Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Zvonek » čtv bře 11, 2010 18:01

No já bych si koupil tohle global.ebay.com/Camping_Stove_Spider_C-6_with_plastic_box_x1set/110448670811/item[/color] a mám po problému s tím že něco shodím navíc mohu vařit na otočené kartuši což se hodí v zimě a závětří si můžeš udělat ze silnějšího alobalu a na srovnání testy www.hitchnhike.co.uk/acatalog/light_wei ... toves.html.
Zvonek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 28, 2009 19:42

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod David » čtv bře 11, 2010 18:35

já mám Brunton Vesta - Butane Stove a asi jeho hlavní výhodou oproti všem ostatním vařičům na plyn je přívod paliva vedoucí přes samotný plamen, tj. v zimě prostě otočím kartuš a už nemusím nic vymýšlet jak ten plyn předehřívat :supz:
tady je menší recenze
David
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř bře 18, 2009 17:23
Bydliště: Praha

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » pát bře 12, 2010 7:51

F.i.l.a.s píše: Primus nabízí tohle závětří, což vypadá jako univerzální řešení pro jakoukoliv nádobu. Myslím, že Brhel psal, že ho má.

napiš mu SZ, je to jistější, než čekat, jestli si to tady přečte
F.i.l.a.s píše:Trochu mi vadí, že se tu občas zmiňujete, že var je nestabilní, jak na kartuši, tak nádoba bez závětří a já jsem nešika :rolleyes:

2x jsem si vařící vodu chrstnul přímo do klína. moc příjemný. ale byl jsem unavený po delším sestupu a nedával pozor
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod michail » pát bře 12, 2010 9:36

To závetrie Primus mám, a používam ho s MSR Pocketrocket: Dá sa nasadiť na kartušu, ale aj priamo na ten varič MSR - je tam drážka. Tým pádom vzniká medzi ešusom na variči a závetrím cca 0,5cm, možno aj menší priestor. Pre transport to dáš na kartušu naopak a nezaberá to žiadne miesto. Neviem ako by to fungovalo s varom, je to primárne určené na varič s tromi nožičkami - ako je ten primus expres a aj MSRko
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » pát bře 12, 2010 9:47

To závětří vypadá nádherně, přesně něco takovýho jsem hledal. Jenom mě zaraziolo varování dovozce (salewa cz):

Varování: Použití našeho produktu Primus závětří 734670 může být za určitých podmínek nebezpečné. Text na obalu " Toto závětří se hodí k vařičům Primus ExpresStove, Primus MicronStove Ti a většinu jiných vařičů" není správný. MicronStove Ti není vhodný pro použití s tímto závětřím. Aby se zabránilo přehřátí, je možné ho používat pouze k vařičům, které splňují určité požadavky. Chcete-li použít bezpečně toto závětří, musíte ho použít poze pro vařiče, u kterých plamen směřuje vzhůru, nikoli do stran do závětří. Z výrobků Primus splňuje tonto požadavek pouze Primus ExpresStove. Ostatní vařiče by neměly být používány s tímto závětřím, např. Micron, TiLite, ClasicTrail, Mimer a TechnoTrail. Upozorňujeme, že toto je třeba vnímat jako bezpečnostní informaci, kterou jsme přidali jako instrukci k produktu.

Máte někdo praktické zkušenosti s přehříváním?
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod zbuddy » pát bře 12, 2010 10:26

michail píše: Pre transport to dáš na kartušu naopak a nezaberá to žiadne miesto.
To je dobrá fičura, pasuje to i na jiné kartuše než Primus a Var, které jsou přece jen menšího průměru než Coleman? Nebo je to rozebírací?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod michail » pát bře 12, 2010 12:46

Ono je to v strede spojené takým pružným plechom, takže sa to ná roztiahnuť.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod vodahory.cz » pát bře 12, 2010 16:44

Brko píše:Podle mne nejlepsi varic pro outdoor, ktery je momentalne na trhu (aspon ja o nem vim) je tento: Primus ExpressStove™
Lehký, skladný, má piezo (ne ten na obrázku) a jde koupit i se závětřím. Můžu srovnat s Varem 2 a s GoSystem AutoTrail
Obrázek



Moje řeč ! Používám ho taky. Pidi vařič po sbalení po rozbalení enem hukot.
Používal jsem různé (schválně nejmenuju aby nevznikl názor, že jiné jsou k ničemu), ale tento je z jiného levelu.
Uživatelský avatar
vodahory.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 10, 2009 9:56
Bydliště: Vsetín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod skipi » pát bře 12, 2010 22:17

Coleman Spirit F1
Naučili sme sa vzduchom lietať ako vtáky, naučili sme sa vo vode plávať ako ryby, je načase naučiť sa žiť na zemi ako ľudia!
skipi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 21, 2010 18:37
Bydliště: Skalica

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod chufu » pát bře 19, 2010 18:40

Kua tohle bylo vlákno. :shock: Než jsem přelouskal ty hádky, tak jsem zapoměl co jsem vlastně chtěl.

A jó. dozvědět který vyřič. Tož asi ten Var2
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod RUMcajs » pát bře 19, 2010 19:27

Pro ty kteri letaji a jsou odkazani na to co najdou v obchodech by se mohl hodit Primus Duo:
http://www.scoutdoor.cz/primus-duo-stove/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod michail » pát bře 19, 2010 21:08

Predpokladám že po napichnutí sa varič nedá dať dolu bez toho aby nevyfučal obsah kartuše. Riešim varenie na Korzike a rozmýšľal som nad čo najjednoduchším varičom na napichovacie bomby. U toho primusu sa mi zdá byť varič dosť vysoko nad bombou a je to také "neskladné". A naviac už mám varič na závitovky, tak teraz neviem čo bude lepšie.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Hlas pro VAR

Příspěvekod cvejnula » stř bře 31, 2010 9:04

Peter píše:Mam taky VAR 2 a jsem velice spokojeny. Nenech se zblbnout reklamou na nejaky super za dvojnasobek ceny.


Proti Varu nic nemám. Je asi nejběžnější a asi i nejlevnější, určitě nejjednodušší. Ale viděla jsem srovnání nějakého Gosystemu a Varu a musím objektivně říct, že Var není tak výkonný. Ono výkony se nedají asi úplně srovnávat, bude záležet asi na hořáku, jeho šířce. Ale je pravda, že ten Var nehoří v konkurenci zas úplně nejlíp. Takže pokud má být do výšky 3000 metrů, tak bych možná koupila i jiný za vyšší cenu.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod cvejnula » stř bře 31, 2010 9:07

michail píše:Predpokladám že po napichnutí sa varič nedá dať dolu bez toho aby nevyfučal obsah kartuše. Riešim varenie na Korzike a rozmýšľal som nad čo najjednoduchším varičom na napichovacie bomby.


Pokud si koupíš napichovací vařič, po napíchnutí bomby už nejde sundat bez vypuštění bomby. Pro tento systém nemluví nic kromě mírně nižší ceny kartuší. Kromě toho si myslím, že se kartuše i vařič nebude úplně běžně dát koupit narozdíl od "standardního" systému.

Pokud máš vařič se závitem, bez potíží vařič můžeš odmontovat a přepravovat odděleně.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » stř bře 31, 2010 22:38

V Italii na bivacich jsem nekolikrat potkal plne napichovaci bomby, podle rzi tam uz nejakou dobu byly. Dneska ma asi napichovaci varic malokdo, a tak tam zustaly. Coz muze byt pro majitele varice vyhoda, nemusi nosit vlastni plyn ;-) Ale jinak se mi ten system taky nelibi a rekl bych, ze je prekonany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » čtv dub 1, 2010 15:26

Mike+cvjenula: Prekonoany sice muze byt ale ve francii a na Korsice kdyz uz maji jen jeden typ tak prave napichovaci ;-)
(predlonska zkusenost)

//edit: hrupky ](*,)
Naposledy upravil sx02 dne pát dub 2, 2010 8:15, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv dub 1, 2010 18:41

Aha, tak to v tech bivacich mozna taky nechali Francouzi. Bylo to kousek od jejich hranic. No jo, ti aby nemeli neco jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sobb » čtv dub 1, 2010 21:39

nejen frantíci, je spousta zemí, kde jinou než napichovací bombičku sháníš dost těžko
začínám mít pocit, že náš napichovací campingaz si s náma díky cenové přijatelnosti letecké přepravy užije víc výletů než var
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » pát dub 2, 2010 8:16

Ono to bude taky tím že napichovací system je tu imo 40+ let, ten ventilový je tak o polovinu mladší, takže napichovačky hnedtak nezmizí.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Lilith. » stř dub 7, 2010 13:54

wau... velice zajímavá debata... :lol:

tak nějak jsem se v půlce pročítání téhle debaty rozhodla pro var2, ale jak jste teď ke konci zmínili to, že ve Francii a na Korsice se nesežene jiná než napichovací bomba, tak mě to trochu zmátlo... a říkám se, že možná můj starý vařič bude ještě potřeba... :mrgreen:
Lilith.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 5, 2010 13:36

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » stř dub 7, 2010 14:15

Ne to jsi špatně pochopila - na korsice i ve fr seženeš i běžný bomby, jen je to o dost větší fuška. Francouzi jsou nacionalisti a tak propaguju glavně ten svůj campinGaz (napichovací -všude, ventil - jen někde) :finga:
Naposledy upravil amigo dne stř dub 7, 2010 14:39, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » pon dub 12, 2010 15:18

Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod jonza » pon dub 12, 2010 15:21

vypada pekne, ale ta cena?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » pon dub 12, 2010 15:23

cena je vysoká, to už tuším vychází lépe ultralehký plyňák s piezo od kovey. za dva tisíce jsem pořídil celý set trangia včetně plynovýho hořáku...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod uplne jinej martin » pon dub 12, 2010 16:54

jonza píše:vypada pekne, ale ta cena?

Mě to naopak přijde až příliš odlehčený, ty podpěry jsou takový subtilní a je to takový příliš celý zdá se mi složitý. Čím je to složitější, tím je větší pravděpodobnost, že se to rozbije, i když to vymyslí Japonci

tilak píše:a tlakovým regulátorem zajišťujícím komfortní vaření a relativně stabilní podmínky při vaření bez ohledu na zbývající objem plynu v kartuši nebo na okolní teplotu.

No, pokud bude taková zima, že už se ten PB bude špatně odpařovat, jak to řeší? Pořád je to ten samý pricip, jako všechny plyňáky.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » úte dub 13, 2010 9:36

Hlavně přidáš pár sirek navíc a seš na tom stejně jak u jinýho vařiče. Obačas mi to gramaření přijde úchylný... stejný jak bandy karbonářů v cyklistice. :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod amigo » úte dub 13, 2010 9:40

@sx02: má piezo, na co sirky? :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sx02 » úte dub 13, 2010 10:05

amigo píše:@sx02: má piezo, na co sirky? :D

U svýho colemana jsem si to taky říkal... a pak byl den o hladu než jsem se dostal do civilizace a koupil zapalovač. Od tý doby piezu nevěřím a sirky s sebou tahám. :finga:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod grco » úte dub 13, 2010 16:49

Brko píše:Jedediah: uz jsem to tu psal. Podle mne nejlepsi varic pro outdoor, ktery je momentalne na trhu (aspon ja o nem vim) je tento: Primus ExpressStove™...


prave mi dosiel, citam navod a trosku som sa zlakol tych asi 5 varovani "POUZIVAJTE LEN ORIGINAL KARTUSE PRIMUS",
pouzivas normalne aj ine kartuse, alebo sa drzis toho co pisu? a nevies nahodou kde sa daju zohnat nahradne tesnenia a ine nahradne diely?

dik
Naposledy upravil mike dne úte dub 13, 2010 18:38, celkově upraveno 1
Důvod: zrusena "citace" obrazku
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod tulak » úte dub 13, 2010 18:02

člověče, právě ti přišel, tak na co už potřebuješ náhradní díly? :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření