Domácí müsli

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Domácí müsli

Příspěvekod pripluv » úte úno 5, 2008 21:29

Děláte ještě někdo doma müsli, nebo jste již propadli instantním pytlíkům? Jestli ano, máte nějakej zaručenej recept? Pražíte? Co tam "musí" být? Co tam "nesmí" chybět? V čem to přepravujete (pytlíky, PET láhev...)? Dá se to pak jíst?
Zrovna jedno tvořím, tak si tak říkám, že jest třeba obohatit se.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sx02 » úte úno 5, 2008 21:34

No moje draha delavala fanatsitcky musli, ale kdyz zjistila ze je levnejsi ho koupit tak toho nechala. :oops: (hlavne salko stoji strasny prachy)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod fia » úte úno 5, 2008 21:57

občas se o něco pokusím...vločky opražím s trochou másla, když začnou zlátnout přidám moučkový cukr a chvilinku to pražím i cukrem. Když to vychladne přidám hrozinky a sekavý ořechy, a pak jak kdy, třeba sušený ovoce, slunečnicový semínka, sekanou čokoládu...no co je doma a jíst se to rozhodně dá :wink: .
Přepravuju v pevném, uzavíratelném sáčku.
Ale častěji si kupuju hotové a raději než obyčejné müsli, mám ty zapékané.
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř úno 6, 2008 16:15

Toť vše?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » stř úno 6, 2008 17:06

sx02 píše:No moje draha delavala fanatsitcky musli, ale kdyz zjistila ze je levnejsi ho koupit tak toho nechala. :oops: (hlavne salko stoji strasny prachy)


Co s tym ma salko? Este chapem davat si ho na hotove musli (ci uz domace alebo kupovane), ale ako ho vyuzijes pri priprave musli samotnych?

:-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod conny » stř úno 6, 2008 17:43

jeden celkom stavnaty recept (ale najprv sa musite k nemu precitat, co by zasa grafomanovi Pripluvovi mohlo byt celkom blizke)

musli
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » stř úno 6, 2008 18:11

Nu... Mne vyraba musli vzdy mamicka a musim zodpovedne prehlasit, ze je ovela lepsie ako kupovane. Enem nechce prezradit recept, pac to je posledna vec, ktoru frajerka nezvlada. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Aj ked prakticky je to ten isty recept ako Fia, ale namiesto masla (eklhaft) alebo salka (draheeee) sa pouzije med. Treba si to skusit, prvu varku takmer urcite spalis, ale od druhej uz by to malo byt ok. Odporucam nesetrit s orechami. Az potom je to naozaj mnamka. Ten med ma aj tu vyhodu, ze taketo musli sa daju zajedat len tak - bez mlieka alebo cokohokolvek ineho.

Inak opatovne odporucam pozriet sem. Tebe by sa mozno zislo precitat si to cele, ale kludne si pozri len kapitolu jedlo. :wink: Kamarat pouziva tento navod a je tiez velmi spokojny.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sx02 » stř úno 6, 2008 18:16

Jan píše:Co s tym ma salko? Este chapem davat si ho na hotove musli (ci uz domace alebo kupovane), ale ako ho vyuzijes pri priprave musli samotnych?
:-)

Kdyz to zapeces s musli chutna to kralovsky. A staci voda. :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod zonn » stř úno 6, 2008 18:17

My je doma děláme a jsou lepší než kupované. Příprava: 0,5 kg ovesných, 0,5 kg pšeničných vloček nasuho opražíme, poté je zalijeme salkem, promícháme a necháme chvíli v troubě. Nakonec přidáme ořechy, hrozinky, sušené ovoce, kokos............ a je to 8)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod vašek » stř úno 6, 2008 18:20

Já zkoušel ten recept z "gotického psa" a nic moc. Bylo to mastné a nechutné, ale byl to první pokus. Princip mi připadá správný a 2nd pokus bude určitě lepší.
No a ta mastnota by neměla vadit, na horách je každá energija dobrá :mrgreen:

edit: poučné vlákno, s tím salkem to zkusím (a i med)
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod Rujir » stř úno 6, 2008 18:22

vašek píše:...a 2nd pokus bude určitě lepší.


To sa podla mna tyka kazdeho receptu na musli. Proste si to clovek musi vymakat a nebat sa capat tam veci, co mu chutia a vyhadzovat veci, co mu nechutia. Ale ako vravim - zaklad sladkych musli je med. Ten s tym robi divy. Len treba ustrazit, aby sa med skaramelizoval a nezhorel.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sx02 » stř úno 6, 2008 18:30

zonn píše:My je doma děláme a jsou lepší než kupované. Příprava: 0,5 kg ovesných, 0,5 kg pšeničných vloček nasuho opražíme, poté je zalijeme salkem, promícháme a necháme chvíli v troubě. Nakonec přidáme ořechy, hrozinky, sušené ovoce, kokos............ a je to 8)

Jo presne tenhle rcept az na orechy taky praktikujem :-)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » stř úno 6, 2008 18:55

Sem v životě neudělal dvě stejný müsli (ale to se dá říct i o ostatních jídlech :twisted: ). A teď jsem doma objevil sušený brusinky, borůvky a třešně, tož jsem to tam napral všechno :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Môj recept na bezva energetivkú tyčinku.

Příspěvekod Borek » pát úno 8, 2008 20:03

Prípluv, toto si naozaj skús.Všetko je to udávané vo váhových mierach, nie objemových. Je to chutné a energetické a vyskúšané.
1x datle + 1 x hrozinky + 1 x sušené marhule(meruňky) +1 x mandle + 1 x oriešky kešu ( alebo lieskovce). Posekať, ochutiť mletou škoricou a obaliť v kokose alebo v sezame (kokos mi chutí lepšie). HOTOVÓÓÓ.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod Kulda » čtv úno 14, 2008 16:49

DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26

Příspěvekod pripluv » čtv črc 31, 2008 20:16

Jakým stylem do müsli zabudovat med? Při pečení v troubě to docela chápu, když pouze oprahnu vločky na pánvi, tak jak do toho? Narvat to už na pánev? Zas abych z toho neměl beton :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » pát srp 1, 2008 0:33

Řekl bych, opatrně rozehřát ve vodní lázni. Pozor, med při zahřívání ztrácí veškeré enzymy aj. zdravé látky, stává se v podstatě cukrovou vodou! :evil:

"Zahříváním medu nad 40°C se látky, které „dělají“ med medem - enzymy a ostatní cenné biologicky aktivní látky ničí. Bohužel i přísnější norma pro „český med“ povoluje rozehřívání medu při 50°C po dobu 24 hodin. Je to pouze z důvodu vyšší produktivity práce při plnění sklenic medem u větších zpracovatelů a přizpůsobení se poptávce „běžnému“ spotřebiteli, který kupuje především očima."
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pát srp 1, 2008 5:21

Tož, já mám med od včelaře (rodinnýho :mrgreen: ), tam to je v pohodě. Jen teda bude složitější ho narvat do toho chrumkání :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tata_FIDO » pát srp 1, 2008 6:05

fia píše:občas se o něco pokusím...vločky opražím s trochou másla, když začnou zlátnout přidám moučkový cukr a chvilinku to pražím i cukrem. Když to vychladne přidám hrozinky a sekavý ořechy, a pak jak kdy, třeba sušený ovoce, slunečnicový semínka, sekanou čokoládu...no co je doma a jíst se to rozhodně dá :wink: .
Přepravuju v pevném, uzavíratelném sáčku.
Ale častěji si kupuju hotové a raději než obyčejné müsli, mám ty zapékané.


tak tahle presne jsem to delaval taky, a jak to bylo dobroucky :-)
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření