti ma tak 5 cm^2. Narusuje to esteticky dojem, ale na funkci to nema vliv. Jen si dej pozor, aby termosce nebylo i neco jineho a neuteklo vakuum ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod ita » sob bře 5, 2016 22:29

Zrovna víčko už mám taky docela omlácený, nejednou se kutálela málem až do doliny :roll: alejen takové menší ďůlky. Na fuknci to rozhodně vliv nemá.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Termoska

Příspěvekod fps » ned bře 6, 2016 10:29

taky mam termosku trochu pomlácenou, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Termoska

Příspěvekod VEPA » pon bře 28, 2016 13:27

Pokud můžu poradit, tak nekupovat termosky s různými knoflíky na víčku na vylévání obsahu. Dříve či později začnou protékat. Raději si dám práci s odšroubováním víčka při nalévání a mám jistotu, že bude těsnit i po létech užívání. Osobně používám SIGG 1litr s termoobalem udrží teplotu 8hod. Do té doby obsah stejně vypiji nebo se dostanu k nové náplni.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » pon bře 28, 2016 13:32

Občas je to velmi praktické a raději pak koupím nové víčko... když máš rozkřehlé ruce z ledové vody, tak něktěří lidé to šroubovací prostě neodšroubují :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Termoska

Příspěvekod VEPA » pon bře 28, 2016 13:37

Kde prodávají náhradní víčka? Mám dvě nefunkční termosky díky vadnému víčku.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » pon bře 28, 2016 14:19

Zkus dodavatele?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Termoska

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2016 15:17

@axi12: mne se spis stalo, ze jsem nemohl zacvaknout uzaver i kdyz jsem mel ruce uplne v pohode. Proste se kousnul. Nebo mozna zamrznul, co ja vim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod VEPA » pon bře 28, 2016 18:39

pro axi12: přece kvůli víčku nebudu volat do Číny !!
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Termoska

Příspěvekod booze » pon bře 28, 2016 20:07

@vepa TENTO pasuje na ty cinske
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Termoska

Příspěvekod VEPA » úte bře 29, 2016 15:28

Díky moc za typ, ale už jsem se přeorientoval na šroubovací uzávěry.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Termoska

Příspěvekod paldo » ned zář 11, 2016 23:18

Litrovú termosku Esbit alebo Primus? :-k
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Termoska

Příspěvekod Indy » pon zář 12, 2016 8:09

Spravne. To poradi mas spravne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Termoska

Příspěvekod fps » pon zář 12, 2016 14:42

u mně je pořadí Primus a pak Esbit , ale kvalita je u obou značek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření