Termoska

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Termoska

Příspěvekod scinkk » pon říj 12, 2015 20:32

Ten hrnek jde dat i pres uzávěr

jo - tak tedy budiz :)
Jdu do ní jen nevím zda opět 1l nebo vzit 0,5l

miloucka termoska vs pullitru caje navic - az budes nekde klepat kosu, jsem zvedav, ktere tve rozhodnuti vic zahreje :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Termoska

Příspěvekod booze » pon říj 12, 2015 21:06

pokud pocitam dobre 3 jsou pro Primus, ty jsi JEDEN pro sigg. Takze ten shit koupis, zjistis ze je na ho.no a das ho chudakum bezdakum. Bezdaci nic nevyzebraji, protoze kazdy uvidi tak drahou shitezni termosku a .... :twisted: pokud bys byl Hipster, tak to je jina. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod Michal82 » pon říj 12, 2015 21:10

To je irelevantní :D
Když budu klepat kosu 2-3 dny bude mi fuk jestli sem včera, předevčírem vypil půl litru čaje nebo litr :D
Zase mohu vzít dvě 0,5l kolikrát mi přijde že to je skladnější do batohu - ctyri 0,5 Petky oproti dvěma 1l.
Na denní tůru mi 0,5 horkého čaje s rumem stačí. Jasně 1l se asi hodí víc, zas je to velký a rád bych se nabalil do te 50l báglu viz vlákno vedle - Petky po vypiti vyhodim termosku ne a zabira místo pořád.
A váha pod 400g :D oproti 830g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod Michal82 » pon říj 12, 2015 21:12

Booze :D vždyť je levnější jak ta Primuska :D
Tak jo když ste všichni pro Primus tak mi ji kupte a ja vám řeknu jaká je ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 21:29

:roll: rec je o stare Primusce, ktera je jednak o dost levnejsi a jednak vazi litrova asi 510 g.

Na ture PETky po vypiti vyhodis? Hmm...

Unika mi smysl tehle diskuse. Ty uz ses prece davno rozhodl, ze si koupis tu od Siggu, protoze je miloucka a zadne racionalni argumenty neberes. No tak si ji proste kup, jsou to tve penize a ty ji budes nosit. Co od nas chces? Abychom ti ji schvalili? To jednak nepotrebujes a jednak se toho nedockas [-( :twisted:

BTW, jakou si koupis? Ruzovou? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Termoska

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 21:35

To je pravda, jsme nepoucitelni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod remy77 » pon říj 12, 2015 22:34

0,5 staci. Ani dobre vino, ani iný dobry alkohol sa po 1l nepredava:)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 8:19

Mike - původně sem rozhodnut nebyl čekal sem zda se někdo ozve ze caj z primusky je po 20 hodinách o 20 stupňů teplejší a nic.
Na túře Petku klidně odhodím - jasně že u první civilizace do koše - ale v báglu ji zmačkám aby byla malá.
Wawrik - ano radili ste mi ze Devold Expedition je blbost ze se budu vařit - no a ja mrznu, že Akto je malé - no a mam v nem 50 nocí nonstop, na BD Speeda 30 že je malej - nepotrebovat bágl na 2-3 měsíce vetší nepotřebuju, jo s tím spacákem to jo to bylo fajn peří si chválím :) a ty levný boty pro bratrance dobrej typ.
Remy77 konečně slovo chlapa :)
Mike - růžovou.....? Ty jo.... No buď kovovku klasiku nebo bílou - líbila by se mi červená ale bilej uzávěr nechci to zežloutne casem od čaje.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod wawrik » úte říj 13, 2015 8:42

Keby si ozaj chcel radu, tak by si si v prvom rade prečítal príslušné vlákna. A dozvedel by si sa, že:

1. Teplo z termosky uniká takmer výhradne vrchom okolo uzáveru, takže hrnček priskrutkovaný zhora znižuje straty.
2. Čím menší priemer závitu na uzávere, tým menšie tepelné straty.
3. Čím menší objem termosky a čaju v nej, tým kratšie ti vydrží teplý.

Ale ty chceš Sigg. Tak si ju kúp, rovnako ako mike nechápem, prečo svoj výber potrebuješ odobriť. Starý Primus je jedna z naj termosiek, mnohí z nás ju používajú roky a často veľmi drsne. Tak nečakaj, že ti niekto odporučí vydizajnovanú vec pre kaderníkov, ktorú nikto z nás nikdy nepoužil a ani nepoužije. Neznamená to, že nebude fungovať, ale sú podstatne ľahšie, spoľahlivejšie a overenejšie temosky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 9:08

Warwick - již na začátku jsem psal ze vlákna sem pročetl.
Je fajn ze hrnek z vrchu pomáhá - logické stejně jako s objemem. Dle testu nějakých rusaku byla sigg jediná bez hrnku z vrchu a stejne byla voda teplejší nez u jiných i když o par stupňů s výjimkou jedné termosky co byla o 20 stupňů horsi.
To ze stary Primus funguje je fajn ovsem to neznamená ze novější termosky nefungujou. Doted sem mel starou Tescomu taky fungovala velmi dobre dokud sem ji nezničil.
Jinak tva veta sou daleko lahvi spolehlivější a ověřenější termosky - jak to můžeš tvrdit kdyz si ji nikdy nepoužil a ani nepoužiješ jak si napsal - spolehlivost zjistíš jen dlouhodobým užíváním.
Nepotřebuju posvěcení jen sem se zeptal jestli ji někdo netestoval třeba, ale nikdo netestoval ani Sigg ani novou Primus a nějaký gram navíc - silnější materiál logicky značí lepší izolaci (nepatrně jde o vakuum) ale hlavně vetší odolnost. A oproti me stare Tescoma je porad lehčí.....
Díky
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » úte říj 13, 2015 10:15

:D Tyjo, vždy se těším, když vidím příspěvek od tebe :) přijde mi, že se to skoro ve všech vláknech opakuje: tvůj dotaz -> reakce a zkušenosti lidí z fora -> tvá protireakce -> potvrzení našich zkušeností -> tvé vysvtlení, proč je tvá protireakce a protinávrh lepší... docela sranda :)

sorry za OT :)

aspoň vím, že primus začal dělat nové modely a musím rychle skočit do hudyho tuhle starou koupit
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 10:48

Taky sorry za OT ale kdybych dal na poslední rady a zkušenosti ,,odborníků,, a místo Devold Expedition koupil nějaký Active, Sport, Breeze tak teď riskuji minimálně rýmu - néli rovnou podchlazení.
Já se neptal je lepší stará Primuska nebo tyto dvě nové termosky. Já se ptal na tyto dvě konkrétní.
A ano opakuje se to často - ono taky oproti někomu nejezdím po Islandu pár týdnů autem. Tak mám trochu jiný požadavky.
Jediné co sem se dozvěděl je, ze stará Primuska je lehčí (což je mi celkem .....) a ze díky tomu musí být lepší - ale nikdo ty nové nebo Sigg netestoval.
Tomu říkám ,,odbornost,,.
To ze jsem zdůraznil moznost Sigg upevnit kurtovanim na batoh, ze ma pro me praktické sítko to nikdo nebere protože ma starou Primus co ma o 300g min. Což zas nezajímá mě :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » úte říj 13, 2015 10:54

a) nikdo neříkal, že stará Primuska je lepší kvůli tomu, že je lehčí
b) nikdo neříká, že jsou zde odborníci, jen sdílíme naše zkušenosti
c) a ano, zkušenosti mohou a jsou mnohdy zcela odlišné -> ovšem u některých věcí jsou zkušenosti napříč vcelku podobné
d) to, že ti je pomalu zima v Devoldu Expedition v +15°C bych nehlásil jako referenční argument :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 12:06

d) nejsem sám - viz dané vlákno.
c) ano občas ano
b) tak proč sem tu nazýván kaderníkem když chci něco co se mi jeví více praktické a hezčí
a) super když ne kvůli té váze tak kvůli čemu když Sigg nebo tu novou Primus nikdo z těch co se k tomu vyjádřili nedržel ani v ruce - natož jí aspoň měsíc používal aby mohl podat ,,zkušenosti,, - podle čeho jsou tedy horší? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 12:10

Asi jen ,,já mám tohle tak tobě to musí stačit taky a vše jiného je horší, protože já vybral tohle,, - to pak joooo... :D ale trochu.... No nebudu to komentovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod Simi » úte říj 13, 2015 13:23

remy77 píše:Ani dobre vino, ani iný dobry alkohol sa po 1l nepredava:)

To nemáš úplně pravdu. Zrovna letos v létě jsem si na trajektu v duty free koupil slušnou single malt whisku a ke svému údivu jsem zjistil, že příjemná cena je navíc za litrovku místo běžných sedmiček... :ú
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 14:57

Teď sem byl v obchodě a porovnával litrovku a půl litrovku - jako jo litr je občas fajn, na druhou stranu se často z výletu vracím a v litrovce to žbluňkalo a na dlouhé akce je to už fuk - kanystr sebou tahat nebudu. Do ruky je ta 0,5 rozhodně lepší - pěkně se drží da se pit rovnou z termosky pohodlně - litrovku musím chytnout dvěma rukama a je to spíš lejt do víčka.
No uvidím....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 16:14

axi12 píše:přijde mi, že se to skoro ve všech vláknech opakuje: tvůj dotaz -> reakce a zkušenosti lidí z fora -> tvá protireakce -> potvrzení našich zkušeností -> tvé vysvtlení, proč je tvá protireakce a protinávrh lepší...

Tyyjo, tys na to kapnul. Furt jsem si rikal, ze mi to nekoho pripomina. Shoduje se i jmeno, hygienicke navyky, chybi uz jen dotazy na plavajici zeny, asi ze jich tu moc neni. Akorat ... on prece umrel, ne? Reinkarnace? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 16:22

Michal82 píše:... pěkně se drží da se pit rovnou z termosky pohodlně ...

Jestli mas plechovou hubu... piju nejvic horky caj ze vsech, co znam, ale tohle bych nedal.

@Simi: jj, v duty free mivaji obvykle litrovky a za lepsi cenu, nez normalne sedmicky. Ale kdo by chtel lit chlast do termosky a proc?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 17:20

mike - to si snad děláš srandu? To už jako nesmím mít svůj názor a když ano tak sem hned nejakej ...... ? TOS mě tedy urazil.

Po dni v zimě ten čaj bude mit 60-70 se štěstím což je normálně pitelný - přece nebudu srkat čaj po hodině venku.

Poraďte mi ten footprint a nepípnu ani písmenko.

Ale s D Expedition se zdejší forum dost seklo a tak jistá nedůvěra panuje. To asi bude tim - hele u bot sem ani nepipnul, spacák si taky nechal doporučit - jen sem proste svůj a mam jine požadavky ale kuli tomu me tu nemusíš označovat za nejakyho.....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod axi12 » úte říj 13, 2015 17:23

:D To bude tím, že jsi měl Tescoma termosku, že jsi to mohl pít rovnou z ní ;) ze Siggovky třeba taky budeš moct ;) :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 17:34

@Michal82: nejde o nazor, ale o zpusob diskuse ;-)

Clovek vnima jako horke nejakych 55 stupnu a ze slusne termosky budes mit klidne 80.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 18:17

Mike - zase ten vědecký přístup podloženy mnoha studiemi určitě - dle něho bych se měl potit a ne klepat kosu.
Ok a on je takovej problém tu termosku mit minutku dve otevřenou abych mel pitelný čaj? Nebo myslíš že 0,5l budu syslit 3 dny? To vypiju během dne stejně tak tu litrovku. Ale ještě sem se nerozhodl a možná vezmu dvě malé.
Ok způsob diskuse - víš ono racionální důvod proč ne tu nikdo nedal slysel sem jen ta je hnusná, stará Primka je lehčí, lepší (přitom to nikdo nemel v ruce).
Fajn když vemu litrovku s tím víčkem se určitě nebudu chtít tahat :) to už asi spíš 2 malé. Ta litrovka mi prostě zabírala hrozně místa no - půlky mi vejdou i do horní ,,čepice,, na batohu - litr jen do hlavní komory.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 18:29

...
většinou se najde dobrodinec, který Michalovi odpoví
Michal uvede argumenty, proč dané řešení nemůže provést
plén vymyslí nové řešení problému
Michal opět uvádí protiargumenty
diskuze se tedy většinou zacyklí...

:mrgreen:

Tahle diskuse se uz nejakou dobu placa v posledni fazi. Na pulku toho, co ted pises, uz bylo odpovezeno, na druhou by mohl odpovedet skoro kazdy, kdo nekdy pouzil termosku, ale za sebe v tom uz nevidim smysl. Kup si tu Sigg a delej s ni, co uznas za vhodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Michal82 » úte říj 13, 2015 18:51

Ano, ale každý z tech co psali že stará Primuska je lepší než nová a Siggovka - nikdo z nich neodpověděl V ČEM A JAK K TOMU DOŠEL když ji ani nemel v ruce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod scinkk » úte říj 13, 2015 18:58

To vis, je to tezky, ocekavame od kvalitnich termosek, ze splni svuj ucel, tedy udrzi caj co nejdele co nejteplejsi. Konstrukce (a castecne design) uz je mnoha lety proverena a neni co zlepsovat, proto skoro vsichni vyrobci maji ty termosky stejne no a nam pak nezbyva, nez se uchylit k tomu, ze termosky vybirame nejcasteji dle hmotnosti :) Ale kdyz tebe ta hmotnost tak hrozne nezajima, tak jak muzeme radit? :)
Navic zrejme ji pouzivas zcela jinak, nez vetina lidi tady :) My musime teprve zjistit, ze vyfukovanim tabakoveho koure do vody zlato nevznikne :)

Ano, ale každý z tech co psali že stará Primuska je lepší než nová a Siggovka - nikdo z nich neodpověděl V ČEM A JAK K TOMU DOŠEL když ji ani nemel v ruce.


A neni to spis tak, ze nikdo nepsal, ze je primuska lepsi, ale ze z tech dvou, by si dotycny koupil primusku, tedy asi zatim vsichni, co reagovali? Tedy vcetne me a to proto, ze je lehci a overena v praxi mnoha uzivatelu. Pokud chces uzaver, za ktery termosku zavesis i za cenu rychlejsiho vychladnuti caje a pokud tam musis mit sitko, aniz by sis koupil sitko za par korun extra, pokud je pro tebe dulezitejsi design nez overeny a lehci produkt, tak uz to neres a kup si sigg :)

Jinak Tatonku nedporucuji, myslim, ze primo z termosky se bude pit docela blbe. Na druhou stranu jsme to jeste nezkousel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 19:04

scinkk píše:Ale kdyz tebe ta hmotnost tak hrozne nezajima, tak jak muzeme radit?

Michal82 píše:Fajn když vemu litrovku s tím víčkem se určitě nebudu chtít tahat

:mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod scinkk » úte říj 13, 2015 19:34

Tak to o tom vicku jsem v hromade textu prehledl :) tak pada teorie o nezajem o hmotnost a upresnuje se teorie o neobvyklem pouzivani termosky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Termoska

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2015 19:43

Spis se potvrzuje teorie o diskusi pro diskusi ;-) Nejdriv je mu jedno, ze termoska je o hodne tezsi a pak se nebude tahat s podstatne min vazicim vickem :D Nemluve o tom, ze vicko ma svou funkci, pro vetsinu lidi celkem dulezitou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření