Termoska

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Termoska

Příspěvekod Chmeld4 » stř lis 2, 2016 13:57

Nová chytrá termoska s vložkama a displayem.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Termoska

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 19:51

Slabota. Termoska by mela mit BT a pres nej by se aktualni teplota zobrazovala na mobilu. Nebo jeste lip, na chytrych hodinkach.

(Ze bych si ten napad nechal patentovat? :-k Za par let to bude standardni vybaveni pro hipstery...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod yenya » stř lis 2, 2016 21:52

yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Termoska

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 23:12

:D nadhera. Akorat mne trochu desi, ze uz nedokazu vymyslet takovou blbost, aby ji uz nekdo predtim nezrealizoval #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod bloesty » pát lis 11, 2016 13:24

Ahoj, nemáte někdo náhodou navíc přebytečné víčko (ten kalíšek, co s ez něho pije) na termosku 1l nebo nějakou starou nefunkční termosku, která však má jakž takž v pořádku víčko? Rozbilo se nám a zdá se, že sehnat to he nadlidský úkon. Termoska je to Tatonka, ale domnívám se, že by mohlo sedět i víčko jiné značky /když tak dle fotky). Díky
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Termoska

Příspěvekod Wiking » stř led 31, 2018 10:12

Dobry den pratele.

Uz jsem celkem zoufaly.. nemuzete mi prosim nekdo sdelit kde bych mohl sehnat ten vnitrni sroubovaci uzaver k litrove termosce?

Ten stary zacal protikat, ale to beru, mel opravdu hodne roku.
Koupil jsem si tedy novy, ktery vypada temer identicky a je od firmy Tescoma :shock:

To je on: https://print21.de/media/catalog/produc ... chluss.jpg

Nevite kde bych sehnal nejaky jiny uzaver, ne od firmy Tescoma? Oni totiz maji jine stoupani zavitu takze to stale decentne prokapava..

Idealni by byl nejaky kamenny obchod v Brne kde bych si to zrovna vyzkousel na te termosce.. ale to asi uz pozaduju presprilis.. :mrgreen:

Presto.. dekuji za pomoc!
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Termoska

Příspěvekod vonkreuz » stř led 31, 2018 10:29

Stopper Primus (P734250). V obou brněnských HUDY sportech.
https://www.hudy.cz/lahve_termosky/prim ... 10512.html
Wiking píše:Dobry den pratele.
Uz jsem celkem zoufaly.. nemuzete mi prosim nekdo sdelit kde bych mohl sehnat ten vnitrni sroubovaci uzaver k litrove termosce?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Termoska

Příspěvekod Miras » stř led 31, 2018 10:52

Kde sehnat neporadím, ale do Hudy bys běžel řekl bych zbytečně, bo Primus má úplně jiný průměr hrdla (užší), než Tescoma. Tzn. pokud Tescoma až na stoupání závitu pasuje, tak stopper od Primusu pasovat nebude vůbec.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Termoska

Příspěvekod vonkreuz » stř led 31, 2018 11:04

Teď mně napadlo - mám asi doma jen párkrát použitou Tescomu 1L s asi pevným, která netermoskuje (vakuum je fuč :mrgreen: ), tak kouknu jestli je termoska ještě ve špajzu a víčko klidně podaruju. Ale přes Šalingrad pojedu až někdy v březnu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Termoska

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 1, 2018 17:41

Tak jsem se doma koukal a termosku Tescoma už doma nemám. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Termoska

Příspěvekod pipe » ned úno 4, 2018 12:02

Zdravím, včera mi odešla termoska, termoska vařicí, obsah ledový po hodině, (crossroad, rok použití jen v zimě, zajtra bude reklamace) a já potřebuji novou, a šetřit nemíním, to jsem dělal při prvním nákupu, v zimě jsem venku furt, celodení tůry, postávání, potřebuju mít čaj teplý, a taky bych chtěl rychlootevírací mechanismus.
Výběr:
Termoska Esbit 1 l nerez(případně verze polar, ta se snad liší jen barvou)
Termoska GSI 1.0 l
favorit asi Esbit, dále jsou ve výběru Primusy (60°C po 6hodinách mi přijde málo) a Tatonka.
Díky
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Termoska

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 4, 2018 15:12

Esbit. Jestli neřešíš každý gram, tak černou verzi, která je "hrubo zrnná" a tolik neklouže jako broušený nerez. Polar je jen jednovrstvá barva, více se špiní, protože barva je měkčí a špína se snáze"zažírá".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Termoska

Příspěvekod Miras » ned úno 4, 2018 15:42

@pipe: Mám tu Esbit i Primus, chystal jsem se ze zvědavosti udělat nějakej srovnávací test, tak když ještě den-dva vydržíš, hodím je do mrazáku a dal bych vědět, která termoskuje líp.
Primus je vyšší/užší, Esbit nižší/širší. Povrch má Esbit malinko drsnější, ale Primus je taky OK, neklouže. Zpracování uzávěrů se mi možná malinko víc líbí u Primusu, Esbit působí trochu víc "plastověji", to mě docela překvapilo. Primus má i užší hrdlo a říká se, že to je místo, kudy z termosky uniká nejvíc tepla, tak i proto jsem na srovnání sám docela zvědavej.
Primusku už používám nějakou dobu a izoluje perfektně, zpravidla mívám problém spíš s tím, že i po celým dni venku je pití z ní moc horký...

Jinak jsou tu na termosky aktivní dvě vlákna, v tom druhým je k termoskám mouder ještě víc, jak tady
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Termoska

Příspěvekod Michal82 » ned úno 4, 2018 17:11

60°C po 6h....? Ta termoska se musí zavřít :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Termoska

Příspěvekod mike » pon úno 5, 2018 17:31

Miras píše:chystal jsem se ze zvědavosti udělat nějakej srovnávací test, tak když ještě den-dva vydržíš, hodím je do mrazáku

Na to nepotrebujes mrazak, staci balkon. V aktualnim pocasi bohate. V mrazaku muzes akorat unikajicim teplem poskodit to, co uz tam mas a vypovidaci hodnota testu bude stejna. Rozdil mezi 100 a 0 az -10, co je ted venku a 100 az -18 v mrazaku je nepodstatny a to zvlast kdyz budes termosky porovnavat.

Dokonce si myslim, ze na otestovani by stacilo nechat termosky v kuchyni na lince ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Termoska

Příspěvekod Miras » pon úno 5, 2018 19:54

Podobně jsem termosky "testoval" už před rokem, to jsem si zároveň ověřil, že žádný poškození obsahu mrazáku nehrozí (pokud termoska termoskuje)
Teploměr mi aktuálně na balkoně ukazuje -1,1°C, tak je fakt, že oproti mrazáku to zas takovej rozdíl už není, ale když to udělám stejně, jako před rokem, budu mít aspoň jakýsi srovnání. Krom toho mě trochu tlačí čas (Esbit zítra posílám dál, k finálním majitelům), tak se mi i hodí to zkrátit na minimum. Při ponechání na lince by to na měřitelný teploty kleslo tak za dva dny...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Termoska

Příspěvekod Miras » úte úno 6, 2018 21:34

Svůj "test" jsem hodil do druhýho vlákna, bo jsem něco podobnýho před rokem dával taky tam...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření