Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát črc 19, 2019 8:34

Etheric píše:Nicméně stále aktuální

Ventily nebo PRC?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát črc 19, 2019 9:21

Myslím kvalitu zpracování /nejen vařiče, ale i příslušný nádobí/. Hlavně v detailech. Na zemi původu nezáleží, všude na světě se najdou jak šikovní, tak zcela marní dělníci :) To je fuk... ;)


ad Soto Windmaster: váha včetně nožiček a originálního obalu je 98g. Včera jsem ho měl na výletě, no skoro bezvětří, občas lehkej vánek... Ten vařič je superkomfortní na používání, nastavení citlivosti je citlivější než na kdejakým sporáku. Na zpracování a funkčnosti jsem nenašel ani sebemenší chybičku. Jen su zvědavej na tu větruodolnost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát črc 19, 2019 9:32

Etheric píše:Myslím kvalitu zpracování /nejen vařiče, ale i příslušný nádobí/. Hlavně v detailech. Na zemi původu nezáleží, všude na světě se najdou jak šikovní, tak zcela marní dělníci :) To je fuk... ;)


Souhlas. Je co zlepšovat a na čem pracovat.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » pát črc 19, 2019 10:59

Etheric a jakou na tom máš spotřebu a s jakým hrncem?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát črc 19, 2019 16:43

Spotřebu netuším, teď jsem to koupil. Mám k tomu 230g kartuše. Záleží taky co budu vařit a v jakejch podmínkách, ikdyž tady u toho vařiče by měla bejt spotřeba vpodstatě konstantní.. Jenže... Jak asi změřím, kolik na tu kartuši uvařím? Pamatovat si to nejde a zapisovat každej uvařenej hrnek...no.. :roll:
Následný zjištění "vydržela mi 5 dní" toho moc nevypoví..
Hrnec mám k tomu STS Alpha pot 1,2l, ale upřímně, byl by nejlepší nerez. Hůř vede teplo, je těžkej, ale dá se kdyžtak vrazit do ohně, vydrhnout pískem, dá se v tom vařit mnohem líp než v lehkým hliníku.
Na vaření ani ne 2dcl na kafe použiju titanovej hrnek..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Miuan » pát črc 19, 2019 16:51

Zvazit pred a po.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » pát črc 19, 2019 20:10

Přesně zvážit kartusi před a po uvaření 1l vody.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » sob črc 20, 2019 8:28

Tak test udělat můžu. Výrobce uvádí stejnou spotřebu při všech podmínkách. Jasně, že ve větším větru to bude trochu víc no, ale na svojí kuchyňský váze to nezvážím ideálně. Má přesnost na 1g, tj 1g = 0,5g až 1,4g. To je kua velkej rozptyl na měření spotřeby paliva.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » sob črc 20, 2019 13:38

Michal82 píše:Přesně zvážit kartusi před a po uvaření 1l vody.

jojo, třeba Jetboil má na 1l uvařené vody spotřebu 8 g plynu, ale v zimě je to třeba 10 g plynu na 1l vody, takto nízká spotřeb ale u samostatných vařičů není, ta bývá cca jednou taková, tedy jestli si to správně pamatuji co tu někde kdysi bylo za testy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » sob črc 20, 2019 13:53

Etheric píše:ale na svojí kuchyňský váze to nezvážím ideálně. Má přesnost na 1g, tj 1g = 0,5g až 1,4g. To je kua velkej rozptyl na měření spotřeby paliva.

- to je přeci normální +- 1 g, jestli jsem to tedy pochopil správně co si napsal
- ty budeš mít u toho Soto Windmastera spotřebu plynu na 1l uvařené vody cca 16 až 24 g dle podmínek, ale zajímalo by mě jestli tomu bude doopravdy tak i u Soto Windmaster?
Naposledy upravil fps dne sob črc 20, 2019 14:16, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » sob črc 20, 2019 14:00

fps právě, taky si myslím ze ta spotřeba bude vyšší jak u systémů, ale zajímalo by mne o kolik a jak bude spotřeba reagovat na vítr (jde simulovat třeba fénem nebo ventilátorem u horaku).
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » ned črc 21, 2019 9:21

Tak jsem to zkusil změřit. Celkem fouká, ještě jsem to podpořil.

IMG_20190721_094049.jpg

IMG_20190721_095217.jpg

IMG_20190721_101438.jpg


21g plynu na var jednoho litru studený vody a to jsem dal céres jak větráku, tak vařiči :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » ned črc 21, 2019 11:49

díky za test, 21g plynu na uvaření 1l vody je tedy opravdu hodně, a když bude větší mráz, tak to bude ještě větší spotřeba, nevím proč tolik řešíš vítr, já třeba vždy vařím v předsíňce stanu, nechceš ještě zkusit test v bezvětří, se možná spotřeba nebude tolik lišit, bych si typnul cca 16g na 1l
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » ned črc 21, 2019 14:45

Vítr jsem řešil, že se to jmenuje "Windmaster", tak jsem tomu naložil.
Tohle byly "extrémní podmínky". Fučelo samo o sobě, k tomu ještě větrák na plný kule, prostě jsem chtěl vyzkoušet, jak se bude chytat v takový fujavici, když vařič vohulim naplno. A vono vpoho. Navíc ten čas, v tom větru :smt023
Zajímalo by mě, kolik by sežral ve stejný situaci ten Soto Amicus??

Jinak si samozřejmě zalezu na vaření někam, kde tolik nefouká..
Udělám i test uvnitř, schválně, jak se to bude lišit :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » ned črc 21, 2019 16:44

Etheric jo to by bylo dobré porovnat teď třeba v bytě v bezvětří.
Jinak test fajn, škoda jen té spotřeby která je hold dosti vysoká.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pon črc 22, 2019 5:24

Spotřeba mi vysoká nepřijde, musíš vzít vpotaz ty podmínky. Byla to dejme tomu simulace situace, kdy někde uvázneš a potřebuješ tu vodu uvařit a to rychle. Kdybys měl třeba Var, uvařil bys jí? Pokud ano, za jak dlouho? Kolik bys spotřeboval? Tady je 21g úplně na hulváta v takovým větru. Jo a vařil jsem ledovou vodu z pramene. To se na spotřebě taky hezky podepíše.
Tu vodu jsem v ešusu nechal a teď jí uvařil. Vzalo si to 11g plynu - doma a voda byla v pokojový teplotě.

Dokážu si představit uvařit na tom poctivej buřtguláš :D
V tarpu ale jen vodu a hodně opatrně...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » pon črc 22, 2019 8:29

Tak mě vysoká přijde prostě se ukazuje, že vítr dost ovlivní výsledek. Kdyby to bylo o 2-3g proti normálu tak to je ok ale cca jednou tolik je dost.

Jasně že jsou horší vařiče, ale taky jsou vařiče, které jedou i v silném větru za stejnou spotřebu jako v bezvětří.
Třeba ten WindBurner/Reactor

Ale pokud budeš používat nějaké závětří a td muže to byt fajn vařič. Z klasických vařičů bude patřit mezi ty nejlepší.

Nicméně je vidět, že ,,systémy” dnes nabídnou víc.

A to i včetně výběru hrnce - jak sem psal třeba i k WindBurneru můžeš mít 2,5l hrnec nebo pánev na smažení takže ta univerzálnost tam je prakticky stejná.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pon črc 22, 2019 9:08

Jasně že na systém s výměníkem nic nemá co do spotřeby. Jenže když systém nechcu, musim se smířit s vyšší spotřebou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » pon črc 22, 2019 11:10

Etheric jj hele a co ty nožky pod zátěží nemá to tendenci povolovat?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pon črc 22, 2019 12:49

Nožky sou pevný, rovný, skvěle zpracovaný. Hrnec je na tom stabilní jak sviňa, sedí mi na to dokonce i Halulite Minimalist, takže na podzim na akce kdy bude potřeba vařit jen vodu je to super.
Právě ty čtveratý nožky s příslibem stability byly jeden z důvodů pro koupi tohodle vařiče. Je to nejslabší místo, tak je třeba při výběru zohlednit i ty nožičky.. Nehledě na to, že když je jakkoliv zničim, koupim nový a jedu dál, nemusim vyhodit celej vařič..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Miuan » stř črc 24, 2019 8:34

Proc vlastne nechces ten"system"?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » stř črc 24, 2019 11:59

tak to by i mě zajímalo proč nechce "systém", já bych už zase nechtěl nic jiného než "systém"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » stř črc 24, 2019 12:56

Mě by to taky zajímalo - tedy zmiňoval možnost různé velikosti hrncu, ale jak jsem mu uvedl i hrnce si muže vybrat a jsou různé varianty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod FrantaKrajta » stř črc 24, 2019 13:22

@fps, miuan - nemůžu mluvit za Etherica, ale já to vidím takto:

Kolikrát nechci systém, protože je prostě velký a těžký na jednoho člověka, do podmínek, kde mi trochu větší spotřeba plynu nevadí a nepotřebuju absolutní odolnost větru u Reactoru, třeba pod hranicí lesa. Plus na rozdíl od většiny systémů na tom můžeš i jemně povařit, ne jen ohřívat vodu jak v rychlovarné konvici.

1) Váha na solo cesty po kopečkách a hájích. 0.7l Ti hrnek + Windmaster/Pocker Rocket Deluxe/... + nějaké UL závětří bude vážit lehce přes polovičku toho, co nejlehčí JetBoil nebo Windburner pro jednoho. V některých testech měl Soto dokonce větší odolnost větru (samozřejmě za cenu podstatně větší spotřeby) než Jetboil Flash (myslím, že 4/8min vs <4/30min v bezvětří/větru) (ale to nevím, jen cituji z recenze)

2) Pro spoustu lidí se hodí dva vařiče, systémový mám třeba Reactor, ale s velkou 1.7l nádobou (v zimě a na horách, kde se nejvíc hodí kvůli rychlosti vaření a nepřejícím podmínkám, je nás stejně víc lidí). Ale na solo výpravy v létě po Česku nemusím tahat Reactor, když nečekám někde v Karpatech žádné uragány, stačil by mi malý Soto / Pocket Rocket Deluxe / ... (s jejich vylepšenou odolností mírnému větru)

3) Vaření - třeba luxusnější večeře jako osmahnutí hub na špeku a vaření čočky, atd., na většině systémových toho moc neuvaříš ani neosmahneš (pokud nedokoupíš třeba MSR pánev a podobné nádoby, které jsou ale velké a těžké a pro skupinu), a po kopečkách a hájích s

4) Spotřeba plynu - je samozřejmě u systémového menší (pokud moc nefouká, kde ti stejně třeba i ten Jetboil zhasne nebo bude vařit tak dlouho, že se to vyrovná, pokud nemáš Reactor/Windburner), ale na váze se to stejně 6g vs 10g neprojeví, pokud nepůjdeš přesně určitý počet dnů, aby ses trefil (s rezervou) do toho, kde ti bude akorát stačit třeba 1 230g se systémovým, ale s jednoduchým už bys musel nosit 230+100g. Na většinu kratších solo výprav ti stejně bohatě stačí 100g nebo 230g kartuše s rezervou na oba vařiče, takže s oběma stejně nosíš prázdnou váhu kartuše. A rozdíl váhy spotřebovaného plynu v normálním vs systémovém bude vždycky mnohem menší, než hmotnost setu vs systémového (min. 100g, podle nádobí a velikosti i dost víc)...

Systémové vařiče byly vymyšlené pro horolezce a na bigwally do Yosemite, protože se daly zavěsit na štandu, na portaledge, dalo se s nimi vařit i skoro v ruce, a tam se úspora plynu hodí, když lezeš vertikálně a máš omezený počet kartuší a nekdě zůstaneš viset pár dní kvůli počasí. Až pak je začli lidi nosit na dlouhé americké traily a podobně. A samozřejmě u Reactoru / Windmasteru kvůli odolnosti počasí, kterou na málo chráněném bivaku na malé plošince někde uprostřed stěny ve 3000tis. oceníš. A pohodlnosti použití, kterou uprostřed stěny oceníš ještě víc (kde nemáš prostor dávat pozor, aby jsi ty nebo spolulezec omylem nerozlili horkou vodu na všechny vaše péřové spacáky a bundy, což by nejspíš znamenalo rychlý ústup až přinejhorším smrt). Samozřejmě, díky tomu jsou skvěle pohodlné i pro nás, co nebivakujem někde v Patagonii uprostřed stěny, a úspora plynu i odolnost podmínkám se hodí i jinde...

Ale na (zvlášť solo) chození po kopečkách a hájích a nějaké vaření mi přijde kolikrát lepší a lehčí dobrý normální vařič. I když i tam si někdy beru Reactor, protože nic se nevyrovná kávě při východu slunce, která je hotová rychleji, než vylezu ze spacáku :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » stř črc 24, 2019 15:47

FrantaKrajta - co mas za spacak ze z něho lezes 3 minuty? :D

Jinak jo pěkně popsané.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » stř črc 24, 2019 19:32

@FrantaKrajta: presel jsem pred lety z klasickeho varice na titanovy JetBoil a zpatky bych se vracel hodne nerad. Vaha je o neco malo vetsi, ale pohodli uplne jinde a spotreba plynu taky. Driv jsem na sve 5 - 10 denni treky bral jednu 230 g kartusi a obcas jsem byl uplne na doraz, parkrat i pres a na posledni vareni shanel drevo na ohen, coz straslive zaprasilo titanovy hrnek. Ted plyn vubec neresim a jeste mi zbude. Muzu si kdykoliv ohrat vodu na umyti, caje kolik chci... tohle je k nezaplaceni. Nemam potrebu varit cokoliv jineho, nez vodu a jediny problem je taveni snehu, tam musi byt clovek hodne opatrny.

Je teda skoda, ze titanovy JetBoil prestali delat, jelikoz tam byl pomer vaha/vykon nejlepsi.

Jinak je to system (na vareni) a ne systemovy varic, to je zlocin proti jazyku a uplne jiny vyznam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Miuan » stř črc 24, 2019 21:39

Navic Etheric psal ze chce jen varit vodu, takze spousta tech argumentu pada.
Ja totiz mam ten Windmaster taky, k tomu lihac, a benzinak. Lihac beru obcas v lete, ale je to takovy blbnuti kdyz je hezky a je dlouho svetlo, tak na to mam obcas naladu, benzinak uz jen vyjimecne na vypravy na kole s bagazi, windmaster kdyz se chystam nekam kde fouka. Ale zdaleka nejvic pouzivam Jetboil, kdyz nekam razim tak automaticky hrabnu po nem, a kdyby to byla nutnost a nevlastnil jsem i ty ostatni varice, tak bych si v klidu vystacil s Jetboilem na vsechno, ta jednoduchost a rychlost vareni je skoro az navykova, k tomu ze to nezvrhnes kdyz se vedle valis ve spacaku a je trochu nerovny teren, uvaris v ruce, je to skladny a rozbalit to neni jak skladat Lego. Ja myslim ze na to Etheric nakonec prijde taky, akorat si zajde oblouckem trochu delsi cestu, to asi delame vsichni, ja to tak urcite mel taky jinak bych nemel tolik ruznych varicu, ale bez toho bych si zas neuvedomil jak moc je jetboil komfortni na pouzivani.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Michal82 » stř črc 24, 2019 22:08

PS: myslíte si někdo že Soto přijde s nějakým systémem taky?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod FrantaKrajta » stř črc 24, 2019 22:09

@Miuan, nepsal jen vodu. za Etherica mluvi nebudu, ale staci jit o stranku zpet a prectes si to sam (lidi dneska snad vubec nectou a nepamatujou) :D

@Mike, u Jetboil Sol meli udajne problem s privarenim hlinikoveho vymeniku na titanovy hrnec, zvlast u lokalniho prehrivani u vareni snehu to pry praskalo, jinak je urcite super a zavidim, ze jsi ho tehdy jeste sehnal :)

Za mne se tim ale nic nemeni, na neco je proste malinky plynak (nebo lihac) s malym hrneckem naprosto dostatecny a vzdycky mensi a lehci jak system (mozna krome toho Solu). Zvlast kdyz chci treba varit testoviny ci cocku a trochu vic varit s plynakem, coz nekdy zas jo. Ale samozrejme, maly system bud vzdycky o dost pohodlnejsi a rychlejsi. Mne to nevadi, mit vic varicu, semtam beru i na tuhy lih, kdyz se mi nechce nic moc tahat a vim, ze budu varit jen malo a najim se treba v hospode po ceste. A popravde, stejne mam jeste varic s predehrevem (coz by jinak zastal plynobenzinak) na vareni v opravdove zime, i kdyz te uz asi moc nebude (klima)...

Kdybych byl bohaty, tak samozrejme nejradsi mam jeden mini jetboil, jeden reactor, benzinak, lihac, titanove hrnce a hafo panvi od podomniho prodejce :D (sorry za reklamu, ale po nakupu nejakeho nadobi asi budu brzy prodavat GSI HaluLite 1.8l hrnec, watch the ad space ;) )

Mimochodem, na delsi zimni akce s tavenim snehu stejne preferuju 1 varic na kazdeho, redundance, kdyz se 1 posere (lepsi jak chcipat zizni a uspora casu kdyz vari oba). Pro mne na to staci hlavni velky Reactor a zalozni maly klasicky. Do extremnich podminek bych to resil asi jeste jinak (Stejne tak nekteri bigwallovi a zimni lezci preferuji 1 maly system pro kazdeho, to same).

Aneb kazdemu se hodi a vyhovuje neco jineho, howgh :D
Naposledy upravil FrantaKrajta dne stř črc 24, 2019 23:36, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » stř črc 24, 2019 22:32

FrantaKrajta píše:@Mike, u Jetboil Sol meli udajne problem s privarenim hlinikoveho vymeniku na titanovy hrnec, zvlast u lokalniho prehrivani u vareni snehu to pry praskalo, jinak je urcite super a zavidim, ze jsi ho tehdy jeste sehnal :)

Jo, to jsme tu celkem resili, fotky znicenych varicu jsou desive. Holt si to chce davat pri taveni snehu hodne pozor. Zvlast kdyz se nahrada uz neda sehnat ;-)

FrantaKrajta píše:Mimochodem, na delsi zimni akce s tavenim snehu stejne preferuju 1 varic na kazdeho, redundance, kdyz se 1 posere (lepsi jak chcipat zizni a uspora casu kdyz vari oba).

Popravde, tohle bych videl jako default i na jine akce. Jeden nefunkcni varic ze dvou uz jsem zazil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření