Spork?!? Spork!!!

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod pavproch » stř lis 13, 2019 18:30

Jídlo (obědy) si do práce necháváme dovážet v jídlonosičích (ie. vlastně tři ešusy na sobě naskládané) z naší dědinské knajpy (a je to mňamka). Občas je to ale dost úmění to tím šporkem vylovit/nakrájet/strčit do huby bez přílišného se zapatlání (ie. třeba smažák prolitý kepučem). Ale ten samý problém mají i kolegové (díky tvaru ešusu), co kulturně nožem a widlema, takže si nepřipadám nepatřičně. Tožtak. Mám ještě zkušenost se skládacím Ti šporkem a ten mi teda zdaleka nevyhovoval jak ten jednodílný (....subjektivní)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod malejjarda » stř lis 13, 2019 20:30

Smažák prolitý kečup musí být tedy mňamka.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 20:49

Jaky je pp labuznik uz se tu kdysi probiralo :D

pavproch píše: Ale ten samý problém mají i kolegové (díky tvaru ešusu), co kulturně nožem a widlema

Kulturni by bylo si v praci prendat jidlo z esusu na talir, takhle jsme jedli na poli na chmelu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 21:32

Jenže kdo se pak má s tim talířem umejvat :roll: :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 22:33

Mycka ;-) Esus taky musis umyt a ten do mycky nemuze. (teda, umim si predstavit, ze pp esus neumyva ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod booze » stř lis 13, 2019 22:51

Proc nemuze esus do mycky? :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 22:54

Protoze hlinik. Udela to na nem takovou krasnou trvalou patinu, vyzkousel jsem si to na mackatku na cesnek :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod pavproch » čtv lis 14, 2019 8:11

Přesně, mytí ešusů + talířů je (zbytečně) moc práce. Jídlonosič (nerez) do myčky může (a taky jde), chliníkový a plast ne.

@mike: představ si, že ešus si (kupodivu) myju.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » čtv lis 14, 2019 17:14

Moje predstava o svete se prave zhroutila :twisted:

Plast do mycky muze, ten hlinik je vyjimka (a pisou to v navodech ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod pavproch » čtv lis 14, 2019 19:10

Btw, kuju za resuscitaci tohodle vlákna, až ten dotaz na zkušenosti se šporkem mě přivedl (a to ještě se zpožděním) ke vzpomenutí si, jak moc mě (doma v ta3) sere ten skládací špork - hlavně tím, jaxe v místě toho zámku chytá bordel (jídlo) a jak blbě se to meje a vůbec jak blbě se s tím zahnutým štilkem jí.... už sem objednal jinej, taky tiťanovej, taky špork, taky jednodílný (neskládací), tentokráte ale s integrovaným otvírákem na pivo, který ale vzhledem ke svému "postižení" po chemii moc nevyužiju, max tak na birella.

EDIT: a na mall.cz ve slevě - za necelé dvě stovky....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mitau » čtv lis 14, 2019 20:54

Diky za tip na mall.cz - v akci je to i dost lakava cena. Jinak mi to ale ze sportu nedalo a na aliexpressu, jsem nasel stejny spork za 5USD (https://www.aliexpress.com/item/32953097787.html) - klasicky Robens.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod booze » čtv lis 14, 2019 22:46

Jen kdyz ji koupis v cine, tak bude obsahovat svinstva jako olovo, hlinik a epoxidy (to ze je to kus plechu z atomove elektrarny, radeji nebudu rozvadet) Na mallu ne, tam je to proverena kvalitka :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » pát lis 15, 2019 0:14

:D jj, na Mallu je to plech z nasi jaderne elektrarny a ne z nejake spinave cinske ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod pavproch » pon lis 18, 2019 14:11

Tak špork Robens (s otvírákem na piffko) mám v rukách - žlica a vidle šporku vypadají (tvarem a velikostí) hodně podobně té co už mám několik let (špork Sea to Summit - např. neska sem s ním lovil špagety s kepučema masovým pokipem z ešusu a OK, fungovalo to nejen jako lžička, ale i jako widle), tak věřím, že i fungovat ten nový bude podobně dobře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod JoseD » sob lis 23, 2019 12:46

mike píše:Protoze hlinik. Udela to na nem takovou krasnou trvalou patinu, vyzkousel jsem si to na mackatku na cesnek :twisted:


mám hliníkový ešus a co bydlím s myčkou, tak ho normálně myčkuju..

Hned napoprvé to z něj umylo to takovou tu černou patinu x-let táborových ohňů a vařičových čmoudů, takhle dočista jsem ho ještě umytý neměl..

mike píše:Plast do mycky muze, ten hlinik je vyjimka (a pisou to v navodech ;-)).


v návodech na ešus nebo na myčky?
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod JoseD » sob lis 23, 2019 13:03

JoseD píše:...


takhle, asi si dokážu představit že ono umytí do čista/doběla bylo ve skutečnosti odleptání nějaké horní vrstvy špinavého hliníku agresivním činidlem v myčkové tabletě. Otázkou je, jestli je to na škodu zdraví, protože se domnívám, že hliník při styku se vzduchem reaguje celkem rychle, pasivuje se, a nečekal bych tam nic horšího než nějaké oxidy hliníku, které když nebudu seškrabovat a pojídat po kilech, by měly být celkem inertní a neškodné..

O něco větší sajrajt bude asi sloučenina vznikající při reakci tablety a ešusu, ale ta by (silně doufám) měla být bezpečně odplavena v oplachovacím cyklu, a mezi mnou a ČOV je dlouhé potrubí kde by tenhle sajrajt měl mít dost času zreagovat s kdečím po cestě, tzn. otravy Vltavy se nebojím..
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod mike » sob lis 23, 2019 23:10

JoseD píše:v návodech na ešus nebo na myčky?

Na mycku, on snad existuje navod na esus? ;-) (no, dneska je mozne vsechno...)

Myslim, ze jde hlavne o to, ze hlinik v mycce pomerne zasadne zmeni barvu. Muj lis na cesnek sice vypada lip, nez puvodne, ale kdyz jsem trochu zagoogloval, tak si lidi stezuji na zcernani nebo dokonce ze nadobi pak dela cerne smouhy. Asi zalezi na mycce (teplota, zpusob myti) a pouzite chemii.

Zdravotnich dopadu bych se asi az tak nebal, hlinik je pomerne reaktivni a jak pises, na vzduchu rychle zoxiduje a udela se na nem ochranna vrstva (kterou mycka znici). Mohlo by se ale stat, ze vysledky reakci v mycce se usadi na jinem nadobi, ono se to asi oplachne, ale treba ne vsechno... jestli trvas na mycce, tak bych si koupil nerezovy esus.

BTW, cistil jsem dneska spatne odtekajici umyvadlo. Kombinaci hydroxidu sodneho a hlinikoveho prasku, s vodou to reaguje docela intenzivne a cisti to slusne. V mycce by mohlo vzniknout neco podobneho...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod tsunami » sob lis 23, 2019 23:41

K usazování na jiném nádobí - mamka takhle dala do nové myčky nějaké malované/"pozlacované" sklo, že když to tak krásně meje tak konečně pořádně umeje sváteční sadu. Myčka byla tenkrát doma týden dva, nikdy dřív s ní nedělala. No a malba se ze skla rozpustila a celé sklo bylo duhové, jak se to na něm usadilo. To bylo doma radosti :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Spork?!? Spork!!!

Příspěvekod pavproch » ned pro 20, 2020 18:01

Tak takovýhle špork (v kombinaci s multitoolem) sem opravdu ešče neviděl..... hlavně po opravě např. bajku (s mazáním na řetěz pěkně smíchaném s blátem) z toho bude opravdu chutnat... :twisted:

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření