Jaký benzíňák doporučíte?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 17:29

Kdyz letim do Alp letadlem, tak cepin balim dovnitr batohu. Proste ho dam doprostred a veci narovnam okolo. Na miste pak batoh kompletne prebalim, cepin jde ven, kam patri. Jde mi o to, ze by se nekde mohl zachytit na pasech, po kterych zavazadla jezdi a zpusobit nejakou katastrofu. Batoh sice vzdycky obaluju folli (primo na letisti, dneska uz je to standarni sluzba), ale nemuselo by to stacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod ntz » čtv bře 3, 2022 17:46

mike píše:Batoh sice vzdycky obaluju folli (primo na letisti, dneska uz je to standarni sluzba) ..


jj, to ale stoji litr (teda minimalne v eurech, kdyz se odnekud vracis zpet, takze si to delam doma) .. ja z tech "mene skladnejch" veci budu mit minimalne stativ a trekovy hole, ktery asi budu nechavat zvenku batohu protoze vevnitr mam ctvercovej insert na fotovybaveni kterej uplne neumoznuje dat ty dlouhe veci do batohu ... asi to udelam tak, ze ty trekovy hole svazu dohromady a obalim par vrstvama bublinkovy folie nez to dam na batoh, to stejne se stativem + celej batoh jeste obalim dvema vrstvama bublinkovky (uvidim, mozna ne), potom se ale bude hodit tohle nekde uschovat na cestu zpet takze budem urcite potrebovat nejakej stash ... a kdyz uz budeme mit stash, kde budeme nechavat ta prirucni zavazadla, tak si rovnou muzeme vzit i napriklad civilni hadry at nedelame ostudu ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 17:52

Litr? Kde? U nas na Ruzyni je to neco pres stovku (si nepamatuju), v Italii jsem vzdycky platil 8 - 10 Euro, pricemz v tom je i nejake pojisteni. Pravda, uz jsem par let neletel, ale pochybuju, ze by sly ceny na ctyrnasobek.

ntz píše:asi to udelam tak, ze ty trekovy hole svazu dohromady a obalim par vrstvama bublinkovy folie nez to dam na batoh, to stejne se stativem

Jo. Taky bys to mohl takhle sbalit a obalit vsechno a pak to dat jako samostatne zavazadlo. Na batohu hrozi, ze se to o neco zachyti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod ntz » čtv bře 3, 2022 18:00

mike píše:Litr? Kde?


:D ty zijes v nejaky uplne jiny cenovy relaci .. v cesku v ruzyni uz to stoji asi 2 stovky (nejmin) a ve svete za eura to stoji treba 20 euro .. dobre, litr byl asi trosku prehnanej - rekneme, ze to byl litr za skupinu ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 18:03

Furt jsem byl podstatne bliz ;-)

Naposled jsem byl v Italii letadlem v roce 2018 a to jsem platil tech 10 Euro. Ruzyn si fakt nevzpominam, sveho casu to byvala stovka, pak to slo trochu nahoru, ale i dve stovky jsou v pohode. Nez se s tim sr*t sam a navic ta folie taky neni zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod Olchor » pát bře 4, 2022 7:31

Já místo folie používám 15m 4mm repku, tou batoh důkladně stahnu a omotám. No a špagát se na výpravě vždycky hodí. Z batohu hlavně nesmí viset žádné konce popruhů, ty se rády koušou do pásů. Ale když kolikrát vidím, co jsou lidi schopní poslat jako spoluzavazadlo......
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod Semo » pát bře 4, 2022 10:33

Chodim na letisko s jednou rolou potrav. folie za cca 1EUR a omotam si to sam. Podobne cestou naspat. Ja som mentalnym zalozenim socka.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod Olchor » pát bře 4, 2022 14:34

To jsem taky zkoušel, ale potravinářská folie je hrozně tenká a nic nevydrží. Chce to průmyslovou, ale té je zase moc a co s ní pak na letišti...
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod ntz » pát bře 4, 2022 14:43

Nejak moc to komplikujete .. Litam uplne kazdej rok (obcas i vickrat) a delam to furt stejne ... Batoh vcetne folie si zabalim doma a na letiste jedu uz s batohem obalenym folii .. kabinove zavazadlo samozreje nebalim .. Pouzivam takovou silnejsi folii asi cca 50 cm prumer, role te folie stoji asi 150 korun a vydrzi pri letani 1-3x rocne skoro mozna na dozivoti (pac ty folie je v roli asi 200m) .. kdyz letim zpet, tak si obvykle koupim potravinou folii (za 2-3 eura) a tu na ten batoh klidne vyplacam celou ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod apuka » pát bře 4, 2022 15:32

S tou repkou nevimmm Muze se o neco zachytit (nebo naopak neco o ni), muze se uvolnit uzel, atd. Navic 15m toho moc neochrani a hlavne s tim neosetris pridelany stativ nebo ticky od stanu tak, aby netrcely a nenarazely do vseho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod ntz » pát bře 4, 2022 15:46

@apuka - no nejak to udelat musim ... samozrejme nedelam si iluze ze s tim baglem budou zachazet jak kdyby na nem byla nalepka "Fragile", ale jeste nikdy se mi nestalo, ze bych mel zavazadlo a nebo jeho obsah nejak ponicenej .. Na druhou stranu jsem jeste nikdy neletel, ze bych mel zvenku batohu pridelanej stativ a trekovy hulky
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod apuka » pát bře 4, 2022 15:56

Ja jsem "rozporoval" pouze to stahnuti repkou. Folii povazuji za - v podstate - nutnost, hlavne v pripade batohu s popruhami a kdyz k nemu jeste mas nejake veci pripevnene, tak uz uplne. Nebo si muzes sehnat specialni obal (vyrabi napr. i Deuter, Osprey, See to Summit, ...)/ pytel, do ktereho se strci cely batoh, jak je. Podle mne to ujde i s velkym pytlem na odpadky z hodne silne folie - to potom jen jednoduse zalepis nekolikrat lepisi paskou. Jen v tom pripade je lepsi mit obal/pytel takovy, ze ktereho muzes "vysat" vzduch, aby se co nejvice "prilepil" na batoh a veci. Klidne staci jenom usty, nemusi tam byt vevnitr vakuum.

Toto reseni ma vyhodu v opakovatelnem pouziti, zase je ale otazne, jestli Ti stoji za vylozenou namahu (a v pripade koupeneho specialniho obalu i za penize). Ja bych si radeji zaplatil na Ruzyni za foliovani, kdybych chtel usetrit, tak v cili to opatrne rozrezu a vezmu sebou lepici pasku, abych to v miste rozrezani zalepil. Stejne pocitam, ze zpet asi bude batoh o neco mene nabaleny (jidlo), takze by to nemel byt problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod ntz » pát bře 4, 2022 16:04

abych se priznal tak nevim co myslis tou "repkou" ... co to je "repka" ? Moje planovana technologie je omotat par tech trekovejch hulek bublinkatou folii, to stejne se stativem a cele to omotat i s batohem tou pruhlednou folii .. Pouzity material bude - Pruhledna folie (takova sirsi a trochu pevnejsi kychynska), bublinkata folie, pruhledna lepici paska (na tu bublinkatou folii, ta pruhledna samozrejme lepi)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod mike » pát bře 4, 2022 18:01

ntz píše:jeste nikdy se mi nestalo, ze bych mel zavazadlo a nebo jeho obsah nejak ponicenej

Mne jo: viewtopic.php?p=398365#p398365. Je to jen otazka stesti, mozna casu.

apuka píše:Ja bych si radeji zaplatil na Ruzyni za foliovani, kdybych chtel usetrit, tak v cili to opatrne rozrezu a vezmu sebou lepici pasku, abych to v miste rozrezani zalepil.

Mel jsi v tom nekdy zabaleny batoh? Ta folie docela natazena, takze ji k sobe uz nedas, docela blbe se reze a vysledek vypada spis jak rozervany, nez jako rez. Ale hlavne po sundani zabere prekvapive dost mista a tahat to celou dobu by byl opruz.

No nic, tohle je stejne OT, jen mne fascinuje, co se da vymyslet kvuli par usetrenym Eurum na akci, ktera vyjde na mnohonasobek :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod Olchor » pát bře 4, 2022 18:05

Repka je takový horolezecký slangový název pro pomocnou šňůru, obvykle 4-6mm tlustou. Použití veskrze univerzální- kotvení stanu, brodění řek ,vytahování báglu po skále, sušení fuseklí a tak.
S tím báglem bych to zas tak neprožíval, stačí zajistit, aby z něj nic moc nevyčnívalo a nevypadlo. Bacha, obsluha je zvyklá chytit za jakýkoliv popruh, který se naskytne a můžou ho urvat.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod mike » pát bře 4, 2022 18:08

A proto je nejlepsi folie, ve ktere se vyrizne dira na popruh nahore, za ktery se batoh chyta. Pak jim nezbude, nez ho chytnout spravne. Coz samozrejme nezaruci, ze batoh nespadne z vysky na zem, ze na nej nekdo neskoci apod. Ale aspon neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký benzíňák doporučíte ?

Příspěvekod apuka » pát bře 4, 2022 18:17

mike píše:Mel jsi v tom nekdy zabaleny batoh? Ta folie docela natazena, takze ji k sobe uz nedas, docela blbe se reze a vysledek vypada spis jak rozervany, nez jako rez. Ale hlavne po sundani zabere prekvapive dost mista a tahat to celou dobu by byl opruz.
Jo, mel. Batoh i "mekky" kufr. Pouzili jsme to takto - ne kvuli setreni, ale protoze na cilovem letisti tato sluzba nebyla (uz si nepamatuji jestli Tunisko nebo Egypt), takze z nouze cnost. Mit tam moznost, nehraju se s tim.

Da se to rozrezat s opatrnosti o docela slusne, samozrejme nuzkama by to slo lip. Uplne k sobe to das, pokud je to, jak jsem psal, ze Ti ubude veci v batohu (to jidlo) a muzes jej stahnout vice. Taku muzes "jednu vrstvu" zkusit dat dole, trocha poskladat a podlozit "diru" a zalepit to spolu paskou. Ale je dobre, kdyz se to zabali poradneji, ne do dvou vrstev. V OV-Mosnove to tehdy nebyl problem, klidne to obalili snad i desetkrat.

Samozrejme, neco jineho je, kdyz s tim batohem jdes tyden nebo dva slapat. Ale ntz pocita s odlozenim do schranky, proto jsem mu to takto psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký benzíňák doporučíte?

Příspěvekod mike » pát bře 4, 2022 18:20

To bude mit vykradac schranek radost, az tam najde pouzitou folii :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření