Jaky turbozapalovac?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mike » stř črc 17, 2019 17:50

Z tema vyskama a piezem mam stejnou zkusenost a taky nechapu, cim to je :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » sob črc 27, 2019 13:51

Jinak zkousel jste nekdo trochu festovnejsi skrtaci plynove zapalovace plnit 4-season smesi z plynove kartuse, misto butanem? Sroubovaci adaptery na kartuse na plneni se delaji, bylo by to do zimy lepsi, akorat bych nerad, aby mi prdnul jeste v teple v aute :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 15, 2020 23:31

Hodim dotaz sem. Do lekarnicky, KPZ a podobne vozim jednorazove BIC zapalovace, z tech obycejnych prodavanych v trafikach a pumpach mi zatim jedine fungovaly celkem vzdycky i vysoko na horach nejlip a jsou celkem kvalitni (i kdyz to neni zadne turbo a vitr to sfoukne). Nemate tip na nejaky konkretni podobny levny, ktery by se navic dal doplnovat? Vetsina doplnovacich jsou bud shitove z trafiky, ktere se hned rozbijou, ci maji piezzo (ktere v zime ci na horach nefunguje), nebo drahe designove.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mike » čtv led 16, 2020 1:23

Proc? Jak dlouho ti jednorazovy zapalovac vydrzi? Mne tak 10 let :) Mistni kuraci mi pred peti lety poradili Cricket, pak jsem ho koupil a porad mam ten puvodni a jeste asi dlouho mit budu. Az dojde, tak holt tech 15 Kc dam ;-) K funkci nemam vyhrady.

Muzes si samozrejme poridit Zippo a doplnovat na benzince ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 16:41

Protoze :D

Jednorazove mam ty mini BIC, do lekarnicky a pod., funguji celkem dobre i ve vyssi nadmorske vysce. Ale jsou porad jednorazove, chtel jsem neco trochu hezciho a pevnejsiho i do zimy a na castejsi pouziti.

Zippo mam, nove pro ne delaji i original plynove inserty, ale jen ty turbo, coz je tak max 50-100 zapaleni. S benzinem jsou na chozeni na nic, benzin se postupne samovolne vypari, zvlast ve vedru, klidne za par dni ci tyden.

Nakonec jsem poptaval u znalejsich v okoli a nasel - Clipper a za 30kc :)
  • plynovy s klasickym skrtatkem, zadne piezo (to ma malo energie, ve vysce nezapali prilis bohatou smes)
  • plnitelny
  • z fabriky naplneny isobutanem (lepsi do zimy a muzu ho plnit zimni smesi z kartusi pres adapter)
  • vymenitelny kaminek ve skrtatku
  • je z nejakeho nylonu, na zapalovac za 30kc vypada velmi dobre a bytelne, maji i kovove
    neni to turbozapalovac, tj. na jedno naplneni vydrzi mnohem dele skrtat
  • na rozdil od BIC se da dobre ovladat i v rukavicich ci zmrzlych prstech (prijemnejsi kolecko skrtatka)
  • je trochu vetsi, coz je ale v rukavicich plus
  • vodorovne dava dvakrat vetsi plamen
Akorat je (spanelsky vyrobek uz nekdy z sedesatek) primarne pro ty, co kouri takove ty jine rostlinky a podobne veci :D
Vyndavaci tycka se skrtatkem a kaminkem je tam pry na upechovani "rucne balene cigarety s alternativou tabaku" a kdyz jim zapalujete ve vodorovne poloze, ventilek pusti asi dvakrat vice plynu, takze vodorovne dava dvakrat vetsi plamen na lepsi zapaleni fajfky (coz je skvele i na zapalovani varicu a ohnicku).
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pát led 17, 2020 17:51, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mike » pát led 17, 2020 17:10

Zacinam tusit :twisted:

Nic proti, vypada dobre, akorat: 2500 lights per refill. To mi furt vychazi na spoustu let outdoorovani ;-) Pokud teda nekouris, pro kuraka to bude na pul roku.

BTW, kolik vazi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 17:50

Tenhle ma asi 15g (ta stredni verze, velikostne srovnatelna s klasickym zapalovacem, maji i mini nebo naopak big).

Ale je videt, ze to navrhoval uz pred temi 40 lety nejakej koumak - kulaty profil zapalovace vypada akorat na nouzove otevreni lahve vina vtlacenim korku dovnitr :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mike » pát led 17, 2020 17:54

Zvazil jsem svuj a ma 12 g. Tohle neni zadna UL verze [-( :twisted:

Pekne, ale ja radej pouzivam vyvrtku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 18:30

UL to neni, vsak je to ta prostredni velikost, vazi stejne jako "obycejny" od vietnamcu - tu mensi velikost nemeli :)

Vyvrtka je samozrejme mnohem lepsi - mam jednu vylozene anti-UL, 120 let starou nemeckou malovyrobu, poctiva ocel a mosaz, kulickova loziska (!), dodneska perfektne ostra a drzi, na rozdil od tech ze supermarketu, ktere po par pouzitich "narovnas" :D
Tu ovsem na treky nevozim, bych se bal ztraty...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mike » pát led 17, 2020 18:48

Na treky staci vyvrtka na svycaraku, ne? Ja teda nepotrebuju zadnou, na hory nechodim chlastat a kdyz uz si dam vino, tak dole v hotelu na konci treku a tam mi ho otevrou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 19:07

Jasne, jediny vino na horach leda ve Francii a Spanu - a tam ho nosi na horske chate ve dzbanku. A nechtel bych skoncit jak ten ozraly Nemec ze Schuberta, co vypadl z okna lagerzimmeru v hornim patre horske chaty v Alpach, kdyz chtel ven na zachod :D :twisted:
(ma tam i horsi pribehy - umrzly ozrala 20m od chaty, zatimco "oslava" uvnitr pokracovala a pod.)
Vsak jsem to psal se smajlikem... Spis mne to pobavilo, ze je ten zapalovac pro vyznavace "alternativnich rostlinych produktu" takovy multifunkcni :D
A 120 let stara vyvrtka je pekne doma jen na slavnostni prilezitosti :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod sobb » pát led 17, 2020 20:34

Do hor jedině "krabčák". Anebo přelité do PETky 8) :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Taurus » stř led 29, 2020 12:59

Chci se zeptat uživatelů Zippo, jaké s nimi mají zkušenosti. Já si jej pořídil, protože tyhle věci mám rád. Pořídil jsem si ten typ 1941 Replica https://www.zippo.cz/21225-21225-brushed-chrome-1941-replica. Ale jsem trochu nervozní z toho, že prostě ten zapalovač občas nechytne napoprvé. Až na druhé třetí škrtnutí a občas je problém ve větru. Mně osobně to přijde dost peněz za zapalovač, ale je to tak, že prostě i zippo v nižších cenových relacích vyrábí méně spolehlivé a méně kvalitní zapalovače, které ve své pověsti neobstojí? Zapálení na první škrtnutí, nezhasínání atd? Jestli má cenu pořídit nějaký dražší model okolo 1500Kč nebo to bude to samé? S jakým typem zippo máte případně dobrou zkušenost ve spolehlivosti? Díval jsem se na vámi doporučované rakouské IMCO. Měl jsem kdysi originální a ten byl fakt super. Pak jsem jej ale ztratil. Před koupí zippa jsem pořídil nějakou kopii, protože originál už se údajně nevyrábí, ale ty kopie to byla tragédie. To s tím spolehlivým originálem nemělo nic společného. Takže jsem jej brzy zahodil. Případně s jakou kopií máte dobrou zkušenost, že se tomu originálnímu vyrovná? Díky za případné tipy.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod mila6032 » stř led 29, 2020 15:37

Zippáka jsem nosil každodenně od roku 2004 a každý den jsem s ním škrtnul cca 40x. Pak přišel IQOS. Ano, ne vždycky škrtne na první pokus. Ovlivňuje to několik faktorů. Málo benzínu, hodně benzínu, příliš stlačená pružina ke kamínku, opotřebený kamínek, roztřepený knot... Měl jsem snad všechny možné řady a u všech to bylo stejný. Svého času dělal Zippo i řadu se zesílenou stěnou materiálu a tyhle kusy měly o dost menší tendenci chytat vůli v kloubu, což je nemoc drtivé většiny těch zapalovačů. Dřív nebo později začne prostě v kloubu vakl a zapalovač přestane těsnit, začne se z něj odpařovat benzín i v uzavřeném stavu, čímž se dramaticky sníží čas od naplnění k naplnění. Ty zesílené vydržely třeba o rok dýl. V tu chvíli přichází čas na servis, který je u Zippo jeden z nejlepších, který jsem kdy zažil. Konkurovat mu může asi tak Leatherman a Patagonia. Zapalovač se ze servisu vraci fakt velmi dobře opravený, jsou vyměněny i součásti, které žádnou vadu nevykazovaly, ale na druhou stranu ponechávají třeba obal s nějakým osobním rytím/laserem. A když to opravit nejde, pošlou novej kus+ původní rozbitej. Fakt špičkovej servis. Moc nevím, jak by to mohli dělat líp.
Co se zhasínání týče, tak takovou zkušenost nemám. Ano, větruodolný není. Něco trochu vydrží, ale jak foukne trochu víc, tak je po plameni. Že by sám od sebe zhasínal jsem zažil jedinkrát, když jsem si na chatu jednou nepřibalil benzín a v poličce stála asi tři sta let stará Alpa. To pak každý cígo smrdělo jak hašlerka a zapalovač moc nehořel.
S replikama zkušenost nemám žádnou. Někde se mi ještě bude válet "zipák" od Ronsonu, ale ten byl tenkrát snad ještě dražší a vlastně úplně stejnej.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 29, 2020 16:10

Taurus píše:ale je to tak, že prostě i zippo v nižších cenových relacích vyrábí méně spolehlivé a méně kvalitní zapalovače, které ve své pověsti neobstojí? Jestli má cenu pořídit nějaký dražší model okolo 1500Kč nebo to bude to samé?
Ne, ty vnitrky jsou u vsech Zippo uplne stejne, cenove rozdily jsou jen v designu, zdobeni a materialu tech krabicek.

Budto jsi koupil falesne Zippo (ty kopie za 200,- jsou opravdu o dost horsi, stejne jako nove levne kopie starych IMCO), nebo tam mas blby benzin (i Zippo benzin se falsuje a levny benzin z vecerky je smejd), nebo nejaky blby kaminek, pripadne blbe ustrihnuty a moc karbonizovany knot. V zime se samozrejme benzin odparuje hur, chce to zahrat ho v kapse. Nebo mas proste prehnane ocekavani :D

Dozivotni zaruka funguje skvele (aby ne, za ty prachy). Ulomil jsem zavirani, poslali zdarma novou krabicku. Ulomil jsem cast vnitrku, poslali zdarma novy vnitrek. Bez nejakeho papirovani s dokladem o koupi. Vule v kloubu - posles na vymenu.

Ale na outdoor bych ho primarne nebral - benzin se proste vzdycky odparuje a budes na suchu, kdyz to nejvic potrebujes. IMCO tesnily lip (zase mely o dost mensi nadrzku), ale uz se nejmin deset let nevyrabeji a ty kopie byvaly dost spatny.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Taurus » stř led 29, 2020 19:51

Tak falešný to snad není. Koupil jsem to pře s-shop cca za 700Kč a má to prvky, jaké mají mít originální zippa. Otázkou je, jestli nejsou falešné ty prvky, když je všude na webu uvedeno, jaké prvky má mít originální zippo a padělatelé tak mají k dispozici, co mají padělat :)
Kámen úrazu možná v mém případě bude benzín, kamínek i plnění. Protože pérko s kamínkem utahuji na maximu, plním benzínem do chvíle než benzín začne kapat z knotu a benzín je sice originální, ale koupený v trafice a staršího data. Už delší dobu mi ležel v šuplíku z dřívějších dob. Jinak knot, kamínky jsou originální. Nevím přesně, jak vysoko má být knot vysunutý,ale zkusím to také zjistit a případně poštelovat. Vlastně musím poštelovat úplně vše.
Zippo by tedy měl chytat napoprvé nebo je to nějaký mýtus? Neříkám, že mi to dělá furt,ale když řekněme 20x za den škrtnu, tak třikrát čtyřikrát z toho to není napoprvé. Je to důvod poslat na záruční servis? Ve větru mi plamen nějak nezhasíná, jen párkrát, ale to byl vichr. Naopak výdrž benzínu a originálního knotu mě překvapila. Benzín nemusím doplňovat po delší čas. Pořídil jsem si i ten přívěšek zippo, který slouží jako zásoba na benzín. Je to na jedno naplnění zapalovače, benzín nevyprchá, nikde to neprotéká a je tam schránka na dva kamínky. https://www.zippo.cz/41013-41013-zippo-zasobnik-na-benzin Měl jsem to s sebou na desetidenním vandru, ale ani jednou jsem to nepotřeboval. Zippo pořád hořelo na naplnění z domu. Ale zippo samo o sobě není vhodné do lesa. Špatně se mi s ním zapaluje oheň, když jej dám vodorovně.Zvlášť, když je roští vlhké. Taky se při tom trochu očadí korunka zapalovače. Jinak nosím s sebou vždy různě po kapsách a v batohu vícero zapalovačů a krabiček od sirek. Nemám jen jeden nebo dva zdroje.

Edit: Ty originální rakouské zapalovače, ty byly fakt spolehlivé a kvalitní. Měl jsem nějaký kousek,který jsem našel na půdě, ale po dlouhém spokojeném užívání jsem jej bohužel někde ztratil cestou z hospody... to bylo vzteku. Vyzkoušel jsem několik replik,ale všechny k ničemu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 30, 2020 14:05

Taurus píše:Zippo by tedy měl chytat napoprvé nebo je to nějaký mýtus? Neříkám, že mi to dělá furt,ale když řekněme 20x za den škrtnu, tak třikrát čtyřikrát z toho to není napoprvé. Je to důvod poslat na záruční servis?
To opravdu neni duvod :)
100% napoprve nechyta nic, na to bych auto nesazel :twisted:
Ale uvidis, trosku postelujes a funguje docela dobre, akorat jak zminovali i jini, casem se vyvikla to vicko (a u tech retro mosaznych se v nem muzou udelat trochu deformace jak jsou mekcci),nebude to moc tesnit a vydrzi mene (zvlast v parnem lete). Ale kdyz uz to bude viklat moc, tak ho zas muzes reklamovat. Zkrat knot (logicky, moc dlouhy knot znamena, ze jde vetsina benzinovych par vysoko nad jiskru) a nepreplnuj ho tolik benzinem. Pln spis tak, aby byla ta vata pekne nacucana, ale jeste z toho neteklo horem dolem.
Jako pro kuraky nebo hracicky je to pekny zapalovac, na vandry uz trochu min. Kdyz uz s nim zapalujes ohen, tak jednodussi udelat malou pochoden z troudu ci vetvicek a zapalit ji v ruce nad plamenem, nez strkat zippo nekam vodorovne do ohniste. Kdyz ho drzis za otevrene vicko, tak se ani nespalis, i kdyz ho nechas horet hodne dlouho.
Ty stare IMCO mely zase nevyhodu mensi nadrzky a desne tezke vymeny knotu. Na ven mi stejne prijde nejlepsi kvalitni plynovy zapik a firesteel :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Taurus » čtv led 30, 2020 16:45

Dík za odkaz :)
Jen jsem se ptal, jestli to tak má být nebo je to taky součást lidové mytologie, že originální zippa chytají vždy na poprvé. Při výběru čehokoliv mám totiž "štěstí" na páteční (vadné) kusy a reklamace už jsou u mě součástí zakoupeného výrobku. Tak jsem si začal myslet, že je to i případ toho Zippa. Jo, jako hračka je to dobré, ale na vandrech zůstanu dál se svým zapalovačem s dlouhým zobáčkem na vařič a sirkama na oheň.
O tom dokonalém servisu pro Zippa už jsem hodně slyšel. Ten je prý bezproblémový.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Taurus » čtv led 30, 2020 19:53

Jo a je trochu zádrhel s těma originálníma koženýma pouzdrama Zippo. Jsou dost těsný a blbě se z nich zippo vytahuje. Ale třeba to časem povolí. A taky je dost možný, že to pouzdro je blbě kompatibilní s tou replicou, ale na ostatní (klasické) je v pohodě.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 2, 2020 9:46

Zkusím se zeptat zde. Máte někdo prosím tip na eshop, kde mohu sehnat originál zippo a se kterým máte dobrou zkušenost? Chci jej jako dárek a na internetu je záplava eshopu se zippy, ale mám nedůvěru, aby mi neposlali nějakou kopii. Co jsem se díval na stránky zippa.cz, tak ten nemá asi spolupráci s heurekou,takže tam není nějaké hodnocení, kromě jednoho velmi negativního. A pokud je ta negativní recenze pravdivá,tak se mi tohle riskovat nechce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod sleeper » pát dub 3, 2020 12:18

Já kupoval dvakrát tady a spokojenost.
sleeper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 28, 2009 13:31

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 7, 2020 19:05

sleeper Tvého příspěvku jsem si všiml až teď. Nakonec jsem koupil https://www.mojezapalovace.cz a obdarovaný je zatím spokojený. Obvjednávku jsem odeslal odpoledne, ještě ten den to odeslali a druhý den mi to bylo doručeno. Profesionálně zabalené s malým dárkem plus slevový 5% kupon na další nákup.

Pěkné video o renovaci starého a brutálně zkorodovaného Zippa z vietnamské války:
https://www.youtube.com/watch?v=QDpIQ3oOAvw
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Dromedaro » sob led 14, 2023 8:22

Pořídil jsem tento plynový insert do Zippa a velká spokojenost. Vítr atd už teď neřeším, je to svářečka a zapálí vše. Jen teda nechytá na první cvaknutí, ale až druhé. Zkoušel jsem různě štelovat s nastavením plamene, ale dělá to furt.
Vzal jsem k tomu tento obal ZIPPO LOGO GLOBE

Pak jsem pořídil toto pouzdro a bezva. Měl jsem před tím to klasické kožené pouzdro a z toho se to špatně vyndávalo a kazil jsem si pant, jak jsem to musel tahat za víko. Z tohoto lze Zippo díky otvoru na spodku vyndat snadno, aniž by člověk musel tahat za víko zapalovače.

Jinak ten eshop přímo Zippo moc nedoporučuju, vzal jsem to odjinud nakonec a objednávku u zippa jsem ještě ten den zrušil, ale stejně mi ji za dva dny poslali, tak leží v Balíkovně. Tento eshop vůbec nekomunikuje, což jsem našel i v recenzích a kvůli tomu jsem to zrušil, kdyby byl problém, tak že nekomunikují je pak problém. Čekal bych, že oficiální Zippo bude trochu profesionálnější.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Etheric » sob led 14, 2023 8:40

Já mám takový plastový turboohně, stojí to nízký desetikoruny, vydrží dlouho, váží minimum a chytá to hned na první pokus :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Dromedaro » sob led 14, 2023 9:04

Zippo je Zippo :wink:

Mám tyhle hračky rád.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Dromedaro » sob led 14, 2023 12:57

Etheric: Jsi mi nasadil brouka do hlavy. Za ty prachy by to mohlo chytat napoprvé, když to umí i ty za pár korun. Benziňák Zippo chytá také napoprvé. Jestli nemám vadný kus. Pošlu jim to na výměnu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaky turbozapalovac?

Příspěvekod Etheric » sob led 14, 2023 15:36

Zippo je předražená věc, pro naše účely i zbytečně těžká a neskladná, jen to pouzdro váží tolik, co jeden můj turbooheň :)
Těch plastových je x druhů a velikostí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření