Vybíráme plynový vařič

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pon říj 12, 2020 14:21

Tak jsem vytáhnul na výlet k jetboilu 200g penguina, co doma fungoval ok, a znovu ten stejný problem s tim, že nešel plyn. Je to nějaké prokleté :D

Asi fakt koupím ještě ze dvě ty 100g od jinych výrobců a prepustim to do nich :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Cordat » pát říj 23, 2020 16:18

Zdravím uživatele tohoto fóra. Pročítám tady různá vlákna už víc jak měsíc a můžu říct, že je to tu studnice zkušeností a nápadů, díky za ochotu a trpělivost se o ně dělit.
Občas je v tomto vlákně zmiňovaná Korejská značka Kovea. Nedávno jsem narazil na jednom českém armyshopu na vařič ALPINE POT KOVEA, systém, oranžová barva. Řekl bych, že je to nějaký starší typ. Nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti?
Cordat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 20, 2020 18:50

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv bře 25, 2021 22:24

Etheric píše:https://m.aliexpress.com/item/32848764898.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=2114.10010108.1000023.2.41e5196arZg6yN něco takovýho, s tím můžeš rozlejvat z kartuší 450g do 100g (a naopak). Já třeba plnim ty 100g často do půlky, to stačí na 4-5l vody.
K plnění z bomby koupíš redukci VAR a toť vše.


Tak už se mi redukce chvíli doma valela a konečně jsem ji ozkousel. Funguje na 1* .
Přepustil jsem plyn z malé pinguinacke 100g bomby do bomby od gsi, co na jetboilu funguje a plná spokojenost. Jen když mě viděla má drahá žena, co vyvádím, tak se radši klidila :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv bře 25, 2021 22:37

Aspon nekdo u vas ma rozum :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » čtv bře 25, 2021 22:47

Tak to je jasný, že u nás ho má moje žena.
Jediné zatmění mysli měla očividně v době, kdy si mě brala :D

Ale jinak si nemůžu stěžovat. A musím být spokojený :lol:
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » čtv bře 25, 2021 22:49

To musis :twisted:

Zensky maji divny zaliby. Treba zachranovat opustena zviratka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát bře 26, 2021 8:09

@bruca: máš dvě možnosti, buď si koupit Var redukci a plnit z 2Kg pb bomby, nebo vždycky v akci vzít několik turistických půlkilovek /když se nechceš yebat s velkou bombou anebo chceš třeba isobutan namísto pb/. I možnost číslo dva ušetří pěkný peníze oproti kupování plných 100g kartuší :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pát bře 26, 2021 10:33

Anebo to plnit z těchto, když pulkilovky zrovna nebudou za stovku k sehnání:
https://outdoor.online-sport.cz/camping ... tuse-220g/

Redukci na zavit mám, musím to ještě vyzkoušet, už je mám 2 doma. A náplň by taky měl být isobutan, takže by to mělo být šumák

100g jsem kupoval jen kvůli jetboilu. Jaksi nemá smysl tahat k němu sólo ještě větší kartuš.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » pát bře 26, 2021 11:10

Proč furt ten pitomej pinguin? Sorry za zaujatost, ta značka je pro mě synonymum šuntu, cokoliv od nich jsem měl, stálo za vyliž. Dohledal jsem složení pinguinu - 30 % Propan, 30 % izobutan, 40 % butan.
Třeba gsi má 70 % isobutan, 25 % propan, 5 % n-Butan, 450g za 170Kč. Bysem bral to gsi. Nebo cokoliv, ale pinguin mi přes práh nesmí [-(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pát bře 26, 2021 15:29

Tak třeba protože cena/vykon? A když byla 450g za stovku, tak to za to stálo.
Stejně docela pochybuju, že by to vyráběl sám pinguin, tak jako kartuse var, český ráj, ... Jsou to jen preznacene kartuse od výrobce, který to dělá pro všechny.

Fungovat fungují, a když je moc velká zima, tak stačí nalít trochu teplé vody do spodní misky jetboilu a do toho tu bombu postavit a je vyřešené:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 26, 2021 15:54

@Bruca: Máš nějakou redukci na přepouštění plynu z těch 220gramových dlouhých kartuší do šroubovacích? My máme akorát redukci (Pinguin), která umožní připojit tuhle kartuši ke "šroubovacímu" vařiči. Máme jakéhosi noname kraba a poslední roky používáme bez problémů tenhle typ kartuší (jak Pinguin, tak jiné značky včetně podomácku doplněných (ne u nás doma, syn je přitáhl z nějaké benzinky, kde to chlápek po večerech plní)). Ale redukci na přepouštění jsem zatím nepotkala (nebo nepoznala :-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pát bře 26, 2021 16:26

Mám tuhle: https://outdoor.online-sport.cz/camping ... or-zeleny/
Z bajonetu na zavit. A na to chci nasroubovat tu redukci na propouštění se zavitem z obou stran.
O víkendu zkusím a napíšu. Když nenapisu, špatně to dopadlo :D

A taky ty úzké kartuse musíte mít při vaření postavené a ne položené? Mě to dělá jinak moc hezké ohnivé efekty.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mmmmichal » pát bře 26, 2021 19:57

tata takhle prepoustel z kartuse do kartuse a vazil vazil vazil... no zapomnel, ze na vaze nema "G" ale jinou mernou jednotku, dal to do batohu a v aute to udelalo "BUM" :axe: :finga:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 26, 2021 20:19

Bruca píše:Z bajonetu na zavit. A na to chci nasroubovat tu redukci na propouštění se zavitem z obou stran.

Jo takhle, redukce na redukci, nějak jsem si seděla na vedení, tak mi to nedošlo #-o

Bruca píše:O víkendu zkusím a napíšu. Když nenapisu, špatně to dopadlo :D

Tak hodně štěstí, snad si redukce budou rozumět. A žena ti vzkazuje, že s tím máš vypadnout ven :D

Bruca píše:A taky ty úzké kartuse musíte mít při vaření postavené a ne položené? Mě to dělá jinak moc hezké ohnivé efekty.

Normálně je máme položené, jen když už melou z posledního, tak je nakláníme. Občas vydává vařič divný zvuky, ale většinou ho to za chvíli přejde.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » sob bře 27, 2021 21:05

Tak jsem přežil :D
S davkovanim je to jednoduché, mám zvazenou úplně novou kartusi, takže vím, kolik váží prázdná. Stejně si tam prepoustim jen tak půlku, na výlet to stačí i s rezervou
Funguje to i přes ty 2 redukce (z toho jedna je Pinguin, ať má Etheric radost :-)))

Dělal jsem to samozřejmě v kuchyni, venku je tma a bojím se, že vlci sežerou mě.

Já mám vařič robens, kterému plyn vede ještě trubickou přes horák, asi nahřívání. A ten tu položenou bombu nějak nedává :-D
Přílohy
IMG_20210327_2052230.jpg
IMG_20210327_2051592.jpg
IMG_20210327_2051030.jpg
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » sob bře 27, 2021 21:15

Neni dobre, kdyz se bojis vic vlku nez manzelky [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » sob bře 27, 2021 21:49

Já se manželky nebojím. Říkala, že nemusím :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 29, 2021 15:03

@Bruca: Díky za info včetně fotodokumentace :smt023

Ještě se zeptám na ten přepouštěcí ventil z jedné šroubovací kartuše do druhé - to je koupené u nás nebo je to od Číňana? Při brouzdání po Aliexpressu jsem koukala co toho tam mají, některé vyfocené i s tou redukcí z bajonetu na závit, jak to používáš ty :-)

A pak mě tam zaujal ještě tenhle 5,5gramový bazmek. Pokud by to fungovalo tak, jak prezentují, tak by se to možná hodilo do batohu na delší výlety pro případ, že člověk narazí dřív na tu bajonetovou kartuši dřív než na šroubovací. Já koupila na vyzkoušení butanovou u nás u Vietnamce (asi je to určené pro nějaké nářadí na plyn) a vařit se na tom dá. Ale netuším, jestli jsou v cizině nějak snadno sehnatelné i třeba na venkově.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod apuka » pon bře 29, 2021 15:24

Blby technicky dotaz - nevyjde ted uz takovy "nekolikagramovy bazmek za dolar a neco malo" ponekud draz? (povinne clo a DPH)

Edit:
Aha, upravim si to sam - Platnost se kvuli covidu posunula z 1.1.2021 na 1.7.2021. Takze alespon neco uzitecneho na covidu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Bruca » pon bře 29, 2021 20:09

kupovaný samozřejmě v čajně, konkrétně tu za 3,45 dolaru:
https://www.aliexpress.com/item/4000054526766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d3FPUpF
ten druhý mám pinguiňácký (zatímco se ethericovi zvedá tep :mrgreen: ) a dohromady fungují dobře. ale asi by šla použít i ta "jejich" originální čínská redukce.

kdybys byla z okolí Zlína, tak jsem tehdy kupoval 2 ;-)

s tou modrou butanovou bombou jsem vařit zkoušel, ale připadlo mi, že hřeje míň, než normální směs, třeba od pinguinu (etheric na hranici infarktu :lol: )
aspoň teda s tímto vařičem - https://www.4camping.cz/p/sada-na-varen ... th-system/
a hlavně se u něj nesměla bomba převrátit, jinak byl z vařiče plamenomet.

ale čistě teoreticky by se na cestu daly vzít ty dvě redukce a třeba úplně prázdná 200g bomba i letadlem, a když na místě neseženeš šroubovací kartuš, tak si to prostě po částech přepustíš do té svojí...
jako, ne že bych už letadlem nevezl i skoro plnou kartuš, ale to jsem fakt počítal s tím, že mi ji vyhodí. nevyhodili. zato někomu nad naším zavazadlem praskla flaška slivky, tak jsme měli vše s vůní trnek :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod mike » pon bře 29, 2021 21:31

Bruca píše:jako, ne že bych už letadlem nevezl i skoro plnou kartuš, ale to jsem fakt počítal s tím, že mi ji vyhodí. nevyhodili.

:roll: doufam, ze s tebou nepoletim v jednom letadle. Plynove kartuse se nesmi prevazet z dobreho duvodu. Ani prazdne, to uz tak nebezpecne neni, ale furt tam nejaky zbytek plynu byt muze a nahoda je blbec. Takze ne, nepocitej s tim, ze te do letadla s prazdnou pusti a jestli se na to prijde pozde, tak muzes skoncit i s peknou pokutou. Kazdopadne te budou vyvolavat, aby ses dostavil k zavazadlu, budes vybalovat a budou se na tebe koukat jako na teroristu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte bře 30, 2021 9:31

Etheric píše:Proč furt ten pitomej pinguin? Sorry za zaujatost, ta značka je pro mě synonymum šuntu, cokoliv od nich jsem měl, stálo za vyliž. [-(

Kdyby to tak bylo tak by značka už zkrachovala ne?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod fps » úte bře 30, 2021 11:15

neboj, ono na vás jednou dojde, pinguin je v současnosti jen předražený čínský brak, za stejné peníze lze kupovat od lepších značek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod sobb » úte bře 30, 2021 11:31

:roll: Kolik současných věcí do Pinguinu máš, a s kterými konkrétně nejsi spokojen? My poměrně hodně, a kdyby to byl brak, tak si je nebudu brát na Sever, kde je člověk na spolehlivým vybavení celkem závislej :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte bře 30, 2021 11:49

fps píše:neboj, ono na vás jednou dojde, pinguin je v současnosti jen předražený čínský brak, za stejné peníze lze kupovat od lepších značek

Říká se, že na každého jednou dojde, že? Svoboda výběru naštěstí stále je, tak proč ta hysterie?Pinguin měl a má svého zákazníka.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 12:24

Pinguinoutdoor píše:Kdyby to tak bylo tak by značka už zkrachovala ne?

Dokud bude hodně nenáročných zákazníků, kterým nízká kvalita stačí, krach nehrozí. Třeba Husky se taky drží, přitom je kvalitou ještě níž, než Pinguin. Některým lidem prostě stačí čínský šunt s potiskem české značky, dost možná proto, že nic kvalitnějšího ještě nezkusili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte bře 30, 2021 12:40

Každý uživatel má jiné preference, ne všichni potřebují high-end produkty dle poslední módy, možná prostě proto, že je nevyužijí a zvažují více pořizovací cenu.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Etheric » úte bře 30, 2021 12:51

Je pravda, že pokud někdo pod pojmem outdoor bere např odpolední procházky se psem do lesa, pak mu i cokoliv z Tesca vydrží léta a nemá cenu kupovat top značky.
Kdo ale řeší pořizovací cenu, může si koupit např nádobí k vařiči rovnou z Číny, sice tam bude čínská a ne česká značka, ale bude to identický produkt, ovšem s cenovým rozdílem ve prospěch toho z Číny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte bře 30, 2021 13:03

Etheric píše:Kdo ale řeší pořizovací cenu, může si koupit např nádobí k vařiči rovnou z Číny, sice tam bude čínská a ne česká značka, ale bude to identický produkt, ovšem s cenovým rozdílem ve prospěch toho z Číny

Určitě může, pokud je mu jedno materiálové složení, nevyžaduje produkt s certifikací zdravotní nezávadnosti vystavenou v ČR, neřeší případný servis, je mu jedno kdo dotuje dopravu a rád ušetří na clu, dph atd. Svoboda výběru.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme plynový vařič

Příspěvekod pavproch » úte bře 30, 2021 13:06

Ne každý se chce "prudit" s čekáním a vyřizováním zásilky od čankajška, sousta lidí to chce mít rychle a bez prudění = na tomhle spousta (nejen) CZ firem staví svůj business = nakoupit levně kontejner zboží v číně, přebrandovat a pak rychle a bez prudění (s mírnou přirážkou) prodat "lokálně". A IMHO na tom není nic špatného, já se taky nerad prudím se zásilkama od čankajška.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření