Sigg lahev vs lahev Gelert

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sigg lahev vs lahev Gelert

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 17, 2007 10:04

Cus,

dostal jsem od kamarada 0.5l bezesvou kovovou lahev Gelert.
Nalil si do ni varici caj (okamzite se o kovovou lahev spalil) a za 4h pote behem vyletu v cca +5c jsem si dal temer ledovy caj.

Je to tim, ze je to jen napodobenina "slavne" znacky Sigg, nebo je potreba i na Sigg neoprenovy obal?

Nastvalo me hlavne ze davat +90C lahev do baglu co se ma prat na 40C neni dobry napad (ani zabalit do tricka ze syntetiky nejde) a ze neizoluje.

Jakstohoven?
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Ryba » pon zář 17, 2007 10:22

Koupit v TESCU za 200,- termosku?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 17, 2007 10:29

Ryba píše:Koupit v TESCU za 200,- termosku?


Vaha znacna :/
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod chonda » pon zář 17, 2007 10:39

Ryba píše:Koupit v TESCU za 200,- termosku?

Já ti nevím, já jsem ještě nenarazil na žádnou, která by po půl roce nezačala téct...Už jsem dokonce v takovým stavu zoufalství, že bych koupil i značkovou :)
A jinak co čekal od tenkostěnné hliníkové lahve? Jestli je to sigg nebo cokoliv jinýho je vlastně jedno, je to prostě hliník, ten vede teplo opravdu dobře - buďto neopren, nebo termoska...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Ryba » pon zář 17, 2007 10:44

Máme 2 litrovky 3 rok a zcela bez problémů. Kudy by měla jako téct? standardně i ty největší šunty mají už těsnění silikonové. Spíš zůstáva tekutina v dutinách toho uzávěru. Když naliješ a zavíráš, musíš zbytek vytřepat ven. A ta litrovka váží 60 deka, bez ohledu na značkovost.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » pon zář 17, 2007 10:53

Neni to tim ze je to napodobenina. I Siggovy lahve takhle hrejou. Musis na ne mit obal. Taky jsem si jednu koupil a penez lituju, je to celkem blba frajerinka. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Tomáš F. » pon zář 17, 2007 10:56

Jasně že uvedené lahve mají prakticky stejné vlastnosti :-) To není termoska, akže se od nich ani vlastnosti termosky nedají čekat.

Značku Sigg používám. Koupil jsem od nich dětem flašky, protože jsem nakonec přestal šetřit a usoudil, že ty uzávěry mají pro tento účel nejdomyšlenější :-)
Jo a taky od nich mám pár flašek na benzín k vařiči, přestože jsou pekelně drahé, firt jsou levnější než MSR.

Ale zpět: v případě, že potřebuješ termosku, kup termosku. Osobně se rovněž kloním k těm levnějším (třeba Tesco) na běžné používání - jejich nevýhody, třeba zamrzání patentního uzávěru, se projeví obvykle až v náročnějších podmínkách, ale při běžných akcích jen těžko. Pětadvaceti stupňový mráz máš v batohu málokdy :-)
Takkže, já sice používám Tatonku, ale jsem si vědom, že na většinu aktivit jde o přehnaný luxus. A navíc se o ni musím starat, neházet ji ze skalin a tak, neb byla drahá. Pokud neplánuješ opravdu drsné zimní přechody, nedoporučuju.
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Příspěvekod chonda » pon zář 17, 2007 11:13

no já měl 0,75tku dva roky (pak jsem ji nechal na zastávce v Donovaloch), už po půl roce tekla právě uzávěrem - vytřepání je samozřejmost, ale i když jsem to pečlivě vytřepal, tak to teklo a to tak, že dost...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 11:31

Tak to ste mali celkom stastie. Ja mam doma tri termosky z Tesca a pod (tatinko nevie odolat lacnym termoskam) a ani jedna nie je pouzitelna. Teplo drzi len trochu lepsie ako obycajna flasa zamotana v uteraku. Takze teraz planujem kupu niecoho kvalitnejsieho.

Inak som mal aj Sigg a kupim si ju znova. Ten uzaver mi tiez plne vyhovuje a celkovo je fajn, ked mam proste flasu, ktoru nehadzem do kosa ale pouzivam stale znova a znova. Som divny, ale vyhovuje mi to tak. Kto od tej flase necaka, ze bude fungovat ako termoska, tak nebude sklamany.

Len teraz rozmyslam, ci by nebola lepsia, ta Nalgene flasa. Paci sa mi to siroke hrdlo... :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 11:35

Ale ten Nalgene je plastik, nebo maj i jiný varianty?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod sx02 » pon zář 17, 2007 11:37

Rujir: I tech siggovek vubec nejde o termosku, jde o to aby ti nespalila ruce. Staci do ni nalit horkej caj a mas zadelano na prusvih. Naopak v zimne clovek od ty flasky malem upadnou ruce.

Jinak mit s sebou obycejnou petku a pouzivat ji tyden na cundru - to ja nepovazuju za plytvani.


(a to vubec nepocitam jak moc je narocna vyroba hlinikovy flasky - myslim ze to bude stejne ekologicky jako rok pouzivani a vyhazovani petek)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 11:48

sx02 píše:Rujir: I tech siggovek vubec nejde o termosku, jde o to aby ti nespalila ruce. Staci do ni nalit horkej caj a mas zadelano na prusvih. Naopak v zimne clovek od ty flasky malem upadnou ruce.
Jinak mit s sebou obycejnou petku a pouzivat ji tyden na cundru - to ja nepovazuju za plytvani.
(a to vubec nepocitam jak moc je narocna vyroba hlinikovy flasky - myslim ze to bude stejne ekologicky jako rok pouzivani a vyhazovani petek)


Ale ja som to vobec nemyslel ekologicky. Sice si myslim, ze pouzivam hlinikovej flase,k toru nosim neustale vsade (praca, skola, lezenie, akykolvek iny sport, turistika) som usetril urcite viac PET flasi, ako sa minie energie pri vyrobe jednej hlinikovej (obzvlast ak zaratam aj naslednu recyklaciu tych PET flasi), ale uprimne povedane, ma to az tak nepali.

Mne proste vyhovuje jedna hlinikova flasa v neoprenovom obale, ktory mozem vsade prichytit. Jasne, ze to nie je ziadny zazrak. Stale je to len flasa, ktora strasne dobre vedie teplo. Kto od toho caka nieco ine, ten je sklamany. Ja som od toho nic ine necakal a preto sklamany nie som. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sx02 » pon zář 17, 2007 11:54

Acha tak to sorry, ja myslel ze ses ekologicekj nedesenec. :mrgreen:
No to ze to bude vest teplo jsem vedel ale ze to povede az TAK to me prekvapilo. Vpodstate se da rict ze bez obalu je to nepouzitelny. :cry:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 11:58

Tak si procházim nabídku Nalgene. Maj docela širokej výběr, znam jejich laboratorní plastik. S jejich picíma lahvema zkušenostni nemam. Používá je tu někdo?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Rujir » pon zář 17, 2007 12:37

Nalgene je platik, ale akysi spesl co vela vydrzi (vraj). Vlastnu flasu nemam, ale v US to pouzival prakticky kazdy namiesto klasickej PET flase. Zdalo sa, ze to vydrzi celkom dost, mohli sa do toho liat horuce veci, plast je predsa len prijemnejsi v zime, ked sa pije (tam neoprenovy obal nepomoze) a hlavne ma fascinuje to siroke hrdlo. Neznasam klasicke flase prave kvoli tomu.

Na druhu strana sa da povedat, ze to je stale len strasne draha plastova flasa podobna flaske od ladoveho caju Nestea. :mrgreen:

@sx02: Snazim sa byt aspon trochu ekologicky (triedenie odpadu, zberanie bordelu na horach), ale len v naozaj obmedzenej miere. :oops:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 13:03

Ty jejich lahve, co prodává Hudy jsou z PC (plykarbonát), takže sou odolnější, tvrdší, než třeba ty nestea, které jsou z PET (polyethylentereftalát). Zase nevim, jak moc toho snesou. Přece jenom, je to plastik. Má někdo zkušenost se Sigg láhví po nějakym většim pádu nebo po většim tlaku? Třeba při lehnutí na batoh? Tady bych sázel proti tvrdému, křehčímu plastiku. Zase kdyby to byl nějakej měkčí plast, třeba HDPE (High density polyethylene), tak to by asi vydržel.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Mařena » pon zář 17, 2007 13:12

Rujir píše:... hlavne ma fascinuje to siroke hrdlo. Neznasam klasicke flase prave kvoli tomu...

Široké hrdlo je opravdu praktické - klasickou 1,5l PETku z kouhoutku někde z nějakého umyvadélka na chatě pořádně nenaplníš. A proto sebou nosíme 1l PET láhev od mléka.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon zář 17, 2007 13:24

Hliníkovou láhev mám- od Ferrina. I s neoprénovým obalem.
Termosku mám z Tesca za 200Sk- je absolutně v pohodě- neteče a teplo drží dostatečně dlouho.
Láhve z polykarbonátu sice nemám,ale ohledně výdrže bych jim celkem věřil. Většina lidí si pod pojmem plast představí PVC nebo PET- ale když si uvědomíte, že se z plastu dělají i součástky střelných zbraní a neprůstřelné vesty /kevlar je taky jenom "plast"/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 13:32

tuso píše: ...ale když si uvědomíte, že se z plastu dělají i součástky střelných zbraní a neprůstřelné vesty /kevlar je taky jenom "plast"/

To je vlastně pravda. Zapoměl sem, že Oakley má u některých brýlí, že vydrží výstřel z brokovnice. A to se vlastně tělají z polykarbonátu. Ale bude trošku upravený, než v těch lahvích. Jak je to u hliníku s váhou? Asi nebudou o moc těžší :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod uplne jinej martin » pon zář 17, 2007 16:18

tuso píše:Hliníkovou láhev mám- od Ferrina. I s neoprénovým obalem.
Termosku mám z Tesca za 200Sk- je absolutně v pohodě- neteče a teplo drží dostatečně dlouho.
Láhve z polykarbonátu sice nemám,ale ohledně výdrže bych jim celkem věřil. Většina lidí si pod pojmem plast představí PVC nebo PET- ale když si uvědomíte, že se z plastu dělají i součástky střelných zbraní a neprůstřelné vesty /kevlar je taky jenom "plast"/


Kevlar je aramid (uhlíkový vlákna).
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod tuso » pon zář 17, 2007 17:05

uplne jinej martin píše:
tuso píše:Hliníkovou láhev mám- od Ferrina. I s neoprénovým obalem.
Termosku mám z Tesca za 200Sk- je absolutně v pohodě- neteče a teplo drží dostatečně dlouho.
Láhve z polykarbonátu sice nemám,ale ohledně výdrže bych jim celkem věřil. Většina lidí si pod pojmem plast představí PVC nebo PET- ale když si uvědomíte, že se z plastu dělají i součástky střelných zbraní a neprůstřelné vesty /kevlar je taky jenom "plast"/


Kevlar je aramid (uhlíkový vlákna).


No tak sorry. :oops:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 17:16

Tak sem našel uživatelský test Sigg lahve. Snad to někomu pomůže
Naposledy upravil ZbynekN dne pon zář 17, 2007 17:19, celkově upraveno 1
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod patentik » pon zář 17, 2007 17:18

ZbynekN píše:Tak sem našel uživatelský test Sigg lahve. Snad to někomu pomůže


ted by to melo fungovat :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 17, 2007 17:20

@patentik: Díky, opraveno. Stydim se :oops: , du si najít vysoký strom, abych se sebekriticky oběsil :D
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření