Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » sob bře 25, 2017 23:15

Jenze ti o vahu jde ;-)

Proto jsem doporucoval F1, ten problemy nema. Meril jsem to a ma o neco delsi trn, nez treba Jetboil, ktery je na nekterych kartusich taky nadoraz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sobb » sob bře 25, 2017 23:22

mně ano, jde o to, nakolik tazateli :wink: Každopádně, pokud něco nepokazili, považuji Var2 za dobrý vařič :)

A co se týče trnu, či okolního zpracování, může být asi kus od kusu, taky mi z Pinquinu psali, že se s tím, ještě nesetkali (docela důvěryhodný zdroj, ne reklamační oddělení apod.).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » sob bře 25, 2017 23:29

sobb píše:taky mi z Pinquinu psali, že se s tím, ještě nesetkali

:D klasicka ceska odpoved. Kdybys vedela, kolikrat jsem to uz slysel... nedelal bych z toho zadne zavery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sobb » ned bře 26, 2017 19:49

koukám, že texty v závorkách považuješ za nehodné čtení #-o :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 0:29

Vubec ne, na vysledku tady nic nemeni ;-) Dokonce by se nic nezmenilo ani kdyby to byla pravda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2017 20:37

sobb píše:...kvůli částečné propálenosti Varu, jinak bychom ho jako hlavní vařič používali snad doteď.

Pokud ho posles do varu dostanes novy za 300. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Grent » úte dub 11, 2017 12:36

inak co hovorite na tento set ? https://outdoorove-varice.heureka.sk/me ... e/#section
ten varic je sam o sebe celkom lacny ale podla parametrov vyzera dobre + ostatne veci vo zvyhodnenom sete.

akurat ten eloxovany hlinik mi tam moc nesedi ale za tu cenu by sa dalo.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 9:19

Čau ahoj,

Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímhle vařičem nebo nějakým jiným od firmy Pinguin (prostě mám rád tučňáky)

http://outdoor.online-sport.cz/camping-a-treking/varice-kartuse/pinguin-spider/

Chci něco co se nešroubuje přímo na bombu, protože mi to příjde takové nějaké vratké.
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Chmeld4 » čtv dub 20, 2017 10:54

Pořiď si plastové rozšiřující nožičky pod bombu a nebude se ti to zdát :D Ušetříš váhu a místo ;)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 11:02

Ok.

Takže v tom případě koupit VAR2 a rozšiřující nožičky jo ?

Nějaký osvědčený tip nebo to je jedno ?
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mol » čtv dub 20, 2017 11:47

Pinguin spider má kamarád. Je to zbytečně těžké a méně skladné než VAR2, ale on to používá jen pár dní do roka na vodě (tam je to fajn, stabilní, nízko, dá se na tom opravdu vařit). Na zádech bych se s tím netahal.

Mám VAR2 ročník 94, stále drží na původním těsnění, vratké to trochu je ale po pár vylitých jídlech si dávám už bacha :lol: Můžu doporučit.

A už i ten je na mě těžký, chci zkusit BRS-3000, 25g, pokud pořídím tak poreferuji.
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 12:14

Já jsem si přivezl vařič ze Skotska. Koupili jsme to tam v nějakém bazaru na rychlo, protože jsme neměli vůbec nic. Fungoval perfektně, ale je na proražení a ne jen na našroubování. Někdo mi říkal, že se na už snad neprodávají plynové bomby, že ty nové už stačí jen zašroubovat.

Fakt nevím. Za sebe můžu říct, že jsem v tomhle směru amatér a vím hovno. :mrgreen: Zatím se rozkoukávám a čerpám informace
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2017 17:18

Existuji tri systemy na plynove kartuse. Sroubovaci (Coleman), ktery je nejpohodlnejsi a ma ho vetsina varicu. A pak bohuzel dalsi dva, ktere vymysleli zabozrouti, protoze musi mit vsechno jinak. Ten tvuj napichovaci a pak bajonetovy, oba od firmy Campingaz. Idealni by bylo se na ne vykaslat, ale bohuzel je v nekterych zemich problem sehnat sroubovaci kartuse. Samozrejme ve Francii, ale i v Italii a co jsem slysel, tak i v dalsich jiznich zemich. Napichovaci kartuse jsem obcas videl v Italii v obchodech, bajonetove jsou tam bezne, se sroubovacima byva nekdy problem. Nepouzite napichovaci jsem nasel na spouste bivaku (protoze na ne nikdo nema varic...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod LTSB » sob dub 22, 2017 14:21

Spider jsem chvilku měl. Doporučil bych daleko víc Mantis, který má předehřev plynu. Několikrát se mi totiž stalo, že se při obrácení kartuše dostal kapalný plyn až do hořáku a z vařiče vyletěl půlmetrový plamen - vaření ve stanu je pak adrenalin :).
Výhoda těchto vařičů je, že mají větší stabilitu, závětří se udělá z pár šutrů a po zakoupení adaptéru na bajonetové kartuše je vaření lacinější.
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vigodl » čtv kvě 18, 2017 19:44

nemá ještě někdo zkušenost s Mantis? Zrovna nad ním uvažujeme...nějak se nám roztavil F1 hned při prvním vaření :D
Uživatelský avatar
vigodl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 7, 2012 22:18

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2017 19:46

Nemel bys fotku? ;-) Jak jste to dokazali?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vigodl » čtv kvě 18, 2017 19:58

neměl, putoval na reklamaci a vrátili peníze. Prostě plyn unikal i pod tím plastovým kroužkem, který je u paciček držících hrnec a jak to chytlo, tak se to roztavilo :)
Uživatelský avatar
vigodl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 7, 2012 22:18

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Vejvar » pát kvě 19, 2017 13:45

Mantis mám, ale vařil jsem na něm zatím jen párkrát.
Stabilita je super, jen příště k němu vezmu kousek alobalu na podložení (má tendenci podpalovat trávu, jak je plamen nízko nad zemí).
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vazde » stř kvě 24, 2017 5:36

Dobrý den,
mám dotaz ohledně plynového vařiče. Z důvodů finanční úspory sháním jako nouzové řešení nákup nějakého levnějšího vařiče, než je VAR. Avšak zároveň bych byl rád, aby byl kompatibilní s kartušemi VAR. Ony VAR kartuše mi totiž připadá, že je mají k dostání téměř všude. Existuje vůbec nějaký takový, který je s nimi kompatibilní? Co jsem hledal na netu, tak se mi nedaří najít nebo se neorientuji v označení závitu. Každý značí jinak. Díky za případné odpovědi.
vazde
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 22, 2016 10:18
Bydliště: Brno

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dudy » stř kvě 24, 2017 7:33

Levnější?
Pokud budeš kupovat u nás, tak jich moc levnějších není (VAR je za 460 kaček).
A pokud chceš kupovat z nějakýho alíka, tak tam se dostaneš i pod dvě sta, ale ta záruka, že to bude fungovat, natož pasovat na všechny kartuše, tam není žádná.
Já mám taky vařič z Číny, ale volil sem, sic čínskou, ale značku a ta už není za pár šlupek a stál mě víc, než VAR II.
Co mě napadá je, z toho alíka, tohle. V titanové (25g) verzi to má tuším Hlp3 a psal, že to funguje. Otázka je, jestli ten železnej není nějaká šitová kopie.
Ale na ty klumpy za šest dolarů bych se, radši, vysral.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vazde » stř kvě 24, 2017 19:03

Děkuji moc za tip.
vazde
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 22, 2016 10:18
Bydliště: Brno

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dudy » stř kvě 24, 2017 20:04

Upřímně, pokud zvažuješ peníze tak, že VAR II je drahej, tak bych právě do něj šel, protože tam máš jistotu, že to bude fungovat, popř. servis a reklamace.
Když ušetříš a koupíš z Číny, může se stát, že ty dvě kila vyhodíš z okna.
Já to kupoval jako experiment, ale mě čtyři kila za VAR fakt nezabijou, ani těch šest set, co sem dal za Fire Maple.
Pokud opravdu obracíš každou korunu, tak kup VAR. Tam nemůžeš, na rozdíl od jinejch, prodělat.
Experimenty jsou pro ty, co je to netrápí.
Ostatně jak píše (má to i v podpisu) přítel fps:
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » stř kvě 24, 2017 20:19

Takovej PP má jeden z prvních VAR I, takže cca 25 a více let, já mám VAR II skoro 16 let. Za tu dobu jsem 1x měnil těsnění přiléhající ke kartuši. A to ho používám i na domácí vaření s mokka konvičkou (jsem línej opravit nejmenší plynový vařič).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod dudy » stř kvě 24, 2017 20:25

Vara jednotku mám taky.
Ešte s cuprexitovou vložkou.
Takže taky jeden z prvních.
A maká doteď.
8)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Grent » pát kvě 26, 2017 5:27

A co ten Meva hiker ? u nas za 15€, neviem kolko to je na koruny ale vyzera fajn, 70g a 1l vody za 2minuty 50sek.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod budo » pát kvě 26, 2017 7:42

vonkreuz píše:Takovej PP má jeden z prvních VAR I, takže cca 25 a více let, já mám VAR II skoro 16 let. Za tu dobu jsem 1x měnil těsnění přiléhající ke kartuši. A to ho používám i na domácí vaření s mokka konvičkou (jsem línej opravit nejmenší plynový vařič).


DTTO ... VAR mám taky hafo let ... snad dokonce téměř 20. Taky jsem ho používal i několikrát denně doma na vaření v mokka konvičce.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Seatanus » úte črc 11, 2017 0:48

Čaute,
potřeboval bych poradit s výběrem plynového vařiče, který by byl kompatibilní s nejvíce dostupnými kartušemi (hlavně také v zahraničí).
Našel jsem celkem schopný vařič Meva spider viz. :

https://www.4camping.cz/p/varic-meva-spider/?gclid=CID_0MLy_9QCFYIV0wodcH8Ojw
https://hiking.sk/hk/ar/3846/varic_meva_spider.html

dle specifikací je kompatibilní hlavně s meva kartušemi, což je mi k ničemu do zahraničí, ale také údajně s se závity dle evropské normy: EN417 - závitov 7/16"
Jak poznám zda je kompatibilní s běžnými: campingaAZ, primus, coleman a dalšími kartušemi ?
Popřípadě jaký jiný vařič vybrat - preferuji vařič na zem - ne přímo na kartuši.
Děkuji za info
Seatanus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 11, 2017 0:38

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 11, 2017 7:35

Šroubovací jsou všechny stejné. Výjimka je Campingaz, který funguje na "bajonet". Potřebuješ vařič Primus s přídomkem Duo. Ten plácnu, např.: Primus Expres Duo stove.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod PaKo » úte črc 11, 2017 7:47

To není tak úplně pravda, Campingaz má taky šroubovací ventilové kartuše i vařiče. Ovšem pozor, ty jsou taky tak trošku odlišné a nejsou kompatibilní s některými vařiči...
PaKo
 

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 11, 2017 8:35

"tak trochu odlišné" je dobrý eufemismus pro značný rozdíl mezi malými turistickými a velkými plnohodnotnými kempingovými kartušemi a k nim příslušnými vařiči. :mrgreen:
Campingaz vyrábí pouze bajonetové kartuše (300g a 470g) a narážecí kartuši (cca 200g). :wink: A pak až 1,8kg bombu.
To stejné mužeš řici o firmě Meva, že také vyrábí šroubovací kartuše... ano, vyrábí, ale jsou to kartuše a bomby.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření