Kam s ňou (prázdnou bombou)?

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod Johny0488 » ned dub 16, 2017 15:23

Ahoj,pro ty co si lamou hlavu co s prázdnou kartuší,jsem tu já...pro ty co chtějí vyhodit či prodat za nějaký peníz prázdné kartuše,neváhejte napsat na meveri04@gmail.com nebo +420 720 978 319 jsem z Ostravy ale pohybuji se všude možně,tudíž nevylučuji os předání,které upředňostňuji... 8)
Johny0488
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 16, 2017 15:17

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 13:00

jeslí máte někdo zájem o prázdnou plynovou kartuš Primus Winter Gas 230g, tak jí zdarma daruji, Praha
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod johny_r » čtv črc 18, 2019 14:09

Ideální postup
1. vypustit
2. propíchnout
3. vyhodit na vhodné místo jako běžný kovový odpad.

Na body 1 a 2 existuje udělátko, prodává se v outdoorových obchodech. Takový otvírák, našroubuje se na ventil, který vypustí, pak se na to šlápne a prorazí to stěnu bomby.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv črc 18, 2019 17:09

Dobry otvirak na konzervy celkem funguje taky, po peclivem vypaleni poslednich zbytku plynu - na to si porad jeste schovavam prastary VAR II :)

Kdyz uz, tak by mne zajimalo, jestli staci viditelne propichlou kartusi hodit do kontejneru na kovovy odpad, nebo ji nejaky snazivy vezen na tridici lince zase vyhodi jako "tlakovou nadobu" patrici do sberneho dvora.

Tridici linku na kov jsem nevidel, na exkurzi jsem byl jen na papirove a plastove (neverili byste, co tam jsou nekteri lidi schopni do kontejneru na trideny odpad hodit) :(
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 18, 2019 17:35

Jaxem psal ve stížnostním (sem zapoměl že tu je tohle spešl vlákno) - 220 grms bomba začala ucházet, taxem ji úplně vypustil (do vzduchu), propíchnul šídlem, následně pořádně otevřel dlátem a šla do popelnice. Na separovaný sběr prdim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv črc 18, 2019 17:50

na trideni si klidne prd, ale az nebudes mit kde jezdit na skialpech kvuliva oteplovani, tak si nestezuj :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 22:18

FrantaKrajta píše:... hodit do kontejneru na kovovy odpad
To už fakt proniklo i k nám? V naší vísce ani okolí nic takového nemáme, ani ve vedlejší přerostlé vesnici (zatáčka před Vídní) jsem si ničeho nepovšimla. Kovy vozíme do Kovošrotu, když chceme třídit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod mike » čtv črc 18, 2019 22:46

FrantaKrajta píše:na trideni si klidne prd, ale az nebudes mit kde jezdit na skialpech kvuliva oteplovani, tak si nestezuj

Nejak mi unika, jak souvisi trideni kovoveho odpadu s oteplovanim ;-)

sobb píše:To už fakt proniklo i k nám? V naší vísce ani okolí nic takového nemáme, ani ve vedlejší přerostlé vesnici (zatáčka před Vídní) jsem si ničeho nepovšimla.

Jste zaostali, v Praze je to uz roky ;-)

Ja teda vezmu stary varic (F1 Lite), dam na balkon, zapalim, necham dohoret a pak vezmu kladivo a hrebik a kartusi prorazim. Jde to snadno. Pak skonci v tom kontejneru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod sobb » čtv črc 18, 2019 23:03

To je možný. Anebo jsem si jen nevšimla, neboť to až tak neřeším :wink: Do kovošrotu vždycky dovezem sud železa a vyměníme za půl bagříkolžíce písku nebo štěrku. Takže spokojenost na všech stranách :lol:
Staré bombičky neprorážíme, jen zcela vypustíme, nikdo si nikdy nestěžoval. Ani zpráva o akci zásahové jednotky se ke mně nedonesla :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod apuka » pát črc 19, 2019 9:41

@sobb: uz si nepamatuji, kde Ty bydlis, ale rekl bych, ze kontejnery (i) na kovovy odpad jsou prakticky vsude, kde je trideni. Bud samostatne nebo (jako v OV) kov patri do kontejneru na plast a rozdeli se to na tridici lince.

Trocha problemem muze byt, ze tise se predpoklada, ze jako kov se budou vyhazovat hlavne plechovky od napoju, pripadne jeste od konzerv. Proste to, na cem se da vydelat. Kdo vi, co udelaji napr. s tema bombama nebo napr. i se samotnym varicem, kdyz jej vyhodis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod FrantaKrajta » sob črc 27, 2019 13:56

Jsem se ptal, a kartuse u nas nejspis na vsech tridicich linkach kovoveho odpadu (kam to jde z tech komunalnich kontejneru na kov) vyhodi jako nebezpecny odpad, stejne jako obaly od spreju, i kdyz budou prazdne a propichnute. Proste na to pracovnici nemaji kapacitu to zkoumat (koneckoncu, jedou jak na bezicim pasu) a nemuzou to riskovat, ze jim nejaka bouchne v drticce. Takze nejlepe shranovat a jednou za rok do sberneho dvora, je to porad patnact deka oceli kazda, skoda, aby koncily na skladce. Mozna by proslo ji uplne rozstrihat kolem dokola otvirakem na konzervy na dve pulky nebo slisovat do placicky, ale nejlepsi asi ten sberny dvur.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 22:51

A co se s nima stane ve sbernem dvore? Co vlastne delaji s nebezpecnym odpadem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod pavproch » ned črc 28, 2019 11:15

FrantaKrajta píše:a jednou za rok do sberneho dvora


Ty máš ale spotřebu bomb. :mrgreen:

Mně připadá jako overkill s jednou bombou za deset nebo spíš 12 let si dát tu práci a speciálně ji nosit/dávat do kovového odpadu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod booze » ned črc 28, 2019 12:04

Hruzostrasne vlakno... :?
Clovek aby jezdil do Alp a shanel prazne bomby a tady se klidne probodavaji a kuchaji :D
Vloni jsem vyhazoval jednu po 10letech. Hlinikove VAR mam snad starsiho data. Porad jedou a ne jak ty novodobe na kterych po dvou nafouknuti odejde ventil. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 28, 2019 16:35

@ Booze: Primus vyráběl prázdné kartuše, aby bylo na čem vystavovat vařiče. Jeden obchodní partner jich omylem objednal 2 krabice (starý šedo-červený vzor Four season gas, 500g). Až u něho budu tak se kouknu, zda jsou jsou s ventilem (a jdou plnit) a za kolik by je pustil.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod FrantaKrajta » pon črc 29, 2019 12:46

@Booze, ja si klidne kartusi z velke (pouzitejsi) do male (na vikend) parkrat doplnim (s tim, ze uz ale nevim, do jake teploty jeste bude, protoze poloprazdna velka uz muze mit uplne jiny pomer slozek), ale rekni mi prosim, jak ji mam doplnit treba zimni smesi? Smes v 2kg nadobach pokud vim neprodavaji, a laborovat doma s plnenim propanu a pak butanu do spravneho pomeru fakt nebudu, nejsem sebevrah :)

A kdyz ji poradne zrezne zavit nebo okoli ventilu (coz se stane s trochou smuly za jednu akci), stejne ji pak taky vyhodis... Ale klidne ti par velkych prazdnou prenecham, at je nemusis dovazet z Alp (i kdyz to je zasluzne, uklizis hory!) :)

@Vonkreuz, to na nich nemeli napsano SAMPLE nebo tak neco? Kazdopadne muze mit krasnou vystavku varicu, nebo to prodavat jako "UL kartuse" :D

(nepsal to mimochodem nekde Schubert, jak jim nekde pri odsednuti prasknul sedak, nastesti bez nasledku, protoze to byl omylem dodany a prodany kus urceny pouze k fotografovani, bez pevnostniho siti? To nastesti u kartusi nehrozi, ty prazdne by snad kazdy poznal...)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod Synura » ned říj 13, 2019 21:21

Má-li někdo zájem, věnuju prázdné kartuše: 4 větší (440 g) a 4 menší (240 g) šroubovací, plus mám jednu větší nacvakávací (Campinngas). Osobní předání v Praze v okolí Karláku nebo Vysočan.

Napište mi SZ.

Edit: Tak už nejsou k mání. :wink:
Naposledy upravil Synura dne úte říj 15, 2019 18:30, celkově upraveno 1
Synura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 18, 2017 8:13

Re: Kam s ňou (prázdnou bombou)?

Příspěvekod Bruca » pon říj 14, 2019 21:41

Taky tu mam jednu menší za odnos ;-)
Zlín
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření